-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Nie montuj obrazu, tylko instaluj img nowego twrp w starym wybierając partycję recovery, potem reboot to recovery i masz nowe.
- 89 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- twrp
- aktualizacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@drk001 Nie prościej użyć tego App Inspector? Pokazuje jak się nazywają wszystkie zainstalowane.
-
Ja się już nim nadziałałem. Samo działanie dla działania już mnie nie bawi, ale fakt że ładny i jest czym pokręcić, tylko nowego FW ciągle nie wypuszczają.
-
@Mintay Taka że na zablokowany możesz wgrać tylko oficjalny rom tego samego typu jako update. Z odblokowanym dowolny rom np. MiFlashem w trybie fastboot, lub przez twrp które zastępuje oryginalne uproszczone recovery i pozwala na instalację custom romów np. romów eu.
-
No mój, leży i czeka na lepsze czasy, albo muzeum. Pobierz rom wgraj i uruchom aktualizację z pliku. Może ruszy.
-
Na pewno masz Redmi 4x? Jak tak to twoje twrp jest zabytkowe, tu masz nowsze: https://eu.dl.twrp.me/santoni/
- 89 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- twrp
- aktualizacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wypuszczono oficjalnie 9.0.2.0. Wszystkie najnowsze oficjalnie udostępnione masz tutaj http://en.miui.com/download-326.html . Zawsze można ściągnąć cały rom i próbować aktualizować z pliku. Są też nowsze wersje ale jeszcze oficjalnie nie udostępnione.
-
Praktycznie wszystkie aplikacje od Xiaomi masz na apkmirror. Niektóre działają na innych romach, ale na pewno nie wszystko zadziała, trzeba sprawdzić.https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/
-
Nie, to aplikacja zabezpieczająca płatności, nazywa się Millet Gold Service, składnik płatności Mi Pay którego ty w swoim romie nie masz (jest w romach china). Jakoś się im zaplątała w romie global, ale to nic niebezpiecznego. Co ma MiFlash do połączenia z komputerem w trybie fastboot i używaniu komend fastboot, bo nie bardzo rozumiem. To co ci się wyświetliło to podpowiedzi jakich komend używać i jak to powinno wyglądać, bo użyłeś nieznanej komendy! Komenda wykrywająca telefon to "fastboot devices" nie "fastboot device". Od razu chcesz rootować telefon a widzę że masz problemy z podstawowymi rzeczami.
-
Nie da się. Najprawdopodobniej coś fizycznie padło (płyta) ale jak już rozebrałeś i chcesz spróbować, to rom fastboot pobierzesz stąd: http://en.miui.com/a-234.html Tam masz też link do najnowszego MiFlasha i toturiala. Jedyna różnica to to że flashujesz w trybie EDL który udało ci się uruchomić zwarciem tespointów (tel wykrywany jako Qualcomm QD loader i pod portem com w MiFlashu), nie fastboot. W tym trybie przy sprawnym telefonie nie ma znaczenia czy bl jest zablokowany czy nie.
-
Nie. Przeczytaj pierwszy post. Te które wymieniłeś można bezpiecznie odinstalować (i inne typu Duo, Hangouts, Talk back) i nie ma żadnych problemów przy OTA. Te aplikacje nie będa działać i się aktualizować, ale zostają na partycji system i powrócą po resecie do ustawień fabrycznych. Partycja system ma stały rozmiar i to że one tam są w niczym nie przeszkadza i nie zajmuje dostępnej pamięci.
-
@drk001 Działa, ale ukryte ustawienia które wyłączają aplikacje są tylko w Miui z Androidem 6. W innych można odinstalować komendą adbshell.
-
Instrukcja jak włożyć karty sim i gdzie są klawisze może jest. Obsługi Androida i Miui raczej nei. Jest Samouczek Miui w sklepie, można zainstalować i kilku rzeczy się dowiedzieć.
-
Nie wiem co to za chińska aplikacja, musiałbyś zrzut zrobić, albo przetłumaczyć. Przełącznik roota? To na pewno podejrzane. Ale aktualizacja z pliku przez aktualizacje nie powinna zaszkodzić, co najwyżej się nie wgra. Niekóre modele uwalają się przy próbie odblokowania na scrakowanych bootloaderach, ale przy aktualizacji raczej nie. Przynajmniej o tym w Mi6 nie słyszałem.
-
Oreo to w testują w romach dev. Ten twój rom to chyba ostatni oficjalny global stable i masz zablokowany bl. Jest niby nowszy 9.2.2.0 ale oficjalnie jeszcze go nie udostępnili, ani nie puścili przez OTA. Można samemu pobrać i aktualizować z pliku. Link znajdziesz na tym forum, albo tu: http://en.miui.com/thread-1514805-1-1.html .
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Przytrzymując równocześnie vol- i power, albo trzy palce w dół na ekranie którego screena chcesz zrobić (lub inaczej, jak sobie to ustawisz w ustawienia, dodatkowe ustawienia, skróty gestów i przycisków). Przez górne wysuwane menu u mnie też działa prawidłowo. W różnych romach może to trochę się różnić. -
Nic ważnego nie usunie.
-
Uprawnienia nadane, brak dostępu do karty SD
FromWP odpowiedział(a) na alk80 pytanie w HyperOS - korzystanie
Do autostartu nie da się. Ale to nie musi być cały czas włączone, wystarczy raz nadać uprawnienia do dokumentów danej aplikacji i powinno działać. -
Wejdź w ustawienia, pamięć i wyczyść Dane w pamięci podręcznej. Niektóre aplikacje jak np. fb potrafią nawet kilka Gb sobie zachować.
-
Uprawnienia nadane, brak dostępu do karty SD
FromWP odpowiedział(a) na alk80 pytanie w HyperOS - korzystanie
W aplikacji Dokumenty, którą trzeba włączyć (ustawienia, zainstalowane aplikacje, dokumenty- włącz). Niestety domyślnie jest wyłączona i dodatkowo wyłącza się po każdym restarcie telefonu. Nie musi być non stop włączona, ale przy pierwszym uruchomieniu i nadawaniu uprawnień do SD nowej aplikacji, niestety tak. Niektóre dobrze napisane aplikacje podpowiadają co zrobić. -
Albo nowy (telefon). P8 lite miewał problemy i rozłączał bt nawet w trakcie wgrywania fw do opaski., ale chyba już to naprawili. @anqanq Jeżeli to możliwe, to wywal opaskę z MiFita, zapomnij w ustawieniach BT telefonu, wyłącz bt i spróbuj sparować od nowa z poziomu MiFita zezwalając na włączenie bt telefonu MiFit-owi.
-
Tu masz prawdziwe ukrywanie. Jak w galerii to chyba tylko ukryłeś album i w menu opcji galerii masz pokaż lub ukryj ukryte albumy. Można jeszcze dodać do prywatnych, ale foldery w ekploratorze. Wtedy nie ma opcji widoczności w menu (ukryta zawartość jest dodatkowo szyfrowana), tylko po przesunięciu palcem w dół w oknie eksplorera pojawia się kłódka. Prywatny ukryty folder pojawi się dopiero po wpisaniu wcześniej ustawionego hasła prywatności.
-
Nie musisz, a do aktualizacji twrp root nie jest niezbędny. Przyczyną może być stare twrp. Pobierz najnowsze 3.2.1 (o ile masz starsze) https://eu.dl.twrp.me/sagit/ Instaluje się z poziomu twrp wybierając install img, wybierasz partycję recovery, potem reboot to recovery i masz nowe. Rom eu zwsze możesz pobrać ręcznie i zainstalować z poziomu twrp.
-
Nie widziałem, a wersje fastboot pojawiają się najpóźniej. To 9.2.2 też może być tzwn. beta stable wysyłaną losowo przez ota i dopiero jak przekonają się że ilość błędów jest akceptowalna opublikują dla wszystkich. Ale to jak najbardziej oficjalne wydanie.
-
Na en.miui oficjalnie romy pojawiają się z pewnym opóźnieniem przynajmniej w miejscu publikowania oficjalnych wydań, przez OTA również. Bo masz, ale launcher jest tylko jednym ze składników Miui i jak użyjesz innego (podobnie jak każdej innej aplikacji systemowej) to nadal będziesz miał Miui, dodatkowo z większą ( częściowo inną) funkcjonalnością. Gestami steruje właśnie launcher, a u ciebie z jakichś bliżej nieokreślonych przyczyn nie masz możliwości wyłączenia tego.
