-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
czy to jest jpg to akurat wątpię ... 🙃 raczej plik motywu ... tam powinna być sama tapeta ... bo apka motywów jest oddzielnie ... spróbuj wrzucić jak dasz radę ... jak nie to musiałbym pobrać ta tapetę i poszukać w plikach gdzie to siedzi i zgrać ... 🙃 ewentualnie napisz do gościa który założył ten temat ...
-
a propo portów USB i ewentualnych problemów ... może pomóc na to jedna z funkcji w biosie XHCI Hand-Off
-
no bym nie wysyłał jakby nie było 🙃 tam masz katalog Telegram ROM i znajdziesz ...
-
to tylko taki "bonus" dla tego modelu? czy inne też go doświadczyły? 🙃
-
https://miuipolska.pl/forum/topic/63506-baza-aplikacji-xiaomieu-neutralne-global/
-
POCO F6 Pro / Redmi K70/K70 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
testy tego modelu jakby ktoś przeoczył a zainteresowany ... https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-poco-f6-pro.html https://root-nation.com/pl/elektronika-pl/smartphones-pl/pl-test-poco-f6-pro/ -
POCO F6 / Redmi Turbo 3 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
to jest jeszcze na benchmarku ... co prawda wersja pro ale też można obadac ... https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-poco-f6-pro.html a tu bezpośrednie porównanie f6 z f6 pro ... https://spidersweb.pl/2024/05/poco-f6-f6-pro.html -
ogólnie znalazłem taką rozpiskę co może być problemem że nie dodaje numeru - wrzucam w załączeniu ... czyli - phone balance? nie wiem jak to przetłumaczyć ... ale jednak musi być jakaś weryfikacja od nich - czyżby właśnie przez tą usługę SIM co pisałem? jutro zobaczę w tym programiku od debloata co o tym piszę dokładnie bo nie pamiętam ... drugie to zakładam że nie jest problemem ... trzecie też ... czwarte to masz już przypisany ten numer do innego konta Xiaomi (tego nie wiem ... to wiesz tylko Ty ...) no a piąte to prefiks regionu przed numerem - jeśli nie dałeś to wiadomo co robić ... 🙃
-
Wyczysc Swój Telefon ciągłe powiadomienie
Master odpowiedział(a) na diablo6789 pytanie w HyperOS - korzystanie
to może zobacz jeszcze ten wątek na rededicie ... tam są linki też ... zobacz może co pomoże -
Wyczysc Swój Telefon ciągłe powiadomienie
Master odpowiedział(a) na diablo6789 pytanie w HyperOS - korzystanie
a wiesz że już były te tematy ... skorzystaj z wyszukiwarki 🙃 a jak się nie chce to zaraz coś podeślę ... zerknij w ten wątek ... https://miuipolska.pl/forum/topic/63327-ciągłe-powiadomienia-sprzątacza/#comment-649531 -
Nie mogę nagrywać rozmów po przywróceniu ustawień fabrycznych
Master odpowiedział(a) na Jan Palony temat w Problemy techniczne
no tylko nie wiem czy to nagrywanie to nie osobna apka / usługa ... to że jest widoczna w dialerze nie znaczy że korzysta z tych samych uprawnień - tu już może coś wie ktoś mądrzejszy niż moja wątpliwa osoba 🙃 gdzieś kiedyś widziałem na forum Xiaomi eu taki wątek ... coś podobnego jak pisałeś ale to dotyczyło chyba jakiejś 13tki ... tam chyba gość pisał że to samo się naprawiło ... ale nie pamiętam dokładnie trzeba by poszukać tam na forum ... jak coś kminisz po angielsku możesz zobaczyć - ogólnie nie pamiętam tutaj takiego wątku ... rozwiązaniem może być te postawienie na czysto systemu - albo nawet zrobienie update - to nawet w pierwszej kolejności (bo nie tracisz danych) może to przywracanie coś psuje w tym module dialera? tu mi trudno powiedzieć ... jak update nie poprawi sytuacji to zostaje czysta instalka i powinno wszystko zatrybic 🙃 -
POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TKHCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
tak ma być ... dwa pierwsze zielone ... ostatnia czerwona ... dla bezpieczeństwa płatności wystarcza te dwie pierwsze ... tak więc wszystko w porządku ... -
kurde ... no ja nie wiem jak to inaczej zrobić ... mi to samo zrobiło 🙃 właśnie po tej synchronizacji jak włączyłem smsy - tam coś pamiętam pisało przy opisie tej usługi SIM w programiku do debloata że ona wysyła jakieś wiadomości do Xiaomi ... może i tak - ale robi to chyba w tle bo w wiadomościach nie miałem że coś zostało wysłane ... może gdzieś nie masz uprawnień nadanych do tego? tzn. jeśli chodzi o konto Xiaomi i chmury ... trza by sprawdzić w apkach - wyszukać te usługi i zobaczyć uprawnienia ... to tak na szybkiego co mi przychodzi do głowy ... no i to dziwne właśnie ze też dotyczy to miui 14 - bo tak z pamięci to właśnie przypomniałem że był art o odblokowaniu na systemach hyperos - to co już pan Kacper wysłał ... a telefony z natywnym miui 14 to sądziłem że idzie normalna procedura ... jak kiedyś ... może znowu coś Xiaomi z tym zakombinowalo? żeby nie było za łatwo 🙃 ogólnie cos dużo kombinują ostatnio i Xiaomi z unlockami ... i google z fingerprintami ... dobrze chociaż że można liczyć cały czas na ekipę Xiaomi eu 🙃 ps. tam ten pierwszy screen co wysłałem to jak na koncie wejdziesz w urządzenia - tam właśnie mi nie pokazywało tego numeru - było chyba coś jak pamiętam - aktywuj kartę SIM czy coś w tym stylu - czy nieaktywna karta SIM - nie pamiętam ... no i dopiero numer się pojawił jak włączyłem ta synchronizację SMS w chmurze ...
-
POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TKHCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
tak ... tylko zalinkowales stary moduł ... aktualny jest z 22 maja ... stary już jest zbanowany ... -
pan Kacper mnie uprzedził 🙃 też przypomniałem sobie że gdzieś to było opisane ... działaj Krzychu ... 🙃 i tak masz dobrze że możesz za frajer zrobić unlocka ... ciekawe czy nie namieszają znowu z tym w mojej (kiedyś ...) 15tce ...
-
POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TKHCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no tu są dwie rzeczy konieczne - wrzucony najnowszy rom Xiaomi eu - to po pierwsze primo - czemu o tym piszę - bo pod koniec zeszłego roku były wydawane specjalne rebuildy wszystkich romów - chodzi o wersje stabilne - te rebuildy były między innymi właśnie pod kątem tych płatności / zabezpieczeń - obecnie wydawane romy oczywiście też będą dobre ... a po drugie primo aktualny fix (moduł) z akceptowanymi przez Googla fingerprintami (sygnaturami) - czyli ten z 22 mają ... i w zasadzie to tyle ... nic więcej nie trzeba kombinować - chyba że chcemy pobawić się w roota i modułami pod magiska ... też było tu o tym sporo na forum (wyszukiwarka i jedziemy po wątkach jak kogoś interesuje ...) proszę pamiętać że ten fix od razu nie zaskoczy ... wiele osób kombinuje na siłę niepotrzebnie - najlepiej poczyscic dane cache portfela Googla i usługi Google Play ... zainstalować fixa ... zrobić restart fona i w miarę szybko powinno to wskoczyć ... trzeba co jakiś czas zaglądać w apke portfela Googla i w konfiguracji sprawdzać czy będzie ptaszek przy spełnieniu wymogów ... no i w zasadzie tyle 🙃 -
Telefon 13t uruchamia sie do logo Mi i resetuje sie
Master odpowiedział(a) na Andrzej Kaczmarek pytanie w Problemy techniczne
no ja też w to się nie bawiłem ... pierwsze z brzegu z jutuba ... poczytaj co to jest i do czego ... https://xiaomilive.com/pl/how-to-set-xiaomi-to-edl-mode/ domowy sposób na wszelkie problemy to czysty flash oryginalnego systemu dla dystrybucji swojego fona (global / China) przez programik Xiaomi ... tyle że musi być unlock ... albo kombinować alternatywnie innymi programami np. Xiaomi tools ... no albo skontaktować się z serwisem mi center i zlecić im robotę ... stąd pisałem żebyś się odezwał do Acida ... tu lepszego fachowca w tych tematach raczej nie znajdziesz ... -
robiłeś to co pisałem? u mnie normalnie numer jest przypisany ... a nie był wtedy kiedy miałem usunięta usługę SIM przez debloat ... miałem też wywalone w ogóle konto Xiaomi - jednak biorąc pod uwagę że wywaliło to lokalizację telefonu i brak możliwości w razie czego usunięcia danych to najpierw wrzuciłem te usługi od konta ... potem dodałem jeszcze usługi od chmury ... ale numer dalej nie był przypisany ... do tego miałem problem z synchronizacja w chmurze - wszystko poza SMS się synchronizowalo ale jak dałem włącz na SMS to wywalało apke chmury ... gdzieś w necie znalazłem właśnie że to ta usługa SIM może za to odpowiadać więc ja przewróciłem w debloacie - wlazłem w chmure i włączyłem synchronizację SMS - tym razem poszło bez problemu i automatycznie numer fona przypisał się do konta ... a tak przy okazji - do czego Ci potrzebne opcje programisty? do powiązania numeru z kontem? nawet nie wiedziałem że coś takiego tam jest 🙃
-
Telefon 13t uruchamia sie do logo Mi i resetuje sie
Master odpowiedział(a) na Andrzej Kaczmarek pytanie w Problemy techniczne
może w trybie serwisowym tylko? jak nie uruchomi się tryb fastboot kombinacja klawiszy volume i power to w zasadzie nic sam nie zrobisz ... napisz może do fachowca - @Acid -
Nie mogę nagrywać rozmów po przywróceniu ustawień fabrycznych
Master odpowiedział(a) na Jan Palony temat w Problemy techniczne
ale te rozmowy w ogóle się nagrywają? sprawdzałeś czy są pliki i jest nagranie? może właśnie jest przyczyna w tym że masz ustawiona opcje automatyczne nagrywanie i jak klikasz ikonkę kasety (w sumie po co skoro jest włączony automat?) to pojawia się taki komunikat? może wyłącz na próbę ten automat i wtedy zobacz czy można kliknąć kasetę w dialerze ... jeśli to nie w tym problem to może brakuje jakiegoś uprawnienia? -
ten rynek indyjski to rządzi się jakimiś swoimi prawami 🙃 w zasadzie to dystrybucje Xiaomi można chyba dzielić jako na swój rynek globale i Indie 🙃 ja osobiście mam nadzieję że wypuszczanie co chwila nowych modeli nie spowoduje że wydawane romy będą gorszej jakości ... choć i podejrzewam że już szykują nam hyperos 2 na andku 14 ... niech tym się zajmą jak należy a te Indie i globale niech dostaną mniejszy priorytet ... co do poco serii M to moja matula korzysta cały czas z M3 i jest zadowolona ... duża bateria i dobre głośniki to dla niej podstawa - nie ma problemów z powiadomieniami - na jej potrzeby w zupełności wystarczający 🙃
-
Aktualizacja z MIUI14 na HyperOS - czy tracimy dane aplikacji?
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusja ogólna
to może być przydatne ale nie musi ... czasami jakbyś miał problem że jakieś apki się wysypują / przestają działać ... albo inne takie objawy to to może pomóc (też czasami komendy adb - były już takie problemy na romach dev beta ...) pisałem o tym gdzieś w którymś wątku w modyfikacjach systemowych ... ja nigdy z tego nie korzystałem (tzn. czyszczenia cache art / dalvik przez twrp) ani na romach miui 14 ani na hyperos ... ale dobrze że jest taka możliwość - na razie zrób normalnie update i zobaczysz co i jak 🙃 ps. zobacz w tym wątku trochę o tym było ... https://miuipolska.pl/forum/topic/62707-hyperos-1024122dev/#comment-645711 ps. ja już dawno nie wrzucałem romu przez twrp choć mam zainstalowane - moja wersja nie deszyfruje pamięci wewnętrznej stąd wrzucam romy przez fastboot 🙃 ale twrp trzymam właśnie dlatego żeby mieć na wszelki wypadek te możliwości o których pisałeś ... no i to że jest wgrane w niczym mi nie przeszkadza ... to tym bardziej dobrze mieć dziada pod ręką ... 🙃 -
Aktualizacja z MIUI14 na HyperOS - czy tracimy dane aplikacji?
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusja ogólna
nie ... wystarczy wejść w install wskazać paczkę ZIP z romem i jedziesz ... -
Mam problem z wgraniem systemu do mi 11 lite 5g
Master odpowiedział(a) na wiktoria brudzisz temat w Problemy techniczne
ogólnie na takie problemy przeważnie pomaga wyzerowanie pamięci telefonu i wgranie fabrycznej wersji romu ... trzeba poszukać oryginalnego systemu pod swój model - czy to z dystrybucji globalnej czy chińskiej - i wrzucić install programem miflash ... tam na dole tylko wcześniej zaznaczyć żeby nie robił locka (tu zakładam że telefon jest odblokowany) jak przejdziemy procedurę wgrania powinno być ok ... no a potem już decydujemy co dalej - jeśli jest rom Xiaomi eu do tego modelu (a z tego co widzę jest wersja stabilna miui 14 na andku 13) to możemy go wgrać w trybie fastboot - w ogóle bez udziału twrp - wybieramy plik opisany jako clean install with format ... jako update nie robimy - to potem w razie aktualizacji jak wyjdzie nowa wersja stabilna (możliwe że już jako hyperos - o ile będzie dla tego modelu ...) ogólnie może też Pani zacząć od tego - jeśli telefon uruchamia się w trybie fastboot - żeby zrobić w tym trybie clean install with format romu Xiaomi eu - tej najnowszej wersji stabilnej i zobaczyć co będzie ... jeśli dalej będzie problem to zostaje to co pisałem - czyli miflash i oryginalny rom dla danej dystrybucji (global lub chińczyk)
