-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.212.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
sprawdzaj co jakiś czas ... może zaktualizują niedługo ... 🙃 albo szukać alternatywnie po necie ... tak więc kto czeka ten się doczekuje ... a kto szuka ten znajduje ... cierpliwość to cnota którą nie każdy doświadcza ... -
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.212.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
a byla w repozytorium plikow na serwerze xiaomi eu ... to wrzucilem - nawet raz system nim postawilem jakby co tu masz dostep do tego https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/ @kacper skrzypek - zrobione 🙃 -
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.212.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
czyli twrp dalej siedzi w partycji recovery? tylko nie idzie do niego się dostać ... ? uruchamiałem recovery przez przycisk zasilania i reboot to recovery też przez zainstaluj aktualizacje z pliku zip - restart do recovery ... no i wskakuje cały czas to Xiaomi ... może trzeba kombinacje klawiszy po restarcie? tzn volume i power? bo zakładam że drugi raz nie muszę wgrywać twrp? czy zrobić flash znowu? -
Aktualizacja hyperos i panel powiadomień
Master odpowiedział(a) na katrinam pytanie w HyperOS - korzystanie
bardzo emocjonalnie do tego podchodzisz - to i wada i zaleta ... ale faktem jest że ostatnie updaty trochę mieszają w ustawieniach - u mnie jeśli chodzi o aparat to akurat nie - ale z czym innym a i owszem ... typu gesty czy dźwięki ... też ustawienia paska statusu ... ja z siatki nie korzystam za to poziomica jest przydatna ... te rekomendacje to nie wiem kiedy się pojawiają ... na razie mnie to ominęło ... 🙃 ogólnie to całe AI trochę jeszcze raczkuje ... tzn wsadzane jest to gdzie się da bo dobrze brzmi marketingowo ... choć i przyznam że bywa przydatne - szczególnie przytrzymanie dłużej środkowego przycisku nawigacyjnego i zaznaczanie na ekranie treści lub obrazu - całkiem dobre w praktyce ... ja akurat zamierzam zrobić dokładnie odwrotnie niż przedmówca - bo kolejny fon też będzie od Xiaomi 🙃 nawet tylko dla tego forum i jego załogantów - no i dla całej ekipy Xiaomi eu która robi świetna robotę i są to prawdziwi pasjonaci co doceniam i mam do nich tak szacunek jak i podziw - a te kłody pod nogi i kije w szprychy które nam sadza tak Xiaomi jak i to nieszczęsne Google no i developerzy od apek szybko tej społeczności nie załatwia ... taka mam przynajmniej nadzieję ... 🙃 wiem ... jestem stary głupi i naiwny ... -
jeśli chodzi o apki to nie zauważyłem u siebie tego typu problemów ... ogólnie zawsze "tuninguje" to z czego korzystam ... tzn zaznaczam / odznaczam autostarty + ustawiam tryby oszczędzania energii (bez ograniczeń dla tych które chce żeby były cały czas możliwie jak najbardziej aktywne) no i do tego blokuje część w pamięci - apki typu komunikatory widżety itp - też apke do tapety czy volume boostera ... robiłem tak na Xiaomi 14tce i robię to samo na 15tce ... tam się sprawdziło no i tu się sprawdza 🙃 oczywiście są pewnie apki które potrafią "się biesić" i "glupieją" tego jest tyle że ciężko ze wszystkiego korzystać na raz ... tu może jakieś info w temacie dać pewnie @kris68 bo z tego co pamiętam to on miał tego zainstalowane "pod korek" i pewnie na więcej doświadczeń 🙃
-
Zmiana ROM na Tajwan/Indonezja - Poco X7 PRO.
Master odpowiedział(a) na ZForum temat w Dyskusja ogólna
pisanie do nich do wsparcia dla tyle samo co rzucaniem grochem w ścianę 🙃 luks że załatwiłeś jak trzeba ... bez liczenia na cud czy nagły przypływ ludzkich uczuć z ich strony 👍 -
na 99% uwalisz ... najlepsza opcja dla Ciebie to wrzucić chiński system z lockiem ... na takie systemy jest pakiet o nazwie more locale gdzie można ustawić język w jakim na pobierać i instalować apki sklep Play ... to fajna sprawa bo w sumie zostaną Ci po angielsku tylko ustawienia systemowe ... ewentualnie sprzedaj fona i kup coś innego ... no i ewentualnie zostaje jeszcze zabawa w magiska + moduły ... ale to też nie gwarantuje sukcesu ... tak więc jest w czym wybierać 🙃
-
Xiaomi 15 z polskiej dystrybucji - nagrywanie rozmów
Master odpowiedział(a) na aarcz10 temat w Dyskusja ogólna
o tym były kiedyś wątki ... i dość rozlegla dyskusja ... jak nie znajdziesz tego przez wyszukiwarkę na forum to napisz np. do @Marrik on tym się bawił ... z tego co pamiętam to różnie z tym jest ... niektórym się udało innym nie bardzo ... 🙃 -
tak ... backup 🙃 to i żartem i serio ... przejście na globala z lockiem to czysty flash który czyści fona do stanu fabrycznego ... backupu apek nie rób bo to często więcej biedy jak pożytku ... zagraj sobie na dysk zdjęcia obrazy download itp ... backup kontaktów i SMS masz w chmurze Xiaomi albo Google ... ja używam zazwyczaj apki backup&restore - fajnie szybko się robi pliki z kontaktami smsami i historia połączeń - potem to przywrócić moment ... ogólnie najwięcej zabawy jest z aplikacjami i konfiguracja no ale tu nie masz prostego rozwiązania ... większość i tak będziesz musiał ręcznie zrobić ... 🙃
-
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.212.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
na razie przez updatera nie idzie wrzucić ... a bezpośrednio z serwera kiepskie transfery ... jak wrzucę dam znać w update 🙃 poszukam też changeloga ... i proszę uprzejmie ... System: Naprawiono problem z nieprawidłowym wyświetlaniem animacji otwierania/zamykania aplikacji. dużo tego nie ma ale zawsze coś 🙃 ciekawa sytuacja - chciałem wrzucić ten update przez wgrane poprzednio twrp ... i nie mogę do niego wleźć ... uruchamia się to fabryczne recovery Xiaomi ... przyznam że to mnie zaskoczyło ... jeszcze jak korzystałem z twrp na mi 11 to nie miałem takiej sytuacji ... 🙃 na 14 w ogóle z niego nie korzystałem - wiadomo czemu ... a tu niespodzianka ... w ogóle to skąd jest to fabryczne skoro wrzuciłem twrp? sądziłem że custom recovery zastępuje te normalne ... wrzucone w trybie fastboot ... póki co wygląda że wszystko oki - sygnatury bezpieczeństwa od Xiaomi dalej czerwcowe - w security nadal nie ma aktualizacji Googla - vowifi wskoczyło - ale to standard po restarcie / update 🙃 jak coś znajdę ciekawego to wrzucę w kolejnym update ... ps. na ostatniej wersji zauważyłem że wywaliło mi trochę ustawień typu gęsty (latarka, przycisk zasilania) ale też dźwięki - musiałem sporo pozmieniać typu dodać dźwięk do SMS czy wyłączyć dźwięki które nie wiadomo czemu wskoczyły typu zrzut ekranu czy usuwanie zdjęć ... w tej wersji chyba wywaliło schemat kolorów ekranu - pierwsze co mi się rzucili w oczy wchodząc na forum to zdechłe kolory ... przeglądarka ta sama więc od razu zajrzałem do ustawień - no i faktycznie ... przerzuciło mi z profilu dcip3 na standardowy ... 🙃 na tej wersji przełączyło też "użyj ikon z aplikacji" zawsze mam to wyłączone bo są ładniejsze i czytelniejsze ikonki w pasku statusu ... wywaliło też ustawione budziki przez co miałem trochę zamieszania ... 🙃 ps2 @Kacper Skrzypek w napisach poprawione luks 👍 ps3 ten przełącznik ukrywający wskaźnik lokalizacji dalej nie działa ... vowifi dalej robi co chce - raz jest raz nie ... czyli tu bez zmian ... -
Zmiana ROM na Tajwan/Indonezja - Poco X7 PRO.
Master odpowiedział(a) na ZForum temat w Dyskusja ogólna
moze nie do mnie pytanie ale troche zastapie Kolegę komendą też myślę, że można ... to chyba będzie fastboot oem lock oczywiście fon musi być podłączony do kompa w trybie fastboot ... i pewnie debugowanie usb trzeba mieć włączone w opcjach programisty (ale tu nie jestem pewny - zazwyczaj to uaktywniam na wszelki wypadek jak coś robię po podłączeniu do kompa ... w szczególności właśnie komendami) a z miflash po prostu szybko i wygodnie sie korzysta ... tym bardziej ze zazwyczaj wgranie globala do poprawnego dzialania wymaga locka wiec robi sie niejako 2w1 ... zamiast wgrywac bez locka a potem jeszcze bawic sie w te komendy ... pamietaj ze zrobienie locka wywala wszystkie dane z fona ... wiec bedziesz mial czysty system po tej komendzie ... -
poradnik Curve Pay zamiast Google Pay - płacimy zbliżeniowo NFC pomimo nie działania Gpay
Master odpowiedział(a) na zagrobelny temat w Tutoriale
- 135 odpowiedzi
-
- google pay
- curve pay
- (i 26 więcej)
-
z tym revolutem to i magisk z modułami nie daje rady ... 🙃 a z googlem to na razie może być dopiero przedsmak tego co będzie później ... obym nie wygadał oczywiście ... ja się cieszę że na razie tylko takie biedy ... revolut mi niepotrzebny do niczego ... apka bankowa śmiga bez problemu ... tak jak i reszta ... brak certyfikatu w sklepie Googla tez mi w niczym nie przeszkadza ... oby na tym się skończyło co mamy ... 🙃 no ale zawsze mogę jeszcze wrzucić globala i zrobić locka ... to będzie ostateczność ... jak będziesz mieć unlocka zawsze możesz się pobawić romem Xiaomi eu a jak uznasz że jednak masz za dużo biedy to też możesz spokojnie wrócić na global ...
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ostatnio tu pisaliśmy odnośnie dziwnych problemów przy wgrywaniu custom romu ... okazało się właśnie że gniazdo USB było zanieczyszczone ... niestety jego konstrukcja - ogólnie tych gniazd - sprzyja zbieraniu wszelkiego syfu z okolicy 🙃 z biegiem czasu nawet wypada to ogarnąć ... -
Xiaomi 12 - HyperOS 2.0.1.0 Indonezja - dyskusja
Master odpowiedział(a) na pl_shibby temat w Dyskusja ogólna
no to właśnie global na Indonezję lub Tajwan ... jeśli nagrywanie na być już systemowe ... ewentualnie jakichś apek można poszukać do tego ... ale systemowe myślę że lepsze ... szczególnie że można ustawić żeby każda rozmowa była nagrywana ... -
Aktualizacja hyperos i panel powiadomień
Master odpowiedział(a) na katrinam pytanie w HyperOS - korzystanie
@katrinam witamy na forum tak ciekawego załoganta 👍 aż miło poczytać ciekawe dyskusje 🙃 masz sporo racji w tym co piszesz ... a changelogi są niestety dość ubogie ... w każdym razie sporo opcji jest dziwnie powsadzane np w dodatkowych ustawieniach - przydaje się tu wyszukiwarka ... ale jak i zauważyli tu inni dyskutanci wszystko idzie ogarnąć i się przyzwyczaić ... to moze być kłopotliwe właśnie jak szuka się czego na szybkiego a było się przyzwyczajonym trochę do innego wyglądu ikonek czy umieszczenia w opcjach ustawień ... animacje zawsze ograniczam w ustawieniach programisty do 0.5 ... można i dać na 0 ale bywa że niektóre "glupieja" 🙃 ogólnie fajnie to wszystko przyspiesza ... mam nadzieję że za jakiś czas wrażenia z korzystania będą lepsze 👍 -
Aplikacja Revolut - odmowa uruchomienia z uwagi na root-a
Master odpowiedział(a) na BravePetrus temat w Modyfikacje techniczne
napisz to do Googla ... może coś da ... 🙃 nawet z modułami do magiska + root to się wywala ... widocznie daje radę wykryć fakt unlocka - może za jakiś czas uda się to ukryć i to skutecznie ale na tą chwilę wszystko zależy od apki - na ile i co sprawdza ... zostają ewentualnie alternatywy ... a jeśli koniecznie chcesz mieć tego typu problemy z głowy trzeba pompristu wrzucić dedykowany dla swojego fona rom i zamknąć bootloader ... ps. w plikach systemowych to grzebią właśnie apki od roota ... stąd ich zmiany powodują kolejne problemy ... bo root może pomóc z jednym a zepsuć drugie 🙃 ps2. poczytaj też ten temat ... https://miuipolska.pl/forum/topic/65623-google-pay-fix-nowa-metoda-po-zmianach-w-play-integrity-od-20052025r/page/3/#comments -
Xiaomi 12 - HyperOS 2.0 by Xiaomi.eu - OS2.0.10.0.VLCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no i luks ... globalny ROM na region TW ... czyli z nagrywaniem rozmów ... możesz spokojnie robić locka na tym ... -
Xiaomi 12 - HyperOS 2.0 by Xiaomi.eu - OS2.0.10.0.VLCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
to raz ... ale jeszcze to czy system jest typu global - litery w nazwie kodowej EU lub ID lub TW ... czy chińczyk - litery CN ... sprawdź swój telefon jakie ma oznaczenie kodowe modelu - na końcu będzie literka G lub C - to będzie wiadomo jaki system trzeba szukać ... u Ciebie powinno to być jedno z tych ... 2201123G, 2201123C jak G to szukasz systemu typu global ... jak C typu China ... -
świetny fon ... uderzać do mi center i brać ... no i koniecznie dać szansę dla systemu Xiaomi eu ... problemy z Google da się ogarnąć i znaleźć alternatywy a i apki bankowe powinny działać bez problemu ...
-
Xiaomi 12 - HyperOS 2.0 by Xiaomi.eu - OS2.0.10.0.VLCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no to najpewniejszy sposób na te problemy ... tylko upewnij się że masz dobry rom do fona bo po zrobieniu locka na niewłaściwym będziesz miał jeszcze więcej biedy 🙃 -
Xiaomi 12 - HyperOS 2.0 by Xiaomi.eu - OS2.0.10.0.VLCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no to tak na szybkiego ... ściągasz ten programik ... (tam jakby po uruchomieniu pojawiły się jakieś błędy to można szybko ogarnąć ... np. komunikat o sterownikach to trzeba założyć pusty katalog w katalogu gdzie jest miflash - są poradniki do tego też na jutubie - tam nazwa katalogu to chyba LOG - o ile pamiętam ...) szukasz romu w wersji fastboot na swój telefon - bo są jeszcze wersje recovery - rom oczywiście zgodny z dystrybucją telefonu (global lub China) telefon podłączasz w trybie fastboot do kompa (musi być wykrywany w systemie jako android bootloader interface) potem odpalasz miflash i na dole zaznaczasz czy chcesz tylko wyczyścić dane i wgrać system czy też chcesz to zrobić z lockiem ... domyślnie chyba wersja z lock jest zaznaczona ...) wskazujesz ten pobrany ROM no i jedziesz ... ogólnie nic skomplikowanego - choć przyznam że bardzo dawno z tego nie korzystałem ... ale z grubsza to co pisałem pewnie zostało jak było ... 🙃 -
poradnik Curve Pay zamiast Google Pay - płacimy zbliżeniowo NFC pomimo nie działania Gpay
Master odpowiedział(a) na zagrobelny temat w Tutoriale
możliwe ... u mnie jest opłata za konto prawie 20 zł miesięcznie ... kiedyś blika nie było a też płaciłem ... PKO BP ... konto obrotowe ... za oszczędnościowe nie ma opłaty za to są prowizje przy przelewach wychodzących ... tam po 10 zeta jak pamiętam ... 🙃- 135 odpowiedzi
-
- google pay
- curve pay
- (i 26 więcej)
-
ostatnio gdzieś widziałem o tym wątek ale nie pamiętam co tam było później ... możliwe że to kwestia buga / krzaka w systemie ... ja bym zaczekał do następnego update i zobaczył co będzie ... możliwe że problem jest zgłoszony i to poprawia za jakiś czas ... tu chyba podobny problem ... https://miuipolska.pl/forum/topic/65781-xiaomi-15-inteligentne-ładowanie-ochrona-baterii/#comment-662061 a czy serwis coś tu da to osobiście wątpię ... to raczej kwestia softu ... możesz ewentualnie o to podpytać np w serwisie mi center albo napisać do załoganta @Acid
-
poradnik Curve Pay zamiast Google Pay - płacimy zbliżeniowo NFC pomimo nie działania Gpay
Master odpowiedział(a) na zagrobelny temat w Tutoriale
mała szansa na to ... chyba że pojawi się jakiś sposób na skuteczne i permanentne ukrycie odblokowania bootloadera ... ja osobiście na razie nie szukam alternatyw dla portfela Googla - raz że i tak z tego nie korzystałem ... a dwa że płatności zbliżeniowe blikiem działają szybko i bezproblemowo ... 🙃 oby jak najdłużej ... potem ewentualnie się pomyśli o alternatywie ...- 135 odpowiedzi
-
- google pay
- curve pay
- (i 26 więcej)
