-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
twrp nic nie ma do trybu fastboot ... jedno i drugie się inaczej wywołuje ... pakiet adb może Ci nie wrzucić sterownika ... to się rozpakuje - najlepiej na dysk C katalog ADB i tam będzie trochę plików w tym ten najważniejszy - fastboot - sterownik do telefonu pod adb szukasz w necie zazwyczaj sterki są w dwóch wariantach - zwykły pod Windowsa - czyli żeby system widział pamięci telefonu i można było z niego lub do niego kopiować pliki - no i drugi wariant to sterownik ADB - który wrzucasz tylko wtedy kiedy podłączysz telefon uruchomiony w tym trybie do kompa - wtedy pamięci telefonu nie będzie już dostępna - a w menadżerze urządzeń pojawi się ikonka Android device i będzie przy niej wykrzyknik lub znak zapytania - wtedy rozpakowujemy ta paczkę ze sterownikami adb - klikamy w menadżerze urządzeń na tą ikonkę Android device i tam będzie opcja zaktualizuj sterownik - można wybrać automatem lub ręcznie - wybieramy ręcznie i dajemy wskazanie z dysku - wtedy przechodzimy do tego rozpakowanego katalogu ze sterkami adb i tam powinien być widoczny jeden plik do wybrania - jak go wybierzemy to pojawi się lista urządzeń która tam jest widoczna w tym pliku i są chyba trzy do wyboru - my wybieramy Android bootloader interface i potwierdzamy ... to się wrzucić wtedy i już na liście urządzeń nie będzie tego nierozpoznanego urządzenia tylko pojawi się właśnie ten bootloader interface - no i dopiero wtedy możemy zacząć się bawić komendami fastboot ... czyli uruchamiamy tryb CMD jako admin no i przechodzimy do katalogu ADB który powinien być na dysku C - no i jeśli tam wygraliśmy obraz twrp i zmieniliśmy mu nazwę przed kropka z długiej na krótką to już wpisujemy te komendy które podałem wcześniej ... i w sumie tyle ... jeśli Kolega leniwy to sterki proszę np. tutaj 🙃 Google i wyszukiwarka działa magię 🙃 https://xiaomidriver.com/poco-f5 ps. jak uruchomisz tryb CMD w trybie admina z pozycji wyszukaj w Windowsie to on otworzy się domyślnie w katalogu Windows32 i trzeba przejść komendami dosowymi do tego katalogu ADB który będzie na dysku C - ale można też od razu otworzyć ten tryb będąc w otwartym katalogu - to szybsze i wygodniejsze ... tu masz jak to zrobić ... https://www.mateuszmidor.com/2011/04/open-command-window-here/ no i wtedy jeśli mamy spełnione. wstępujące warunki po pierwsze primo - fon odpalony w trybie fastboot i oczywiście odblokowany bootloader po drugie primo - podłączony do kompa kabelkiem z transmisja danych (bo są i takie bez ...) po trzecie primo - telefon jest wykryty w menadżerze urządzeń jako android bootloader interface po czwarte primo - mamy pobrany obraz twrp który wrzuciliśmy do katalogu ADB - tam gdzie jest plik fastboot - i zmieniliśmy mu nazwę przed kropka na jakąś krótka kilku literowa (oczywiście obraz musi być zgodny z wersja andka która mamy w tej chwili w telefonie) po piąte primo odpalimy w tym katalogu tryb CMD jako admin to wtedy już możemy jechać komendę flash twrp ... no po wgraniu zrobić reboot do tego 🙃
-
POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no i git ... możesz jechać instalke przez miflash z lockiem - system w wersji MI / EEA lub TW/ID jeśli chcesz mieć nagrywanie w dialerze ... -
bo do trybu fastboot są inne sterowniki ... musisz poszukać takich z oznaczeniem adb ... i jak podłączysz fona w trybie fastboot do kompa to nie będziesz widział pamięci telefonu / nie będzie dostępu tak jak do dysku - sterownik aktualizujesz w menadżerze urządzeń - tam ręcznie trzeba go wskazać z rozpakowanej paczki ze sterkami dla adb - i z listy wybierasz Android bootloader interface - no i dopiero wtedy komendy fastboot zaskoczą ... ten sterownik jest też potrzebny jak będziesz aktualizować system przez kompa - czyli skrypt upgrade z rozpakowanej paczki z romem
-
recovery a fastboot to co innego ... fastboot to plik wykonywalny z pakietu ADB - polecenie wpisujesz w CMD uruchomionym w trybie administratora musisz być w katalogu gdzie jest ten plik fizycznie ... w Twoim przypadku to będzie komenda fastboot flash recovery_ab recovery.img a potem żeby zrestartować telefon i uruchomić twrp dajesz komendę fastboot reboot recovery recovery.img to obraz twrp który pobierasz - tu została zmieniona nazwa na krótszą - czyli recovery - końcówka po kropce musi być img - to znaczy obraz / image ... ta nazwę przed kropka możesz dać jakąkolwiek byle bez polskich znaków i krótka - ja wpisuje zawsze twrp ... oczywiście ten plik obrazu musi być w tym samym katalogu co plik fastboot bo inaczej ta komenda nie zaskoczy ... jeśli z jakiegoś powodu po restarcie telefon będzie się uruchamiać w trybie fastboot to wtedy jedziesz takimi komendami fastboot erase misc fastboot set_active a to wielu osobom uratowało tyłek 🙃
-
no u mnie mobywatel śmiga na biometrii bez żadnego problemu a też jest zaszyfrowany ... Android auto nie używam to nie wiem ... przed chwilą sprawdziłem mobywatela - moment wskakuje na biometrii ... w ogóle to nie miałem z tym jeszcze problemu z żadną apka z której korzystam przez biometrię - a jest ich kilka ...
-
POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
upewnij się najpierw że Twój telefon to globalna wersja - w oznaczeniu na pudełku albo w jakimś sofcie diagnostycznym moment to sprawdzisz ... na końcu oznaczenia modelu musi być literka G - jeśli jest to wtedy możesz ściągnąć wersję EEA i wrzucić z blokada - ewentualnie poszukaj wersji TW lub ID dla nagrywania rozmów - na nich też możesz zrobić locka ... to też globale i będziesz miał tam język polski mimo że to systemy na konkretne regiony i wcale nie Europę 🙃 -
do NFC nie ma aplikacji jako takiej ... wybór przez co ma być płatność to tam gdzie przedmówca wrzucił zrzut ekranu ... tam w razie czego jest ta opcja przywrócenia funkcjonalności ... może to coś pomoże ... no i musi być wybrany właściwy bank (lub portfel Google jeśli się używa ...) nie wybieramy tam wbudowanego układu ani karty SIM - z tego od dawna już się nie korzysta ...
-
obraz twrp poszukaj tutaj ... a jak nie będzie to w necie ... o ile jest w ogóle pod nowszego andka ... musi to być wersja pod andka 15 ... a jak wgrać to komendą fastboot - tak samo jak wgrywales poprzedni obraz 🙃 ps. systemu nie musisz wcale aktualizować przez twrp ... jakby co wrzuć przez kompa w trybie fastboot - wybierz skrypt upgrade
-
Xiaomi HyperOS 3, czyli więcej iOS-a i AI w Xiaomi. Co nowego?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
poświęcenie się dla dobra forum i załogantów to największy zaszczyt - tak było ... tak jest ... i tak będzie ... 🙃 -
Xiaomi HyperOS 3, czyli więcej iOS-a i AI w Xiaomi. Co nowego?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
świetny artykuł panie Kacprze - zresztą jak zwykle 👍 jak już wspominałem - jakby co to zgłaszam się do testowania 🙃 no i czekamy z niecierpliwością na wersję od Xiaomi eu ... -
POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no to masz wgranego chińczyka ... tzn system i pewnie nie masz locka zrobionego ... na globalnym poco na chińczyku nie można robić locka i portfel Googla będzie cały czas się biesić ... w tej chwili jedyną skuteczną metoda na portfel (chyba że chcesz się bawić w roota) to wrzucenie systemu dedykowanego dla modelu z konkretnej dystrybucji - czyli wersji CN dla chińczyka redmi - lub wersji MI / EU dla globala poco - i jednoczesna blokada fona (w miflash zaznaczenie wipe + lock) no i portfel Google powinien zatrybic 🙃 a jeśli są romy dla poco w wersji TW lub ID też można na nich blokować a poza tym masz nagrywanie rozmów w dialerze czego nie masz w wersjach MI / EU -
HyperOS 3: premiera już jutro. Xiaomi potwierdza. Kto dostanie nową nakładkę jako pierwszy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
ja chcę ... już pisałem że zgłaszam się na ścięcie (czyt. do testów) 🙃 gadane mają dobre ... ciekawe czy przejdą od słów do czynów ... bo po owocach ich poznacie ... -
Xiaomi 15 - mocne, trzeszczące wibracje
Master odpowiedział(a) na Marcin S pytanie w Problemy techniczne
a jest taki fajny sofcik w sklepie Play - od lat z tego korzystam - nazywa się to volume booster goodev - jak to zainstalujesz tam można suwakiem procentowo zwiększyć volume - ja mam podbite teraz około 50 procent - ta apka pracuje cały czas w tle - zawsze wyłączam jej oszczędzanie baterii - daje bez ograniczeń - też aktywuje autostart i blokuje ja w pamięci - po każdym restarcie fona czy update systemu trzeba ją ręcznie uruchomić i potem już sobie tam działa ... bardzo dobrze się sprawdza - polecam wypróbować 🙃 a jeśli chodzi o wibracje to pamiętam coś że chyba od serii 14 Xiaomi wprowadziło nowe silniczki do tego - dużo bardziej skuteczne niż w poprzednich modelach - ja ogólnie z tych wibracji to mało korzystam - gdzie się da wywalam - raz że mi to jakoś specjalnie niepotrzebne a dwa że zawsze fon mniej baterii konsumuje 🙃 -
Kiedy premiera HyperOS 3? Być może… już w tym tygodniu!
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
dla mnie w ogóle byłoby dziwne żeby to wypuścili przed premierą 16tek ... choć były już romy na andku 16 ... ale dla zwykłej 15tki chyba to usunęli ... a był nawet global dla 14t ... bo pisaliśmy o tym przy okazji jakiegoś wątku ... w każdym razie jakby co zgłaszam się do testów 🙃 -
Xiaomi 15 Ultra Coś stuka puka przy trzęsieniu telefonem
Master odpowiedział(a) na Patryk Jaskólski pytanie w HyperOS - korzystanie
może załogant @Acid coś wie w tym temacie ... tu trudno o lepszego fachowca od bebechów 🙃 -
Kiedy premiera HyperOS 3? Być może… już w tym tygodniu!
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
dawać dziada ... czekamy ja bardziej obstawialem ze to pojawi sie razem z premiera 16tek - to juz niedugo przeciez ... a do tego czasu dopracuja system na tyle na ile to mozliwe ... no a i tak cala lipa co zostanie to juz przetestuja na uzytkownikach ... -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jak nikt nie robił tu takiego porównania to może warto zerknąć np tutaj https://www.dxomark.com/xiaomi-15-camera-test/ https://www.dxomark.com/xiaomi-13-camera-test/ jakieś ogólne różnice jakościowe będą widoczne - no i są dość szczegółowe opisy ... -
-
POCO F7 Ultra / REDMI K80 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jasne ... w nocy czytałem już półprzytomny coś skojarzyłem że o dziadku pisałeś ... 🙃 no ja na odblokowanym z niczym z czego korzystam nie mam problemów ... ciekawe jak długo jeszcze ... 🙃 a może google się odwali już od nas ... w swej nieskończonej mądrości i dobroci ... uzna - customowcy dostali swoje ... a leżącego się nie bije ... -
POCO F7 Ultra / REDMI K80 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jesli chodzi o banki - tam co pisal zalogant @QbaPL to ja korzystam tylko z IKO PKO BP - fon odblokowany i zadnych problemow ... logowanie biometria, przelewy, zblizeniowka blikiem bez zadnych problemow ...mozliwe ze te banki ktore maja podpiete uslugi googla np. pod zblizeniowke (moj znajomy o tym wspominal na mi 11 z odblokowanym bootloaderem - mial nie zaktualizowany system i nie mial wtedy aktualnych modulow inject od xiaomi eu) to moze byc teraz problem ... ogolnie jak nie korzystasz z uslug finansowych googla to powinno raczej dzialac - no chyba ze ciagle jest bieda z tym revolutem - ale do tego tu jest zalozony oddzielny temat ... i tam sa wrazenia na biezaco z korzystania z tego softu - mi to nie potrzebne do niczego wiec sie nie wypowiem - kiedys instalowalem na probe i dzialalo - ale teraz jak wyglada sytuacja to nie wiem @orte Kolega juz Ci napisal co i jak - ale jakbys dal rade zrobic unlocka to mozesz wrzucic globala desygnowanego na region Tajwanu (oznaczenie w kodzie literowym TW) lub Indonezję (analogicznie - ID) tu tylko sie nie pomyl w razie czego i nie sciagnij na Indie (tam jest oznaczenie IN) no i na tych dwoch romach TW I ID bedziesz miec nagrywanie w dialerze to raz - a dwa mozesz z powrotem zablokowac fona - globale tylko tak beda dobrze dzialac ... no chyba ze masz czas i checi bawic sie w roota i wszelakie moduly to mozesz nie blokowac ... a jesli Dziadek nie korzysta z platnosci w telefonie a potrzebny mu tylko do dzwonienia / pisania / neta to w sumie mozna i nawet nie blokowac bootloadera ... fon powinien dzialac dobrze i bez tej blokady ... no ale tu tez nie dam sobie reki uciac w sumie nigdy nie korzystalem z globala ani z lockiem ani bez ... ponad 4y lata tylko na xiaomi eu ... czyli z piermanentnym unlockiem 🙃 -
Xiaomi 15 - mocne, trzeszczące wibracje
Master odpowiedział(a) na Marcin S pytanie w Problemy techniczne
szczerze to nie mialem takiej sytuacji - a glosniki mam podbite softem jeszcze - poza tym wylaczam ogolnie wibracje dla polaczen - szkoda baterii ... w sumie moge wlaczyc i sprawdze - sam jestem ciekawy czy bedzie taki efekt ... -
Xiaomi 15 - mocne, trzeszczące wibracje
Master odpowiedział(a) na Marcin S pytanie w Problemy techniczne
a ta opcja obniżenia poziomu nie działa? ogólnie te nowe Xiaomi mają dość dobry ten silniczek wibracyjny ... u siebie nie widzę żadnych niepokojących objawów ... -
Telefon nie akceptuje szybkiego ładowania
Master odpowiedział(a) na adaisio temat w Problemy techniczne
w razie czego odezwij się do @Acid to coś doradzi albo ogarnie temat serwisowo ... też bym obstawiał na moduł ... z tego co piszesz ... -
Xiaomi 14 Ultra , nowy ROM HyperOS 2.0.202.0 Tajwan
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Dyskusja ogólna
nigdy nie grałem w nic na telefonie i nie zamierzam ... od tego mam kompa 🙃 na którym zresztą też nie gram bo nie mam czasu ... więc koło się zamyka ... 🙃 z apki bankowej korzystam tylko jednej i nie widzę żadnej potrzeby żeby w tym mieszać ... o ile Google nie wsadzi nam czegoś grubszego w szprychy to pchamy dalej ten wózek 🙃 na szczęście na ich usługach świat się nie kończy ... przynajmniej na razie ...
