-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no to przejście na nowego andka 🙃 myślę że ciekawe ... tu masz changelog ... Poprawiono płynność animacji przy wchodzeniu do podstron aplikacji oraz podczas przełączania się między aplikacjami. Dodano obsługę efektu rozmycia dla tapet pulpitu, zoptymalizowano wyświetlanie animacji przy otwieraniu aplikacji, wprowadzono większe czcionki w niektórych scenach dla trybu dużych czcionek, naprawiono problemy z animacjami otwierania/zamykania aplikacji oraz zintegrowano poprawki bezpieczeństwa z lipca 2025 roku. Dodano efekt cienia dla tekstu ikon pulpitu w jasnych obszarach tapety oraz zoptymalizowano strategię wyzwalania odświeżania pamięci podręcznej. Dodano ręczne dodawanie tras w „Asystencie podróży”, wprowadzono rekomendacje punktów wynajmu power banków i sugestie włączenia trybu oszczędzania energii przy niskim poziomie baterii, a także dodano nowy szablon ekranu blokady w stylu estetyki orientalnej. Dodano nowe szablony, efekty soczewkowe dla tapet oraz możliwość personalizacji skrótów i animacji odblokowania odciskiem palca. Wprowadzono nową wersję z profesjonalnym stylem wizualnym, uproszczonym menu funkcji i ustawieniami, ulepszonym trybem profesjonalnym oraz rozszerzonymi opcjami znaków wodnych (np. znaki wodne z lokalizacją, opcje kolorystyczne dla znaków wodnych z kliszy, niestandardowe położenie standardowych znaków wodnych) i personalizacją schematów kolorów interfejsu aparatu. Zoptymalizowano szybki dostęp do ustawień nawigacji systemowej w ustawieniach pulpitu. Dodano możliwość personalizacji wyświetlania niektórych ikon na pasku stanu, zoptymalizowano anulowanie zwijania niestandardowych powiadomień oraz usunięto stałe wyświetlanie ikony HD sygnału na pasku stanu. Dodano obsługę niestandardowych kolorów dla stron aparatu i zoptymalizowano dostęp do szybkich funkcji nawigacji systemowej z ustawień pulpitu. Wprowadzono możliwość dostosowywania wyświetlania ikon na pasku stanu, zoptymalizowano niestandardowe powiadomienia oraz usunięto ikonę HD sygnału z paska stanu. Naprawiono szereg problemów związanych z usługą TalkBack (dotyk, regulacja głośności, nagrywanie dźwięku) oraz poprawiono błędy w powiadomieniach i odczytywaniu przycisków w różnych aplikacjach (np. Ustawienia, Centrum Sterowania, Wiadomości. -
Xiaomi 14 - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.211.0.VNCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
na obecną chwilę chyba nie ... -
funkcjonalność AI będzie zwiększona - niedługo będzie nowy hyperos na andku 16tym ... a w sumie nawet już jest na niektóre modele ... ja osobiście w zasadzie z tego nie korzystam ale sporo się poprawiło od pierwszych wypustow ... czytałem gdzieś ostatnio że będzie dużo nowej funkcjonalności jeśli chodzi o edycję zdjęć w tym np. ulepszone wymazywanie ... poczekamy i obadamy w praktyce 🙃
-
a to ciekawy temat ... bo do tej pory sądziłem że Xiaomi eu "bytuje" niezależnie od naszego kochanego - za przeproszeniem - Xiaomi 🙃 może pan Kacper coś więcej by napisał w tym temacie ... na pewno wprowadzają poprawki do apek Xiaomi - bo nie aktualizują się przez sklep Play ... czyli ingerencja musi być ... Xiaomi eu działa też na globalach a nie tylko wersjach CN ...
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
to co pisał Kolega powyżej ... w twrp będziesz musiał ręcznie wskazać paczkę z romem (wchodzisz w kafelek install) - warunek to deszyfracja pamięci i dostęp do partycji ... paczka będzie w katalogu download jeśli pobierałes updaterem systemowym (no i też oczywiście jak ciągnales download z serwera przez przeglądarkę ...) kiedyś rom zapisywał się w głównej pamięci - a nie w download - no ale zawsze możesz pominąć twrp i puścić to ręcznie przez kompa - tyle że tu musisz rozpakować pobrana paczkę i skorzystać z pliku upgrade - wtedy nie stracisz danych i ustawień ... fona podłączasz odpalonego w trybie fastboot i w sumie tyle ... jak będziesz mieć jakiś problem z komunikacją upewnij się że telefon jest widziany przez system jako urządzenie o nazwie Android bootloader interface (w menadżerze urządzeń) partycja nie będzie widziana w systemie w trybie dostępu do danych ale to tak ma być (uruchomiony tryb fastboot) -
poradnik Curve Pay zamiast Google Pay - płacimy zbliżeniowo NFC pomimo nie działania Gpay
Master odpowiedział(a) na zagrobelny temat w Tutoriale
bliki śmigają elegancko ... ja od dawna to polecam bo jak to ustawiłem to przestałem w ogóle bawić się w ten portfel googla ... na długo zanim nam to wywaliło na amen 🙃 a środki zawsze mile widziane ... jak to kiedyś się mówiło - kto smaruje ten jedzie 🙃 kusi mnie żeby pobawić się tym CP ale póki nie mam problemów z apka banku i te bliki śmigają to jakoś nie mam motywacji ... na razie czekam spokojnie na nowego andka ... mam nadzieję że nie zepsuje bardziej sytuacji ... jestem ciekawy czy Xiaomi eu już się bawi romami - choćby i beta ...- 135 odpowiedzi
-
- google pay
- curve pay
- (i 26 więcej)
-
Mobywatel brak mozliwości logowania biometrią.
Master odpowiedział(a) na dudijack pytanie w Problemy techniczne
cholera go wie 🙃 ja tam sporadycznie zaglądam ... przeważnie jak jest update apki żeby sprawdzić czy w ogóle działa ... do tej pory żadnego problemu ... to co ustawiłem i dodane dokumenty - wszystko oki ... z kolei apka bankowa ostatnio kilka razy mi pokazała jakiś problem z blokada ekranu że niby nie ustawiona ... a jest ... teraz już tego nie ma ale przez 2-3 dni to wywalało ... biometria i ogólnie płatności działają bez żadnego problemu ... 🙃 są na świecie rzeczy które się fizjonomom nie snili ... ps. poklikam tam coś jeszcze i zobaczę czy apka nie zdurniala ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
żadnych danych nie stracisz a bootloader się nie zablokuje - możesz robić ... albo przez twrp - o ile masz wrzucone ... albo leć jako upgrade przez kompa (tryb fastboot) ps. nowy rom będzie już na andku 15 ... to jeśli korzystasz z twrp będziesz musiał poszukać i wrzucić nowsza wersję (o ile jest ...) -
Mobywatel brak mozliwości logowania biometrią.
Master odpowiedział(a) na dudijack pytanie w Problemy techniczne
no i mnie działa bez problemu ... mam najnowszą wersję apki - biometria wskakuje moment ... -
Defragmentacja, odświeżanie pamięci, jak to wyłączyć?
Master odpowiedział(a) na Marrik pytanie w HyperOS - korzystanie
w Windowsie ten proces dla dysków SSD nazwali optymalizacja - i w sumie chyba można by tak to przetłumaczyć ... 🙃 czyli defragmentuj -> optymalizuj -
ja bym polecał poczytać co tam ostatnio pisali w dziale tutoriale - jest tam cały temat dotyczący unlocka i różne ciekawe przygody naszych załogantów ... ja tylko chwilę tym się bawiłem i machnąłem ręką bo nie chciałem przeciągać tematu (jeden z załogantów czekał na mój telefon i chcąc być w porządku zrobiłem unlock płatny ...) a wcześniej oficjalnie robiłem unlocka na mi 11 gdzie jeszcze takich cyrków nasze kochane Xiaomi nie odstawialo 🙃 czyli za mną jest jeden oficjalny unlock ... i dwa płatne (jeden chińczyka i jeden globala) z tego co pamiętam z tych opisow to niektórym udało się przypisać konto w opcjach developera zaraz po nieudanej próbie otrzymania zgody na community ...
-
Xiaomi 15 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a propo Samsungów ... https://ithardware.pl/aktualnosci/samsung_zaczyna_blokowac_bootloader-43848.html -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
pewnie ... muszę poszukać bo ostatnio komuś wysyłałem to żeby nie robić printow na nowo 🙃 tu ogólnie zasada jest dość prosta - czytamy opisy na dole no i decydujemy ... czasami od razu wiadomo co robić a czasami trzeba chwilę się zastanowić ... tam coś pamiętam w dyskusji o debloat pisalismy o jakimś skrócie w ułatwieniach dostępu który wywaliło i nie mogliśmy ogarnąć co za to odpowiada ... 🙃 patrzę po mailach ale chyba już skasowałem te printy bo czyściłem ostatnio załączniki (brak miejsca ...) jutro będę przy kompie to zrobię nowe 🙃 -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
debloat to od razu po instalacji systemu ... w tej chwili mam wywalone kilkadziesiąt pozycji ... korzystam z softu universal Android debloater - no i oczywiście w trybie dostępu z debugowaniem USB ... no ja właśnie staram się nie przesadzić ... tym bardziej że w tym sofcie nie wszystkie usługi / procesy są dobrze opisane ... czasami nie są w ogóle czasami skąpo a czasami to w ogóle nie wiadomo do czego co jest 🙃 mam już z tym trochę doświadczenia więc nie ma tu tragedii ... ten soft ma też fajnie to pogrupowane w zakładki typu recommended advanced critical itp. a część usług / procesów jest wprost opisane żeby ich się nie chytac ... no są kluczowe dla poprawności działania ... trochę dyskusji na ten temat jest w temacie debloat - dział dyskusje o aplikacjach 🙃 ps. do debloatu to się przekonałem jeszcze na mi 11 - ogólnie sądziłem że rom Xiaomi eu jest dobrze z tego poczyszczony ... to że poczyszczony to na pewno ale jest nadal miejsce do działania ... temat nadal też @kris68 wysyłałem mu swoje listy co wywaliłem i o ile pamiętam to było wszystko oki ... -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
najlepiej niech się tu wypowie osoba która ma taki fon i korzysta ... ja osobiście w ogóle nie zaglądam na tego typu strony supportów bo nigdy nic tam ciekawego nie piszą, a często wręcz piszą za przeproszeniem ignoranci i barany ... ostatnio gdzieś czytałem dyskusje że płatności zbliżeniowe w telefonie nie działają ... okazało się że dyskutant nie wiedział że trzeba mieć włączone NFC ... bo słyszał o tym że trzeba telefon przyłożyć i działa ... no i nie działa ... dramat nastąpił ... argagamedon i akokalipsa ... co do Chińczyków na tyle na ile śledziłem fora typu Reddit czy Xiaomi eu to były kiedyś jakieś problemy z whatsappem - powiadomienia - ale to temat już raczej nieaktualny ... zakładam, że skoro rom Xiaomi eu to modyfikowany chińczyk to wszystko powinno być oki - nie mam u siebie żadnych problemów z whatsappem i w sumie nigdy nie miałem ... ani na 14 pro ani teraz na 15 ultra ... -
Mi 11 lite 5G NE - problem po aktualizacji do OS 2.0.10.0
Master odpowiedział(a) na stan_w temat w Problemy techniczne
no ja akurat odwrotnie - bo zawsze bez - czyli normalnie klikam - potwierdzam i leci ... kolejna opcja w przypadku braku twrp to można zrobić downgrade - tu warunek konieczny to sygnatury zabezpieczeń Xiaomi - jeśli poprzednia wersja systemu ma datowane tak samo to robimy (skrypt upgrade) ... tu musiałbyś się upewnić np. znajdując changelogi - zmiana sygnatur bezpieczeństwa zawsze jest opisana ... ale jeśli ma starsze niż to co teraz wrzuciliśmy to nie możemy zrobić ... wtedy zostanie tylko czysty install systemu - można najpierw wrzucić ten nowy i zobaczyć co będzie - jak dalej tak będzie lipnie to wtedy postawić czysta instalke poprzedniej wersji (czyli skrypt wipe data format) -
Mi 11 lite 5G NE - problem po aktualizacji do OS 2.0.10.0
Master odpowiedział(a) na stan_w temat w Problemy techniczne
jak masz twrp to czyszczenie cache / art / dalvik może pomóc ... jeśli to co pisał pan Kacper już próbowałeś ... -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a to zobacz sobie na trading shenzen po ile co chodzi o porównaj z tym co mamy u nas ... ja tam dawno nie zaglądałem ... ostatnio co brałem od nich to 1.5 roku temu 🙃 wtedy mieli taką przesyłkę która nazywała się global priority - i wszystkie opłaty związane z dostarczeniem oni załatwiają - Ty po prostu dostajesz przesyłkę ... chyba inpostem to jest o ile pamiętam - tak więc nie masz żadnych dodatkowych kosztów ... ogólnie czytałem ostatnio że EU na się zabrać za te przesyłki z Chin ... ale to chyba od przyszłego roku ... 🙃 -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no kiedyś miało to sens ... raz że niektóre modele nie są w dystrybucji globalnej ... dwa że sensowne ceny i bezpieczny zakup - wysyłka też bez dodatkowych opłat celnych ... trzy że można było zrobić unlocka (wcześniej droga oficjalną a później płatnego) a cztery że są romy Xiaomi eu ... czyli jakby nie patrzeć ciekawa opcja ... teraz to już się powaliło ale jeśli komuś nie przeszkadza system po angielsku to w sumie nadal można rozważać taki zakup - tym bardziej że nadal sporo modeli nie ma oficjalnie u nas ... a poza tym wersję chińskie obsługują wszystkie pasma dostępne u nas (wcześniej była wywalona np tzw. 800tka) wadami Chińczyków jest też brak wsparcia dla Android auto no i brak obsługi esim ... za to mają większe baterie ... czyli też spora zaleta ... a i chiński rom jest lepszy od globala ... na ile więcej trudno mi powiedzieć ale jest ... no i mamy nadal nagrywanie rozmów 🙃 więc sporo jest tych za ... a potencjalne minusy nie są też często jakoś specjalnie istotne ... ja żebym nie był przywiązany do Xiaomi eu to pewnie teraz siedziałbym na 15 pro od chińczyka 🙃 -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a tu pisaliśmy gdzieś już sporo o tym ... chińczyki nie mają tak Android auto jak i esim - a poza tym chyba nie jest źle ... znajdę ta dyskusje to tu wrzucę w update ... sam się o to pytałem bo ciekawy temat ... tam zawsze możesz napisać do autora żeby wrzucił dodatkowe info - najlepiej tu na forum ale możesz też poprosić na priv ... update - to jest w tym temacie tylko wcześniej ... napisz w razie czego do gościa który ma 15 pro 🙃 ps na chińczyku możesz wrzucić pakiet more locale i tam ustawić język polski - wszystko co pobierzesz i zainstalujesz ze sklepa Play będzie w naszym języku ... poradnik jest np. na stronce sklepu trading shenzen -
Xiaomi 16 Ultra z ulepszonym teleobiektywem 200 MP
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
tak ... na tej stronce gdzie sprawdzam jeszcze nie wrzucili tego infa 🙃 świeży temat ... tak więc czekam na A16 do swojej 15tki ... ciekawe kiedy wypuszcza twrp pod nowego andka ... dopiero co niedawno wskoczyło na poprzedniego 🙃 -
Xiaomi 14 - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.211.0.VNCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
takie drobiazgi ... Dziennik zmian systemu: Naprawiono problem z automatycznym blokowaniem ekranu w niektórych scenariuszach. Naprawiono problem kompatybilności polegający na braku dźwięku podczas łączenia telefonu z niektórymi samochodowymi urządzeniami Bluetooth -
Czemu korzystacie z ROM-u Xiaomi.eu? (Dyskusja wydzielona z wątku o Revolucie)
Master odpowiedział(a) na Licht temat w Modyfikacje techniczne
wybór jest cały czas ... przecież nie ma żadnego przymusu robienia unlocka i walki z custom romami ... chcesz się w to pobawić - oki - najpierw dostaniesz info z czym to się wiąże i czemu lepiej w to się nie bawić a potem świadomie decydujesz czy masz świety spokój czy cierpisz ... 🙃 tyle że znowu celowo utrudnili ten unlock droga oficjalną ... chyba znowu żeby zniechęcić potencjalnych cierpiętnikow ... na wszelki wypadek ... już pisałem że o ile rozumiem utrudnienie - a w praktyce - uniemożliwienie tej procedury dla tzw. Chińczyków tak nie widzę w tym sensu w przypadku tzw. globali ... bo osoba która chce zrobić tego unlocka i tak go zrobi ... jak nie droga oficjalną to nieoficjalna ... tyle że straci dodatkowy czas to raz ... a dwa całkiem konkretny pieniądz ... 🙃 stąd właśnie pisałem o tym ze do Googla jeszcze dokłada się Xiaomi ... a ten nóż w plecy który możemy dostać to realne zablokowanie możliwości unlocka też na globalach ... tzn. jakaś furtka pewnie zostanie ale tak jak w przypadku Chińczyków będzie to realnie nie do przejścia dla zwykłego usera ... bo i w tym momencie mamy tzw. finisher dla tej całej społeczności ... która im nie wiadomo czemu coraz bardziej przeszkadza ... a przecież to forma promocji i reklamy ich produktów - zadowoleni użytkownicy poleca znajomym czy rodzinie fony Xiaomi - sam namówiłem wiele osób na Poco / Xiaomi - i przekonałem kilka osób do unlocka ...
