-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Czemu korzystacie z ROM-u Xiaomi.eu? (Dyskusja wydzielona z wątku o Revolucie)
Master odpowiedział(a) na Licht temat w Modyfikacje techniczne
a ja od kilku na Xiaomi eu - globala się do tej pory nie chycilem ... poza tym true ... a i jeszcze Xiaomi swoje dołożyło do tego pieca który pali nam się pod naszymi siedziskami 🙃 ale jeszcze żyjemy ... i kto wie ... może przyjdzie stoczyć jeszcze niejedna bitwę ... wojny pewnie nie wygramy ale bijem się do końca 🙃 -
Czemu korzystacie z ROM-u Xiaomi.eu? (Dyskusja wydzielona z wątku o Revolucie)
Master odpowiedział(a) na Licht temat w Modyfikacje techniczne
w ogóle to fajnie byłoby żeby w tym temacie swoje trzy grosze dorzucili np. @Netoper czy @kris68 który właśnie niedawno zdradził Xiaomi eu na rzecz "jedynego słusznego" globala ... 🙃 przy okazji pozdro Krzysiek 👍 -
jeśli chodzi o odtwarzacze video to luks jest VLC ...
-
Czemu korzystacie z ROM-u Xiaomi.eu? (Dyskusja wydzielona z wątku o Revolucie)
Master odpowiedział(a) na Licht temat w Modyfikacje techniczne
problem jest tylko taki że to my ich sami wybieramy 🙃 możliwe że w każdym kraju wygląda to podobnie ... czyli coś jak daje w załączeniu ... 😵💫 -
a miałeś 1tb 🙃 i czemu tylko 8? w sumie styknie ... system zajmie Ci od razu gdzieś połowę ... apki w pamięci pewnie połowę z tego co zostanie ... to 1-2 GB zostanie wolne ... choć osobiście uważam że 12gb to powinien być rozsądny standard obecnie ... tak w ogóle to zrób sobie backupa na wszelki wypadek ... np przez konto Googla ... pozgrywaj na kompa zdjęcia zrzuty ekranu download itp ... nie zaszkodzi mieć ... poczytam w wolnej chwili o tym realme bo trochę słabo znam ich ofertę teraz ... cieszę się że dałeś radę - pisaliśmy zresztą o tym na privie 👍
-
Czemu korzystacie z ROM-u Xiaomi.eu? (Dyskusja wydzielona z wątku o Revolucie)
Master odpowiedział(a) na Licht temat w Modyfikacje techniczne
bardzo dobrze bo faktycznie zrobił się off top 🙃 podpisuje się pod Pana Kacpra - w sumie też podobnie napisałem ... zostaje tak długo jak się da ... na razie się da więc jedziemy dalej ... makdonald mnie nie interesuje ... czy działa czy nie - nie robi mi to różnicy bo i tak tam nie kupowałem nie kupuje i kupować nie będę 🙃 korzystam z apki PKO BP - zbliżeniowy blik jest szybki i wygodny - biometria moment zaskakuje - mobywatel śmiga bez problemu - biometria i bezproblemowy dostęp ... wszystkie apki z których korzystam żadnych problemów ... mimo braku certyfikatu w sklepie Play apki się instalują bez problemu i się aktualizują ... możliwe że z jakimiś będzie problem ale możliwe też że mnie to ominie ... revolut nie jest mi do niczego potrzebny - osobiście też mam nadzieję że w końcu komornicy się do tego dobiorą bo mam sporo grosza do odzyskania ... a z tego co wiem masa cwaniaczków i złodziei na tym siedzi - oby się przejechali ... tak więc Xiaomi eu mi pasuje i u mnie zostaje 🙃 rozumiem podejście załoganta @Marrik tyle że jeśli wychodzisz z takiego założenia to w ogóle nie ma sensu bawić się w custom romy - cieszysz się z tego co dostałeś od korporacji i tyle ... do tego już to co można poczytać nt odblokowanego bootloadera powinno skutecznie do tego zniechęcić i dać sobie spokój ... na pewno Google nam tu zaszkodziło ale póki co nie zabiło 🙃 a na ich usługach świat się nie kończy ... różnice między romami typu global / chiny w ogóle są dość ciekawe bo swego czasu oglądałem recenzje gościa który testował 15 ultre i miał zarówno wersję globalna jak i chińska - co ciekawe na globalu dużo gorzej działa apka aparatu bo gość wymieniał z czym były problemy tam a że działa to świetnie na oryginalnym chińskim systemie 🙃 w każdym razie jeśli o mnie chodzi to kij w szprychy od google mnie nie zatrzyma ... możliwe że polegnę jak tam wsadza pień czy konar 🙃 oby samo Xiaomi nie wbiło nam tylko noża w plecy ... a w załączeniu jest właśnie to o czym pisałem na początku ... -
Robienie zdjęć dokumentów Redmi Note 14 Pro
Master odpowiedział(a) na jaszo pytanie w HyperOS - korzystanie
kiedyś był już podobny temat - jak pamiętam ... niektóre telefony / optyka tak mają ... możesz zerknąć np na ten temat ... https://www.reddit.com/r/miui/comments/1fe5m90/redmi_note_13_pro_5g_blurry_photos/ a w szczególności na ten wpis ... I have the Note 13 Pro 5G which has the same camera module. It has the same behaviour. It is not a defect. The focus range is very low because of the wide aperture (f/1.64) of the module that is also responsible for the beautiful and shallow depth of field (background blur). The workaround is that you have to use 2x zoom and take pictures from a distance -
Czemu korzystacie z ROM-u Xiaomi.eu? (Dyskusja wydzielona z wątku o Revolucie)
Master odpowiedział(a) na Licht temat w Modyfikacje techniczne
no ale te problemy pojawiły się dopiero teraz ... wcześniej było wszystko oki - patrząc na tą chwilę - to można się zgodzić ... dla mnie np. nie ma to znaczenia - wszystko z czego korzystam śmiga bez problemów ... w ostateczności wrzucę globala - możliwe że ten na Tajwan - i zablokuje fona ... osobiście mam nadzieję że nie będzie trzeba ... zamierzam zostać na Xiaomi eu bo sobie chwalę 🙃 revolut do niczego nie jest mi potrzebny ... z portfela Googla i tak nie korzystałem - ot był żeby być na wszelki wypadek ... brak certyfikatu w sklepie Play też mi w niczym nie przeszkadza ... a plusow jest więcej niż widać na pierwszy rzut oka ... na stronie Xiaomi eu jest szczegółowa rozpiska czym się różni ta wersja od tych globalnych / chińskich ... polecam zerknąć ... w każdym razie Google już dawno zapowiadało że się weźmie za społeczność "unlockowcow" no i dotrzymało słowa 🙃 ale póki co żyjemy i walczymy ... a jak polegniemy to chociaż z honorem i godnością 👍 tu jakby co jest rozpiska jeśli chodzi o modyfikacje https://xiaomi.eu/community/threads/24-7-28-final.73710/ ale przyznam że jeśli chodzi o czyszczenie systemu ze śmieci to jest jeszcze pole do manewru ... vide debloat ... 🙃 -
Czemu korzystacie z ROM-u Xiaomi.eu? (Dyskusja wydzielona z wątku o Revolucie)
Master odpowiedział(a) na Licht temat w Modyfikacje techniczne
społeczność? zaangażowanie ludzi w rozwój systemu? realny wpływ na to jak wszystko wygląda i działa? szybka reakcja na zgłoszenia problemów? to forum? chęć posiadania czegoś innego niż "fabryka dała"? nawiązanie ciekawych znajomości z załogantami?masa fajnych poprawek i funkcjonalności niedostępnych w globalach? -
wiesz ja za głupi na to żeby temat ogarnąć 🙃 czy są dodatkowe komendy do twrp to nie wiem ... w samym twrp są opcje czyszczenia cache / art / dalvik w systemie co często pomaga na problemy no ale w Twoim przypadku to nie wchodzi w grę ... na pewno pomogłoby tu flashowanie fona za pomocą programiku miflash bo to wywali też twrp - tyle że w obecnej sytuacji to nie pójdzie (musi być cały stabilny tryb fastboot) ogólnie taki flash rozwiązuje dużo różnych kłopotów bo niejako przywraca nam fona do stanu fabrycznego ... napisz jeszcze do @Acid jeśli on nie poradzi to nie wiem kto by cię sensownego Ci poradził ...
-
Xiaomi 16 Ultra z ulepszonym teleobiektywem 200 MP
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no te garminy są ciekawe ... nie jestem specjalnie fanem Smart zegarków ale ostatnio gdzieś czytałem o Garminach no i to kawał sprzętu ... ale i cenowo to zdecydowanie półka premium ... ogólnie fajna dyskusja się tu wywiązała ... ja osobiście czekam na podekranowa przednią kamerkę ... jakoś ten temat trochę upadł a jeszcze jakiś czas temu dobrze się to zapowiadało ... do tego dać ekran 6.8 ewentualnie płaski bo chyba trend idzie w tym kierunku + baterie chociaż 6000-6500, zostawić ładowanie na poziomie obecnej ultra - ewentualnie zwiększyć przewodowe do 120 - nie ruszając bezprzewodowki ... no i mamy luks sprzęt ... żeby jeszcze Google się odczepilo i można było normalnie unlocka zrobić to już w ogóle pełne szczęście 🙃 ciekawe też czy przejdą też z USB 3.2 na 4ke ... na razie czekam na andka 16tke ... chyba już niedługo powinien być ... a chyba 14t pro nawet ma oficjalny rom już na 16tce ... gdzieś ktoś o tym wspomniał w jakimś temacie ... no i to wersja global oczywiście bo 14t pro to tylko globalna dystrybucja ... pisząc ten post na szybkiego to znalazłem ... co ciekawe jest to jeszcze wersja 2.2 a nie 2.3 - której i tak chyba jeszcze nie ma ... możliwe że wskoczy razem z premierą 16tek ... a to już całkiem niedługo ... -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no zaraz po ładowaniu - szczególnie przy niskich poziomach baterii i włączonym trybie maks - to bywa nagrzany jak drwal na przesiece 🙃 ale to szybko odpuszcza i w sumie normalnie można korzystać ... z indukcji korzystam w trybie maks czyli 80w - co oczywiście jest marketingiem ... bo tyle to może być chwilowo i przy zerowym poziomie naładowania ... może do kilku max kilkunastu pierwszych procent ... ładowarka na aktywne chłodzenie więc nie jest tak źle ... ogólnie nie ma tragedii jeśli chodzi o to że nie da się fona wziąć do ręki i korzystać ... a zimą nawet może być mile widziane 🙃 -
Xiaomi 16 Ultra z ulepszonym teleobiektywem 200 MP
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no w tych czasach to niedługo może doczekamy się smartfona który będzie miał wszystko poza tym co miały kiedyś telefony 🙃 a i ich specyfikacja sprzętowa już teraz często jest lepsza niż wielu starszych lapkow / stacjonarek ... 16gb ramu jeszcze niedawno było tzw. złotym środkiem w pctach ... a w telefonach często już jest fizyczne 24 gb + możliwość rozszerzenia pamięcią dyskowa ... u siebie mam w tej chwili 16 fizycznie i mogę rozszerzyć o kolejne 16 ... w kompie mam niewiele więcej 🙃 dokładnie 48 ... też 8 rdzeni procek ... a i nie każdy nawet ma też 1tb ssdka w kompie ... pomijam już nawet że hardkory siedzą jeszcze na talerzowych ... a tak off top ... ja pamiętam jak sprzedałem jakiś czas temu znajomemu swoją mi 11 z 6.8 ekranem a on niedługo przedtem kupił tez lapka - i to całkiem sensownego - kilka razy potem mi mówił że w ogóle przestał z niego korzystać bo w zupełności ten telefon mu wystarcza 🙃 i nie widzi potrzeby żeby na siłę przed tym lapkiem siedzieć czy go ze sobą targać ... 🙃 takich czasów dozylim ... panie ... kto by się spodziewał ... telefon który trzymamy w ręce ma większą moc niż wszystkie komputery razem wzięte które wysłały człowieka na Księżyc ... ciekawe co będzie za kilkadziesiąt lat ... 🙃 -
Xiaomi 16 Ultra z ulepszonym teleobiektywem 200 MP
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no przyznam że teraz na tym nowym snapie bardzo responsywnie wszystko działa ... czuć różnicę ... ale to też kwestia optymalizacji softu Xiaomi bo któraś wersja hypera też tu temat poprawiła ... ogólnie powinni iść raczej w tryb oszczędzania baterii choć wysokie zegary wiadomo - przydają się brylowania w wykresach żeby pokazać jaki to nasz produkt jest lepszy i miażdży konkurencję ... mi zawsze brakuje w sofcie ustawień co do samego CPU - żeby można było sobie wybrać np tryb wydajności / zrównoważony / oszczędność baterii ... wiem że są opcje do ogólnego ustawiania profil w telefonie ale tam przy okazji masa innych rzeczy dochodzi ... a nie można sobie samemu wybierać - typu ograniczamy zegary / wydajność CPU a reszta zostaje bez zmian ... czasami lekkie obniżenie boosta może ładnie poprawić pobór energii a przy normalnym korzystaniu z fona nawet nie odczujemy tego braku na zegarze ... 🙃 -
Xiaomi 16 Ultra z ulepszonym teleobiektywem 200 MP
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
najważniejsze że snap zostanie ... a ta wersja gen2 zapowiada się znakomicie ... czekamy ... a kto czeka ten się doczekuje 🙃 ciekawe czy dadzą płaski ekran - w sumie fajnie byłoby trochę odzwyczaić się od tego zakrzywionego - nie ma żadnego dramatu ale zawsze to jakaś zmiana i możliwe że na lepsze ... mam nadzieję że nie ogranicza pojemności baterii w wersji na Europę - albo chociaż nie tak mocno jak teraz ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
global na Tajwan ma chyba Xiaomi ... -
Xiaomi 11T Pro - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.17.0.UKDMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
Xiaomi eu nie wygrasz miflashem ... tylko przez twrp lub w trybie fastboot przez kompa ... warunek konieczny to odblokowany bootloader -
Xiaomi 11T Pro - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.17.0.UKDMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
na Indie to bym uważał z tymi systemami ... i tego się nie chytal ... tam są specyficzne modele telefonów często bez różnych funkcjonalności dostępnych normalnie w dystrybucji ... -
POCO X7 Pro / REDMI Turbo 4 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
global czyli ta MI? narobili tych wersji 🙃 może ten ich cały system update już tego nie ogarnia 🙃 bo tu w sumie by wychodziło że tych globali to jest już całkiem sporo ... Indie mają swoje warianty ... są też słynne na Tajwan i Indonezję ... do tego global typu global 🙃 no i global na strefę europejska ... a są jeszcze wariacje o czym tu ostatni pisaliśmy jakaś wersja dla telefonów chyba sprzedawanych na raty przez Xiaomi ... 🙃 sam osobiście nigdy nie korzystałem z globali ale zawsze czytam z uwagą co się dzieje ... szczególnie to mieszanie z regionami żeby cudem coś wykryło ... z drugiej strona jaka radość i ulga jak znajdziemy u nas update z Niemiec Francji Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii 🙃 -
Xiaomi 11T Pro - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.17.0.UKDMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
to chyba rom oparty na globalu? patrząc po oznaczeniu kodowym ... to i nagrywania nie ma? ... w sumie do tej pory myślałem że tego typu romy są tylko do telefonów na mediatekach ... no i dostępne przez patreon ... 🙃 no ale to model niedostępny w Chinach więc i romu chińskiego na to nie ma ... zostaje tylko global do wykorzystania ...
