-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
-
ale to jest nowa tylko o tym modemie ... akurat ten rom sam wrzuci Ci już właściwy plik dla modemu GSM ... twrp się nie przejmuj na razie ... wrzuć w trybie fastboot przez kompa tak jak pisałem wcześniej - skrypt upgrade ... twrp możesz dograć sobie potem i też przez niego wrzucać upgrade jak będzie - te romy od Xiaomi eu są typu hybrid - czyli można je wrzucać i przez kompa w trybie fastboot i z poziomu telefonu przez twrp - ogólnie jak romy często wychodzą to twrp jest wygodniejsze ale jak da raz na miesiąc czy półtora to w sumie nie ma znaczenia ... 🙃
-
Xiaomi idzie na wojnę z Apple. Zamiast Xiaomi 16 będzie… Xiaomi 17!
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
prezes Xiaomi nawet nie ma level 6 na ich community ... chyba że już mu nabili więcej 🙃 żart czy prawda - jeśli żart to marny ... a jeśli prawda to tym bardziej marnie ... ps. gdzieś czytałem że już wywalili prezesa Redmi 🙃 ps. jak tam idzie temat z romami na nowym andku? -
Xiaomi idzie na wojnę z Apple. Zamiast Xiaomi 16 będzie… Xiaomi 17!
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
wypada zgodzić się z przedmówca ... moim zdaniem powinni trzymać się swojej numeracji ... akurat nie mają się czego wstydzić przy apple - którego ja np. w ogóle bym się nie chycil ... mimo że stać mnie na ten zakup 🙃 a teraz to wygląda jakby kiepska firma ze słabymi wynikami sprzedaży i marnym sprzętem próbowała "podłączyć się" pod większego gracza i udawać że ma podobne produkty ... niestety zapewne większość potencjalnych kupców będzie uważać że skoro Xiaomi jest 16 a apple 17 to też że lepiej kupić 17 bo na pewno lepszy 🙃 ps. osobiście mam nadzieję że to jakiś żart z tą zmianą numeracji ... -
przy nowej zawsze jest format / wipe data - do tego jest inny skrypt ... ale jak masz już wrzucony ROM Xiaomi eu to wybierasz skrypt upgrade który zaktualizuje system bez utraty danych i ustawień ... dlatego polecam zacząć od tego 🙃
-
zaktualizuj po prostu najnowszym romem jaki znajdziesz od Xiaomi eu ... jeśli to telefon na profilu mediateka to ROM musisz pozyskać poprzez subskrypcję na patreonie Xiaomi eu - tu do pobrania są tylko romy na telefony na snapach... potem pobierz paczkę na kompa i ja rozpakuj ... następnie podłącz fona uruchomionego w trybie fastboot no i na końcu jedziesz skryptem upgrade który będzie w tej rozpakowanej paczce ...
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
jak chcesz wygrać miflashem to telefon musi być odblokowany ... z tego co piszesz to chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko 🙃 miflashem czy przez fastboot - jedno i drugie jest tożsame ... miflash wrzuci rom tylko na odblokowany telefon który jest uruchomiony w trybie fastboot ... inaczej nie zrobisz tego co chcesz zrobić ... odblokowanie to metoda oficjalna - polecam poczytać ten temat ... lub nieoficjalna / płatna ... powodzenia! ps. w miflash zaznaczasz potem opcje wgrania romu i ponowna blokada ... wersję Tajwan z zablokowaniem możesz wrzucić tylko na telefon z dystrybucji globalnej- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Deszyfrowanie dziala tylko wtedy kiedy twrp jest zrobione pod ta sama wersje andka na ktorej masz system ... choc pod nowe fony bywa ze jest wydawane twrp zgodne z andkiem a i tak bez deszyfrowania ... tak bylo np. w przypadku Xiaomi 14tek ... niby bylo twrp ... niby pod ta sama wersje andka - a nie dzialalo z tego co widze w repozytorium to dla Onyxa jest chyba dla wersji 14 ... a ten rom z tego tematu to juz z oznaczeniem V czyli na andku 15 ...
-
MIUI 13, brak aktualizacji do HYPER OS
Master odpowiedział(a) na srajomi temat w Problemy techniczne
a może tam jest jakiś brandowany ROM? stąd brak update z oficjalnego kanału? to by trochę wyjaśniało problem 🙃 @kris68 a czemu tam nie dają zmiany regionu to nie wiem ... może te wersje regionalne tak mają ... tu może jakiś lepszy fachowiec niech wrzucić trochę infa ... moja za głupia na to 🙃 -
MIUI 13, brak aktualizacji do HYPER OS
Master odpowiedział(a) na srajomi temat w Problemy techniczne
pierwsze co przychodzi na myśl to zabawa regionami ... czasami wskakuje na innych niż UK i Szwajcaria ... jeśli masz wersję EU to próbuj na europejskich ... ale zmień też na jakieś z innych regionów ... w ogóle te ich updaty jeśli chodzi o globale to porażka 🙃 nikt tu chyba tego nie ogarnia na ile czytałem jakie są z tym przygody ... osobiście nie korzystałem nigdy z globali i nie zamierzam - chyba że przez działania Googla nie będę już mieć wyjścia - oby nie ... ps. najpewniejszą opcja jest zrobienie unlocka i wgranie systemu samemu ... ten model ma też globalne romy na Tajwan i Indonezję - wtedy będziesz mieć nagrywanie rozmów w dialerze ... czego z powodu ograniczeń prawnych nie masz w wersji EU ... no i jest też system Xiaomi eu - tyle że nie wiem czy tam jest nagrywanie bo to ROM oparty o wersję global MI - no i na tym romie jakby co nie można zrobić z powrotem locka ... co po ostatnich działaniach Googla spowoduje problemy z ich portfelem ... -
Xiaomi HyperOS 3, czyli więcej iOS-a i AI w Xiaomi. Co nowego?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no właśnie ... też bym unikal takich opcji ... w sumie miałem trochę podobną sytuację jak kupowałem jakiś czas temu fona ... to było chyba wtedy jak miałem mi 11 - znalazłem sensowna ofertę i pierwsze co zapytałem to właśnie czy telefon z ratami czy opłacony w całości - typ mi odpowiedzieć dał że opłacony - a jej poprosiłem jakieś zdjęcie dowodu na to to przysłał mi paragon na 1 zł ... na tym nasza współpraca się zakończyła 🙃 ps. daje radę ten andek 16? dużo biedy różnej wylazło na etapie testów? -
Xiaomi HyperOS 3, czyli więcej iOS-a i AI w Xiaomi. Co nowego?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
też chce 🤗 a czemu nie na 15? nie dotarła jeszcze? jak ten F7 ultra? daje radę? -
Xiaomi 14 - jaka wersja OS ma nagrywanie rozmów ?
Master odpowiedział(a) na Dmytro Bojko temat w Dyskusja ogólna
miflash jest cały czas ... tym wrzucasz ROM i możesz zablokować z powrotem fona ... a miunlock - to sam wiesz 🙃 trochę działa odwrotnie ... z jednej strony "zeruje fona" a z drugiej wiadomo ... no da się - oficjalnie pewnie też by się w końcu udało - ja nie miałem czasu się do to bawić bo musiałem szybko zrobić nowego fona - na starego czekał jeden z forumowiczów i nie chciałem żeby czekał bez sensu 🙃 -
POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tam jest link do apki dla Linuxa ... podejrzewam że tak samo się instaluje jak w Windowsie ... nie wiem bo nie korzystałem z Linuxa - nie korzystam - i zapewne korzystać nie będę 🙃 -
Mobywatel brak mozliwości logowania biometrią.
Master odpowiedział(a) na dudijack pytanie w Problemy techniczne
ja u siebie mam włączone i wzór ekranowy i paluch i paszczę ... mobywatel działa na biometrii bez problemu za każdym razem ... -
POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
https://github.com/kirthandev/MIUI-Debloater-official -
Xiaomi 14 Ultra , nowy ROM HyperOS 2.0.202.0 Tajwan
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Dyskusja ogólna
wiesz - tu sytuacja wyglada tak ... Xiaomi wypuszcza oficjalnie dwa rodzaje romow - jeden to chinczyk na telefony z ichniej dystrybucji - ta wersja ma nagrywanie w dialerze, no i jest wersja tzw. global - ktora jest podzielona na kilka wypustow w zaleznosci od regionow ... no i tu juz pojawia sie kwestia tego fabrycznego nagrywania - bo global wypuszczany na europe EU i zakladam ze ten ogolny MI nie maja nagrywania ... ale sa tez romy np na Indie czy Rosje ew. Turcje - ktore w sumie tez nie wiem czy maja nagrywanie czy nie - a poza tym sa romy na Tajwan i Indonezje - ktore te nagrywanie maja ... tak wiec to caly czas global tylko w roznych wariantach - desygnowany na rozne regiony - co nie przeszkadza w sumie wrzucic taki rom na telefon kupiony u nas - ktory ma rom w wersji EU lub MI ... odblokowac go i wrzucic co innego np. ten Tajwan i Indonezje no i zablokowac przy okazji z powrotem ... z grubsza taka sytuacja ... -
POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a zapory nie możesz wyłączyć albo nadać wyjątku? u mnie na Windows 11 64bit 24H2 nie ma problemów tego typu ... w ogóle nie wiedziałem że ktoś jeszcze siedzi na Windows 7 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra , nowy ROM HyperOS 2.0.202.0 Tajwan
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Dyskusja ogólna
no ale Xiaomi eu przecież ma systemowe nagrywanie przez dialer ... wbudowane nagrywanie to właśnie jest w dialerze - to tak przy okazji 🙃 każdy rom Xiaomi eu jest lepszy od dowolnego globala ... tyle że wymaga unlocka - to raz - dwa - locka na tym nie można zrobić - a trzy bez locka mamy potencjalne problemy pomimo że system jest dostosowany do pracy bez locka ... na razie Google nam wsadziło kij w szprychy ... na szczęście jeszcze nie gałąź ... ale po nich i tego można się spodziewać 🙃 póki co jeszcze nas nie ubili na amen ... żyjemy i walczymy dalej - aż po godną i honorową porażkę ... a potem pewnie cios łaski żeby dobić nas na amen 🙃 -
Xiaomi 16 z technologią OZO Audio od Nokii. Przecieki z kodu HyperOS
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
lepiej głośniki by dali lepsze ... ogólnie 15 ultra ma i tak niezle - szczególnie przy podbiciu volume softem ... ale nadal jest tu pole do manewru ... osobiście liczę że pójdą w ta stronę 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra , nowy ROM HyperOS 2.0.202.0 Tajwan
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Dyskusja ogólna
tak na szybkiego za kolegę Krzyśka - xiaomi eu ma mase zmian w porownaniu do wersji globalnych - czyli tez tego Tajwanu czy Indonezji ... szczegolowy wykaz zmian jest na forum xiaomi eu ... jesli nie chce sie szukac to zasylam linka https://xiaomi.eu/community/threads/24-7-28-final.73710/ czesc tego juz niestety sie zdeaktualizowala po ostatnich niecnych dzialaniach naszego kochanego Googla ... ale reszta jak najbardziej aktualne czesc sie zdeaktualizuje po przejsciu na andka 16 ... polecam artykul pana Kacpra w dziale aktualnosci ... jest tam opis funkcjonalnosci nowego andka ... a rom chociazby z www.mifirm.net czy tez miuiver.com - nie pomyl sie tylko i nie pobierz czego innego - Tajwan bedzie miec w oznaczeniu literowym duze TW a Indonezja ID ps. te romy sa robione specjalnie pod konkretne regiony - rom na Europe ma oznaczenie EU - ale tam nie bedziesz miec nagrywania w dialerze ... poza tym sa jakies drobne zmiany pod dany region - motywy np. dodatkowe czcionki, moze jakies tapety ... ustawienia dla regionalnych operatorow ... w sumie takiego szczegolowego wykazu nigdy nie widzialem - pisze co przypadkowo po roznych forach sie rzucilo w oczy i oczym ludzie pisali ... ja osobiscie nigdy nie korzystalem z romu typu global - od poczatku przygod z Xiaomi tylko na romach od Xiaomi EU ... i powien nieskromnie ze jestem z tego dumny ... licze ze nie bedzie koniecznosci przejscia na marnego globala ... tak jak to zrobil ostatnio Krzysiek ... zdradzajac nasze idealy 🙃 ps2. romy do wrzucania przez miflash szukaj zawsze w wersji pod fastboot - bo sa jeszcze wersje dla trybu recovery ... -
Xiaomi 15 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
z tymi pytaniami mozesz uderzyc do serwisu micenter - albo napisac tutaj do @Acid -
POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
dzialaj panie Kolego - rozpakuj to na C - bedziesz miec katalog z ADB i tam sa te dwa pliki UAD ... powinien i jeden i drugi zaskoczyc ... nie zapomnij tylko debugowania miec wlaczonego i potwierdzic zgode na dostep w fonie https://we.tl/t-khofCQIBkK -
POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
chyba nie ... nie pamiętam z czego to jest nawet ... u mnie to po prostu katalog gdzie instalowałem ten pakiet adb ... no i tam dorzuciłem ten plik UAD - jak widać działał stary i działa ten nowy ... 🙃 jak chcesz to mogę Ci spakować ten cały katalog z plikami ADB i wysłać do pobrania ... rozpakuj wtedy to na dysk C i sprawdź czy zaskoczy ten UAD ... ta dwa będziesz miał - stary i NG ... -
Xiaomi 15 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
bateria tak - ma większą pojemność - i to duży plus - z tym co pisałeś o aparatach to lipa ... sprzęt jest ten sam - po prostu w oryginalnym chińskim systemie jest lepszy soft niż w tym co dają w telefonach globalnych ... tak więc to kwestia oprogramowania - nasze romy Xiaomi eu bazują właśnie na oryginalnym chińskim systemie - więc to też ich kolejna zaleta ... nie ma takiej możliwości - przynajmniej dla zwykłego zjadacza chleba jak my 🙃 chyba że masz znajomości w Chinach i ktoś pomoże Ci to ogarnąć ... płatnej metody nie ma w ogóle ... jest tylko dla globali - stąd wziąłem właśnie globala a nie chińczyka - zostaje tylko droga oficjalna gdzie jest masa dodatkowych warunków - dla nas realnie nie do przeskoczenia ... ps. z powiadomieniami z tego co czytałem na forum Xiaomi eu są się ogarnąć i nie ma problemów - tu ktoś pisał zresztą o tym bo siedzi na 15 pro chińczyku - o ile pamiętam ... na forum znajdziesz - możesz na priva ewentualnie podpytać albo poczytac co tu pisaliśmy bo sam się go o to pytałem ... update - masz to w dyskusji o wersji 15 / 15 pro - załącznik
