-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
to zaawansowany sprzęt ... ale jasna sprawa że takie coś może niepokoić ... 🙃 w każdym razie wygląda na to że nie masz się czym martwić 🙃
-
możliwe że opis tego o czym wspomniałeś jest tutaj https://pandaily.com/xiaomi-responds-to-shaking-issue-of-variable-aperture-in-xiaomi-13-ultra-smartphone/
-
no zobaczymy ... ja na razie z baterii jestem zadowolony ... szczególnie po debloacie 🙃 wrzucmy statystyki zużycia - zobaczymy jak to wygląda ... ja wrzucę ta nową wersję naładuje na maksa i zobaczymy w praktyce ...
-
czyli Twój dylemat sam się rozwiązał 🙃 a my już czekamy na jutrzejsza betę ...
-
w zasadzie nie powinno być takiej potrzeby - po prostu po ostatniej becie poczekasz sobie jakiś czas na nową stable i wrzucisz ja na betę - powinno być wszystko ok - oczywiście na wszelki wypadek jakiś backup można zrobić - na pewno nie zaszkodzi ... już wiele osób tutaj tak robilo i nie pamiętam żeby ktoś narzekał 🙃 zresztą sam zamierzam zrobić dokładnie tak samo za 2-3 miesiące ... daj znać oczywiście jak tam temat poszedł ...
-
ja ostatnio o tym pisałem że stable to prawdopodobnie też jest beta - która została uznana przez ekipę Xiaomi, że jest na tyle dobra i można ją opublikować jako stable 🙃 czyli nie wyróżnia się niczym na minus i nie było do niej specjalnych zastrzeżeń ... nie mam pewności że tak jest ale wydaje się to sensowne ... bety są po prostu ciekawsze w używaniu bo jest to na bieżąco psute i naprawiane 🙃 stąd są ciekawe dyskusje na forum i jest na co ponarzekać (częściej) i pochwalić (tez się zdarza) ... nie są to jakieś duże zmiany - ani na plus ani na minus - więc w zasadzie co wrzucisz to będzie dobrze ... bety zawsze będą miały dodatkowe funkcjonalności które w stable pojawią się dopiero przy kolejnym wypuście ... a więc trzeba trochę na to poczekać - tak więc sam musisz zdecydować - ja np. siedzę cały czas na betach i stable dopiero wrzucę jak te bety wyjdą (dla mojego modelu po 22 września) nad czym oczywiście ubolewam 🙃
-
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
otóż to ... ja bym radził tak jak pisałem - jak masz instalowane GP to odinstalować i zapisać na nowo - jak masz nie instalowane - to tam w ustawieniach portfela przywrócić domyślne i jeszcze raz skonfigurować - i zobaczyć co to da ... tam na początku napisałeś Play - ale wiadomo że chodziło o Pay 🙃 no a co do miui to zostaje czekać na kolejną betę / stable ... beta pewnie w sobotę tradycyjnie ... ja apki GP nie mam - ale pewnie w niedzielę rano będę korzystał ze zbliżeniowki to mogę zobaczyć jak to się zachowa ... to już oczywiście będzie na nowej becie -
ogólnie chyba masz sporo problemów z ekranami 🙃 ja - oczywiście odpukac - jeszcze takowych nie miałem ... i oby tak zostało 🙃 tu na pewno jest wskazówka żeby nie zrażać się jak odrzuca ta reklamacje i próbować dalej ... u mnie ostatnia przygoda z serwisem Xiaomi to był problem z płytą główną w poco M3 (po wyłączeniu już nie powstał ...) - ale udało się szybko i sprawnie przez serwis załatwić i na razie wszystko oki - tak więc tu wrażenia jak najbardziej pozytywne ...
-
widzisz - apki do tego są - można to bez problemu znaleźć i wrzucić - ale tak jak napisałeś - tu chodzi właśnie o ta baterie ... oledy i LCD (czyli też ips) to zupełnie inne technologie - w Oledach każdy piksel może świecić osobno i każdy jeden może być całkowicie wygaszony - a w LCD (też IPS) ekran jest podświetlony cały - nawet jak masz całkowitą czerń ... czyli w trybie AOD będzie dużo wyższe zużycie energii ... ale jeśli dasz radę z tym żyć i częste doładowanie Ci nie przeszkadza to można się tym pobawić ... https://m.apkpure.com/always-on-display-ips-screen/com.superamoledalwaysondisplay.alwaysondisplay.ipsscreen daj znać jak to wygląda w praktyce 🙃
-
płatność zbliżeniowa przez aplikacje bankowa działa tylko przy odblokowanym ekranie - przy zablokowanym zero reakcji - sprawdzone wczoraj wieczorem ... nie wiem jak przez GP bo nie korzystam - przy okazji też mogę sprawdzić jak będzie taka potrzeba
-
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
no to skoro testy bezpieczeństwa oki i moduł NFC sprzętowo jest w porządku to zostają dwie opcje - wywalenie i ponowna instalacja i konfiguracja apki do płatności albo to coś w samym systemie i trzeba zaczekać do następnej wersji stable lub beta (na becie to szybciej poprawia) i zobaczyć co będzie ... ogólnie co do samych ustawień NFC to za dużo się nie pokombinuje ... tam chyba jest tylko opcja resetu (można spróbować - u mnie to nic nie dało jak płatności nie przechodziły - no ale u mnie nie przechodziły cały czas a u Ciebie to raz działa raz nie ...) ja bym proponował spróbowanie czy płatność przejdzie na innej apce - bankowej - jak korzystasz z GP - jeśli tam nie będzie problemu to mamy pewność że temat leży po stronie GP 🙃 -
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
jasne - oczywiście jest włączone a tak jakby nie było komunikacji? tak jest na różnych apkach? tzn bankowej i Google pay? można zawsze sprawdzić na wszelki wypadek - ja już miałem przygody z NFC na apce bankowej - pomogło dopiero przeinstalowanie i ponowna konfiguracja ... możesz też się upewnić że w ogóle sam moduł NFC działa - nawet bez płacenia przez niego - ja instalowałem coś ze sklepu Play do zczytywania kart z chipem - nie pamiętam tylko nazwy - wtedy przy włączonym NFC i zbliżeniu karty były pobierane jakieś dane z tej karty - to wiadomo przynajmniej że moduł działa ... jeśli moduł jest sprawny apki właściwie skonfigurowane i telefon przechodzi testy bezpieczeństwa (to też pokaże Google pay) to powinno wszystko być oki ... -
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
więc tak - trzykrotna próba zbliżeniowo przy zablokowanym ekranie - trzykrotna porażka - przy odblokowany od razu wskoczyło ... 🙃 widocznie celowo to zrobili (korzystałem z apki bankowej) przy okazji można by sprawdzić GP ... ale jeśli to blokada systemowa w miui to jest oczywiste, że będzie to samo ... -
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
no a co jak nie będzie? ja też tak ostatnio płaciłem bo odblokowywalem telefon żeby włączyć NFC ... ale pamiętam ze swego czasu przy zablokowanym ekranie (NFC był włączony wcześniej) płatność mi nie wskakiwała ... a jak odblokowałem ekran od razu przechodziła bezproblemowo - a wcześniej nie miałem problemów czy to fon był zablokowany czy nie ... no ale dzisiaj sprawdzę i daje znać 🙃 -
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
to kiedyś były takie sytuacje - przy odblokowanym ekranie nie było problemu i od razu wskakuje płatność ... co innego przy zablokowanym ... może dzisiaj sprawdzę u siebie czy przy zablokowanym zaskoczy czy nie - co prawda nie mam 13tki ale jeśli to problem softwarowy to nie ma znaczenia ... dam znać jak to wyjdzie w praktyce 🙃 też nam najnowsza dev beta -
no widzisz - a ja zamierzam porzucić mi 11 właśnie dlatego że kończą się bety 🙃 z telefonu jestem bardzo zadowolony - w sumie nie widzę specjalnie potrzeby wymiany ale czekanie miesiącami na stable to chyba nie dla mnie 🙃 co ciekawe mam na swoją mi 11 już kilku chętnych ... oby do usłyszenia 👍
-
no też z ciekawości popatrzyłem mniej więcej jak często wychodzą stabilne - posortowalem sobie datami przy serii 12 https://miuipolska.pl/forum/forum/776-modyfikacje-systemowe/?sortby=start_date&sortdirection=desc na mi 11 też bety już się skończą w przyszłym miesiącu to zostanie czekanie na stabilne 🙃 to wychodzi że gdzieś co 2 miesiące jest nowa stabilna - czasami trochę wcześniej czasami później ... stabilna zawsze będzie krokiem wstecz w porównaniu do bet ... podejrzewam ze stabilna jest w zasadzie też betą - po prostu ekipa Xiaomi uznaje że jakaś wersja działa jako tako i nie ma specjalnych bolączek i wydaje to jako wersję stable 🙃
-
na mi 11 pobranie i instalacja szybko i bezproblemowo - poprawki bezpieczeństwa już sierpniowe - na razie wszystko w porządku ...
-
no na mi 11 to tak jak pisał pan Kacper - przy edycji na górze można to włączyć - załącznik - w sumie nic specjalnie przydatnego 🙃 ot taki bajer ... w sumie taki zrzut to już nie powinien się nazywać ekranu tylko telefonu 🙃
-
to nie motyw tylko taka zbiórka różnych widżetów i animowanej tapety 🙃 tapeta z apki Black live wallpaper - widżety to android system widgets+ do tego battery widget plus apka pogodowa to transparent clock and weather a te systemowe to jakieś chińczyki z tej apki z motywami - nie mam pojęcia jak to nazwać 🙃 zrzut w załączeniu ... całkiem fajnie to się razem łączy ... tylko trzeba przezroczystości poustawiać ... ps. też mam poukrywane nazwy apek - i tak wiadomo co do czego ... drugi zrzut to jak to wygląda - te grubsze białe to systemowe a cieńsze białe to instalowane ...
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
no taka polityka firmy ... lepiej nic tam nie kombinować tylko spokojnie zaczekać ... w ogóle i tak dobrze że te zgody dają a nie uznaniowo ktoś decyduje kto jest godzien a kto nie 🙃- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Redmi note 10 Pro powiadomienie - co to jest?
Master odpowiedział(a) na mireek2 pytanie w HyperOS - korzystanie
no ja też robiłem aktualizacje do miui 14 - z 13 - i nic takiego się nie pojawiło ... wywal to powiadomienie albo zobacz czy nie da się tego odinstalować ... w ostateczności nożna zobaczyć czy będzie to widoczne w debloaterze i tam to wywalić -
Redmi note 10 Pro powiadomienie - co to jest?
Master odpowiedział(a) na mireek2 pytanie w HyperOS - korzystanie
to sam instalowales? bo to chyba jakaś apka/usługa - jak nie korzystasz to lepiej wywalić - ewentualnie wyłączyć powiadomienia dla niej i po sprawie 🙃 https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/com-xiaomi-networkboost/com-xiaomi-networkboost-13-release/com-xiaomi-networkboost-13-android-apk-download/ -
na mi 11 pobrane i wrzucone bez żadnych problemów (szybkość pobrania przez updatera to chyba rekord ...) póki co wygląda wszystko w porządku ... ps. ramka w zrzucie działa 🙃
-
dokładnie tak - jak pisałem nie mam tu doświadczeń z telefonami - ale takie sytuacje były właśnie np z monitorami - niektóre firmy nawet zaczęły dawać tzw gwarancję "zero bad pixels" a wcześniej to wymianie podlegały tylko monitory które mieściły się w jakimś przedziale - tzn była dopuszczalna jakaś ilość bad pixeli i trzeba było z tym żyć albo sprzedać sprzęt i kupić nowy - czasami nawet było rozróżnienie czy to chodzi o cały piksel czy tylko jego część - czyli jedna ze składowych RGB... 🙃
