Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Nezumi

    ktory tel wybrac?

    Nah, jakby nie było dotyczy to zakupu któregoś z w/w modeli w xkomie, nijako pasuje.... Szkoda 3-4posty przenosić w osobny temat. To nie elektroda .
  2. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Apple stosuje nazwę "Retina" do określenia wyświetlacza. Tak działa rynek. Jeżeli Apple używa tego określenia, to wypadałoby też go używać. To jest proste... W takim razie, trzeba by pisać, że Samsung używa OLED, a nie AMOLED, że LG w V30 ma OLED, a nie P-OLED, że Xiaomi używa FaceID, a nie 3DFaceUnlock etc...
  3. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Jakie tłumacz pokrętnie? Retina nie jest IPS w swoim znaczeniu, Retina to Retina, podstawą jest albo IPS, albo OLED, ale nadal jest to Retina... Nie bój się, jeżeli się pomylę, to się do tego przyznam.
  4. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Bo mógł mieć OLED? Skróty myślowe... Trzeba teraz wszystko pisać dosłownie, co do literki?
  5. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Retina u Apple odnosi się tak samo jak Amoled, czy P-OLED. Podstawą AMOLEDa, czy P-OLEDa jest OLED, tak samo podstawą Retiny jest IPS lub OLED, więc mówiąc pokrótce, tak, to jest typ, a raczej podtyp. Tym bardziej, że Apple zastrzegło nazwę "Retina" więc wypada jej używać do typu wyświetlacza jaki używają.
  6. Nezumi

    ktory tel wybrac?

    To coś masz chyba nie tak, bo właśnie sprawdziłem i Redmi 5 plus (każdy wariant kolorowy) i Redmi Note 5 w podstawach jak i pro, przy dodaniu do koszyka za każdym razem jest informacja o wysyłce w 24h.
  7. Nezumi

    Xiaomi MI8

    iPhone miał Retine, nie IPS. np. Huawei Porsche(P-OLED), Nokia 8 Sirocco (P-OLED), iPhone X (OLED), MiNote 2 i Redmi Pro (OLED), LG V30 (P-OLED). Pewnie jest ich sporo więcej....
  8. Nezumi

    Wymiana ekranu

    dragon-tt to raczej pewniaki, Acid tam także kiedyś się zaopatrywał w części, nie wiem jak teraz jest. Czas dostaw etc powinni mieć na swojej stronie raczej gdzieś podane.
  9. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Wysłać do serwisu na własny koszt, bo sklep w którym kupowałeś się zmył, przestał istnieć .
  10. Różnie, zależy od użytkowania. Mi wytrzymuje od ~7 do ~23 zazwyczaj bez problemu. O tej 23 mam zazwyczaj ok ~20-30% baterii, ale nie raz udało mi się uciągnąć 8h SoT, gdzieś na forum krąży może jeszcze fotka i z tego co pamiętam to bez kombinowania z trybem samolotowym etc. Po prostu byłem na wakacjach, dzień był deszczowy, to przez 8h sobie książkę czytałem na telefonie , ale tak szczerze, nie kupuj Mi5. Po 1 telefon ma już 2 lata, więc nie dorwiesz nówki, będzie albo refub, albo używany, albo leżak magazynowy. Na Twoim miejscu brałbym teraz Mi6.
  11. Nezumi

    Kasowanie z chmury Xiaomi

    No jak to jak? Zalogować się na i.mi.com i usunąć ;-;
  12. Nezumi

    Xiaomi MI8

    To nie jest kwestia "problemu z czymś" bo z tego co wiem, to Mi8 ma być w tym tygodniu w Chinach, po prostu jest taki popyt, że sklepy mają problem z załadowaniem magazynów w UE. Wysyłki z Chin ruszają za jakieś 2-3 tygodnie (np Geek mi odpisał, że za 14 dni zaczną wysyłkę preorderów). Co do Mi8 EE sklepy jeszcze same nie wiedzą, ale obstawiam, że może być jak z Ceramic, ~1msc różnicy.
  13. Musisz znaleźć sobie chwilkę czasu, przewertować dział swojego modelu oraz poradniki na stronie miuipolska.pl (ostatnia pozycja z mojej sygnatury nazwana "Instalacja softu 2016") oraz dział tutoriale i temat o odblokowywaniu Bootloadera. Nie jest to trudne, ale wymaga czasu, aby zrozumieć co się robi, a nie bezmyślnie klikać .
  14. próbowałeś przywracanie do fabrycznych? Instalacji innego softu?
  15. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  16. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  17. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Jakby kogoś interesował temat przezroczystości plecków w wersji EE: https://gizchina.com.pl/2018/06/04/xiaomi-mi8-explorer-edition-przezroczyste-plecki/
  18. Nie chce być niemiły, ale... no aż mi się ciśnie aby napisać "je..." ale nie wypada... wiec tylko napiszę, że padłem na ziemie i tarzam się ze śmiechu. Czytam sobie ten temat i jedyne do czego mnie on doprowadził to do opinii, że dramatyzujesz, robisz z igły widły. Ja potrafię wyciągnąć na Mi5 8-9h SoT, czy to znaczy, że ten telefon tyle wyciągać ma codziennie? No nie. Zdaża się też, że na dzień mam 1-2h SoT i też wieczorem muszę telefon ładować, SoT to nie wszystko... 2dni to nie jest zły wynik, co więcej, abyś miał dobry punkt odniesienia do innych, to inni musieliby używać telefonu w takich samych warunkach, jak Ty, co jest niemożliwe. Każdy używa telefonu inaczej... Na screenach które dałeś wszystko wygląda OK. 40% przy praktycznie dniu używania, 2h SoT, to jest ok wynik, nie masz ani drastycznych spadków, ani drenowania, co więcej, na wykresie widać dość częste spadki siły sygnału, a to żre najwięcej. Tak więc skończ dramatyzować i używaj telefonu.
  19. Musiałbyś ich przycisnąć i napisać, że chcesz naprawę w 1 z w/w serwisów, bo wiesz, że zrobią to poprawnie, im powinno zależeć równie mocno, co Tobie, jak nie bardziej .
  20. Jeżeli możesz sobie wybierać w serwisach, to masz: http://micenter.pl/ oraz https://www.miuiservice.pl/ Nie napisałeś gdzie telefon kupiłeś więc ciężko doradzić...
  21. Nezumi

    Wymiana ekranu

    Tym, że pierwszy jest niedostępny, a drugi dostępny w sprzedaży?
  22. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Bo przy takich cenach ekranów będą kombinować, aby nie naprawiać, albo będą wstawiać jakiejś miernej jakości podróby w IPS'ach zamiast AMOLEDów...
  23. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. 1. Telefon sam wybiera bts, w ustawieniach można normalnie wymusić dany tryb dla danej sim 2. 4G etc pokazuje tylko przy podłączonych danych mobilnych, bez nich pokazywanie tego po prostu nie ma sensu... Tym bardziej przy 2 aktywnych SIM, gdzie miejsce na górnej belce jest na wagę złota...
  24. Nezumi

    Xiaomi MI8

    No nie zgodzę się, OLED moim zdaniem jest dużo lepszym wyborem, bardziej przyszłościowym. Podkreślam "moim zdaniem", no moim i jak widać wyżej, też kilku innych osób.
  25. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Odsetek to jest problemów w OLED LG u Samsunga to wystarczy wejść na wykop, co więcej, od lat co premiera nowego S jest jakiś problem z ekranem, albo różowy, albo się tnie, albo, jak np w tym roku, problem z dotykiem, podziękuję. 3 pierwsze wyniki z Google, pewnie bym tego tylko na PL forach znalazł całe tony... Tak więc wole promil jaki jest u LG niż procent, który jest u Samsunga.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...