Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Nie wiem, czy to "banki wymyśliły", czy raczej "wykorzystały możliwość", logicznym było wprowadzenie NFC, po tym, jak ludzie pokochali płatności zbliżeniowe kartami, tylko zabrakło nam takiego AliPay lub WePay w Polsce, aby urosło coś "dodatkowego"... No jest niby ten Blik, ale bądźmy szczerzy... w sklepie wygoda płatności Blikiem jest raczej średnia, za to świetnie płaci się Blikiem za zakupy w necie . No ale dobra, odchodzimy troszku od głównego tematu .
  2. @Piotrek_ Ale to już nie jest wina Xiaomi, że technologia leci jak głupia do przodu, aktualnie wchodzi już drobnymi kroczkami 5G i zamieszania będzie jeszcze więcej. Ja bym był w raju, gdyby w Polsce zaczął się przyjmować kod QR do płatności, proste, wygodne i szybkie rozwiązania, a co lepsze, bezpieczne, bo dopóki sobie QR nie wygenerujesz, to Ci nikt kasy z konta nie podpierdzieli, a z NFC to już różne historie się słyszało .
  3. Yep . Nie żeby coś, ale dla mnie wygodniejszy jest taki kod QR niż zabawa z NFC i raz to zadziała i złapie, a raz nie . Co do B20, to wersja Lite go mieć nie będzie, raczej ze znanych wszystkim powodów, po prostu w "budżetowym" Mi im się to nie opłaca, po 1 raczej na rynki globalne nie trafi, po 2 "lite" mówi samo za siebie, na czymś trzeba oszczędzić i to samo z NFC, niby koszt przy 1 sztuce wielki nie jest, ale jak sobie zsumujesz to na kilkaset tysięcy/kilka mln sztuk to robi się niezła sumka, która jednak trzeba wyłożyć.
  4. Nie IR, a QR . Jeżeli chodzi o płatności mobilne, to Europa, czy USA, są daleko za Chinami, tam się kodami QR płaci za wszystko, na wszystkim. W Chinach gotówką nigdzie nie zapłacisz, a karta tylko i wyłącznia chińska i też zapłacisz w może kilku miejscach. Tutaj macie kilka słów o tym: https://komorkomania.pl/36064,xiaomi-nfc-dlaczego
  5. Nie szyfrujesz plików tylko partycję, a raczej dostęp do niej, a jak już w USA pokazano, wszystko można odszyfrować ;-;
  6. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. MiFlash, EDL, poradniki na forum....
  7. Ty nie dziękuj, tylko czytaj poradniki, to nie jest trudne... Napisałem Ci wyżej, przy zwykłej instalacji nic nie usuniesz, chyba że coś się skopie (przez co telefon wpadnie w bootloop i może być wymagany wipe) lub przechodzisz z andka 8 na 9(tutaj wipe jest wymagany)... TWRP->Install->wybierasz paczke->suwaczek i dalej magia dzieje się sama...
  8. Nezumi

    Redmi Note 4

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  9. Nezumi

    Power bank do Mi8

    "ze 3x" to takie od 2 do 3, zależnie po prostu jaki stan baterii mam przed podłączeniem pod powerbank. Mogłem doprecyzować, ale zobaczyłem ilość spamerów do wywalenia i cóż, pośpiech, ale tak racja, użyteczne jest jakieś 6900mAh (przynajmniej tak obiecuje Xiaomi na powerbanku, testów nie robiłem), co i tak daje Ci 2 pełne ładowania lub 3 ładowania od ~30% .
  10. Nezumi

    Power bank do Mi8

    Ja używam 10Ah bodajże w ver2, jest QC, telefon naładuje ze 3x.
  11. Raczej nie. Po prostu Xiaomi.eu daje sobie takie "zabezpieczenie" wcześniej bywało tak, że ludzie już w piątek instalowali, po czym były żale, że są bugi, aktualnie każdy aktualizuje na własną odpowiedzialność i jeżeli jakiś bug się trafi z winy Xiaomi.eu, to sami sobie są winni.
  12. OTA teraz wychodzą... "później" (bodajże poniedziałek), aby wyłapać przez weekend ew błędy po stronie Xiaomi.eu i je naprawić. Tak. Wszystkie ręczne (i automatyczne też) aktualizacje na Xiaomi.eu przeprowadzasz w TWRP i nie, nic nie zostanie usunięte o ile sam tego nie usuniesz.
  13. Nie, nie ma. Reklamy są na rynku Indyjskim (cała ta afera jest właśnie z Indii). Po zmianie regionu w globalu na Indie zaczynają pojawiać się reklamy w apkach.
  14. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  15. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  16. Chodzi jedynie o doprecyzowanie wypowiedzi, nic więcej. Wstawiasz post z wynikami, na których widać telefon podpięty pod WiFi, więc nie dziw się, że biorę Twoje wyniki z pewnym dystansem i proszę o doprecyzowanie...
  17. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  18. Wolałbym potwierdzenie od samego autora, bo robiąc speedtest przez np modem podpięty pod bts orange w domu tez pokaże się orange LTE. No i 10-15? Do samego przeglądania sieci styka nawet i ~2mb o ile ping nie jest wywalony w kosmos
  19. @witek_77 Temat jest o LTE w Mi6, po SS widać, że używasz WiFi, powiesz mi w takim razie jak to się ma do tematu? Co więcej, skąd wiesz na jakich pasmach siedzi modem/router, czy co tam używasz... Wypadałoby przynajmniej wkleić screen z panelu admina routera na jakich pasmach siedzi, bo takie wyniki na zwykłym LTE to uzyskasz raczej na jakimś totalnym wygwizdowie zaraz pod nadajnikiem. Także uzupełnij swój post o dane, które wymieniłem, byłoby miło, bo aktualnie są raczej niewiele warte.
  20. Lub z poziomu fastboota przez adb...
  21. Pewnie, że nie ma, serwisy, przynajmniej te w Polsce, wolą bić pianę i zbierać odsłony na clickbaitowych tytułach niż przekazywać sensowne informacje i co najlepsze, sprawa wypłynęła z powodu twitta, w którym jest także informacja o tym, jak reklamy usunąć i na jakich regionach one występują, oczywiście tego już prawie żaden portal nie zamieścił .
  22. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Nie.
  23. Nezumi

    Mi 8 Pro

    Mam wrażenie, że oni też na żaden sukces tego nie liczą, po prostu chcą... zapchać rynek. Namieszali totalnie z Redmi, teraz mieszają z Mi i człowiek w końcu sam nie wie co kupuje... Jakoś wolałem czasy, gdy było jasne, czym jest seria Mi, a czym Redmi, a aktualnie mamy Redmi Note, który jest w sumie taki sam jak MiMAX, czy Mi w wesjach "x", "c", "lite", czy co oni tam sobie za dopisek walną, a zwykłe Redmi zaczynają mieć rozmiary i ekrany wielkości "Note". Podzial na SE/zwykła8/8EE był moim zdaniem wystarczający..
  24. Więc wiesz także, że w ustawieniach są 2 pola "Zawsze włączony" i jeden dotyczy AoD, a drugi dotyczy podświetlania powiadomień? Tak tylko przypominam. Co więcej, jesteś jedyną osobą, która to zgłasza, więc albo coś źle ustawiasz, albo powinieneś zrobić wipe, bo masz coś nasrane w systemie . Przepraszam, ale nie zauważyłem żadnego Twojego postu W TYM TEMACIE o AoD z wyjaśnieniami, a jednie post "mi nie działa" bez żadnych szczegółów. Także takie teksty sobie zostaw dla siebie.
  25. Nezumi

    Podejrzana aktualizacja.

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. 1. Zły dział 2. Nie ma aktu, to nie aktualizuj, będzie aktu w apce, to aktualizuj i tyle. 3. Aktualne wersje systemu dla swojego modelu znajdziesz na en.miui.com/download
×
×
  • Dodaj nową pozycję...