-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
Nie wiem, czy to "banki wymyśliły", czy raczej "wykorzystały możliwość", logicznym było wprowadzenie NFC, po tym, jak ludzie pokochali płatności zbliżeniowe kartami, tylko zabrakło nam takiego AliPay lub WePay w Polsce, aby urosło coś "dodatkowego"... No jest niby ten Blik, ale bądźmy szczerzy... w sklepie wygoda płatności Blikiem jest raczej średnia, za to świetnie płaci się Blikiem za zakupy w necie . No ale dobra, odchodzimy troszku od głównego tematu .
-
@Piotrek_ Ale to już nie jest wina Xiaomi, że technologia leci jak głupia do przodu, aktualnie wchodzi już drobnymi kroczkami 5G i zamieszania będzie jeszcze więcej. Ja bym był w raju, gdyby w Polsce zaczął się przyjmować kod QR do płatności, proste, wygodne i szybkie rozwiązania, a co lepsze, bezpieczne, bo dopóki sobie QR nie wygenerujesz, to Ci nikt kasy z konta nie podpierdzieli, a z NFC to już różne historie się słyszało .
-
Yep . Nie żeby coś, ale dla mnie wygodniejszy jest taki kod QR niż zabawa z NFC i raz to zadziała i złapie, a raz nie . Co do B20, to wersja Lite go mieć nie będzie, raczej ze znanych wszystkim powodów, po prostu w "budżetowym" Mi im się to nie opłaca, po 1 raczej na rynki globalne nie trafi, po 2 "lite" mówi samo za siebie, na czymś trzeba oszczędzić i to samo z NFC, niby koszt przy 1 sztuce wielki nie jest, ale jak sobie zsumujesz to na kilkaset tysięcy/kilka mln sztuk to robi się niezła sumka, która jednak trzeba wyłożyć.
-
Nie IR, a QR . Jeżeli chodzi o płatności mobilne, to Europa, czy USA, są daleko za Chinami, tam się kodami QR płaci za wszystko, na wszystkim. W Chinach gotówką nigdzie nie zapłacisz, a karta tylko i wyłącznia chińska i też zapłacisz w może kilku miejscach. Tutaj macie kilka słów o tym: https://komorkomania.pl/36064,xiaomi-nfc-dlaczego
-
Bezpieczeństwo Miui Polska vs Global
Nezumi odpowiedział(a) na elPoochini pytanie w HyperOS - korzystanie
Nie szyfrujesz plików tylko partycję, a raczej dostęp do niej, a jak już w USA pokazano, wszystko można odszyfrować ;-; -
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. MiFlash, EDL, poradniki na forum....
-
Ty nie dziękuj, tylko czytaj poradniki, to nie jest trudne... Napisałem Ci wyżej, przy zwykłej instalacji nic nie usuniesz, chyba że coś się skopie (przez co telefon wpadnie w bootloop i może być wymagany wipe) lub przechodzisz z andka 8 na 9(tutaj wipe jest wymagany)... TWRP->Install->wybierasz paczke->suwaczek i dalej magia dzieje się sama...
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
"ze 3x" to takie od 2 do 3, zależnie po prostu jaki stan baterii mam przed podłączeniem pod powerbank. Mogłem doprecyzować, ale zobaczyłem ilość spamerów do wywalenia i cóż, pośpiech, ale tak racja, użyteczne jest jakieś 6900mAh (przynajmniej tak obiecuje Xiaomi na powerbanku, testów nie robiłem), co i tak daje Ci 2 pełne ładowania lub 3 ładowania od ~30% .
-
Ja używam 10Ah bodajże w ver2, jest QC, telefon naładuje ze 3x.
-
Raczej nie. Po prostu Xiaomi.eu daje sobie takie "zabezpieczenie" wcześniej bywało tak, że ludzie już w piątek instalowali, po czym były żale, że są bugi, aktualnie każdy aktualizuje na własną odpowiedzialność i jeżeli jakiś bug się trafi z winy Xiaomi.eu, to sami sobie są winni.
-
OTA teraz wychodzą... "później" (bodajże poniedziałek), aby wyłapać przez weekend ew błędy po stronie Xiaomi.eu i je naprawić. Tak. Wszystkie ręczne (i automatyczne też) aktualizacje na Xiaomi.eu przeprowadzasz w TWRP i nie, nic nie zostanie usunięte o ile sam tego nie usuniesz.
-
Xiaomi wyświetla reklamy na oficjalnym oprogramowaniu.
Nezumi odpowiedział(a) na Snajper temat w Aktualności
Nie, nie ma. Reklamy są na rynku Indyjskim (cała ta afera jest właśnie z Indii). Po zmianie regionu w globalu na Indie zaczynają pojawiać się reklamy w apkach. -
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
- 4 odpowiedzi
-
- miui
- aktualizacja
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
- 4 odpowiedzi
-
- miui
- aktualizacja
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Chodzi jedynie o doprecyzowanie wypowiedzi, nic więcej. Wstawiasz post z wynikami, na których widać telefon podpięty pod WiFi, więc nie dziw się, że biorę Twoje wyniki z pewnym dystansem i proszę o doprecyzowanie...
-
Problem g.co/ABH telefon nie uruchamia się po instalacji systemu
Nezumi odpowiedział(a) na spolprog temat w Problemy techniczne
Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty. -
Wolałbym potwierdzenie od samego autora, bo robiąc speedtest przez np modem podpięty pod bts orange w domu tez pokaże się orange LTE. No i 10-15? Do samego przeglądania sieci styka nawet i ~2mb o ile ping nie jest wywalony w kosmos
-
@witek_77 Temat jest o LTE w Mi6, po SS widać, że używasz WiFi, powiesz mi w takim razie jak to się ma do tematu? Co więcej, skąd wiesz na jakich pasmach siedzi modem/router, czy co tam używasz... Wypadałoby przynajmniej wkleić screen z panelu admina routera na jakich pasmach siedzi, bo takie wyniki na zwykłym LTE to uzyskasz raczej na jakimś totalnym wygwizdowie zaraz pod nadajnikiem. Także uzupełnij swój post o dane, które wymieniłem, byłoby miło, bo aktualnie są raczej niewiele warte.
-
Problem g.co/ABH telefon nie uruchamia się po instalacji systemu
Nezumi odpowiedział(a) na spolprog temat w Problemy techniczne
Lub z poziomu fastboota przez adb... -
Xiaomi wyświetla reklamy na oficjalnym oprogramowaniu.
Nezumi odpowiedział(a) na Snajper temat w Aktualności
Pewnie, że nie ma, serwisy, przynajmniej te w Polsce, wolą bić pianę i zbierać odsłony na clickbaitowych tytułach niż przekazywać sensowne informacje i co najlepsze, sprawa wypłynęła z powodu twitta, w którym jest także informacja o tym, jak reklamy usunąć i na jakich regionach one występują, oczywiście tego już prawie żaden portal nie zamieścił . -
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Nie.
-
Mam wrażenie, że oni też na żaden sukces tego nie liczą, po prostu chcą... zapchać rynek. Namieszali totalnie z Redmi, teraz mieszają z Mi i człowiek w końcu sam nie wie co kupuje... Jakoś wolałem czasy, gdy było jasne, czym jest seria Mi, a czym Redmi, a aktualnie mamy Redmi Note, który jest w sumie taki sam jak MiMAX, czy Mi w wesjach "x", "c", "lite", czy co oni tam sobie za dopisek walną, a zwykłe Redmi zaczynają mieć rozmiary i ekrany wielkości "Note". Podzial na SE/zwykła8/8EE był moim zdaniem wystarczający..
-
Więc wiesz także, że w ustawieniach są 2 pola "Zawsze włączony" i jeden dotyczy AoD, a drugi dotyczy podświetlania powiadomień? Tak tylko przypominam. Co więcej, jesteś jedyną osobą, która to zgłasza, więc albo coś źle ustawiasz, albo powinieneś zrobić wipe, bo masz coś nasrane w systemie . Przepraszam, ale nie zauważyłem żadnego Twojego postu W TYM TEMACIE o AoD z wyjaśnieniami, a jednie post "mi nie działa" bez żadnych szczegółów. Także takie teksty sobie zostaw dla siebie.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. 1. Zły dział 2. Nie ma aktu, to nie aktualizuj, będzie aktu w apce, to aktualizuj i tyle. 3. Aktualne wersje systemu dla swojego modelu znajdziesz na en.miui.com/download
