-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
No obstawiam, że to jest tylko plotka, bo by to na prezentacji pokazali, a nic o tym nie było, ale i tak przegięli w tym roku z Mi8, bo sam flagowiec jest... no taki se, w tych pieniądzach jest OK, ale no właśnie, "w tych pieniądzach"... dużo bardziej udany był Mix 2s. No nie mogli, znaczy nie wiem jak przy SE, ale Mi8 ma już kamerkę podczerwieni etc w notchu, a EE ma już ten cały 3DFaceCheck, czy jak to tam się zwało. Co prawda w Mi8 podstawowej mogli jeszcze go ciut zwęzić, ale to jest kwestia kilku pikseli z każdej strony. Używam Mi8 i mi osobiście brak powiadomień na pasku nie przeszkadza, ale w pełni rozumiem osoby, którym to przeszkadza, bo jednak trzeba rozwijać belkę, aby zobaczyć, że coś tam jest.
-
Czyli jest... Mi8 Lite (najsłabszy) -> Mi8 SE-> Mi8 ->Mi8 EE... Po co tego tyle? Mogli nie wydawać wersji SE, im chyba na prawdę zalegają procki 660 w magazynach...
-
Mi 6x -> MIUI Mi A2 -> Android One i koniec, nie pozamieniasz sobie softów, bo "to to samo". Jeżeli ma Custom, to ma i odblokowany BL, co więcej, nie wiesz co to za "custom" także mozesz dostać zasyfiony szmelc nad którym będziesz siedzieć dzień, 2, 3, aż go ogarniesz.... No i niestety, ale kupując w Chinach trzeba się liczyć z tym, że trzeba poświęcić troszkę czasu po przybyciu telefon na postawienie go do stanu używalności. Jeżeli chcesz na Mi 6x mieć w pełni działające płatności, to musisz zainstalować Xiaomi.eu, bo Globala na ten model nie dostaniesz. PS: A ten model nawet nie ma NFC, więc o jakich płatnościach rozmawiamy?
-
Co nie działa? KONKRETY... AoD działa, z tym, że pokazuje jedynie powiadomienia z aplikacji systemowych. Co do aplikacji innych to jest loteria.
-
Jesteś pewny, że masz Mi8? Bo AoD jest, a głośnik do rozmów jest dość głośny...
-
Problem z internetem w paśmie 3G i umts
Nezumi odpowiedział(a) na Adamski13 temat w Problemy techniczne
Wejść na stronę virgin i sprawdzić, czy są OK, wpisać na nowo, przywrócić do domyślnych, nie wiem... próbuj... Nie podałeś żadnych konkretnych informacji w swoim poście, więc błądzimy po omacku... -
Problem z internetem w paśmie 3G i umts
Nezumi odpowiedział(a) na Adamski13 temat w Problemy techniczne
Ma dostęp do Playa i T-mobile, kiedyś był jeszcze Plus, aktualnie nie wiem, czy nadal jest . @Adamski13 Robiłeś speedtesty na E/H/H+? APN sprawdzałeś? -
prawdopodobnie mobo siada. Mi5 już tak ma.
-
Problem z włączeniem. Ciagle restart do main menu
Nezumi odpowiedział(a) na Andrzej Kaczor temat w Kosz
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. To niech Ci teraz kolega płaci za serwis, bo masz piękną cegłę na razie. MiCenter lub MIUIService. -
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Zapytaj programistów od MIUI... Nie tylko lock BL spowoduje bootloop, równie dobrze mogła się spierdzielić aktu, uwalić coś z TWRP, czy cokolwiek innego... Na zablokowany BL nie wejdzie Ci soft MiFlashem w fastboot i tyle.
-
Mimo to BL nie został zablokowany. Nie można wgrać softu przez MiFlash w Fastboot, gdy BL jest ze statusem locked.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Może na globalu wycieli. Nie wiem, nie używam przełącznika nfc, bo to nie ma wpływu na nic, NFC i tak się aktywuje dopiero wtedy, gdy go używam. Nie mam pojęcia, nie bawię się tak aparatem...
-
procentowa bateria dopiero od MIUI10, NFC na belce jest, można to sobie dodać w ustawieniach. bodajże w kategorii powiadomień/belki...
-
Według testów 1 jest T-mobile, 2 Play, 3 Plus+Orange, ale raczej każdy wie jak się rankingi mają do rzeczywistości... Sprawdź jakiego operatora nadajniki masz najbliżej siebie i tyle...
-
TWRP->Magisk, ale znowu Global nie lubi się z TWRP i rootem więc będziesz z tym walczyć więcej niż z instalacją Xiaomi.eu
-
Na razie wiemy o płatnościach, obstawiam, że apki wykorzystujące NFC i Saftynet mogą mieć problemy (np Netflix, czy PokemonGO), ale tego nie mam jak potwierdzić, to tylko moje domysły .
-
Da się, nawet bardzo prosto, ale wymaga to konta Xiaomi pod EDL, a to już nie każdy dostanie .
-
Moim zdaniem problemem nie jest sama polityka dotycząca BL, a termin w jakim została podana informacja na ten temat...Info o możliwości uceglenia powinna się pojawić razem z taką funkcją w telefonie, a nie ponad miesiąc później. Co do samego BL, Xiaomi daje Ci jednak możliwość, chcesz? Kup wersję chińską, ale pamiętaj, że nasz soft global na niej nie pójdzie w 100%, od tego jest wersja global. Natomiast przy obu wersjach nie ma problemu z Xiaomi.eu i innymi "customami". Te będą działać tak jak do tej pory. Reasumując, problem mają te osoby, co chcą kupić w chinach, a używać softu global w 100%. Przytrzymaj power i się wyłączy... Polecam jeszcze dziś otworzyć sobie ticket do MiCenter i wysłać, może do przyszłego piątku zdąży wrócić.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Temat nieaktualny.
-
Musi się odpalić TWRP po wpisaniu komendy "fastboot boot xxx.img". Możesz spróbować uruchomić TWRP z poziomu aplikacji Aktualizacje->(...)->Uruchom w recovery. Niekiedy recovery nie łapie klawiszy, a niekiedy nie łapie apki...
-
To musisz przeszperać forum XDA i en.miui za innymi wersjami TWRP. Aktualnie nie ma 1 wersji działąjącej na każdym Mi8, akurat u mnie wytestowałem chyba z 6 różnych uploadów z XDA.
-
No to Ci podałem metodę na flashify. Tam nie potrzebujesz fastboota. Używasz flashify, aby wgrać TWRP, a do root tylko Kingroot lub Magisk i próba instalacji z poziomu apek. Nie wiem na ile przeszłaby instalacja z zip po zmianie nazwy na np update.zip.
