Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Nezumi

    Mi 9 nadchodzi...

    Np. dla 3DFaceCheck, które wprowadzają w najlepszych modelach.
  2. Nezumi

    Redmi Note 7

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Wiesz, że spamujesz/robisz off, ale i tak to robisz? Serio brakuje mi tutaj emotki facepalm...
  3. Nezumi

    Hasło do MIUI

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Jest to hasło do MiAcc do którego został ten telefon przypięty. Skąd wziąć? Z głowy...
  4. 150$ to normalna cena wysyłki paczki z Chin do PL. Miałem dokładnie takie same przepychanki gdy zamawiałem sobie zestaw sztućców z Aliex DHLem, powtarzali, zę faktura zła, przesłałem i 4 nowe, potem pisali, że brakuje numery faktury, a takowa była (numer paczki jest numerem faktury), przesyłałem wszystkie przelewy, screen ze strony Aliex z wartościami etc, puścili po bodajże 5 dniach walki, na szczęście bez dodatkowych opłat za ":magazynowanie". W sumie pisałem chyba z 3 różnymi osobami i każdej z nich musiałem tłumaczyć to samo, ale koniec końców się udało. DHL straszliwie trzepie wszystkie paczki, doczepiają się każdego pierdu i tworzą sztuczne problemy.
  5. miał, na en.miui jest kilka tematów na 3-6stron. AoD/ciemny motyw coś chrzanią i to się potem ciągnie nawet po MiFlashu. U mnie aktualnie spokój. Na sofcie AOSP/LOS etc. problem nie istnieje.
  6. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  7. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  8. Bo tutaj niby chodzi o samo odpalenie tych rzeczy. Ich wyłączenie nie usuwa błędu. Od rana (8) testuje OLED Saver i jak na razie działa, a problem wrócił wczoraj wieczorem po włączeniu ciemnego motywu. No właśnie nie... Zaczęli niby dopiero w styczniu, bo wcześniej był za mały feedback w tej sprawie i wymieniali ekrany (co rozwiązywało problem na chwile). Prawdy pełnej pewnie nigdy nie poznamy, wszystko to są na razie jakieś plotki i gdybania.
  9. Dobra... "czekać" to możesz i rok na "inną", bo zawsze może być taniej, czyż nie? yhhh... No, tak mnie troszku utwierdziło mnie w tym to, że jak telefon wrócił od sprzedawcy, to działał ok, zainstalowałem aktu, nadal ok, odpaliłem sobie w sofcie ciemny motyw wieczorem i... dziś rano już błyskało. Aktualnie od rana korzystam z tego OLED Saver, nadal mam ciemny motyw i ani razu nie błysnęło.
  10. Znaczy, zapomniałem sprostować, bo troszku pogadałem i poczytałem en.miui. To nie jest niby błąd hardu, a softu, coś z ciemnymi motywami i AoD. Po zainstalowaniu OLED Saver problem znika, a samo Xiaomi niby pracuje nad łatką. Zrobiłem Edit w temacie o błyskaniu, zapomniałem tutaj .
  11. Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.
  12. Na forach na razie cisza w temacie wypalania się Mi8, więc spokojnie, a to już pół roku od premiery. Część osób ma problem z błyskającym ekranem po 3-4msc użytkowania. Przyczyna nieznana.
  13. To nie ma znaczenia, że "pokazuje full", bo chodzi o to, że zrywa i to każdego operatora... My możemy gdybać, dopóki ktoś tego fona nie otworzy i nie sprawdzi to się nie dowiemy co w hardzie poszło. Jeżeli winna antena (np źle wpięta/uszkodzona) to kwestia groszy, a może być uwalone nawet coś na mobo, czy też w SoC... Bóg jeden wie... i koszta rosną... @pr0mateusz Jeżeli chcesz ten fon zatrzymać, to wyślij gdzieś na diagnozę do serwisu. Jeżeli nie, to opchnij jako uszkodzony i tyle.
  14. Zwróciłeś uwagę, że to jest test w Roamingu? Pewnie nie. Tam nie dość, że masz lejek to i same wartości są bardzo słabe często (u mnie na roamingu Orange mam 2 0.01mb/s, a fon na LTE Play śmiga po 70-80). Żeby określić siłę nadajników, ich stabilność? Do tego fajnie jest mieć Signala, a bez roota tego nie zrobisz. albo, albo, albo... chodzi o to, aby właśnie dojść, co to. Na moje jak na razie wyglądało to na dziurę w zasięgu, ale jak już wyżej autor wątku napisał, na innym fonie łapie mu wszystko OK. Spokojnie, to nie ekran. Jeżeli jest gdzieś walnięta antena, to to są grosze...
  15. Według fona zasięg jest. Magisk pobierasz sobie z xda (a na forum chyba też są linki do paczek magiska) instalujesz zip tak samo jak aktu w TWRP. Nie wiem dlaczego bawiłeś się w aż 4 krotną gwarancję, trzeba było lecieć na rękojmię i za 2 razem już byś miał wymianę na nowy lub zwrot, ale na moje speedtesty wychodzą ok. ( w 2 wypadku masz "zerwanie" i ujemne wartości prawdopodobnie przez zmianę nadajnika w trakcie testu, na początku jesteś na Roamingu, potem w sieci macierzystej). Być może problem u Ciebie to nie telefon, a po prostu słabe zasięgi sieci 4G(tym bardziej, że niby w miastach działa wszystko ok). Przełącz się na 3G, ustaw 3G jako preferowany typ sieci (jeżeli jesteś w Play, to test zrób nawet na każdym dostępnym BTSie) i zobacz, czy też Ci będzie tak zrywać.
  16. Speedtest wygląda OK. Byłoby fajnie, jakby Ci się udało signala uruchomić (Magisk wymagany).
  17. Znajdując odpowiedniego sprzedawcę masz lepsze warunki, niż kupując w jakimś GB, czy BG. Większość sprzedawców na Ali oferuje wysyłki bez opłat celnych w 5-7dni, do tego masz gwarancję w Polsce realizowaną w Allianz oraz dochodzi ochrona kupujących na Aliex, w razie co możesz otworzyć spór w razie problemów z dostawami, dostać pełny zwrot pieniędzy i to w ciągu nawet kilku dni.
  18. Nie. Chyba, że go nagrasz lub koleś się podpisze pod własnymi słowami.
  19. Nie dziw się, jak pracowałem to kazali mi takie rzeczy pomijać lub mówić, że nigdy takich zwrotów nie miałem, wiec to jakieś marginalne przypadki i sztuczny chaos budowany w internecie... A ostatnio jak byłem w sklepie po telefon dla kogoś z rodziny, to koleś w ciuszkach Samsunga usilnie starał się mnie zaciągnąć na dział Samsunga, a na moje "dziękuje, ale nie chce po miesiącu mieć wypalenia" palnął "AMOLED się nie wypala, to idelany ekran, wypalają się te tanie IPSy"... Jak widać, muszą ludzi na takie teksty łapać...
  20. Nie. Zwykły Kowalski idzie do sklepu i pyta się tzw "Doradcy klienta" w takim Media, albo Euro, ew sprawdza suche opinie nt. danego produktu(a to jak już napisał wyżej @galakty jest niemiarodajne, bo jak ktoś wyda tyle hejsu na telefon, to złego słowa o nim nie powie), nie wchodzi w wątki techniczne, bo się na tym nie zna... Dotarło? Bo teraz to mi ręce opadają... Wiem co mówię, pracowałem w sklepie, wiem jak ludzie podchodzą do zakupów, do sprawdzania. Jeżeli coś ma 24msc gwarancji, to nikt się nie zastanawia nad tym, że "coś się zepsuje", bo przecież jest na gwarancji i mi to naprawią. Z AMOLED tak nie jest, bo Ci się zacznie po miesiącu wypalać i guzik z tym możesz zrobić, "taka cecha", a żaden doradca w sklepie Ci o tym nie wspomni. Shieeet, żyjesz w jakimś pięknym miejscu, bo u mnie jest to niemożliwe, nikt nie daje kart przed zakupem, nie pozwala otworzyć pudła przed zakupem, baaa jak w sklepie pracowałem to też nie pozwalano nam pokazywać takich rzeczy przed zakupem, a dopiero po dokonaniu go... EOT, bo mi już ręce opadają, ciągnie się ogólne stwierdzenie, że "jak nie wie, to głupi", a ciężko zrozumieć, że nie każdy się zna na technologicznych faktach, nie każdy jest na tyle ogarnięty, aby sprawdzać wszystko w internecie. Masa osób nawet w wieku 18-30lat się nie zna na technicznych zagadnieniach i średnio one ich interesują, kupują fona i on ma działać, a jak się zepsuje, to ma być naprawiony w ramach gwarancji...
  21. Nezumi

    VoLTE

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  22. Chodzi o OGÓLNĄ awaryjność AMOLED, którą poruszyłem, a którą ominąłeś . Serio... wbij na forum Samsunga i zobacz ile jest odrzutów, a też poczytaj sobie warunki gwarancyjne. Samsung nie wymienia wypalonych ekranów, nie ważne w jakim czasie się wypalają. Zwykły kowalski nie jest specjalistą. Kupuje produkt za 2-7tyś PLN i oczekuje, że będzie działać przez przynajmniej ten okres gwarancyjny bez problemów. Nie każdy musi się na wszystkim znać. Jak znajdę to podrzucę. Bo tak zdecydowałem. Moja decyzja. Godzę się na to, że z końcem gwarancji ekran może być w gorszym stanie. Moja decyzja za którą ja będę płacić. To, że ekrany nawet tego terminu nie wytrzymują ma prawo rozsierdzić, czyż nie? Czekej Pan! Hamuj! Bo wyrżniesz... Moja wina, że oczekuje sprawnego przynajmniej 12 miesięcznego (oficjalny okres gwarancji producenta) działania sprzętu, na który wydaję hejs? Z taką logiką, to producent nie powinien w ogóle dawać jakiejkolwiek gwarancji, bo i po co? Wszystko i tak wina klienta, bo kupił, a nie producenta, że spierdzielił sprawę . Niestety, albo i stety, mamy coś takiego jak gwarancja producenta i każdy ma prawo żądać, aby przez ten czas sprzęt działał bezproblemowo. Co za tym idzie, producenci powinni tak sprzęt robić, aby przez ten okres wszystko było OK, a wszelkie usterki z winy firmy były naprawiane, bez względu na to, czy to jest "cecha produktu" czy nie. Nadmienię także, że kupujący nie ma jak sprawdzić w sklepie przed zakupem warunków gwarancji, o nich dowiaduje się dopiero po zakupie i powrocie do domu. Zostaje postawiony przed faktem dokonanym. To tak jakbyś kupił samochód w salonie (nie posiadając wiedzy z tego zakresu, bo jesteś np. Panią po 50, która stwierdziła, że kupi sobie nowy samochód), wyjechał z salonu, zrobił 5km i by się rozkraczył, a serwis by powiedział "panie, taka cecha produktu, goń się" byłbyś zadowolony? Raczej wątpię. Reasumując, otrzymując 12-24 miesiące gwarancji, w tym okresie KAŻDA usterka wynikająca z winy producenta (w tym także jakości zastosowanych podzespołów) powinna być naprawiana i tyle.
  23. Rynek ma swoje prawa... Problemem nie jest to, że się zużywa, bo wszystko się zużywa, nic nie jest wieczne, problemem jest to, że ludzie sami zgadzają się na to, aby zużywało się w 1-2 miesiące, aby producenci ich robili w wała i odmawiali napraw gwarancyjnych sprzętu, bo "taka cecha". Gdyby ludzie tego nie kupowali, to by takich bubli się nie produkowało, a że się sprzedaje? to cóż, trzeba klepać dalej i jak najwięcej.
  24. Może problem jest w samych APNach... Podaj screeny z speedtestów. Jak możesz to wgraj root i też pokaż dane z apek jak SignalGuru czy coś podobnego. Problem występuje na sofcie global? Próbowałeś wgrywać Xiaomi.eu? Ja nie naprawiam w Gda, wysyłam do Wrocławia do MiCenter, tam mam pewność oryginalnych części i wiem, że mi nie spierdzielą roboty i nie wróci w gorszym stanie niż jest.
  25. Nie trzeba nic w Play konfigurować... Odpalasz, wsadzasz SIM i działa...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...