Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Spróbuj wyczyścić dane Dyktafonu i wtedy spróbować coś nagrać. Może to coś da.
  2. Ta funkcja powinna być - jeśli nie w ustawieniach, to w panelu sterowania. Być może w salonach mają to w jakiś sposób wyłączone, trudno powiedzieć.
  3. Podziękować Xiaomi za to, że zarządzają listą aplikacji dla ciemnego motywu ONLINE...
  4. Nie wiem, czy jest ona w Redmi Note 11 Pro 5G, ale w POCO X4 Pro 5G, które ma ten sam soft i właściwie prawie wszystko takie samo, jak RN11Pro 5G, ta opcja jest (w Funkcjach specjalnych).
  5. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi Note 10 / Mi CC 9 Pro (nazwa kodowa: tucana). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MINote10_MICC9Pro_V13.0.1.0.RFDCNXM_v13-11.zip/download Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
  6. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 Pro / Ultra (nazwa kodowa: star/mars). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V13.0.10.0.SKACNXM_v13-12-fastboot.zip/download ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12. Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco: 1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera. 2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"): Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10. 3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików: 3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP). 4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows. a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat 5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS. 6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu. 7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy. Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
  7. Możesz przecież normalnie zaktualizować. Tuż pod tym napisem masz przecież opcję Uruchom ponownie - prawdopodobnie aktualizację już sobie pobrał/wgrał i wystarczy restart...
  8. To nie zależy od tego... Nawet jeśli pobierze, to jak to wgrasz? Przecież RN8Pro i RN10Pro to są zupełnie inne modele, więc albo nie wgrasz w ogóle, albo zbrickujesz telefon.
  9. Niestety to norma. Xiaomi zarządza tą listą online. Nic na to nie poradzisz. To przez tapetę. Xiaomi zaimplementowało Material You od Google'a, ale nie ma jego wyłącznika. Możesz wysłać zrzut? Nie do końca rozumiem, jak masz poziome.
  10. Być może trzeba zezwolić aplikacji Wiadomości (bo masz od Google'a) na ciągłe wysyłanie SMS-ów z jakiegoś powodu w Ustawieniach.
  11. Nie, nie ma. Bez tego loga nie będziemy wiedzieć, co powoduje problem. Możesz ewentualnie spróbować wyłączyć OK Google, może tutaj tkwi problem.
  12. Zazwyczaj u mnie takie puste powiadomienie pojawiało się tylko wtedy, gdy podłączyłem telefon do ładowania przy niskim poziomie baterii (i wcześniej nie usunąłem powiadomienia o tymże niskim poziomie baterii). Niestety nie do końca wiem, jaki przypadek jest tutaj.
  13. Wygląda na to, że wszedł albo do trybu diagnostycznego (QDLoader 900E), albo do EDL (QDLoader 9008). W tym drugim przypadku może pomógłby flash przez MiFlasha, ale trzeba mieć do tego celu autoryzowane konto Xiaomi. Może @Acid byłby w stanie coś na to poradzić w serwisie, trudno mi powiedzieć. Niemniej nie byłbym jakos optymistycznie nastawiony w kwestii odzyskania danych.
  14. Nie, w aktualizatorze nie ma takiej opcji.
  15. Na przyszłość: forum to nie Messenger. Jeśli piszemy coś nowego w krótkich odstępach czasu jeden post pod drugim, to proszę o to, aby łączyć te posty w jedną całość, bo potem i tak muszę to łączyć, aby forum było w miarę przejrzyste. Nie dodawajmy sobie dodatkowej roboty
  16. Spróbuj w takim razie zrobić log. Może on coś wskaże. https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/
  17. Z NFC jest w tym momencie problem. Xiaomi dało dwa inne układy NFC do wersji globalnej i chińskiej i po wgraniu tego ROM-u NFC na wersjach globalnych nie działa. Póki co wygląda na to, że trudno będzie to przeportować i możliwe jest to, że niestety będziemy zmuszeni do wydawania tylko wersji stable opartych na Globalach. Czy tak ostatecznie się stanie - nie wiadomo, czekam też na odblokowanie, bo dzisiaj telefon dotarł do mnie (niestety 360 godzin). Bootloader nie będzie zablokowany. Szansa na uceglenie jest zawsze, ale moim zdaniem przy wgrywaniu tego w normalnej sytuacji (działające poprawnie sterowniki, dobrze podpięty normalny kabel - bez huba, i niezabrudzony port USB-C) nie powinno się dziać nic nadzwyczajnego.
  18. To niestety norma w MIUI z Androidem 11 i wyżej.
  19. Jeśli Xiaomi w konfiguracji dla danego operatora wymusiło dodawanie LTE, to ten przełącznik nic nie zmieni.
  20. 1. Prawdopodobnie pomoże przytrzymanie tego powiadomienia i wejście w ustawieniach powiadomień Textry w jeden z kanałów powiadomień (nie wiem jaki, musisz podesłać zrzut ekranu), a następnie jego wyłączenie. 2. Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Asystent dotyku.
  21. Jaki masz procesor w komputerze? Możliwe że trzeba uruchomić skrypt dodający dodatkowe linijki do rejestru, potem powinien fastboot działać. No i jaki telefon, bo też nie podałeś?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...