-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Mi na trasie ok. 5-godzinnej z Yanosikiem cały czas schodziło tak mniej więcej od 100% do 65% baterii. Pamiętaj też, że Yanosika można różnie skonfigurować jeśli chodzi o zapalanie ekranu (normalnie, ściemnione, wcale, z zapalaniem w przypadku powiadomień lub bez). Z ciekawości – czy ktoś testował działanie Yanosika za granicą? W szczególności w miejscach, gdzie mieszka i porusza się wielu Polaków? Czy istnieje inna tego typu apka popularna poza Polską? Rozmawiałem niedawno w zawodowym kierowcą z UK (gość jeździ na co dzień po całej EU) – zrobił TAKIE oczy, jak mu opowiedziałem o możliwościach Yanosika, normalnie nie mógł uwierzyć, że coś takiego jest, działa i nie jest nielegalne Dla niego komunikaty nawigacji o stałych fotoradarach i korkach to aktualny szczyt osiągnięć technologicznych.
-
[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera
latet odpowiedział(a) na JDStar temat w Modyfikacje systemowe
Może pomóc, ale chyba tylko w sieciach jak Play itp? Co to może pomóc, jeśli jest się w sieci, która zezwala zawsze na połączenie tylko z własnymi nadajnikami? -
Odszczekuję powyższe. Ten root działa. Zrobiłem głupi błąd - po sflashowaniu tej paczki, przy wychodzeniu z Recovery, było pytanie typu 'prawdopodobnie utracono dostep do root-a, czy naprawić"? Dałem YES, a powinno się dać NO.
-
Zainstalowałem przez Recovery ten root: https://download.chainfire.eu/921/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.65-20151226141550.zip?retrieve_file=1 ale nie działa - nic się nie zmieniło, nie ma SU, apki nie "widzą" roota. Aktywny mam System1.
-
Fakt... To by bardzo sprawę ułatwiło. Choć (ale to bez związku z tematem) trochę (tylko troszkę) zaskakuje to, że TWRP pozwala na nadpisanie samego siebie z poziomu samego siebie - w sensie, że to trochę nieintuicyjne i można na to nie wpaść, że taka droga jest możliwa. Ale, oczywiście, to jest możliwe.
-
Z czystej ciekawości: właściwie jaka to różnica? Problem z uszkodzony/wadliwym TWRP może się chyba(?) objawiać na oba te sposoby? Czy nie?
-
Nie, nie napisałeś nic o 6.3.3. Ślepy nie jestem Ale mozesz dopisać edytując 1. post w tym wątku. Dlaczego masz błąd? Przecież to Ci już napisano – nie masz TWRP, albo masz uszkodzone TWRP (ew. masz złą wersje TWRP) a obecna wersja ROM-u (oraz przyszłe) wymaga TWRP, pełnosprawnego oczywiście. Jednym z objawów blokady BootLoadera jest brak możliwości wejścia w Recovery. No ale to raczej nie Twój przypadek. Jedyny inny powód, że nie można wejść w Recovery, jaki mi przychodzi do głowy, to jego uszkodzenie. W jaki sposób? Nie mam pojęcia. (edit: O, w miedzyczasie Nezumi napisał, jak mogło dość do uszkodzenia TWRP). Reasumują: masz wadliwe TWRP, musisz więc wgrać prawidłowe. Root-a najwyraźniej, niestety nie masz, więc po prostu zrób to metodą "z peceta". Zagadka wyjaśniona. Teraz wszystko w Twoich własnych rękach.
-
Musi znaleźć na forum instrukcje instalowania różnych rozwiązań root-a. Ewentualnie, może w tym przypadku rzeczywiscie prościej będzie olać roota i zainstalować TWRP z pliku img z peceta, tak jak to jest opisane tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ (punkt 3 – Instalacja Recovery) choć osobiście nie lubię polegać na tym, że Windows poprawnie "zobaczy" czy "nie zobaczy" telefonu, wolę rozwiązania, w których wszystko się robi tylko w telefonie. Swoją drogą - dlaczego wątkotwórca nie ma roota? Jaką ma obecnie wersję MIUI (nie raczył napisać ). A może ma roota, tylko o tym nie wie? Przydzielenie aplikacji praw Roota nie jest w MIUI rzeczą oczywistą, właściwe, to jest tak zrobione, że spokojnie można odnieść wrażenie, ze tego nie ma, choć jest (przy standardowej konfiguracji nie wyskakuje żaden komunikat, że apka prosi o roota). Aczkolwiek najdziwniejsze jest, że wątkotwórca nie może nijak wejść w Recovery. Chyba są tylko 2 możliwe przyczyny takiego stanu: uszkodzone recovery, albo zablokowany Boot-Loader.
-
Zainstaluj jakiegoś roota, potem zainstaluj właściwe TWRP (z pliku img, aplikacją Flashify). I wszystko będzie cacy.
-
Tak jak zwykle - "prawo pierwszej nocy" działa, jak zwykle – czyli w noc po aktualizacji wykres praktycznie płaski jak stół.
-
A „obudowa” to w sensie, że....?
-
Czy mogę kogoś wgryzionego w temat Mi4s poprosić o wymienienie najważniejszych różnic pomiędzy nim a Mi4c? Co konkretnie uzasadnia wyższą dość istotnie cenę modelu "s"? Te 64GB pamięci zwanej idiotycznie "ROM" (przecież "ROM" od wielu dekad oznacza "read only memory"!) Opierając się na danych z: https://ibuygou.com/p-xiaomi-mi4s-qualcomm-snapdragon-808-15ghz-3gb-ram-64gb-rom-7312.html https://ibuygou.com/p-xiaomi-mi4c-qualcomm-snapdragon-808-hexa-core-18ghz-3gb-ram-32gb-rom-7081.html widzę, że" Procek mają ten sam, choć w "s" wolniej taktowany. Wymiary - praktycznie identyczne (jest minimalna różnica, ale chyba tylko po to, aby akcesoria nie pasowały). Ekrany - chyba identyczne. Napiszcie, gdzie jest haczyk (także pozytywny).
-
Witam i pytam teoretycznie: Pewnie wielu nowych posiadaczy telefonów Xiaomi będzie (np. z powodu uciążliwości zdejmowania blokady BL itp, itd) w przyszłości używało na co dzień oficjalnego ROM-u "Global", w którym już niebawem znajdzie się spolszczenie autorstwa Acida. Pytanie – jak tam będzie z rootem? Tzn. wiem, że go nie będzie na dzień dobry, ale czy w ogóle da się jakoś zainstalować (czy blokada BL w tym nie będzie skutecznie przeszkadzać?). Czy ten ROM będzie tylko w jednej wersji ("stable"), czy będzie także linia "dev"- do wyboru? A jeśli będzie linia "dev" to może ona będzie mieć roota? Czy przewidujecie, że w wersji Global mogą być problemy typu niewłaściwa konfiguracja polskich APN-ów? Mam nadzieję, że raczej nie, kiedyś trochę testowałem chiński ROM dev i stable (nie global) i tego typu problemów nie było.
-
I już widzę tę falę postów "Jak zdjąć blokadę kręcenia w pionie z apli Camera" :-)))
-
Parę lat temu też miałem nadzieję, że można, ale rzeczywistość pokazuje, że nie. Podejrzewam, że obecnie 3/4 filmów kręconych telefonami jest kręcona pionowo. Zrobiłem ostatnio takie małe prywatne badanie. Zapytałem 30 znajomych (trwało to ze 3 tyg.), czy mają jakieś filmy w tel. nagrane przez siebie. Miało 17 osób. Drugie pytanie brzmiało: czy najnowszy z tych filmów jest w pionie w w poziomie. W pionie było 11 z 17. Wiem, wiem... metodologia pozostawia wiele do życzenia, no ale jednak jest jakimś odzwierciedleniem rzeczywistości. Zwróćcie choćby uwagę na dość często pokazywane w TV "filmy z miejsca zdarzenie nadesłane przez przypadkowego przechodnia".... Większość w pionie. Choć mnie to mierzi, to jednak rozumiem to – po prostu gdy chcemy mieć 1 rękę wolną, to telefon w 1 ręce o niebo wygodniej trzyma się pionowo. Dlatego myślę, że jedyna nadzieja, to musi być rozwiązanie sprzętowe, wymuszające nagrywanie w poziomie (bez utraty jakości/rozdzielczości i szerokiego kąta), niezależnie od pozycji trzymania telefonu. Marzy mi się, że ktoś przeglądając za 100 lat historyczne nagrania, jak zobaczy video w pionie, to od razu będzie wiedział, że to musi być nagranie z pierwszych kilkunastu lat XXI wieku, gdy ludzie jeszcze rozwiązali tego problemu No chyba, że świat potoczy się inaczej i prędzej się przestawimy na ekrany pionowe. To się chyba już dzieje... wiedzę po sobie - niedawno się zorientowałem, że tabletu (Mipad 1) używam niemal wyłącznie w pionie, nie licząc aplikacji, które wymuszają poziom, jak część gier czy przeglądania archiwalnych zdjęć czy filmów, z których większość mam poziomie. Nawet YT oglądam w pionie, bo akurat oglądam zwykle takie rzeczy, że tak naprawdę, to wystarczy słuchać, można nie patrzeć. Monitor do peceta mam obracany o 90°, rzadko korzystam z tego, ale chyba korzystałbym częściej, gdyby obrót zawartości ekranu następował automatycznie po przekręceniu monitora. Zwyczajne lenistwo - nie che mi się znaleźć tej opcji i w nią kliknąć. Ostatnio jednak skorzystalem. Kolega wpadł się pochwalić zdjęciami i filmami noworodka. Miał je na pendr, więc zgrałem do siebie. Wszystkie z telefonu, prawie 100% była w pionie. Demonstracyjnie obróciłem monitor i tak oglądaliśmy (kolega nie wiedział, że monitory tak mogą - osłupiał :-)) Ale wyglądało to fajnie (22" obrócone pionowo). Inna rzecz, że na zwykłych monitorach (niskie dpi) matryca jest tak zbudowana, tzn. subpiksele mają taki kształt i ułożenie, że w ustawieniu pionowym widać jednak, że coś jest z tym obrazem nie do końca OK. Cięzko to opisac, ale po prostu jakość obrazu (detali) jest nieco gorsza. To jest główny powód, że po kilku dniach prób (parę lat temu) zaniechałem jednak pracy w Wordzie w ustawieniu pionowym, choć fajnie było widzieć i ogarniać większą połać tekstu na raz.
-
Nie, to w tym sensie, że kwadratowa równie dobra jak krzyż, to oczywiście sie zgadzam. Chodziło mi o koszty produkcji, że niby krzyżowa tańsza, ale pewnie nie byłaby tańsza, bo więcej krzyżowych dałoby się wyciąć z "tafli" niż kwadratowych (chyba). Tylko taki czynnik psychologiczny by się włączył, gdyby była kwadratowa, to byłoby ciścnienie na "odblokowanie funkcji zapisu pełną matrycą" (max res) no i pojawiłyby się filmy kwadratowe... Nie rozumiesz. Nie ważna jak duża ta matryca – nadal dla ludzi byłoby nie do zaakceptowania, że jakość (rozdzielczość, łączna liczba pix) filmu zmienia się w zależności od pozycji trzymania aparatu. No i kwestia wymuszonego zooma – byłby znaczny, przy takim wycinku.
-
No chyba raczysz żartować...
-
Matryca ma kształt prostokąta, którego dłuższy bok jest ułożony równolegle do dłuższego boku telefonu. Stąd mój pomysł na matrycę w kształcie krzyża (dwa identyczne prostokąty na siebie nałożone, tak że ich środki się symetrycznie pokrywają). Dodatkową zaletę byłaby możliwość robienia zdjęć pionowych trzymając telefon poziomo Ba, a nawet możliwość zrobienie jednocześnie zdjęcia poziomego i pionowego!
-
Ciekawe, czy powstanie jakieś rozwiązanie, aby filmy zawsze były w poziomie, nawet jak się telefon trzyma w pionie. Nie mam na myśli chamskiego rozwiązania software'owego typu wycinek "crop" z drastyczną utratą jakości (i obowiązkowym zoomem przy okazji). Raczej coś w rodzaju matrycy w kształcie krzyża ... Albo kamerki zamontowanej w środku urządzenia tak, że się obraca i poziomuje sama (żyroskopy). Marzenia?
-
Witam, W ostatnich dniach 2 niepowiązane osoby pytały mnie (jako osobę w miarę ogarniętą w komputerach - niestety w innych), co to może być, że ich Mac-i nagle strasznie spowolniły, bardzo drastycznie. Chciałbym im pomóc, ale nie mam pojęcia. Czy to jakieś znane działania ze strony Apple (w stylu wymuszone skanowanie czy instalowanie czegoś?) A może jakaś infekcja? Ktoś, coś? Dzięki!
-
[Redmi Note LTE] Jak skalibrować czujnik zbliżeniowy?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Wielkie dzięki! -
Nie zaglądałem do tego wątku od paru tygodni, ale widzę, że sytuacja się chyba zasadniczo nie zmieniła?
-
[Redmi Note LTE] Jak skalibrować czujnik zbliżeniowy?
latet opublikował(a) temat w Problemy techniczne
Witam, Czy istnieje możliwość kalibracji czujnika zbliżeniowego w tym modelu? Jak to zrobić? Totalnie mi się ostatnio rozkalibrował i cały czas zachowuje się tak, jakby coś było blisko niego. Czyściłem, szyba jest tam teraz idealnie czysta, niezarysowana. Dziękuję! -
Tzw. multimedia nigdy nie były mocną stroną telefonów Xiaomi. Jakość zdjęć to jeszcze pół biedy. Posłuchaj jakości dźwięku w nagrywanym video!
-
[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)
latet odpowiedział(a) na pablolite temat w Modyfikacje systemowe
Acid to gdzieś w którymś wątków na forum wyjaśniał. Poszukaj, nie pamiętam...
