Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Akurat na Mi5 FPS nie spada w słabszym świetle (za to podbijane jest ISO albo obraz ciemnieje). W sumie to jest zaleta (że nie spada), ale co z tego, skoro jest 26 w 4K. Wolałbym już nawet 24 czy 25 (skoro uparli się nam odebrać 30). Nie wiem co za geniusz wymyślił te 26. Bardzo bym prosił Was o udostępnienie mi paru próbek filmów 4K z Mi Max-a w różnym świetle. Oryginalne pliki, najwygodniej poprzez https://wetransfer.com/ Ważne, aby były to próbki z MIUI8, bo możliwe, że parametry są inne niż były w MIUI7 (tak jest w przypadku Mi5, niestety). Za próbki z MoKee dziękuję, bo z pewnością nie mam zamiaru opuszczać MIUI
  2. Beta stable, to trochę oksymoron jakby Ale na poważnie - może wiesz, jak z GPS w tej beta-stable?
  3. Mimaksiarze Drodzy, a jak wygląda FPS w filmach 4K z Mi Maxa? Jeśli jest to 30 FPS to chyba jednak sprzedam Mi5 i kupię Mi Maxa. Nie jestem w stanie strawić tego 26 FPS na Mi5.
  4. Ja w końcu zrezygnowałem z Mi Max-a z powodu jego rozmiaru. Ale nie uważam, że byłby dla mnie za duży. Wręcz przeciwnie - byłby idealny. Zrezygnowałem jednak, bo bałem się, że potem będę miał bardzo ograniczony wybór. Bo z mniejszego na większego przesiąść się łatwo, przyzwyczajasz się szybko. W drugą stronę jest o wiele gorzej. Gdy kiedyś się przesiadłem z Mi2s na Redmi Note, to wydawał mi się "taki duży" przez 1 dzień. Potem był już idealny. Gdy z Redmi Note się przesiadłem na Mi5, to mija już trzeci miesiąc, a mnie wciąż drażni to, że jest za mały. Jak biorę do ręki (i włączam) swojego odpoczywającego w szufladzie rezerwowej Redmi Note, to mam takie uczucie – "o boże, ale idealny" Problem w większym stopniu dotyczy oczu niż rąk.
  5. Hm, to ja nie wiem, co to za wersja jest. Może ktoś nas oświeci. Myślałem, że wersje EU Stable są robione na bazie China Stable. Chyba, że była juź china 8.1.7.0 ale np. została wycofana, a zdążono zrobić EU Stable z niej.
  6. Tu: http://en.miui.com/download-299.html#435 najnowsza dostępna jest 8.1.6.0 Skąd więc ta 8.1.7.0 ? Poza tym, czy aby nie za wcześnie na stable? W Dev jeszcze tyle problemów, choćby GPS.
  7. latet

    Szkło/folia do Mi5

    Chyba w kwestii odcisków to żadne nie będzie tak dobre, jak goły ekran Mi5.
  8. Zależy jakie gry, ale syn ma Mi4c, sporo gra i grając w 2-3 godz. potrafi baterię wydrenować do zera (rozgrzewając przy tym tel. bardzo znacząco). Córka ma Redmi3s i ładuje co 3 doby... Gra jednak znacznie mniej i raczej w takie "dziewczyńskie" gry, dość statyczne graficznie, na pewno mniej zżerające prąd niż strzelanki 3D u syna...
  9. Jest instrukcja, większość osób sobie radzi. Jak nie chcesz sam, to poproś kogoś z forum kto mieszka niedaleko. Chętnych do pomocy tu nie brakuje.
  10. Tylko że zdarzały się przypadki grubszych problemów po aktualizacji OTA Globala. Najbardziej jaskrawy przykład dotyczył Czech, ale były też ogólnoświatowe problemy. Mając EU przynajmniej sam decydujesz czy i kiedy aktualizować.
  11. Nie ma znaczenia, co tam będzie i tak sam możesz wgrać co chcesz... Natomiast – z czystej ciekawości – bardzo proszę o uzasadnienie tego stwierdzenia: "Szczerze mówiąc dla żony lepszy global"
  12. Która dokładnie wersja systemu? Mam nadzieję, że się w końcu nie okaże, że pod andkiem 7 ta metoda działa tylko pozornie. Nie mam ochoty utknąć na wieku na 6.10.11, ale jeśli tak będzie z tą kalibracją, to utknę, bo u mnie działa naprawdę i efekt jest znaczny. Na razie i tak się nie przesiadam z powodu GPS, ale w końcu to chciałbym zrobić...
  13. Zgadza się. Twój wybór, czy używasz Globala czy "EU". Często ludzie pytają "co lepsze" i zdania są podzielone. Ale akurat w tym przypadku (gdy komuś zależy na działaniu OIS w Mi5) no to wybór wydaje się oczywisty.
  14. Będzie wcielone do MIUI "EU/PL" od przyszłego tygodnia (od aktualizacji 7.1.12). Użytkownicy "china" oraz "global" nadal będą tego pozbawieni.
  15. Nie wiem, czemu tam jest taka informacja o jakimś wychodzeniu z widoku aparatu. Nic takiego tam się nie dzieje, cały czas jest się na ekranie kalibracji. U mnie jest tak – kalibruję gdy telefon płasko leży na stole. Po kliknięciu "kalibruj" wyskakuje po ok 2 sek. "Kalibracja udana" i tyle. Zupełnie bez żadnych fajewerków wizualno-dźwiękowych. Nie umiem ocenić, czy skuteczność tej kalibracji jest 100% czy mniej (w porównaniu do tego, jak działał OIS na MIUI7). Ale różnica jest ewidentna – i filmach i w fotkach (po kalibracji zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć w słabych warunkach, czasy naświetlania ok. 1/13s –1/10s i ani jedno nie było poruszone. Załączam przykład (to jest nałożone na siebie 12 zdjęć nocnych – ani jedno nie było poruszone). Pamiętajcie, że restart telefonu niweluje efekt kalibracji i trzeba ją powtarzać. (ba, całkiem możliwe, że w ogóle warto ją powtarzać co jakiś czas, nawet, gdy się nie restartuje – tzn. tutaj gdybam, ale zaszkodzić to nie zaszkodzi). A co do filmów do efekt "przed kalibracją" i "po kalibracji' zarejestrowałem na tych 2 nagraniach. Telefon trzymałem celowo 1 ręką, w zasadzie 2 palacami, za krawędź przeciwną do tej, gdzie jest kamerka, a więc trzymałem w sposób, w jaki normalnie bym nie trzymał, bo praktycznie nie da się w taki sposób trzymać stabilnie. Ale w przypadku obu ujęć – zapewniam – starałem się tak samo mocno trzymać najstabilniej, jak się dało w takim chwycie. Przed kalibracją: Po kalibracji:
  16. Spoko, od następnego tygodnia to już będzie "wcielone" do ROM-u i żadna dodatkowa instalacja nie będzie wymagana.
  17. No tak, dziś Acid zrobił na taki prezent na 3 Króli
  18. I jak tam testerzy 7.1.5? Lepiej z GPS, bo jakieś jeszcze nowsze poprawki Acid wprowadził. Lepiej, czy niekoniecznie? Mam też pytanie, czy ta sztuczka z podmianą pliku Cit.apk w celu umożliwienia kalibracji OIS działa na andku 7? Bo na 6.11.10 udało mi się to zrobić i poprawa zachowania OIS jest mocno zauważalna. Nie chciałbym tego stracić, gdy się w końcu zdecyduję na update do andka 7.
  19. Zależy co się filmuje, ale jednak w dużej części sytuacji tryb ostrości "dotknij" jest jakimś rozwiązaniem. Na pewno by był dla przykładowych fajerwerków i zawsze wtedy, gdy ostre powinny być obiekty oddalone o wiele metrów od nas. Niestety, choć AF w Mi5 i tak jest lepszy niż w wielu tańszych Xiaomi, to i tak potrafi zgłupieć (szaleć) tam, gdzie nie powinien. Np. filmuję sobie odległe widoki z okna na wysokim piętrze, w kadrze nie ma absolutnie niczego, co by było bliżej mnie niż kilkaset metrów, więc dla aparatu to wszystko jest równoznaczne z nieskończonością. Mimo tego, co jakiś czas autofocus "skacze" (potocznie, choć nieprawidłowo mówi się, że oddycha). W takich sytuacjach wyłącznie tryb ręczny. Co do innych apek, to testowałem wiele i nie znalazłem żadnej, w której AF zachowywałby się jakoś znacznie lepiej. A bywa że i gorzej. Np. lubiana przeze mnie w sumie apka FV-5 Cinema ma ten problem na wszystkich (chyba) Xiaomi, że jej sztywnie ustawienie "∞" bynajmniej nie ustawia ostrości na siną dal, ale na kilka metrów, więc krajobraz masz nieostry. Ale to pewnie wina Xiaomi (w sensie: brak tego tam Api2 dla aparatu czy coś tam). A co do OIS, to w MIUI8 jest skopany, ale można wgrać plik Cit.apk ze starszej wersji i wtedy daje się kalibrować i jest lepiej. P.S. Do autora wątku lub do moderatora - proszę o korektę w temacie wątku - chodzi o "stabilność" ostrości a nie o "stabilizację ostrości", bo nie ma czegoś takiego.
  20. Nie mam pojęcie. Pewnie istnieje wiele, ale zapewne większość z nich daje efekt mierny albo wymaga ustawiania wielu parametrów itd. itp. Niedawno poświęciłem sporo czasu na testy tego typu konwerterów online i wszystkie swoje nagrania 4K, po zgraniu na peceta, konwertuję tym: https://www.onlinevideoconverter.com/cloud-converter i z czystym sumieniem to polecam. (Ale oryginały oczywiście też sobie zostawiam).
  21. Jest jeszcze (do rozważenia) inna opcja – jakaś apka w telefonie do konwersji z 4K na 1080p, a oryginały kasować. Przy zachowaniu bardzo przyzwoitej jakości obrazu daje to co najmniej 4x–8x zmniejszenie rozmiaru plików. Tylko w warunkach terenowych to troszkę bez sensu z powodu poboru prądu. Ale jeśli się podróżuje autem i wiadomo, że co jakiś czas jest się gdzie podładować, to czemu nie.
  22. Bardzo mnie zainteresował punk 5. Ten o NVRAM. Jesteś w stanie go rozwinąć? Nie rozumiem gdzie i co widzisz włosko-rumuńskie?
  23. Ja kupiłem na Ali i była to najszybsza przesyłka zwykła (darmowa) z Ali z jaką się osobiście zetknąłem - rekord. Kupione 5.XII, u mnie były 13.XII. Nie wiem, czy to przypadek, czy ten sklep tak ma, w każdym razie podaję link: https://www.aliexpress.com/item/usb-c-type-c-female-to-micro-usb-male-adapter-usb-type-c-female-to-microusb/32747517084.html uwaga - w aukcji są 4 różne typy przejściówek, ta której szukasz to druga od końca.
  24. Tak, a także z innych pecetów.
  25. Tak mi się zdaje, ale zanim poszczułem go SP Flashem, to przynajmniej w ogóle reagował – tzn. włączał się, pokazywał "błąd aktualizacji" i stał tak w Recovery. Nic więcej. Po próbie Flashowania - zero reakcji na włączanie. Natomiast kolejne próby SP FLash-em przy wyjętej baterii wyglądają cały czas tak samo, ten sam komunikat o błędzie, co za 1. razem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...