Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Postaram się w weekend i dam znać, tzn. dam plik
  2. Zawsze robię wszystkiego na co pozwala TWRP (wszystko zaznaczam). Nigdy jednak nie miałem okazji przywracać takiego backupu.
  3. latet

    Etui / Bumper do MI5

    Chyba każde takie z czasem ohydnie zżółknie...
  4. Zrobiłbym to bez wahania, ale się trochę naczytałem o problemach po przywróceniu systemu z pełnej kopii TWRP. Powazne problemy typu utrata IMEI itp. Chwilowo ze względu na pracę muszę być pod tel. praktycznie non-stop, a (co u mnie rzadkość) aktualnie mam tylko mi5.
  5. Myślę, że to kwestia paru dni, a wyłapię na Forum jakiegoś "świeżaka", który się zapyta o instalację MIUI EU na nowym Mi5. Procedura instalacji (jednak z możliwych) zawiera Flash z MIUI7, to wtedy poproszę o ten pliczek
  6. Jeszcze co do ew. powrotu na MIUI7. Myślicie, że nie będzie wtedy problemu z importem z chmury krytycznych danych (kontakty ze zdjęciami, SMS-y, lista połączeń...)? Wszak, jakby nie patrzeć, starsza apka będzie pobierać dane wyprodukowane przez nowszą. Cholera wie, czy zachowali wsteczną kompatybilność.
  7. Nie wykluczam i takiego biegu spraw. Jeśli będzie powód, by wycofać się z Andka 7, to zrobię flash na MIUI7. Ale może wcześniej uda się ten plik pozyskać inaczej.
  8. Na który konkretnie? (z tym, że Acid pisał, że w przypadku problemów z GPS na andku 7 to prosta podmiana tego pliku nie pomoże, bo coś tam). I czemu do tej pory tego nie zrobili w "china", skoro to takie skuteczne? Czemu już nie wiem, który tydzień wychodzi wersja z problemami z GPS? Czyżby dalszy ciąg kampanii psucia Mi5?
  9. Na en.miui.com wciąż jest dostępna "zwykła" wersja Global Stable V7.5.2.0.MAAMIDE. A wersję dla MiFlasha z MIUI7 mamy przecież nawet "EU". Jednak ani z tej ani z tej nie mogę WIN-RAR-em wydobyć tego pliku, bo i tu i tu są obrazy partycji, a nie pliki, jak dawniej robiono.
  10. Bardziej mi się podoba MIUI8, nie chodzi o wygląd (choć to tez), ale o wiele drobnych szczegółów, funkcjonalności które w sumie robią różnicę. No i kwestie luk bezpieczeństwa - one są ciągle znajdywane i łatane. Cofnąć się do MIUI7, to jednak spory krok wstecz w tym aspekcie. (tak wiem, wiem, nowsze wersje to nowe luki i tak w nieskończoność, ale starsze są zawsze bardziej znane "złym ludziom" niż te świeże). Chyba w końcu w ten weekend spróbuję najnowszej wersji na Andku 7. Boję się o GPS, ale się okaże - niektorzy piszą, że ok, inni że tragedia. Może mi się poszczęści. A z apartem nie będzie gorzej ani lepiej niż mam teraz...
  11. Większość recenzji Mi5 powstała za czasów MIUI7, a wtedy na tym telefonie OIS działał dobrze, a FPS w 4K wynosił 30. Potem Xiaomi postanowiło zrobić na rynku grunt pod nowsze modele i wraz z aktualizacją do MIUI8 zmniejszyli w Mi5 FPS w 4K do 26 oraz praktycznie wyłączyli OIS. Na OIS znalazł się fix (od 7.1.12 włączony na stałe do MIUI EU), ale jeszcze się taki mądry nie narodził, co by umiał przywrócić FPS do poziomu 30 w 4K w MIUI8 na Mi5. Choć istnieje jedna osoba, w której pokładamy pewne nadzieje, bowiem dała radę naprawić FPS w Mi4c. Wspomniałeś wyżej " ... te pierdoły dotyczące kamerek i tego 4k które nie wiem komu i po co nagrywa ..." cóż, to ja Ci zazdroszczę, że dla Ciebie to są pierdoły. Dla mnie, i wielu innych, to jest jedna z najważniejszych funkcji smartfona. Znaczy zdjęcia oraz filmowanie. A czemu chcę filmować w 4K? Cóż, najprostsza i najkrótsza odpwowiedź brzmi: bo daje to bez porównania lepszą jakość obrazu niż filmowanie w 1080p. Może jestem nienormalny, ale jak coś robię, to staram się to robić najlepiej, jak mogę i dotyczy to też kręcenia filmików, nawet jeśli na nich jest tylko przysłowiowy kot – lubię jak jakoś obrazu (i dźwięku) jest dobra i już
  12. Ubolewam, bo czuję się zwyczajnie oszukany. W momencie kupowania Mi5 nie wiedziałem, o tym ruchu ze strony producenta. A to trochę tak, jakbyś miał jakieś auto z 2012 r., które wyciąga powiedzmy 200 km/h, a w 2016 r. producent wypuszcza nowy model, który tez wyciąga 200 km/h, więc daje aktualizację oprogramowania dla starszych modeli, która nagle obcina prędkość do 150 km/h, tylko po to, aby nowy model lepiej się sprzedawał (bo "na złość" producentowi wciąż nie brak chętnych na stary). No wiem, głupi przykład, bo raczej tak szybko się nie jeździ i samochodów się tak (raczej?) nie aktualizuje, ale jednak pewna analogia w postępowaniu producenta jest. Ja to nazywam po imieniu skurwysyństwem... No, ale to nie tylko Xiaomi. Z tego co wiem (nie używam) Apple robił podobne numery… A że ubolewam najgłośniej na Forum (nie wiem, czy akurat ja, są i inni) – to dlatego, że filmowanie telefonem jest dla mnie bardzo ważną jego funkcją, a uzyskane w ten sposób materiały chciałbym poddawać obróbce, montażowi. Wtedy nietypowe czy nierówne FPS-y przeszkadzają naprawdę okropnie, bardziej niż tylko przy oglądaniu pierwotnych filmików.
  13. Jeśli "robi" to raczej dobrze Masz dużo częstsze aktualizacje niż dostaje linia stable. Nie są oczywiście obowiązkowe.
  14. Wydaja mi się, że zupełnie źle to interpretujesz. To prawda, że Redmi nie są złe. Osobiście do niedawna ciężko mi było dostrzec jakąś istotną wyższość "Mi". Teraz widzę, że są to różnice sztucznie wytworzone przez Xiaomi – np. takie skonfigurowanie bibliotek aparatu, że w Redmi jest ostry framedrop, a w Mi raczej go nie ma, albo jest słabszy. To jest sztuczne, to nie jest wina sprzętu, to jest celowe działanie Xiaomi, bo są inne telefony z podobnymi bebechami jak te Redmi, które nagrywają równiutkie 30 fps.
  15. Tu masz próbkę, które powinna Cię zachęcić do takich rzeczy: po lewej - mały fragment pojedynczego zdjęcia nocnego (z Mi5), a po prawej - efekt nałożenia kilkunastu takich zdjęć na siebie. Zasada jest prosta i logiczna - z dołożeniem każdego kolejnego zdjęcia zwiększa się korzystnie stosunek sygnału do szumów. To tak jakby ktoś za cicho mówił i nie wszystko rozumiesz, ale jak go poprosisz o powtórzenie tego zdania 10x, to z w końcu wszystko będzie jasne, co do słowa
  16. Na końcu napisał "Dajcie znać, jak coś niejasno, albo jak macie pytania. ", no to się do tego ustosunkowałem, wyraziłem zapotrzebowanie na konkretne dodatkowe informacje. Nie trzeba być profesjonalnym testerem, aby nakręcić i udostępnić kawałek video z omawianego telefonu
  17. Wskazówka: Jakość zdjęć z telefonu robionych w warunkach słabszego oświetlenia, albo szaro-ponurych, można znacząco poprawić robiąc serię zdjęć zamiast jednego, a potem je na siebie nakładając w jednym ze specjalnych, przeznaczonych do tego programów (np. Photomatix Pro).
  18. Masakra. A już szczególnie, jak się wie, że to jest celowe działania producenta, sztucznie narzucone "dławiki".
  19. Znajdziesz, na stronie, na której właśnie jesteś (miuipolska.pl). Aż się roi od nich.
  20. Otóż to. Mogę się założyć, że spada FPS w gorszym świetle. Tylko kwestia - jak bardzo. Może też tak być (tak jest na Redmi3s) że występują okresowe szarpnięcia w płynności obrazu nawet w dobrym świetle, gdy FPS nie spada, czyli z jakichś innych przyczyn. Dość nieprzyjemny dla oka efekt. Od osoby piszącej recenzję oczekiwałbym, że to sprawdzi (czyli nagra jakieś filmiki z ruszającymi się jednostajnie obiektami - typu jadące auta) i opisze, jak sprawa wygląda a najlepiej udostępni oryginalne pliki video
  21. W mi5 Jednocześnie zredukowali FPS w 4K z 30 do 26 oraz usunęli kalibrację OIS, co w praktyce spowodowało, że przestał działać poprawnie. Zrobili to od MIUI8, do końca MIUI7 było i z tym i z tym OK. Na OIS znalazł się FIX i jest już/będzie wcielony w MIUI EU. Z FPS sprawa jest o niebo trudniejsza i na razie pozostaje tylko nie tracić nadziei, bo skoro na Mi4c się udało, to może i na Mi5 się to uda dobrym ludziom naprawić. Inna opcja... wrócić do MIUI7, no ale jakoś mi się to nie uśmiecha.
  22. Nie rozwiążą, mogę się złożyć Problem jest zgłaszany od wielu miesięcy. Xiaomi ma to gdzieś. Oni raczej nigdy tego typu rzeczy nie poprawiają, w każdym razie nie pamiętam takiego precedensu. Za to potrafią popsuć coś, co działało dobrze i już więcej tego nie naprawić (przykłady: OIS i FPS na Mi5). Główne różnice to właśnie tego typu poprawki. Więcej info tutaj: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ Tak, przesiadka z Global na EU wymaga zrobienia full wipe, najlepiej MiFlash-em.
  23. OK, dopisałem o tym uwagę: http://en.miui.com/thread-469792-1-1.html
  24. Przesiąść się na "EU". Masz teraz konkretny powód, namacalną korzyść Możesz też próbować wgrać ten fix na Globala (potrzebny root).
  25. Ale może działa w innych apkach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...