Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Ile to już czasu jest Andek 7 na Mi5? Jakoś ze 3 miesiące? Ktoś jeszcze ma nadzieję, że nagle stanie się cud z GPS?
  2. latet

    Etui / Bumper do MI5

    Mam 3. Nie polecam. Nie jest tak solidne, jak może wyglądać na oko. Mam też trochę podobne do 2., ale moim zdaniem solidniejsze, z zimowym bieżnikiem, i to mogę spokojnie polecić: https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-5-Heavy-Duty-Cover-Hard-Silicone-Armor-Case-For-Xiaomi-Mi-5-Mi5-5/32671921509.html aczkolwiek należy do tych, które wpływają na jakość zdjęć z flashem.
  3. Dziwne, bo "normalnie" to jest akurat odwrotnie – ruch bardzo ułatwia złapanie fix-a i zwiększa dokładność pozycji.
  4. U mnie to nigdy nie działało...
  5. Przede wszystkim to wgraj MIUI EU/PL. Global jest... cóż... ma swoich zwolenników, ale mam wrażenie, że to osoby, które po prostu boją się albo nie umieją, albo im się nie chce wgrać MIUI EU/PL. Mi5 to naprawdę dość dobry telefon i stosunkowo mało z nim problemów (a przez moje ręce przeszły prawie wszystkie ważniejsze modele Xiaomi). Sam używam Mi5 jako podstawowego smartfona, choć kupiłem go tylko do testów z zamiarem szybkiego odsprzedania. Ale mnie oczarował i został na dobre Co nie znaczy, że nie ma wad, ale raczej nie istnieją telefony bez wad.
  6. Zdarzało mi się, w Polsce, przy jakichś świetlówkach, że musiałem przełączyć na 60 Hz, aby te zakłócenia ustąpiły. Muszę być pewny przede wszystkim GPS-a
  7. Nie.. zawsze używam "kostki", nie tnie na Mi2s, nie tnie na Redmi 1 Note, nie tnie na 3s, nie tnie na mi4c (ale wciąż z Antkiem 5)... Uwielbiam kostkę
  8. Xiaomi naprawcie? Nie żartuj, przecież Xiaomi w ogóle zabrało tę kalibrację z MIUI8. Acid nam ją dodał "pokątnie". Chwała mu za to i ciesz się, ze jest choćby i taka. Kalibraja trwa 10 sek., a przecież raczej nie restartujesz tel. wiele razy dziennie. Choć łatwo można zapomnieć i naciąć się na to, gdy jest ciut za późno.
  9. Ja już dawno machnąłem ręką na to i po prostu używam do tego pendrive'a. Sparzyłem się, bo jak raz pod Windows 7 zainstalowałem tego typu stery, to owszem, telefon był widziany w trybie MTP, ale za to przestał być widziany w trybie Fastboot.
  10. Też mam Mi5 od Goldiego i też nie działało ładowanie z oryginalnej ładowarki na większości kabli, jakie mam (w tym na tym z kompletu). Ale znalazłem jakiś kabel, którym mogę ładować nawet z tej ładowarki. Natomiast wieloma innymi kablami mogę ładować ten telefon z innych ładowarek. Reasumując: spróbuj inny kabel, bo szkoda ładować powolnie z kompa, skoro masz szybką ładowarkę od Xiaomi. Problem z nią dotyczy, jak sądzę, "luzów" w gniazdku. Dlatego tylko niektóre kable z nią zadziaiałają (chodzi i wtyczkę, a nie o sam kabel). No, chyba, że Ci się trafiła całkiem zdechła, co też nie jest niemożliwe.
  11. Ale.... czy da się odblokować BL, wgrać TWRP i MIUI EU?
  12. Sam sobie odpowiedziałeś
  13. To może wskazywać, że problemy z GPS są takiej natury, że pewne aplikacje mają po prostu problem z uruchomieniem tej usługi, czy też z prawidłowym z niej korzystaniem. W sensie ,że nie sam GPS jest skopany, ale to coś pomiędzy nim a apkami.
  14. Święte słowa, choć może nie "idiotyzm", ale upierdliwość i zawodność metody... (odblokowałem skutecznie koło 20 telefonów Xiaomi, prawie nigdy nie obeszło się bez jakichś problemów).
  15. Telefon, którego nie byli w stanie mi wysłać przez 2 miesiące (w końcu oddali kasę) cały czas był na stronie w ofercie, choć zmienny był podawany tam czas wysyłki, ale zwykle pisali o paru dniach. Kłamią w żywe oczy, sprzedają coś, czego nie mają, potrzymają sobie Twoją kasę na jakiejś szybkiej lokacie i zwracają. Taki model biznesowy, jak rozumiem. Znaczy, żeby nie było, że stronniczy jestem – zamówiłem tam 2 telefony, z drugim żadnych problemów nie było, doszedł w miarę szybko i wszytko OK.
  16. Na Global Stable można zainstalować Global Dev "normalnie", przez apkę Aktualizacja. (przez "można" nie ma na myśli, że polecam tę drogę, albo że zadziała zawsze. Mi zadziałała). Parę osób pisało, że w końcu lepiej z GPS, ale pojawiły się też głosy, że jednak nie... Ja tam sobie jeszcze posiedzę na 6.11.10. Może na zawsze.
  17. U mnie nigdy nie zaobserwowałem rozbieżności miedzy GPS Test a np. Mapą Google w kwestii fix-a. Co więcej, zdarzało się (ale to nie na Mi5), że Mapa łapała leniwie i właczenie GPS Test przyśpieszało ten proces. Ale to mógł być przypadek (znaczy kilkanaście przypadków na przestrzeni paru tyg.).
  18. Nie kod, tylko zgodę. Od 3 minut do nieskończoności. Średniej nie znam... krócej niż dawniej, to wiem. Ostatnio ponoć w ogóle często nie przysyłają tej informacji, a zgodę i tak dają "cichaczem". Ale nawet jak nie dostaniesz jej przed przyszłym piątkiem, co coś strasznego się stanie?
  19. No, to wszystko jasne – nie uwzględniłeś w kopii partycji 'data', w sumie najważniejszej! data i system - te partycje to absolutna podstawa kopii zapasowej. Co do innych, to niech się wypowiedzą mądrzejsi. Tzn. robiąc kopię możesz śmiało zaznaczyć wszystkie (nie ma przeciwwskazań) ale już na etapie przywracania to trzeba nieco rozważniej wybrać, które. @RegimeOfTerror - co wipe'ów, to TWRP przywracając kopię raczej nie zrobi wipe'a partycji, której nie ma w kopii, więc np. wipe cache bym sugerował zrobic, na wszelki wypadek (zaszkodzić nie może). Wiadomo jednak (tzn. wiele osób pisało), żeby nie robić wipe system, bo to szkodzi.
  20. Niestety, wszyscy lekką ręką radzą "zrób kopię TWRP, zrób kopię TWRP", ale o problemach z jej użytecznością (przywróceniem) to już mniej się pisze, a one się niestety zdarzają. Nigdzie nie widziałem referencyjnej instrukcji prawidłowego przywracania takiej kopii (np. które partycje tak, które nie, kiedy jaki wipe, jaki nie itd...). Spróbuj przywrócić jeszcze raz z tej samej kopii, może pomoże. Wcześniej spróbuj wipe cache. Jak to nie pomoże – zainstaluj na czysto system taki, jak miałeś kopię robioną i wtedy przywróć ten swój backup TWRP. Ewentualnie – olej tę kopię, postaw czysty system, kontakty, SMS-y i inne takie podstawowe rzeczy zaimportują i się z Chmury Xiaomi (nie używasz? błąd!), resztę poinstaluj ręcznie.
  21. Ciekawe, czyli degradacja AF w ramach cały czas tego samego ROM-u? To może odświeżenie by pomogło? Nie chcesz nowszego, spoko, zainstaluj po prostu jeszcze raz 6.2.25. Taki zabieg potrafi usunąć wiele różnych, najdziwniejszych problemów (stosuję go na MiPad, gdzie mam cały czas ROM 6.3.24 i nie planuję aktualizować). A co do tematu, to w Mi4c mojego syna nie widzę żadnych problemów z ustawianiem ostrości w trybie zdjęć przez dotknięcie obiektu. Natomiast AF "ciągły" w filmach to już gorzej. Lubi sobie poszaleć w czasie nagrywania, co praktycznie go dyskwalifikuje. Zresztą - można żyć, przy tak w sumie dużej DoF.
  22. Kiedyś miałem taki przypadek, że na telefonie z 8GB pamięci (z czego max. ok. 4GB powinno być wolne i dostępne dla użytkownika), miałem dostępne niecałe 0.5 GB i to nie mając żadnych apek oprócz systemowych, żadnych zdjęć, filmów, żadnych backupów – to była sytuacja tuż po zainstalowaniu systemu "na czysto" przez MiFlash z opcją "flash all". Okazało się, że z powodu błędów MiFlash większość pozostałości po starym systemie i danych (włącznie ze zdjęciami!) wylądowała w niemożliwym do "zobaczenia" bez root-a folderze /data/lost+found. Dobrze ponad 3GB tam siedziało! Po usunięciu – odzyskałem całą "należną" mi pamięć. Straciłem jednak na zawsze zaufanie do MiFlash (w aspekcie czyszczenia telefonu ze starych danych).
  23. @zielonyBB, @okulowiec, @otzi – przywracacie nadzieję! Dzięki!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...