-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Kiedyś kupowało się szkła także, aby mieć mniejsze palcowanie, bo ekrany wypadały marnie. Teraz jest lepiej z ekranami, tak mi się wydaje. Dla mnie palcowanie znacznie gorsze niż ekran kompletnie dyskwalifikuje szkło.
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Co się dziwisz, skoro wyłączasz Wi-Fi? Błąd! Zostaw włączone Wi-Fi i włączone dane pakietowe, oraz włączony GPS, a powinno być OK. Zobacz, tak jak u mnie - gdzie mam WSZYSTKO włączone (screeny - z Global Stable 8.5.2.0). A duży % zużycia przez "system" oraz "usługi google" to wg moich obserwacji cecha charakterystyczna dla Globala, w porównaniu do EU (choć i tam system zwykle na 1. miejscu w zużyciu). -
Bo nie ma dobrych szkieł na taki (zakrzywiony) ekran. Albo są za małe, albo odstają lub się odklejają na rogach. Nie oczekujcie rzeczy niemożliwych.
-
Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie
latet odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
Raczej: Redmi Note Pro. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Zabawne, jakie ludzie mają różne potrzeby. Ja nawet nie wiem, do czego służą te dwie wymienione przez Ciebie funkcje :--) Tylko dźwięk, czy w ogóle powiadomienia? Różna diagnoza, różne leczenie. Beta? W tym wątku, w każdym razie w ostatnich postach gadamy o STABLE 8.5.2.0 i 8.5.1.0. Spróbowałbym na stale włączonym ekranie. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
To oznacza, że odbiorca otrzyma SMS bez polskich liter oraz bez pseudo-graficznych emotek! A to już może mieć poważne konsekwencje społeczne i towarzystkie (U siebie w wysłanych widzisz z polskimi znakami i z emotkami – odbiorca nie!). Chyba, że wyłączysz w ustawieniach apki SMS opcję "Używaj alfabetu GSM" - bo to ona za tym stoi. -
MIUI 9: błędy i braki w tłumaczeniu
latet odpowiedział(a) na Acid temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Na obrazku to prawdopodobnie ta sama funkcja. Ale różnica w opisie jest drastyczna. Jeśli wersja z Globala jest merytorycznie trafniejsza, to na EU przydałoby się poprawić, czy raczej rozbudować ten opis. Obecny sugeruje, że funkcja dotyczy "trybu uśpienia", który włącza się praktycznie zawsze, gdy na chwilę odłożymy telefon. Z kolei w Globalu z opisu wynika, że chodzi o sen, ale użytkownika... @Acid, wielkie dzięki za uwzględnienie tej sugestii w 7.9.21 -
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
latet odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
Wszystkie 3 to nie EDL?- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
latet odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
O ile jesteśmy w Polsce, itd, itp... Wcześniej chyba też byłby problem w przypadku numerów pre-paid, ale teraz, dzięki obowiązkowi rejestracji, to chyba problemu nie ma, bo wiadomo czyj numer? Czujne muszą być nadal osoby, które same zmieniają sobie numer, a stary chcą unicestwić lub nie będzie w użyciu (zarejestrowany a nieużywany pre-paid wygaśnie po 3 mies.) – trzeba pamiętać, aby zmienić na koncie Xiaomi nr swojego "recovery phone", gdy ma się jeszcze możliwość odebrania kodu na stary numer.- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
W 8.5.2.0 też tam jest i chyba w każdej innej wersji MIUI jakąś widziałem to ustawienie tam właśnie się znajduje. Przyzwyczaj się -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Albo kolejny sposób na wywołanie problemów typu "nie przychodzą mi powiadomienia...", "nie zadzwonił mi budzik", itp itd.... -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
1) Na Mi5 bez roota ta apka pokazuje pasma. Myslę, że to kwestia wersji Andka. Stąd prośba o sprawdzenie na tym nowym Globalu na Nougacie 2) Tak, to jest problem, niestety. To był idealny sposób, by na bieżąco podglądać, która z apek lub procesów (w tym systemowych) w tle ssie baterię zamiast spać. Słabo bez takiego narzędzia. Jak żyć? 3) Ta instrukcja jest potrzebna, gdy bez roota Wake Lock nic nie pokazuje. Ale tu znów- na Mi5 po zmianie bazy z 6 na 7, mimo braku roota - WL zaczął wszystkie pięknie pokazywać! -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Mam pytania w takim razie. Wynikające z moich doświadczeń z niedawnej zmiany wersji andka na Mi5 z 6 na 7: Czy po zmianie bazy na 7.x przestały prawidłowo działać apki takie jak ta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.als.usagetimelines – pokazujące bieżące zużycie zasobów przez działające procesy? czy zaczęła działać prawidłowo bez roota apka Wake Lock Detector Lite: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector.noroot&hl=pl czy apka ta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite&hl=pl zaczęła pokazywać pasmo (jak widać na załączonym screenie z Mi5) – na 8.5.2.0 pasmo nie jest pokazywane, a bardzo by mi sie to przydało, bo wciąż poluję na miejsce, gdzie zdobyłbym dowód, że mój testowy R4x wykorzystuje słynne B20. Sprawdź też proszę, czy nie pogorszył się GPS (na Mi5 po zmienia Andka 6 na 7 tak się stało). Dzięki! U mnie (8.5.2.0 / andek 6.0.1) Antutu: 44006, więc jeśli mi podskoczy do 45 tys,. z hakiem to uzam za margines błędu pomiaru. O ile dobrze rozumiem, to dzięki temu, że najpierw w global stable się zmieni andek na 7, to potem będę mógł zainstalować global dev bez odblokowania boot loadera? -
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Załamka. Dzięki z test. -
@hultaj87 - ten problem to raczej standard. Od bardzo dawna. Ale ręczne wymuszenie zwykle jednak pomaga...
-
Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie
latet odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
Nie widziałem tego osobistymi oczami, ale zastanawiam się, czy obraz wyświetlany (generowany) w jakiejkolwiek innej rozdzielczości niż fizyczna rozdzielczośc ekranu nie wygląda gorzej w detalach (np. czcionki). Czyli, że przeskalowany do FHD obraz wyświetlany na ekranie S8 nie jest gorszy od obrazu FHD wyświetlanego na takiej samej wielkości dobrym ekranie FHD? -
Zdecydowanie miernik. Zainwestuj, to nie jest drogi sprzęt.
-
Napisałeś: Najbardziej jestem zaskoczony tym, że telefon jednak obsługuje QC oraz niski prąd ładowania przy ładowarce Huawei z podłączonym innym kablem niż Xiaomi.
-
Spotkałem się wieloma równie dziwnymi kombinacjami (szczegółów już nie pamiętam), ale rezultat był taki, że praktycznie przestałem używać i kabli i ładowarek od Xiaomi (a zwłaszcza kabli się wystrzegam). Za dużo problemów było.
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
latet odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
Dobre pytanie, po co on jest, co on daje. Chyba ... nic. A szkoda. Nie licząc tej "weryfikacji tożsamosci", to np. dodanie go (w ustawieniach tel.) mogłoby np. sprawiać, że ten tel. synchronizowałby także SMS i polaczenia z innego urządzenia działającego właśnie z tamtym numerem. A tak to ona tam jest i w sumie nie wiadomo po co.- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Przy czym trzeba odróżnić dwa różne poziomy tego przypisania (nie wiem po co zrobili dwa, jeden by wystarczył chyba). Jedno przypisanie następuje, gdy logujesz się telefonem do konta Xiaomi (i to i tak musisz zrobić najpierw), a drugie - gdy w Opcjach programistycznych właczasz sobie możliwość odblokowania i pod nią taka właśnie dodatkowa funkcja "przypisz telefon do konta". Wygląda to na przekomplikowane, no ale tak jest i działa. Tak z czystej ciekawości, bez żadnych uprzedzeń – ciekawi mnie, dlaczego. -
Dlaczego po zalogowaniu się do chmury na www widze tylko SMS-y z jego z trzech telefonów podpiętych obecnie do konta? Synchronizacja SMS-ów działa na wszystkich trzech.
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
latet odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
Sprawdziłem. Nie ma tam opcji wysłania kodu ani na inny nr ani na maila. Tam jest tylko możliwość rozpoczęcia procedury (tej, gdzie się czeka 3 dni na decyzję). Załączam screena z FAQ, gdzie są wymienione dane, o ktore jest się pytanum podczas tej procedury. Natomiast podczas potwierdzania tożsamości z poziomu telefonu (na www tego nie zauważyłem) jest alternatywa dla kodu z SMS – udzielenie prawidlowych odpowiedzi na pytania zabezpieczające. Niestety, ja odp. nie pamiętam, bo nigdy nie podaję prawdziwych odp. na tego typu pytania (jak imię babci). Do swojego głownego konta dostęp mam pełny (nie skradziono mi numeru i chciałem na wszelki wypadek zmienić sobie te pytania zabezpieczające i odpowiedzi gdzieś zapisać na czarną godzinę, ale... nie ma chyba w ogole opcji zmiany odpowiedzi na te pytania! W FAQ MIUI czytamy: a to nieprawda!- 813 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
latet odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
Właśnie to testuję (bo trochę czasu minęło) "na sucho" na zapasowym tel. z innym kontem Xiaomi. Problem jest taki, że jak się próbujesz zalogować przez WWW do i.mi.com po dłuższym czasie nielogowania się tam tą drogą (wyjaśniecie cookies) lub z nowego kompa, to nie wystarczy ID i hasło, po trzeba też weryfikacji przez SMS. Jeśli nie ma się już tego numeru, to się zaczynają schody. Ale ma się dostęp do niektórych funkcji: namierzenie pozycji, zdalne zablokowanie i zdalne wyczyszczenie. Nie da sie natomiast zmienić hasła xiaomi bez tej weryfikacji. System proponuje wtedy specjalną procedurę – pyta o różne dane (w tym IMEI telefonu z którego się logowało do tego konta) i wiele innych pytań, ale trzeba odpowadać na wszystkie – bo wniosek jest przesłany do akceptacji przez człowieka, jak sądzę, bo mają na to 3 dni. Co dokładnie po tych 3 dniach będzie, to się dowiem za 3 dni, ale ma to być m.in. reset hasło do Xiaomi i możliwość podania nowego numeru do weryfikacji SMS-ami. Ogólnie uważam to za chore, bo przecież w 99,999% przypadków kradną ci telefon razem z numerem, a odzyskanie numeru chyba trochę trwa (nie wiem, nie sprawdzałem), a chyba tez niekoniecznie jest zawsze możliwe. W moim przypadku nie choziło o kradzież, ale po prostu zniszczyłem i wyrzuciłem tę kartę SIM, bo nei oplacało mi się ładować tego numeru i wygasł, a na śmierć zapomniałem, że jest przypisany do tego konta jako weryfikacyjny. W sowim głównym tel., w ustawieniach bezpieczeństwa konta Xiaomi, dodałem na wszelki wypadek drugi numer tel., którego na co dzień nie noszę w telefonie. Niby że w razie czego mozna go użyć do weryfikacji itd. Bzdura! Nie można! Sytuację i jej ch...wość mniej więcej pokazują poniższe screeny: Z poziomu telefonu nie da się dodać drugiego numeru bez potwierdzenia tożsamości, a do tego potrzebny jest kod wysyląny SMS-em na pierwszy numer. Błędne koło! Z poziomu WWW da się zrobić jak piszesz, o ile jesteś w pełni zalogowany (czyli nie jest to pierwsze logowania z danej przeglądarki czy danego kompa, albo nie minęło zbyt dużo czasu od ostatniego logowania). Jeśli jednak jesteś zalogowany częściowo (jak na moim screenie), to nie możesz tak po prostu dodać drugiego numeru. Podajesz go w ramach procesu "odzyskiwania tożsamości", wraz z innymi danymi, o które jesteś proszony.- 813 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
latet odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
Pod warunkiem, że i.mi.com nie uprze się, aby weryfikować tożsamość logującego się poprzez wysłanie SMS-a na... numer skradziony razem z telefonem. Miałem taką sytację i nic się nie dało zrobić. Choć do konta był też przypisany adres e-mail, system logowania na i.mi.com nie dawał wyboru opcji weryfikacji przez e-mail. Uparł się cham na SMS i co mu zrobisz? (to była symulacja, nie prawdziwa sytuacja na szczęście, ale naprawdę nic nie umiałem wskórać).- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
