Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam RM 3 pro. W tej chwili miui global 7.3 Stabilna 7.3.7.0 LH0MIDD. Mam zgodę na odblokowanie bootloadera. Oczywiście odblokowanie zatrzymuje sie na 50%. Próbuje zminieć soft na china dev. Tu pojawia się problem bo nie moge wejśc w tryb download. Po naciśnięciu vol+ i turn on wchodzi mi w jakiś tryb testowy FFBB czy coś takiego lub obrazek telefonu z niepodłączonym kablem usb. Próbuje wejśc w tryb download przez adl ale pisze mi errors: no devices/ emulators found. Wcześnij udało mi sie wejść w tryb download poprzez wciśnięcie usb i wciśniecie jednocześnie Vol+ i Vol- ale teraz to nie działa. Co w takiej sytuacji robić??

Clipboard01.jpg

 

OK. Wszystko poszło dobrze i jest 6.6.30. Problem to WIN7. Telefon nie wchodził w download na win7 a na win 10 bez problemu. Problem stanowia chyba sterowniki na 7.

Edytowane przez michalwisnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do momentu, gdy trzeba nacisną power plus Volume + i u mnie po tej sekwencji pojawia się jakieś TWRP, przy czym nie działa dotyk. Pomocy!  Dotyk zadziałał po kilku minutach, ale nie wiem co dalej. 

Edytowane przez Jointus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy zawarte w tym topiku info jest jeszcze aktualne i czy dotyczy również mi5.

Kupiłem Mi5 ma chiński soft w wersji 7.3.9.0(MAACNDD) oczywiście język 2x chiński + angielski, chciałem wgrać soft global żeby mieć polski język. Pobrałem soft ze strony xiaomi (ten global w wersji Version: V7.5.2.0.MAAMIDE ). Próbowałem wrzucić soft na telefon i potem przez update. Niestety telefon po weryfikacji pisze że soft nie zweryfikowany.

Próbowałem tak jak na 1 stronie przez miflash. Ale telefon nie wchodzi w tryb download ( po naciśnięciu + i power) wyświetla się ikona telefonu na cały ekran i tak stoi.

Jakieś sugestie co robić? Wiem, że najlepiej było by odblokować, ale ogólnie nie potrzebuję roota i rzeźbienia w telefonie, potrzebuję tylko system i google aps.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

 

Mam problem i już ręce mi opadają co mogę zrobić... Otóż mam program MiFlash, chiński rom, który chce wgrać celem późniejszego odblokowania bootloadera i wlaczone debudowane usb w telefonie. Postępując wedle instrukcji wypakowałem rom do folderu bez spacji na dysk c, włączam miflash i klikając reflash znajuje mi telefon pod symbolem e912a854 (kolumna device) wybieram oczywiście rom do wgrania i gdy klikam flash natychmiast pojawia mi się błąd: device is locked. Cannot erase. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co robię nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o komendę fastboot oem edl? uruchamiam wiersz poleceń w folderze xiaomi-miphone-google-android i gdy tylko wpisuje ową komendę wyświetla mi need to unlock the device to use this command i pod spodem finished. Co robię źle?

Edytowane przez mati373737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kombinacji vol+ mam tylko telefon z kabelkiem, natomiast vol- mam obrazek androida. Przy czym miflash telefon wykrywa mi tylko w trybie fastboot (vol-) i wtedy tylko działają komendy, gdy jakieś wpisuje. W trybie z vol+ żadna, zupełnie jakby telefon był w ogóle nie podłączony.

 

Soft:

MIUI 7.5 Stable

7.5.6.0 (MAACNDE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli pobrać wersje chińską developerską z tej stronki tak? tylko jedyna możliwość to pobieranie bezpośrednio z poziomu telefonu, bo podłączając telefon po kablu do komputera telefon widzi jako mi5 przenośny odtwarzacz multimediów, a gdy wchodzę do tego to folder jest pusty i nie moge nic skopiować na telefon z komputera ;/ to normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie ile razy bym odłączał i podłączał zawsze mam to samo i owszem urządzenie widzi, ale jest taka sytuacja jak opisałem. Czy możliwe, że nie mam jakis sterowników? na drugim komputerze jest to samo.

 

O już znalazłem pryczynę, dzięki :)

 

Edytowane przez mati373737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh co znów robię źle... Zrobiłem jak poradziłeś. Ściągnąłem ten rom, wypakowałem w folder o krótkiej nazwie i bez spacji. Wrzuciłem do telefonu do downloads. Uruchamiam updater, wchodze w 3 kropki i wyberiam choose update package i tam wyświetla mi foldery, ale nie mogę zaznaczyć ok do zatwierdzenia pod spodem... Jak mam wgrać ten pieprzony rom grrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa nie rozpakowywać no tak... co rusz to inaczej i tutaj się pośpieszyłem... faktycznie spakowany dało się zaznaczyć i uruchomić :) Takie proste, ale przy moich nerwach walcząc z tym telefonem od paru godzin to już wymiękam. Rozumiem, że jak wgram ten rom to już reszta powinna pójść standardowo jak w poradniku tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy. Gdy chce wejść w tryb download tak jak wielu ludziom pokazuje mi się ikona telefonu z niepodłączonym kabelkiem. Gdy naciskam kombinacje Vol+, Vol-  i power telefon wchodzi w jakiś tryb testowania sprzętu(mogę sprawdzić czy działają przyciski dioda itp). Gdy próbuję wejśc do recovery mode przez updater również pokazuje się ikona telefonu z kablem. Jakieś pomysły jak na to zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odblokowałem bootloader, pokazały się 3 ptaszki i wpisując komendę fastboot oem device-info również mam wpis o odblokowaniu. Pobrałem następnie program z poradnika i TWRP dla mi5 gemini miui v8. Wypakowałem, nazwę zmieniłem na twrp.img, włączyłem urządzenie w tryb fastboot i podłączyłem do komputera i tu kolejne schody... Niby TWRP się wgrało pokazały się 2x okay, później informacja, że mam czekać na ekran głowny i wcisnąć enter celem przejścia do recovery i gdy tak zrobłęm nie stało sie nic. spróbowałem więc ręcznie tam wejść trzymając vol+ i power, lecz pokazuje mi się nadał tylko telefon z kabelkiem ;/ wgrałem złe twrp czy jak? 

Edytowane przez mati373737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mati373737 napisał:

Właśnie odblokowałem bootloader, pokazały się 3 ptaszki i wpisując komendę fastboot oem device-info również mam wpis o odblokowaniu. Pobrałem następnie program z poradnika i TWRP dla mi5 gemini miui v8. Wypakowałem, nazwę zmieniłem na twrp.img, włączyłem urządzenie w tryb fastboot i podłączyłem do komputera i tu kolejne schody... Niby TWRP się wgrało pokazały się 2x okay, później informacja, że mam czekać na ekran głowny i wcisnąć enter celem przejścia do recovery i gdy tak zrobłęm nie stało sie nic. spróbowałem więc ręcznie tam wejść trzymając vol+ i power, lecz pokazuje mi się nadał tylko telefon z kabelkiem ;/ wgrałem złe twrp czy jak? 


"Telefon z kabelkiem" = brak recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj jeszcze raz, tylko jak będziesz miał te 2x ok to odłącz telefon ( bez wciskania enter) i ręcznie odpal recovery (vol+ +pwr). Jak będziesz miał po chińsku to prawy przycisk (ewentualnie zobacz w necie jaki jest układ przycisków).

Po instalacji twrp musisz je odpalić bez uruchomienia systemu wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok faktycznie zadziałało z tym odłączeniem od razu dziękuje bardzo. Zrobiłem już wipe w recovery, zostało mi ostatnie... gdzie wrzucić paczkę z romem, żebym w recovery ją zobaczył i mógł wybrać do instalacji? Musi być spakowana tak? Jak wrzuciłem w folder downloads to jej nie mogę znaleźć, ani wrzucając po prostu bez folderu na telefon też jej nie widzę ;/ zmieniałem jej nazwę na update.zip i nadal jej nie ma, co może być powodem? :( Rom polski pobrałem normalnie stąd https://miuipolska.pl/download/

Edytowane przez mati373737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati373737 napisał:

Ok faktycznie zadziałało z tym odłączeniem od razu dziękuje bardzo. Zrobiłem już wipe w recovery, zostało mi ostatnie... gdzie wrzucić paczkę z romem, żebym w recovery ją zobaczył i mógł wybrać do instalacji? Musi być spakowana tak? Jak wrzuciłem w folder downloads to jej nie mogę znaleźć, ani wrzucając po prostu bez folderu na telefon też jej nie widzę ;/ zmieniałem jej nazwę na update.zip i nadal jej nie ma, co może być powodem? :( Rom polski pobrałem normalnie stąd https://miuipolska.pl/download/

Czasem się tak dzieje (nie wiem czemu), że TWRP nie widzi tej "normalnej" pamięci Storage, tylko widzi partycję "/data". Wgraj więc tam ten plik, najłatwiej jak podłączysz do kompa telefon będący w TWRP i włączysz (w TWRP) opcję, aby komp go "widział". Wtedy komp będzie widzieć tę samą pamięć, co TWRP. Miałem identyczny problem na Mi Note i właśnie tak udało mi się go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, latet napisał:

Czasem się tak dzieje (nie wiem czemu), że TWRP nie widzi tej "normalnej" pamięci Storage, tylko widzi partycję "/data". Wgraj więc tam ten plik, najłatwiej jak podłączysz do kompa telefon będący w TWRP i włączysz (w TWRP) opcję, aby komp go "widział". Wtedy komp będzie widzieć tę samą pamięć, co TWRP. Miałem identyczny problem na Mi Note i właśnie tak udało mi się go rozwiązać.

Kurcze tylko ja już przeryłem wszystkie opcje i w żadnej nic takiego nie mam ;/ Gdy telefon mam podłączony w czasie recovery to nie widze nic w folderze telefonu. Dopiero po włączeniu telfonu i zmianie z ładowania na MTP widzę zawartość telefonu i nie ma tam tego co w recovery ;/ gdzie więc wrzucić rom?W zakładce install mam: boot, cache, cust, data dev, etc, license, oem, proc, recovery, res, root, sbin, sdcard, sideload, sys, system, tmp, twres i usb_otg. Na dole mam zakładkę wybierz pamięć i do wyboru oprocz pamieci wew. OMB jest jeszcze USB-OTG, le nie mogę jej zaznaczyć.

 

 

Jest! Problem rozwiązało instalacja innego TWRP (wziąłem te dodane do romu miui polska) i od razu zadziałalo :)

Edytowane przez mati373737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2016 o 13:14, cukru napisał:

@stan48 Musisz zainstalować nowszy, bo ten wyszedł jeszcze przed premierą wersji PRO. Inne wersje masz w kompendium wiedzy w dziale Redmi 3.

Dzięki, zainstalowałem ten https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863143335 i działa super

a, szkoda że ktoś nie przerobił miuipolska na zablokowany, można to zrobić widziałem taka instrukcję tutaj na forum tylko teraz nie mogę jej odkopać bo bym się z tym pobawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, stan48 napisał:

Dzięki, zainstalowałem ten https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863143335 i działa super

a, szkoda że ktoś nie przerobił miuipolska na zablokowany, można to zrobić widziałem taka instrukcję tutaj na forum tylko teraz nie mogę jej odkopać bo bym się z tym pobawił

Wietnamczyk to robi teraz nawet co tydzień. Ten co zainstalowałeś to też jego tylko starszy, najnowszy to 6.7.7 i jest chyba lepszy. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bez pomocy jednak nie dam rady.

Walczę z telefonem od rana i póki co bezskutecznie. 

Już teraz wiem, że zablokowałem bootloader i do tego po próbie flashowania tel, podczas uruchamiania staje mi na logo MI i tyle.

Dołączam screen na którym kończą się moje próby flashowania tel.

Do Fastboot mam dostęp. MiFlash widzi tel.

Dodam jeszcze małą historię próby aktualizacji. Miałem od zakupu jakiś stary Rom, ale postanowiłem go zaktualizować i skończyło się to blokadą bootloadera. Wybrałem do tego celu nowe MIUI 8 ze strony en.miui.com wersja 6.7.14 i dopiero po fakcie zrozumiałem co żem uczynił :(

Panowie i Panie ratujcie bo potrzebuję tel do pracy !!!!

 

 

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez Tommalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...