Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

@cukru, @Redmi2, @art12,

Robie dokladnie tak jak na tym filmie: 

 Strukture katalogow mam ok (screeny). Probowalem na roznych kablach oraz gniazdach usb. 

Jest jedna roznica - u mnie nie da sie wlaczyc teraz czegos takiego jak fastboot lub tryb download. Telefon jest wykrywany w kompie po tym jak dlugo trzymam wcisniete wszystkie przyciski ale na moim wyswietlaczu nic sie nie pojawia

P.S. Dzieki za zainteresowanie tematem.

Zrzut ekranu 2016-08-29 o 13.31.39.png

Zrzut ekranu 2016-08-29 o 13.32.03.png

Edytowane przez darekodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@art12 Probowalem rowniez z wersja miflash podeslana przez Ciebie - efekt taki sam - no moze skladnia bledow troche inna, zdaje sie ze wrzucalem screeny na niej. Sciagam wersje stable i sprawdze czy na tym pojdzie.

@Redmi2 Tak, mam win7 64 bity, dokladnie to jest on na maszynie wirtualnej za pomoca wmware (bo to mac:), screen). Przed chwila probowalem z miflash z 2016 roku i efekt ten sam.

 

Dla wszystkich ktorzy mi pomagaja/maja jakies pomysly/sugestie wielkie dzieki + przypomnienie: za pierwszym razem jak "flaszowalem" telefon wczoraj pasek progresu doszedl do ok 75% i stanal w miejscu - czekalem az do 3000s i w koncu rozlaczylem (adresy pamieci caly czas sie zmienialy, nie wiem moze powinienem wiecej poczekac). Za drugim razem tez stanelo na tym samym etapie ale nie czekalem juz tak dlugo (i tak jeszcze jeden raz o ile dobrze pamietam). Po tych operacjach kazda nastepna proba flashowania zaczyna sie bledem.

Zrzut ekranu 2016-08-29 o 14.14.41.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darekodz napisał:

Tak, mam win7 64 bity, dokladnie to jest on na maszynie wirtualnej za pomoca wmware (bo to mac:), screen). Przed chwila probowalem z miflash z 2016 roku i efekt ten sam.

Spróbuj na PC-cie, z Win64 bit i tym najnowszym 64bitowym Miflashem. Masz jakiś problem z obsługą portów com. Dalszymi nieudanymi próbami na Mac-u w końcu uceglisz telefon. Na razie masz go w trybie download (przynajmniej tak jest wykrywany) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Redmi2 napisał:

I tu kolego zrobiles blad :-) ze sie rozlaczyles. Czasem potrafi polowe calego czasu stac w jednym miejsu procentowym a adresy leca :-) czekaj do samego konca az wystapi complete :-) zrob sobie kawke w tym czasie zebys nie tykal znoqu lapkami :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Gdzies przeczytalem ze powinna trwac do 10 min. Czekalem do godziny czasu - w tym czasie kawa wypita i wydalona8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2016 o 17:35, domi.nos napisał:

4. Telefon wyłączamy. Następnie trzymamy "Power" i "Volume +", aż telefon pokaże logo Mi.

Wybieramy "download". Jeśli oprócz napisu download, widać też chińskie krzaczki, to wszystko jest w porządku.

W razie wątpliwości - po kliknięciu prawego dolnego przycisku język zmieni się na angielski :)

Albo jestem jakiś tępy ale te wszystkie rzeczy jakie robie mi nie wychodzą. Jak przytrzymam Poweri volume + aż do pokazania znaczka mi to pokazuje mi się zarys telefonu z kabelkiem na czarnym tle. Nie mam nic do wyboru a tym bardziej jakiegoś download...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Redmi2, @kris4cars, @FromWP, @art12,

Zgodnie z sugestia sprobowalem w pracy na komputerach koolegow (64 bity, win 10 oraz win 7) i efekt jest identyczny jak u mnie (screen 1: pierwsza proba, screen 2: kazda kolejna proba). Dodam ze probowalismy na roznych wersjach miflash'a. 

Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl?

Probowalem jeszcze sprawdzic telefon przez adb fastboot w i obydwu przypadkach nie znajduje telefonu:( Pisalem do serwisu, chca 150PLN jezeli uda sie tel naprawic. Zastanawiam sie tylko czy oni nie poleca schematem (takim jak ja) czy moze maja wieksze mozliwosci.

Zrzut ekranu 2016-08-30 o 10.46.19.png

Zrzut ekranu 2016-08-30 o 10.46.32.png

Edytowane przez darekodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darekodz napisał:

Problem z jakim sie caly czas borykam opisany jest tutaj: http://en.miui.com/thread-283484-1-1.html

To czego teraz potrzebuje to taki kabelek.

Jeżeli ten kabelek pomógł to można go zrobić mając trochę zdolności manualnych. Tylko przy tym kabelku piszą że pomaga jak zablokowany jest EDL. Możesz spróbować, ale raczej nie na maszynie wirtualnej: http://xiaomitips.com/guide/miui-deep-flash-engineering-cable-solution-to-non-edl-device/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z jakim sie caly czas borykam opisany jest tutaj: http://en.miui.com/thread-283484-1-1.html

To czego teraz potrzebuje to taki kabelek.

IMG_20160718_134533_HDR.jpg

Wczoraj zacząłem się bawić we wgrywanie ostatniej wersji global na RedMi 3. Niby wszystko zaczęło się wgrywać, ale potem strasznie długo trwało uruchomienie telefonu, więc odlaczylem go od komputera. Telefon wyświetlał cały czas tylko logo MI, więc wszedłem w fastboota i spróbowałem wgrać Jeszcze raz rom. Za każdym razem otrzymywałem podobny komunikat o błędach jak u Ciebie . Próbowałem wgrać również chińską wersję dev. Również wyskakiwal błąd. Po dwóch godzinach męczenia się z telefonem miałem już odpuścić. Jednak coś mnie olśniło i skorzystałem z poradnika z forum gdzie jest skrypt do wejścia w tryb download za pomocą klawiszy vol-/vol+. I "stał" się cud, bo oprogramowanie normalnie zaczęło się wgrywać. Tak, że spróbuj wejść w tryb download w sposób opisany w poradniku i myślę, że to Ci pomoże.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem jakiś tępy ale te wszystkie rzeczy jakie robie mi nie wychodzą. Jak przytrzymam Poweri volume + aż do pokazania znaczka mi to pokazuje mi się zarys telefonu z kabelkiem na czarnym tle. Nie mam nic do wyboru a tym bardziej jakiegoś download...

Trzeba przytrzymać trochę dłużej

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Posiadam wersje 7.1.3(stabilna) na moim redmi 3. System wgrany został metodą z tego tematu. Pytanie: Czy wyszła jakaś nowsza wersja systemu na zablokowany BL? Ten mój już jest trochę stary :) Zgodę na odblokowanie otrzymałem, jednak w programie MiFlashUnlock dochodzi do 50% i wyskakuje błąd, możliwe że to przez wersje systemu. Ale nie znam się na tym i nie wiem jak wgrać wersje global dev a potem miui polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą próbowałem i się nie da. Tamten system wgrywałem przez MiFlash a tego global deva się tak nie da bo to chyba nie pod ten program. Przez MiPCSuite też się nie da. No i przez program Updater też nie. Dlatego nie wiem o co chodzi już w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Nexu napisał:

Przed chwilą próbowałem i się nie da. Tamten system wgrywałem przez MiFlash a tego global deva się tak nie da bo to chyba nie pod ten program. Przez MiPCSuite też się nie da. No i przez program Updater też nie. Dlatego nie wiem o co chodzi już w tym wszystkim.

Jak się nie da jak się da. Trzeba tylko odpowiednią wersję fastboot ściągnąć (w formacie .tgz) tu masz takie dla wszystkich telefonów : http://en.miui.com/a-234.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odebralem telefon z serwisu (http://www.fixitex.com/ w Krakowie). Niby specjalizuja sie m.in. w xiaomi ale nie potrafili naprawic mojego redmi 3 (opis problemu kilka postow wczesniej). Wiec jest opcja ze nie da sie go juz naprawic albo... jest gdzie serwis ktory wszystko potrafi. Czy mozecie cos polecic? Moj prawie nowy telefon spi juz od 2 tygodni:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wam sie wgrywał global dev na redmi 3 pro? Mi już 30 minut wgrywa i końca nie widać.
Jak wgrać MIUI Polska? Bo w poradniku nic o wgrywaniu miuipolska nie ma.

edit: Dobra, mam bootlopa, ktoś może pomóc? Nie wiem teraz co mam robić.

Edytowane przez edwin20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...