Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Mała uwaga (być może aktualizacja do tutoriala )

Jak stoi na 50% i wyświetla "Current account is different from the account info on the device". Trzeba w urządzeniu zalogować się na konto MI. Potem wyłączamy urządzenie. Przechodzimy do fastboota i 3x zielone.

Podobnie ze sterownikami, jeżeli w widnows 10 64bit są problemy, trzeba uruchomić system w trybie "Disable Driver Signature Enforcement"

Start/Zasilanie, trzymamy SHIFT klikamy "uruchom ponownie" / Opcje zaawansowane / Ustawienia przy starcie / F7...

Zobaczymy czy pójdzie miuipolska :)

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje kilkukrotne klikanie, bo próbowałem może z 20 razy z rzędu i zawsze jest błąd przy 50%. Przełączałem także pomiędzy wszystkimi portami USB i też nie pomogło. Myślę jeszcze nad formatem i ponowną instalacją Windowsa.

Mógłby ktoś zarzucić link jak doinstalować do obecnego u mnie MIUI 8 język polski oraz google play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ahr napisał:

Sprawdzałeś na koncie xiaomi czy masz podpięty ten telefon do konta? Ewentualnie próba zlokalizowania?

Poszukaj linków w temacie instalacji na zablokowany bootloader i wgraj . eu na zablokowany.

Telefon jest podpięty do konta. Lokalizowałem go i znalazło dokładny adres. Szczerze, to nie mam już siły na walkę z Mi4c, a myślałem, że po przyjściu pozwolenia wszystko pójdzie gładko. Rozumiem zabezpieczania się firmy przed wgrywaniem syfiastego oprogramowania przez sprzedawców, ale to już jest przesada. Ja tam w przyszłości już raczej nie kupię nic od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2016 o 11:53, Redmi2 napisał:

 

Tu http://en.miui.com/a-234.html

 

Mi4c last china developer fastboot rom.

Ściągasz wypakowujesz miflash( zobacz w poradniku)

Z tym że telefon wprowadzasz w tryb edl nie fastboot.

Można wejść na 2 sposoby albo na wył telefonie vol+ i power i pokażą się ramki i tam klikamy download i podlączamy telefon a reszta z poradnika.

Albo jak nie ma download w ramkach to za pomocą komend adb z pc na podłączonej normalnie odpalonej komórce do Pc.

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

wgrany najnowszy 

Xiaomi Mi 4c Latest China Developer Version Fastboot File Download

Urzadzenie z wlaczona lokalizacja , wszystko pokazuje jak trzeba.

Problem pozostal. Trzeba czekac na aktualaizacje serwerow ? Bo juz naprawde nie ogarniam tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Redmi2 napisał:

Skąd jesteś? Jak z lbn to mogę pomóc odblokować na żywo

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Białystok i niestety nie odwiedzam okolic Lublina. Tak jak pisałem wcześniej, poczekam jeszcze kilka dni, bo może to rzeczywiście problem z tym, że Xiaomi nie zaktualizowało serwerów, a jak się nie uda, to trudno i zostanie ten oryginalny soft. Dzięki wszystkim za sugestie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny tutorial :)

Działa wyśmienicie, dostałem zwrotny SMS od chińczyka po 2 dniach!

Teraz już śmigam na MIUI v8 :)

Dzięki za dobrą robotę,

W1TT

 

PS: aha, oryginalnie od chińczyka był ROM w wersji stable - procedura odblokowania działa, nie trzeba żadnych innych wgrywać wcześniej, można zgłoszenie od razu wysyłać. Oczywiście wcześniej uzupełniając swój profil wg. wskazówek (100%).

Edytowane przez W1TT81
add info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poległem :? 

Mam Redmi 3 z 7.1 (stabilna) 7.1.3.0(LHPCNCK), operacja w MiUnlock  kończy się komunikatem " not connected to Mi phone". Przy próbie wgrania chińskiego dev MiFlashem jest podobnie. 

 

Windows 7 64, telefon przy zwykłym podłączeniu wyświetla w systemie jako Redmi 3, w trakcie operacji przy podłączeniu w trybie fastboot wywala wspomniany wyżej komunikat, jest tak samo niezależnie od poradnika: " Kompedium wiedzy Redmi 3 - rom, root, recovery, bootloader, faq", " Instalacja MIUI 2016 " i oczywiście z tego tematu. Pozostaje poszukać innego kompa bo raczej wszystko robię zgodnie z instrukcjami i klapa.   

 

    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rychu napisał:

Poległem :? 

Mam Redmi 3 z 7.1 (stabilna) 7.1.3.0(LHPCNCK), operacja w MiUnlock  kończy się komunikatem " not connected to Mi phone". Przy próbie wgrania chińskiego dev MiFlashem jest podobnie. 

 

Windows 7 64, telefon przy zwykłym podłączeniu wyświetla w systemie jako Redmi 3, w trakcie operacji przy podłączeniu w trybie fastboot wywala wspomniany wyżej komunikat, jest tak samo niezależnie od poradnika: " Kompedium wiedzy Redmi 3 - rom, root, recovery, bootloader, faq", " Instalacja MIUI 2016 " i oczywiście z tego tematu. Pozostaje poszukać innego kompa bo raczej wszystko robię zgodnie z instrukcjami i klapa.   

 

    

 

A przy wgrywaniu miflashem telefon w trybie download? Jak go wtedy widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie download po kliknięciu "Refresh" miflash wyświetla COM10, po kliknięciu "Flash" wywala na czerwono " Urządzenie dołączone do komputera nie działa. 0x8007001f:ReadDataPacked id 13, offset 0x001000, length 4096.

    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dimebag11 napisał:

Nic nie daje kilkukrotne klikanie, bo próbowałem może z 20 razy z rzędu i zawsze jest błąd przy 50%. Przełączałem także pomiędzy wszystkimi portami USB i też nie pomogło. Myślę jeszcze nad formatem i ponowną instalacją Windowsa.

Mógłby ktoś zarzucić link jak doinstalować do obecnego u mnie MIUI 8 język polski oraz google play?

Moze mi4c z aliexpress od  Hong Kong Dreami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Redmi2 napisał:

 

 

Windows 64bitowy? Ktora wersja miflash? Kabel usb dobrze siedzi w usb i tel? Zmieniałeś port usb?

Mi tak wyskoczyło raz, ale wina była portu usb bo kabel się ruszył.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Sprawdzałem na MiFlash 2015.10.28.0 i 2016.04.01.0 (64bit).  Windows 7 Home Premium 64 bit. Kable sprawdzałem różne, porty zmieniałem - wtedy w programie zmieniało się np na COM30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten " Redmi 3 Latest China Developer Version ", wyglądało mi to na problem sprzętowy a nie związany z romem więc nie kombinowałem z innym. Który jeszcze przetestować?

Odpocznę chwilę od flashowania bo jeszcze głupot narobię taki mam mętlik :) telefon z aktualnym 7.1.3.0 chodzi bardzo dobrze, tylko jak zwykle nie mogę mieć po prostu takiego "jak ze sklepu", za kilka dni wrócę do tematu, forum oczywiście śledzę, pozostaje czujny w temacie.

Edytowane przez rychu
dodano PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju kupowałem MI4c, wcześniej prosiłem xiaomi o zgodę na odblokowanie telefonu, którą otrzymałem. Telefon dotarł,  jak się okazało bez blokady i zgoda się wtedy nie przydała. Teraz zamówiłem redmi note 3, pewnie przyślą zablokowany czy mogę do zdjęcia blokady wykorzystać pozwolenie już wcześniej otrzymane dla innego telefonu ale nie wykorzystane ?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobądź jagnię, ewentualnie dziewicę. O północy złóż w ofierze i błagaj wszystkich chińskich bogów o zmiłowanie i zdjęcie blokady....

Niezbadane są jednak ich wyroki, więc uda się, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam spory problem z odblokowaniem BLw Mi4c. Dostałem już SMS ze zgodą,wgrałem najnowszy chiński dev (przez fastboot) i przy 50% wyskakuje błąd Current account is different from the account info on the device. Konto zarówno w telefonie jak i w aplikacji to samo,  w telefonie jak i w aplikacji logowałem się przy pomocy id. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam spory problem z odblokowaniem BLw Mi4c. Dostałem już SMS ze zgodą,wgrałem najnowszy chiński dev (przez fastboot) i przy 50% wyskakuje błąd Current account is different from the account info on the device. Konto zarówno w telefonie jak i w aplikacji to samo,  w telefonie jak i w aplikacji logowałem się przy pomocy id. Ma ktoś jakieś pomysły?

A masz china dev?

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostrzeżeniach jest notka, że po odblokowaniu nie będzie działał skaner linii papilarnych. Jak z tym jest? Całkiem nie działa? Nie działa na globalu/china, a na xiaomi.eu działa? Czy ostrzeżenie wprowadza w błąd i nadal działa na każdym romie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotr469 napisał:

W ostrzeżeniach jest notka, że po odblokowaniu nie będzie działał skaner linii papilarnych. Jak z tym jest? Całkiem nie działa? Nie działa na globalu/china, a na xiaomi.eu działa? Czy ostrzeżenie wprowadza w błąd i nadal działa na każdym romie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nadal działa, te ostrzeżenia mają cię zniechęcić do instalowania custom romów i pozostania przy chińskich. U mnie wyświetlało że nie będzie działała lokalizacja telefonu z poziomu konta Xiaomi i jest to mało bezpieczne bo jak zgubię tel to go nie zlokalizuję. Oczywiście działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzę na stronę eu xiaomi i klikam zakładkę unlock, pojawia się screen taki jak w poradniku tylko nie mogę kompletnie kliknąć w ikonkę na dole "Apply for unlocking..." bo rozumiem że to tak powinno się robić? Bo po kliknięciu na unlock now przekierowuje na stronę po chińsku i rozumiem że ta opcja jest dla tych którzy już mają zgodę na unlocking. a ja po prostu nie mogę znaleźć nigdzie tego formularza do odblokowania. ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...