Jump to content

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024

Zenderable

Recommended Posts

Też miałem z tym problem. Nawet jak już się zainstalował, to ponownym uruchomieniu znikał.

Ja zrobiłem tak. Po wgraniu twrp nic nie robiłem na pc, tylko wciskałem VOL+ i POWER aż uruchomi się w twrp. Tam od razu instalowałem rom xiaomi.eu i twrp zostało trwale.

Witam. Mam miuipolska 7.1.3 zainstalowane na zablokowany bl. Teraz mam zgodę na odblokowanie ale nie mogę zainstalować china stable przez update (aplikacja się zamyka) a przez mipcsuite nie można bo (nierozpoznane urządzenie gdy tel jest w fastboot bo jak jest włączony to normalnie rozpoznaje) romu china dev nie moge zainstalować przez miflash bo wyświetla za mam zablokowany bl.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

17 minut temu, darer napisał:

romu china dev nie moge zainstalować przez miflash bo wyświetla za mam zablokowany bl.

Możesz, tylko telefon musisz mieć w trybie download a nie fastboot.

9 godzin temu, Acid napisał:

A dokładniej to EDL.

Z Mi5 Pro

Szkoda, że ktoś, kto opiera się na tej instrukcji: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

nie znajdzie tam ani słowa o tym, jak zainstalować ROM przez MiFlash w trybie EDL.

Nie znajdzie też nic na ten temat tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/

Marzy mi się, że powstanie kiedyś na miuipolska.pl jedna, kompletna, wyczerpująca instrukcja postępowania z telefonem zakupionym z blokadą (różne scenariusze).

Edited by latet

No.. wiem ale w sumie z EDL co raz mniej ludzi skorzysta. Praktycznie wszystkie telefony jakie dostaję do serwisu do wgrania romu już są zablokowane. Dlatego jedyną opcją jest odblokowanie bootloadera na tym co się ma.

Panowie,

Takie pytanie: jeśli mam zgodę na swoim koncie na odblokowanie BL (skorzystałem z 2msc temu i odblokowałem). To mogę teraz odblokować tym kontem inny telefon (dla znajomego)? Nie będzie jakiś problemów?

Przed chwilą, Acid napisał:

No.. wiem ale w sumie z EDL co raz mniej ludzi skorzysta. Praktycznie wszystkie telefony jakie dostaję do serwisu do wgrania romu już są zablokowane. Dlatego jedyną opcją jest odblokowanie bootloadera na tym co się ma.

Czyli coraz mniej "syfiaków" w obiegu (sprzedaży)? To good news.

Jeśli do tego odblokowanie jest już możliwe na każdej z oficjalnych wersji (chine dev, stable, global dev, stable), to życie stanie się prostsze.

W zasadzie nie ale musisz po odblokowaniu odpiąć telefon ze swojego konta xiaomi i z telefonu.

Przed chwilą, latet napisał:

Czyli coraz mniej "syfiaków" w obiegu (sprzedaży)? To good news.

Jeśli do tego odblokowanie jest już możliwe na każdej z oficjalnych wersji (chine dev, stable, global dev, stable), to życie stanie się prostsze.

Tego bym nie powiedział. Syfu jest cały czas pełno jednak ludzie sami aktualizują o rom chiński lub global i wtedy blokuje się EDL. Jednak ten tryb jest wtedy niepotrzebny. Odblokowanie BL jest możliwe na każdym systemie (prócz syfiastego, choć i tu nie jestem na 100% pewny). 

Witam! Mam ten sam problem co część użytkowników forum, a mianowicie przy próbie odblokowania bootloadera przy 50 % pojawia mi się komunikat "Couldn't verify device Current account is different from the account info on the device". Mam tylko to jedno konto i jestem na nie zalogowany. Dostałem normalnie sms od Xiaomi, że mogę odblokowywać. Mam zainstalowane wszystkie sterowniki, MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en, włączyłem też opcję Find your device jak sugerowano w wątku i telefon został zlokalizowany, ale to nie pomogło. Telefon to Xiaomi Mi4c, wersja Androida 5.1.1 LMY47V, wersja MIUI 8 6.7.7 Beta. Proszę o pomoc, bo już nie mam pojęcia w jaki sposób można odblokować ten telefon.

Ten sam problem - staje na 50% . Zgoda otrzymana .  MI4c

System win 7 . 

Nie moge wgrac china dev romu . Sciagnelem , wgralem na telefon - wystiwetla sie gettting info - a  potem cant verify update ... 

Rom jaki jest zianstalowany - MIUI 7.3.1.0.0 - stable 

Sciagneity rom -   z tej stron http://en.miui.com/download-293.html

Developer ROM>Full ROM packVersion: 6.7.7 (MIUI7) Size: 961M

Edited by robotx

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Wgraj china dev fastboot rom czyli ma tgz (to nie ten sam co przez updater zip)

Wgrywasz za pomocą programu miflash a telefon musi być w trybie download lub jak kto woli edl.

Jak robi się miflash jest poradnik w faq a jak przejść w tel w tryb edl? Także jest w kilku tematach.

Bo coś robisz ale nie wiesz co tak naprawde. Nie czytasz poradnika, bo gdzie masz napisane aby wgrywać przez updater?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Dzieki za porade - prosilbym tylko o linka do  china dev fastboot rom , bo tyle tego jest ze nie wiem ktory sciagnac  , reszte juz ogarne sam.

Edited by robotx

Możesz, tylko telefon musisz mieć w trybie download a nie fastboot.

Dzięki.

Tak już zainstalowane wszystko i działa. Ale głównym problemem był windows7 32bity na win 10 64bit wszytko poszło w 5min .

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

38 minut temu, Redmi2 napisał:

Tu http://en.miui.com/a-234.html

Mi4c last china developer fastboot rom.

Ściągasz wypakowujesz miflash( zobacz w poradniku)

Z tym że telefon wprowadzasz w tryb edl nie fastboot.

Można wejść na 2 sposoby albo na wył telefonie vol+ i power i pokażą się ramki i tam klikamy download i podlączamy telefon a reszta z poradnika.

Albo jak nie ma download w ramkach to za pomocą komend adb z pc na podłączonej normalnie odpalonej komórce do Pc.

Możesz podać dokładniejsze odnośniki do poradnika jak to zrobić po kolei, bo mi się wydaje, że wszystko robię dobrze, a i tak pojawia mi się błąd przy 50% odblokowując bootloadera. Wiem, że dla Ciebie wszystko jest proste, bo już to robiłeś, ale ja mam otwartych kilka poradników i ciężko znaleźć dokładnie o co chodzi, a przeważnie ludzie odpisują poszukaj sobie gdzieś tam, bo to już było. Teoretycznie wgrywałem wg tego poradnika 

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Ściągnąłem najnowszy soft china dev. Rozpakowałem.

Wgrałem najnowszy miflash, później wybrałem ścieżkę do softu, wgrało się, a potem trzeba było skonfigurować telefon. Pokazało MIUI 8 itp, wszystko skonfigurowałem.

Podłączyłem miflash unlock, tryb fastboot i znów błąd przy 50%.

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

A kiedy sms ze zogodą dostałeś?

Vpn próbowałeś?

Dziś rano przyszedł sms. 

VPN to znaczy dokładniej co, bo nie bardzo wiem o co chodzi?

Raczej powinno odblokować bez czekania. Ustawione "debugowanie usb" i "zdjęcie blokady OEM" w opcjach programistycznych? U mnie wczoraj też przy pierwszym odblokowywaniu wyrzuciło błąd, odłączyłem i podłączyłem telefon, dałem odblokuj i poszło.

E: Daj dla świętego spokoju screena z wersją romu.

Edited by ahr

2 godziny temu, ahr napisał:

Raczej powinno odblokować bez czekania. Ustawione "debugowanie usb" i "zdjęcie blokady OEM" w opcjach programistycznych? U mnie wczoraj też przy pierwszym odblokowywaniu wyrzuciło błąd, odłączyłem i podłączyłem telefon, dałem odblokuj i poszło.

E: Daj dla świętego spokoju screena z wersją romu.

Debugowanie USB na 100% ustawiłem, a gdzie jest włączanie opcji "zdjęcie blokady OEM" i czy ma to jakąś dziwną nazwę po angielsku, bo nic podobnego nie mogę znaleźć, a mam tylko chiński i angielski do wyboru. Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale musiałem pilnie wyjść. 

MI_20160711_164009.png

Soft ściągnięty z tej strony: http://en.miui.com/a-234.html

Wyszukując 4c pojawiają się tylko dwa odnośniki:

Xiaomi Mi 4c Latest China Developer Version Fastboot File Download

Xiaomi Mi 4c Latest China Stable Version Fastboot File Download

Oczywiście pobrałem ten pierwszy i taką nazwę ma spakowany plik "libra_images_6.7.7_20160629.0000.25_5.1_cn_218f376f67"

1 minutę temu, dimebag11 napisał:

Soft ściągnięty z tej strony: http://en.miui.com/a-234.html

Wyszukując 4c pojawiają się tylko dwa odnośniki:

Xiaomi Mi 4c Latest China Developer Version Fastboot File Download

Xiaomi Mi 4c Latest China Stable Version Fastboot File Download

Oczywiście pobrałem ten pierwszy i taką nazwę ma spakowany plik "libra_images_6.7.7_20160629.0000.25_5.1_cn_218f376f67"

Rom masz odpowiedni i na tym jak najbardziej odblokujesz, musisz trochę poczekać, aż serwery twoją zgodę przetrawią. Raczej żadne odczynianie z VPN nami i innymi ustawieniami typu "zdjęcie blokady oem" nie jest potrzebne bo i tak odblokowujesz i podpinasz telefon w trybie fastboot czyli system jest nie załadowany. Jedynie zalogowanie się na to samo konto w unlocku i telefonie przed przejściem do fastboot.

8 minut temu, FromWP napisał:

Raczej żadne odczynianie z VPN nami i innymi ustawieniami typu "zdjęcie blokady oem" nie jest potrzebne bo i tak odblokowujesz i podpinasz telefon w trybie fastboot czyli system jest nie załadowany. Jedynie zalogowanie się na to samo konto w unlocku i telefonie przed przejściem do fastboot.

Nie dostrzegasz rażącej sprzeczności w tym co napisałeś? ;)

1 godzinę temu, dimebag11 napisał:

Konto zawsze jest zalogowane to samo, bo mam tylko te jedyne i żadnego innego nie zakładałem.

Musisz poczekać. W FAQ odblokowania na en.miui piszą, że weryfikacja zgody na odblokowanie przez serwery po zalogowaniu na konto w telefonie może potrwać nawet do 10 dni. Nic tam nie ma na temat potrzeby wprowadzania dodatkowych ustawień. Zresztą sam możesz poczytać i ewentualnie zweryfikować czy coś robisz źle: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html 

4 minuty temu, dimebag11 napisał:

Mam jeszcze następujące pytanie: gdzie znajdę starszy soft china developer nadający się do fastboot? Podejrzewam, iż przyczyną niepowodzeń z odblokowaniem bootloadera może być ten najnowszy soft.

Nie sądzę, przy odblokowaniu najlepiej najnowszy dev, dla niektórych modeli może być stable lub global. 

Ja swojego R3 odblokowywałem wczoraj. Zgodę dostałem o 4 rano, o 21 podpiąłem telefon do kompa, sflashowałem i odblokowałem. Tak jak pisałem przy pierwszej próbie wywalił błąd, ale odłączyłem kabel, wpiąłem z powrotem i za drugim razem odblokował się. Próbuj.

Miałem później problem z TWRP, bo skrypt Flash_TWRP resetował telefon do systemu a nie do recovery. Pomogło odpięcie telefonu po zainstalowaniu twrp (a przed zakończeniem skryptu) i ręczne odpalenie w recovery. Potem to już prosto.

32 minuty temu, ahr napisał:

Ja swojego R3 odblokowywałem wczoraj. Zgodę dostałem o 4 rano, o 21 podpiąłem telefon do kompa, sflashowałem i odblokowałem. Tak jak pisałem przy pierwszej próbie wywalił błąd, ale odłączyłem kabel, wpiąłem z powrotem i za drugim razem odblokował się. Próbuj.

Miałem później problem z TWRP, bo skrypt Flash_TWRP resetował telefon do systemu a nie do recovery. Pomogło odpięcie telefonu po zainstalowaniu twrp (a przed zakończeniem skryptu) i ręczne odpalenie w recovery. Potem to już prosto.

Obawiam się, iż nic to nie da, bo próbowałem już z odpinaniem i podpinaniem. Ze dwa czy trzy razy przy 50% proces odblokowywania się zatrzymał i przez chwilę nie wywalało błędu, ale potem wróciło do normy i nie miało to związku z odpinaniem kabla. Poczekam jeszcze te kilka dni, próbując codziennie odblokowywać i jeśli się nie uda to zostanę na tym sofcie, który jest obecnie. Problem w tym, że nie ma tam języka polskiego ani google play. Można to jakoś doinstalować do tego obecnego softa?