Jump to content

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

lukaschels

Recommended Posts

Zauważyłem, że podczas odtwarzania filmów nagranych wbudowaną kamerą (1280x720) obraz jest nieco rozjechany z głosem.
Czy ktoś ma tak samo? Jadę na xiaomi.eu 7.1.3.0. Może to kwestia ustawień lub jakiegoś kodeka?

Jak dodać aplikacje do whitelist ? Mam jedna aplikacje w autostarcie jednak mimo iż jest aktywna to nie działa jak należy. kontaktowałem się z autorem aplikacji i twierdzi ze należy ja dodać do białej listy żeby działała poprawnie...

Edited by korbielow

11 godzin temu, Robinson napisał:

Zauważyłem, że podczas odtwarzania filmów nagranych wbudowaną kamerą (1280x720) obraz jest nieco rozjechany z głosem.
Czy ktoś ma tak samo? Jadę na xiaomi.eu 7.1.3.0. Może to kwestia ustawień lub jakiegoś kodeka?

9 godzin temu, enesas napisał:

Przednia czy tylna?

No ta główna, czyli tylna.

Witajcie !

Pierwsze to chce się z Wami przywitać :)

Jestem nowy i przyznam, że nie znam się na wgrywaniu romów. Telefonik już jedzie do mnie - xiaomi redmi 3 pro.

Pierwsze to chce język polski i dlatego mam pytanie do Was - strasznie dużo jest na temat redmi 3 i do niego romów, ale nie widzę dla redmi 3 pro. Romy muszą różnić, bo tam jest czytnik linii papilarnych.

2. Jaki rom polecacie wreszcie ? Ciagle czytam i albo problem z bt, albo z bateria, albo z GPS... jaki jest PEWNY, PLYNNY, bez bugow ROM ? Znalazłem chyba najnowszy.. https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863139376 - jest on dobry ?

3. Ta deweloperska ma aktualizacje - to jak się taką aktualizuje ? 

4. Czy ta werja sie uda w 100% wgrac rom ? 

5. Czy jest możliwość xiaomi.eu (ponoć jest najlepszy teraz - super przetłumaczony i bez chińskich śmieci) na zablokowanym redmi 3 pro ? 

"

c)link (xiaomi.eu - jedyny z j.polskim na zablokowany bootloader) zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język plNIE dla wersji PRO - problemy z zasięgiem "

To jakim sposobem mogę mieć xiaomi.eu z j.pl ? 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc;)

Edited by kuku8
dodanie podpunktu

Można wgrać tę wersję na zablokowany ale oczywiście nie będzie działał czytnik linii papilarnych, a także inni użytkownicy zgłaszali wiele błędów na nim, m.in. z wykrywaniem kart SIM. Żeby wgrać wersję deweloperską Xiaomi.EU musisz odblokować bootloader, instrukcja jest w temacie, który sam podesłałeś.

• Like 1

Witajcie użytkuje telefon od kilku dni, zaznaczę że w urządzenie/pamięć wszystko jest zaznaczone na kartę sd a mimo to tylko zdjęcia zrobione aparatem systemowym się tam zapisują. Potrzebuje się dowiedzieć jak zapisywać screenshoty, zdj automatycznie pobierane przez messengera,i zdjęcia zapisywane na aparacie snapchata na karcie sd.

10 minut temu, cukru napisał:

Można wgrać tę wersję na zablokowany ale oczywiście nie będzie działał czytnik linii papilarnych, a także inni użytkownicy zgłaszali wiele błędów na nim, m.in. z wykrywaniem kart SIM. Żeby wgrać wersję deweloperską Xiaomi.EU musisz odblokować bootloader, instrukcja jest w temacie, który sam podesłałeś.

To na razie czekam na sms (dziś 6 dzień).

Jeżeli się uda i dostanę i odblokuje bl. to jaki rom najlepszy jest na dzień dzisiejszy ? Żeby wszystko działało i było super przetłumaczone i działał czytnik linii papilarnych ?

40 minut temu, czerwony10 napisał:

Witajcie użytkuje telefon od kilku dni, zaznaczę że w urządzenie/pamięć wszystko jest zaznaczone na kartę sd a mimo to tylko zdjęcia zrobione aparatem systemowym się tam zapisują. Potrzebuje się dowiedzieć jak zapisywać screenshoty, zdj automatycznie pobierane przez messengera,i zdjęcia zapisywane na aparacie snapchata na karcie sd.

Ponawiam pytanie z powodu braku odzewu

Co do zapisu na karcie pamięci to sam jestem ciekaw. Chodzi mi głównie o to że programy nie mają do niej dostępu, nie mogę np. Usuwać piosenek przez poweramp. Szukałem w uprawnieniach, żeby nadać mu te przywileje,  ale nic nie znalazłem. Jest na to sposób? 

Edited by damek255

Ktoś spotkał się z problemem polegającym na zamykaniu się przeglądarki internetowej (tej wbudowanej) podczas wpisywania w jej pasku hasla do wyszukania? Chyba, że wpisze konkretny adres strony to nie wywala np. Onet.pl bankier.pl its. Normalnie haslami wyszukiwać mogę tylko kiedy jestem na stronie googli.

1 godzinę temu, czerwony10 napisał:

Ponawiam pytanie z powodu braku odzewu

Nie udało mi się na tym ostatnim romie eu 6.5.12 (jak było na innych nie pamiętam) zmusić do zapisu screenshot-ów na karcie SD. Wygląda na to, że nie ma takiej opcji i się nie da. Snapchata ani  messengera, nie używam, ale przypuszczam że jest podobnie.

1 godzinę temu, eloelo1 napisał:

Ktoś spotkał się z problemem polegającym na zamykaniu się przeglądarki internetowej (tej wbudowanej) podczas wpisywania w jej pasku hasla do wyszukania? Chyba, że wpisze konkretny adres strony to nie wywala np. Onet.pl bankier.pl its. Normalnie haslami wyszukiwać mogę tylko kiedy jestem na stronie googli.

Tak, u mnie jest tak samo. Wygląda na to że mocno eksperymentują z tą wbudowaną przeglądarką i powoli ewoluuje do docelowej wersji w Miui 8.

• Like 1

1 godzinę temu, damek255 napisał:

Co do zapisu na karcie pamięci to sam jestem ciekaw. Chodzi mi głównie o to że programy nie mają do niej dostępu, nie mogę np. Usuwać piosenek przez poweramp. Szukałem w uprawnieniach, żeby nadać mu te przywileje,  ale nic nie znalazłem. Jest na to sposób? 

sdfix ze sklepu. Instalujesz, uruchamiasz ponownie fona i powinno działać

• Like 1

1 godzinę temu, damek255 napisał:

Niektóre potrafią, niektóre nie. Na przykład w Here maps mam wybór i mapy ofline trzymam na SD a Tidal muzykę offline zapisuje tylko w wewnętrznej i nie można tego zmienić. Na razie mi to nie przeszkadza bo ciągle mam ponad 6Gb wewnętrznej wolne. Może jak napisał Ciacho23 trzeba tego sdfixa zainstalować jak komuś bardzo to potrzebne.

25 minut temu, [email protected] napisał:

Czy jest jakaś inna możliwość odblokowywania telefonu niż przesunięcie palcem z dołu ekranu ku górze ? Chodzi mi o np. dwukrotne naciśnięcie ekranu, żeby blokowało i wybudzało system. Nie chodzi mi o PIN lub narysowanie wzoru...

ROM 7.1.3.0

W systemie nie ma ale można na przykład zainstalować Wake On Gesture. To odblokowuje na podstawie czujnika zbliżeniowego. Używam, ustawiłem na 3 dotknięcia (przesunięcia ręką nad czujnikiem). Nawet działa (oczywiście jak to w Miui trzeba nadać kilka uprawnień).

1 godzinę temu, FromWP napisał:

W systemie nie ma ale można na przykład zainstalować Wake On Gesture. To odblokowuje na podstawie czujnika zbliżeniowego. Używam, ustawiłem na 3 dotknięcia (przesunięcia ręką nad czujnikiem). Nawet działa (oczywiście jak to w Miui trzeba nadać kilka uprawnień).

Nie umiem znaleźć opcji, aby ekran wcale nie był blokowany, po przesunięciu ręki nad czujnikiem ekran z całkowitego uśpienia zapala się i muszę palcem przeciągnąć po ekranie, żeby odblokować.