Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, k3lt napisał:

Porownac wyniki miedzy tymi samymi telefonami?

No tak, jak by mój wynik sporo odbiegał od innych to byłby znak że coś jest nie tak.

Wie ktoś może czy jest możliwość żebym na ekranie blokady widział na którą godzinę nastawiony jest budzik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmmm, "dzieje się" :(
ale jak to jest, że w nowszym andku nie można wyłączyć słownika w SMS'ach pod wodzą miui? albo jestem kiep!

Z tego co czytam, to ponoć nie jest to wejście w ustawienia i włączenie/wyłączenie opcji.
Rzeczą dla mnie powszednią było, że pisałem SMS bez polskich znaków i długość ich była 160 znaków.

Kiedy jednak chciałem napisać z ogonkami, po prostu je wstawiałem i wtedy SMS skracał się do tych... 70?
Faktycznie trzeba to ogarniać jakimiś programami, wpisywać z "ogonkami" a telefon podczas wysyłania powymienia polskie znaki i skróci ilość SMS?

Pomijając "ogonki" nie można sobie poradzić z tym podpowiadaniem co chcemy napisać? I czy faktycznie nie ma gdzie tego wyłączyć, tak normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co są zaskoczeni nagłym wzrostem "wydajności" liczonej punktami w Antutu wyjaśniam, że na nowej wersji benchmarka (6.0) punkty są inaczej liczone i wyniki są nieporównywalne z poprzednimi (nie jest to zasługa telefonu). W skrócie wydajność jednego rdzenia, grafiki i renderowania UI punktowane są po równo 1:1:1, wg mnie to niezły pomysł bo kończy się nabijanie wyników ilością rdzeni (patrz Mediatek/Kirin). Z drugiej strony jak ktoś patrzy na punkty i jeszcze nie kupił Mi4c to lepiej niech poczeka i dozbiera do Mi5 - Snapdragon 820 wykręca ok. 130 tys. punktów (w tym ok. 34k na grafice 3D)...

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... jak tu się nie zgodzić :)
choć człowiek chciałby mieć wybór to faktycznie czasem może nie ma co się czepiać.
 

Ktoś pytał, u mnie też stuknięcie palcem w tył telefonu w okolicy obiektywu wywołuje odgłos zderzających się "koralików"
nie jest to przyjemne w telefonie za taką kwotę i oby nie miało negatywnych skutków!
 

ps. to szkiełka optyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RaVB napisał:

chmmm, "dzieje się" :(
ale jak to jest, że w nowszym andku nie można wyłączyć słownika w SMS'ach pod wodzą miui? albo jestem kiep!

Z tego co czytam, to ponoć nie jest to wejście w ustawienia i włączenie/wyłączenie opcji.
Rzeczą dla mnie powszednią było, że pisałem SMS bez polskich znaków i długość ich była 160 znaków.

Kiedy jednak chciałem napisać z ogonkami, po prostu je wstawiałem i wtedy SMS skracał się do tych... 70?
Faktycznie trzeba to ogarniać jakimiś programami, wpisywać z "ogonkami" a telefon podczas wysyłania powymienia polskie znaki i skróci ilość SMS?

Pomijając "ogonki" nie można sobie poradzić z tym podpowiadaniem co chcemy napisać? I czy faktycznie nie ma gdzie tego wyłączyć, tak normalnie?

Podkreślanie na czerwono jest winą sprawdzania pisowni klawiatury Google. Ja odinstalowałem jej aktualizacje i permanentnie wyłączyłem. Też miałem dosyć podkreślania wszystkiego co się nie podobało wujaszkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy ktoś z was spotkał się z podobną sytuacja z waszmi mi4c. Mianowicie w momencie gdy ktoś do mnie dzwoni słyszę czesczenie głośnika. Jeśli ją dzwonie do kogoś nigdy ono nie występuje. Dodam iż telefon sprawdzilem programami testujacymi głośniki i mikrofon i wszystko wg nich jest ok. Jakieś pomysły ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy ktoś z was spotkał się z podobną sytuacja z waszmi mi4c. Mianowicie w momencie gdy ktoś do mnie dzwoni słyszę czesczenie głośnika. Jeśli ją dzwonie do kogoś nigdy ono nie występuje. Dodam iż telefon sprawdzilem programami testujacymi głośniki i mikrofon i wszystko wg nich jest ok. Jakieś pomysły ?

Pzdr

Słownik Języka Polskiego proponuję :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)
muszę jednak to jakoś wyłączyć
Pisząc SMS dobrze, że przed wysłaniem zerknąłem na niego - czego nie robiłem zawsze.
Treść i słowa jakie się tam znalazły, dalece odbiegały od tego co chciałem napisać :)
Polskie znaki i przez to krótsze SMS mogę jeszcze odpuścić ale jak uniknąć tego "podpowiadania" i

podstawiania wyrazów niekoniecznie takich jak chce autor :) !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndropaX napisał:

Teoretycznie tak, ale bardzo zalecana by była aktualizacja, bo to dosyć stara wersja...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Tak. Co najmniej: aktualizacja do 5.12.10 (to chyba najlepiej do tej pory oceniany ROM dla tego tel.) + przywrócenie do tzw. ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wpisujecie się do konta Xiaomi - jak najlepiej to zrobić, bo pyta o nr telefonu a niekoniecznie mi to pasuje

2. mam ikonkę "MiUi forum" - klikając pojawia się wszystko w krzaczkach, taj już jest czy można to jakoś podmienić na inny język ew. na odnośnik do naszego polskiego miuii :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli to ichniejsze forum zawsze będzie z krzaczkami - to chyba warto wywalić, ew. super jakby można podmienić ścieżkę do naszego forum :)

Temat konta Xiaomi? Czasem jak coś kliknę to pyta mnie i sugeruje rejestrację. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, latet napisał:

Tak. Co najmniej: aktualizacja do 5.12.10 (to chyba najlepiej do tej pory oceniany ROM dla tego tel.) + przywrócenie do tzw. ustawień fabrycznych.

Hmmm uruchamiajac telefon powinienem trzymac caly czas vol - ?

Pojawia się logo fast boot, chwile jest po czym znika (tel sie wylacza). To chyba nie normalny objaw?

Hmm odkrylem ze vol + wlacza twrp ;)

Edytowane przez christiano_
post pod postem to zly pomysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka/przypadłość?
 

Ożywiając telefon poprzez dwa "puknięcia" :) lub normalnie widzimy zegar z aktualnym dokładnie czasem.
Podczas odblokowania telefonu, zegar który jest widżetem na pulpicie ma inny czas, który po odblokowaniu prędko się aktualizuje do aktualnego.

Macie taż tak i czy to jest normalne... :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...