Jump to content

penguino

Użytkownicy
 • Posts

  236
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by penguino

 1. Żadna z tych aplikacji nie będzie nigdy użyta. Activity Launcher na nie nie działa. Opcja wyłączenia jest nieaktywna.
 2. Póki co główna zmianą jest to, że MIUI 9 dowaliło śmieci. Wie ktoś jak wyłączyć/usunąć MiDrop i Mi Wideo? Da się wyłączyć skarbiec aplikacji?
 3. Z - w środku miasta z pełnym zasięgiem. Bez chyba też ale krótko testowałem - 12% nie wystarczyło na noc.
 4. Na gwarancji. Miałem zostać z cegłą za 10% kupon. Nie przyjąłem, poleciał na gwarancję jeszcze raz i teraz Goldway oraz ich lokalny przedstawiciel(GoldwayPL) twierdzą, że Redmi 3S rozładowujący się sam w 3 dni (ponad 30% dziennie, 0h na ekranie) jest w pełni sprawny.
 5. Po pół roku bojów oraz interwencji lokalnego przedstawiciela wszyscy stwierdzili, że Redmi 3S rozładowujący się w tempie ponad 30% dziennie (w trybie standby, bez żadnego użytkowania, 0h na ekranie), do zera w 3 dni - jest całkowicie sprawny. To chore...
 6. Miflash by nie pomógł. Podobno gdy wymieniają płytę główną (nie mam potwierdzenia, ale może wymienili?) to nowa nieco różni się od oryginalnej i ma "zapobiegać" aktualizacjom przez OTA. PS. Oszuści z Goldwaya przeszli samych siebie, zaproponowali mi 10$, gwarancja idzie się gwizdać, ja zostaję z drogą cegłą. Chamstwo i oszustwo.
 7. Goldway zszedł na psy, maja fatalną obsługę klienta, ichniejsza gwarancja (z wysyłką do Chin) to pic na wodę, wymigują się jak mogą, biorą pieniądze a potem odsyłają telefon nie naprawiony, z dwiema wadami zamiast jednej. Do tego mają dość wysokie ceny.
 8. Redmi 3S wrócił z dwumiesięcznych wojaży po Chinach i zużył 12% baterii w ciągu 8h czuwania. To 36% dziennie. Nigdy więcej Chińskiego badziewia.
 9. A jednak - gdy bateria spadłą do 15% telefon wyszedł z bootloopa i się uruchomił bez aktualizowania. PS. Czy w kopii zapasowej można jakoś odnaleźć nazwę konta Google? Choćby sam email...
 10. Prawda to, że telefon powinien zaprzestać prób aktualizacji gdy bateria spadnie poniżej 15%?
 11. Kolejne przeboje z Xiaomi. Po dwumiesięcznej naprawie (drenaże baterii) 3S wrócił wyładowany do zera, po częściowym naładowaniu pojawiła się aktualizacja do 8.5.3.0 MALMIED i ... od 2 godzin zatrzymuje się na tym etapie: Co jakiś czas startując od nowa. Nigdy nie miałem większej ochoty walnięcia czymś o ziemię niż z tym szajsem.
 12. Nie mam pojęcia co napisałeś.
 13. To teraz małe podsumowanie z większa ilością screenshotów: Bateria non stop leci równo w dół, niemal niezależnie od tego czy telefon jest używany czy nie. MIUI 8 6.12.15. Jak do tego podejść?
 14. Po naładowaniu, 17h użycia (noc i dzień do popołudnia), ok. 0,5h na ekranie i zostało 84% baterii. Tak wygląda statystyka zużycia przez aplikacje: Mapy nie były włączane NIGDY, a mimo to wyskakują powiadomienia np. że w okolicy jest mały ruch (włączyłem je, zmieniłem nieco ustawienia żeby mniej śledziły, zobaczymy czy pomoże). To jest chore co wyrabiają usługi Google'a i jeszcze bardziej chore jest, że nie można nic z tym zrobić bo jakiś chiński idiota sobie wymyślił że mają przymusowo działać cały czas u każdego.
 15. Ja mam 3h na ekranie przez 3 dni w weekend na Huaweiu P8 (mój rekord to 4:38h przez 2 dni i 18h). Mocniejszy procek, ekran FullHD i 2680mAh. Ewidentnie coś jest nie tak z gospodarowaniem energią w stanie spoczynku.
 16. Statystyki mojej mamy: Nie używa transmisji danych, tylko Wifi, przeglądarka, czasami Whatsapp, przeglądanie galerii itp. Żadnej synchronizacji poza wymuszonymi śmieciami od Google'a (co za debil wymyślił żeby w MIUI to dziadowstwo było cały czas aktywne i niemożliwe do wyłączenia). 2,5h na ekranie w 2 dni to jest tragedia, telefon zachowuje się jakby miał 2000mah, a nie 4000. I właśnie dlatego Xiaomi nie powinny wpadać w ręce przeciętnych zjadaczy chleba - to telefony dla zaawansowanych grzebaczy. ROM MIUI Global, nie pamiętam teraz która wersja, ale aktualizowany w miarę regularnie przez OTA.
 17. W przypadku MIUI może tak, ale w przypadku gier obsługujących Vulkana da to znacznie lepsza grafikę.
 18. Myślałem, że może jest gdzieś taka opcja żeby w albumach nie było to widoczne. Tak jest w większości telefonów. A tam gdzie są wszystkie wystarczyłyby zakresy dat żeby nie rozjeżdżać strony na kilkadziesiąt pojedyńczych zdjęć w pionie. Słabo to wymyślili.
 19. Jak w temacie, czy jest możliwość usunięcia dat z galerii tak żeby została tylko siatka zdjęć? Bo obecnie wygląda to paskudnie. MIUI 8 (6.11.17) na Redmi 3S.
 20. W końcu! Po ponad miesiącu oczekiwania doszedł 3S of Goldwaya. Niestety trzeba było się dołożyć do 500+ - celnicy doliczyli 113zł. Wysyłka bez VATu kosztowałaby ~80zł więc warto było zaryzykować. Telefon przyszedł z softem MIUI Global 6.9.8 w wersji Beta. Nie było konfiguracji wstępnej, licznik pokazuje że był włączony przez 7h (reset w toku). Ściąga cotygodniową aktualizację - 1,5GB... Bardzo wstępne wrażenia? Świetnie wykonany, aluminium chłodne i aksamitne, jak za tą cenę - klasa. Ekran w porządku choć jak ktoś wie gdzie szukać do pikselozę zobaczy bez problemu. Kąty widzenia ok, ale negatyw na czerni jest straszny nawet pod niedużym kątem. Działa płynnie choć aplikacje ładują się dość wolno (albo to ja jestem rozpieszczony ). Opinia mamy? "Duży, nie wiem czy się przyzwyczaję". Przyzwyczai. EDIT. Nie podoba mi się zarządzanie śmieciami od Google'a - nie można ich nawet wyłączyć, nie pokazują się w spisie aktualizacji sklepu Play. Widżet zegara z pogodą opisuje pogodę po angielsku (mimo że w samej aplikacji jest po polsku). Klawiatura raz pokazuje cyfry w oddzielnym rzędzie, raz nie. Dotknięcie przycisku home nie zawsze prowadzi do ekranu domowego, a np. do otwartego folderu. Już dwa razy widziałem ładną animację "czekaj" przy wracaniu do ekranu głównego.
 21. Nie ma czytnika i ma nierozszerzalną pamięć. W dzisiejszych czasach nawet 16GB (ok. 10 dla użytkownika) bywa przymało. Jest dużo wydajniejszy niż Redmi.
 22. Ok, padło na 3Sa. Dla mamy spodobała się idea skanera linii papilarnych.
 23. Mój UC wydaje się być dość liberalny. Jedyne czego nie odpuszcza to paczki z USA, trzepie każdą, nawet najmniejszą. Powiedzmy że ryzyko VATu będzie tym dodatkowym kosztem kupna lepszego sprzętu. Ale kupno z krajowej dystrybucji za 699 nigdy nie wchodziło w grę.
×
×
 • Create New...