X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

56 minut temu, Antwito napisał:

Znalazłem wadę tego telefonu - koledzy "szajsungowcy" się z niego śmieją bo chińczyk, nigdzie tego nie kupi itp... Ale z drugiej strony to ja po cichu też się z nich śmieję, bo przepłacili za swoje szajsungi :D 

Ja miałem dzisiaj zabawną sytuację. Ja i mój Xiaomi Redmin Note 2 vs. kumpel z Sony Xperia Z2 i drugi kumpel kibic wielbiciel "szajsunga" i iPhonowiec. Chwila spokoju w pracy, jakoś zaczęliśmy gadać o fonach i po chwili leci benchmark Antutu między moim telefonem a kumpla Z-ką, chwilę test trwał (ja oczywiście na trybie wydajnym ;-) ), między czasie ten co wielbi się w "szajsungach" i iPhone rzuca docinki o chinolu, że niema szans z Sony, że jego tablet "szajsung" jest "mega wydajny" (LOL), itp. Kumpel od "Soniacza" bardziej spokojny, doczekaliśmy końca testu i obu szczeny lecą, różnica między moim XRN2 a Z2 to około sto parę pkt, mój miał około 42900 (z groszami), jego około 43tyś (z groszami), bynajmniej bardzo mała różnica, jak przy Snapie 801 w Z-ce. Obaj nie dowierzali, kumpel fan od "szajsunga" zaczął się już motać i jedyne co mia łdo powiedzenia że mój się szybciej rozpadnie. Ja za to miałem z nich polewkę, że na resztę dnia mam poprawiony humor ;-).
  • Like 1

Hehehe dobre :D 

Swoją drogą ciekawe jak będzie z tym "szybciej się rozpadnie"? Myślicie, że pod względem długowieczności i wytrzymałości RN2 i inne telefony od Xiaomi są na podobnym poziomie co te znane u nas marki (Sony, Samsung itp.)?

1 godzinę temu, latet napisał:

Uważaj czym się chwalisz, bo ostatnio na Forum zagościł pewien osobnik, któremu strasznie przeszkadza fakt, że nie wszyscy zapłacili VAT (jak on) i domaga się sprwiedliwości!

Zawsze się znajdzie jakiś niezadowolony lub społeczniak. W sumie nie ominąłem VATu, mój RN2 przyleciał z angielskimi oznaczeniami :D 

MIUI POLSKA juz zainstalowana, żadnych problemów, myślałem że trzeba się przygotować na zabawę jaka była z Redmi 1 ale tutaj wszystko rewelka. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

Wie ktoś jak wyłączyć sugerowanie kontaktów? Jak wpisuję jakąś liczbę to mi sugerują jakichś dostawców usług spoza Polski.

@Nie piszemy postu pod postem :) //Nezumi

Hehehe dobre  

Swoją drogą ciekawe jak będzie z tym "szybciej się rozpadnie"? Myślicie, że pod względem długowieczności i wytrzymałości RN2 i inne telefony od Xiaomi są na podobnym poziomie co te znane u nas marki (Sony, Samsung itp.)?

Osobiście uważam, że to zależy głównie od tego w jakim stopniu dbasz o telefon. Jeśli nie dbasz, to nie ważne czy to Sony, HTC, Samsung czy Xiaomi - pewnie żaden nie posłuży przez bardzo długi czas w idealnym stanie. Analogicznie na odwrót, odpowiednio dbając o telefon, może on wytrzymać parę lat w idealnym stanie, pomimo słabej jakości materiałów. Przez ponad 3 lata używałem xperii neo v, która jakością nie grzeszyła. Korzystałem z folii i etui. Po tym czasie na ekranie żadnej, najmniejszej nawet ryski, a obudowa w stanie dobrym (wytarły się przyciski funkcyjne i oderwała się zaślepka od USB, której używałem do kilku razy dziennie). Żadnych większych defektów nie miała (przypominam, że używałem go ponad 3 lata)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

• Like 1

Wielkim fanem samsunga jest moja żona. Zatrzymała się na s4,który okazal się wadliwym modelem. Zawsze jak szukałem jej kolejnego modelu to miałem ten zgrzyt jak tu pogodzić kupno samsunga z ceną. By nie przeplacic. Myślalem o A5, s5 itd. W końcu mowie basta, nie będę płacil tyle kasy za snapa 410 w a5 jakby on tam zoptymalizowany nie był. To samo z s5. Kosmiczna cena za nowy. A dla żony muszą być nowe telefony.Pomyslalem ze duże 5,5 cali w redmi note 2 plus dobra wydajność załatwi sprawę. Trochę przeplacilem bo musiał być z Polski od najbardziej zaufanego z zaufanych sprzedawców.I generalnie zona jest zadowolona. Po początkowych problemach z internetem żona się przekonala. Dużo daje miui, które jak to moja zona stwierdziła jest logiczne, uporządkowane i nie rzuca się w oczy. Czyli korzystasz i się niczym nie przejmujesz. Jedynie aparat jest taki sobie podłóg samsunga.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Nie mogę odpalić Vipera na ostatnim romie pl. Po instalacji ma przyznane prawa root, BusyBox zainstalowany i również ma prawa root... I nic :-(

Przyzwyczaiłem się do jakości muzyki przetwarzanej przez Vipera.

Przed zakupem RN2 wyczytałem, że Miui w swoich romach ma tą aplikację i ucieszyłem się, że nie będę musiał osobno jej instalować.  

2 godziny temu, krycho22 napisał:

Nie mogę odpalić Vipera na ostatnim romie pl. Po instalacji ma przyznane prawa root, BusyBox zainstalowany i również ma prawa root... I nic :-(

Przed zakupem RN2 wyczytałem, że Miui w swoich romach ma tą aplikację i ucieszyłem się, że nie będę musiał osobno jej instalować.  

Viper nie dziala na androidzie 5.x, niby mozna go zainstalowac jakas okrezna droga, ale jak dokladnie to nie mam pojecia.

Od kilku dni nie mogę pobierać motywów, nie wyświetlają się miniatury, pobieranie nie działa.

Co może być tego przyczyną?

PS. 11.11.2015 - po aktualizacji softu wszystko wróciło do normy.

Edited by Alger

Mam kilka pytań odnośnie tego telefonu. Co zrobić by klawiatura była stale ta, którą chcę (SwiftKey) a nie domyślna klawiatura Google, dokładnie jak ustawię jako domyślną SwiftKey to i tak po kilku użyciach przełącza się na klawiaturę Googla. Druga sprawa - czy wasze też są takie ciche jeśli chodzi o oba głośniki? Rozmowy ledwo słychać nawet na głośniku a dzwonek też niezbyt głośny. Czy to da się jakoś zmienić? 

Od kilku dni nie mogę pobierać motywów, nie wyświetlają się miniatury, pobieranie nie działa.

Co może być tego przyczyną?

Od jakiegoś czasu jest problem z podglądem motywów. A na pobieranie jest jakiś patent ale nie pamiętam szczegółów.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dnia 3.11.2015, 20:10:27, Szubin 1 napisał:

Witam. Czy ta aplikacja miPilot działa z dekoderem? Z telewizorem sobie radzi, ale dekodera nie mogę znaleźć :D

Polecam wyprobowac

peel smart remote

Mam kilka problemów, może na razie przedstawię pierwszy, chcę zmodyfikować dźwięk, trochę go podkręcić. Robię tak jak robiłem na Redmi1, czyli zainstalowałem MobileUncle Tools, dałem roota i nie ma w "Engineer Mode" MTK,  jak mam podkręcić ten dźwięk jak nie MTK?

Mam kilka pytań odnośnie tego telefonu. Co zrobić by klawiatura była stale ta, którą chcę (SwiftKey) a nie domyślna klawiatura Google, dokładnie jak ustawię jako domyślną SwiftKey to i tak po kilku użyciach przełącza się na klawiaturę Googla.

Język i klawiatura - > domyślna klawiatura - > wybierz klawiatury i wyłączasz te co nie chcesz. Potem ustawiasz domyślną.

Off top. Huawei P8 lite kolegi wyciągnął w antutu 35K.

Ja nie zauważyłem żadnych problemów z godnością.

Orientuje się ktoś czy jest możliwe zablokowanie na stałe typu sieci z jakiej ma korzystać dana karta SIM korzystając z danych? Np. tylko nadajniki Play, LTE. Przydatne by to było przy ofercie RBM z darmowym LTE.

Edited by trt

21 minut temu, gwalberg napisał:

I co, nikt nie wie jak podkręcić głośność?

Engineer Mode wchodzisz kodem *#*#3646633#*#*

• Like 1

1 godzinę temu, KrzysiekGP napisał:

Dzięki, działa. Dlaczego nie mogłem wejść normalnie, nie mam czegoś zainstalowanego?

Po co wnikać jak to działa. Zresztą jest bardzo intuicyjne - nie musisz kodu pamiętać wystarczy że wpisujesz *#*#engmode#*#* i masz to co trzeba :)

Orientuje się ktoś czy jest możliwe zablokowanie na stałe typu sieci z jakiej ma korzystać dana karta SIM korzystając z danych? Np. tylko nadajniki Play, LTE. Przydatne by to było przy ofercie RBM z darmowym LTE.

Wchodzisz w inzynierski mod potem bandmode i przy gsm i umts zostawiasz po jednym pasmie, ktore nie sa uzywane w polsce (trzeba cos zostawic bo inaczej sie nie zapisze). Tym sposobem karta sim bedzie laczyc sie tylko poprzez lte.

A możecie jeszcze podać dla pewności, które wartości trzeba zmienić żeby zmocnić głośnik rozmów?

A druga kwesta czy da się zwiększyć ilość stopni poziomu głośności?

3 minuty temu, innyreader napisał:

A możecie jeszcze podać dla pewności, które wartości trzeba zmienić żeby zmocnić głośnik rozmów?

A druga kwesta czy da się zwiększyć ilość stopni poziomu głośności?

Na razie ustawiłem wszystko na 15 wartości mniej do max, ale pewnie jeszcze to zmienię. Na razie sie z nim zapoznaje i mam kolejny problem z GPS

17 godzin temu, KrzysiekGP napisał:

Zrobiłem, ale wszystko wraca do poziomu 0...

Co niby zrobiłeś? Bo z Twojego wpisu nic nie rozumiem. Jak chcesz zwiększyć głośność podczas rozmowy to możesz spróbować pobawić się wpisami w ustawieniach z poniższego linka. Nie wiem czy działa, nie sprawdzałem, nie znam się;) nie ponoszę odpowiedzialności.

http://forum.android.com.pl/topic/189573-zwiekszenie-glosnosci-podczas-rozmowy/

Witam was serdecznie

Mam mały problem świruje mi coś zasięg - > Gdy ręcznie ustawię sieć Play 3G -> to wszystko działa idealnie - Internet, SMS-y natomiast jeśli samo zmieni się na zasięg T-Mobile 3G to nie mogę wysyłać sms-ów ani używać internetu. 4 g ogólnie coś nie chodzi ale to pewnie wina miejsca w jakim się znajduję. Da się włączyć na sztywno tylko zasięg play albo zdiagnozować co i jak ?

Wiecie nie do końca chce obwiniać się bo wymieniałam całą płytkę ładująca i nie wiem czy antena gdzie się nie wygięła czy coś ale sprawdzałem i powinno być ok.

Dnia 5.11.2015, 13:40:18, krycho22 napisał:

Pobierasz aplikację SELinuxmodechanger (uwaga, nie ma w sklepie play i potrzebuje roota)

I po każdym restarcie telefonu przed włączeniem vipera po prostu jednym kliknięciem zmieniasz na permissive (dołączam obrazek) i cieszysz się viperkiem :grin:

Screenshot_2015-11-06-16-55-33_com.mrbimc.selinux.png

Edited by JestemMortem

18 godzin temu, JestemMortem napisał:

Są, ale mniej konfigurowalne. Poza tym nie widzę powodu żeby zmieniać z Vipera

SELinuxmodechanger rozumiem że przetestowana przez Ciebie? Oststanio czytałem o złośliwych aplikacjach na andka na DP to jest link do artykułu:

http://www.dobreprogramy.pl/20-tys.-zainfekowanych-aplikacji-moze-przejac-kontrole-nad-Androidem,News,67924.html

Chciałbym poruszyć pewien temat względem tego co pisałem wyżej o złośliwych aplikacjach, dziwna, podejrzana sprawa. Otóż chodzi o apk Kuaipan, której nie można w żaden sposób odinstalować bo jej nigdzie nie widać, w żadnym explorerze, zainstalowałem kilka. Jest tylko ikona na pulpicie. Na Redmi1 nie było problemu z usunięciem tej apk, tutaj nie można bo jej nigdzie nie widać oprócz pulpitu, jakaś rada co do odinstalowania?

3 godziny temu, gwalberg napisał:

SELinuxmodechanger rozumiem że przetestowana przez Ciebie? Oststanio czytałem o złośliwych aplikacjach na andka na DP to jest link do artykułu:

http://www.dobreprogramy.pl/20-tys.-zainfekowanych-aplikacji-moze-przejac-kontrole-nad-Androidem,News,67924.html

Jak najbardziej przetestowana. Mam ją na każdym urządzeniu 5.X. Możesz spokojnie z niej korzystać;-)

4 godziny temu, gwalberg napisał:

Oststanio czytałem o złośliwych aplikacjach na andka na DP to jest link do artykułu:

Jest w tym artykule takie zdanie:

Według ekspertów z Lookout, w przypadku programów, których nie da się usunąć, może to po prostu oznaczać konieczność kupna nowego smartfona.

A ci "eksperci" nie słyszeli o pełnym wipe czy o flashowaniu całej pamięci telefonu ???

• Like 3