Skocz do zawartości

MIUI 20.3.5


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
2 godziny temu, Enonir napisał:

RN7 - nie działa mi ściszanie głośniczka przy uchu klawiszem Vol- z boku telefonu - wskaźnik się pokazuje, że poziom głośności maleje, ale faktycznie jest cały czas taki sam, bez zmian. Ktoś zaobserwował podobny bug?

Tak, o samo jest u mnie na MI9SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Enonir napisał:

RN7 - nie działa mi ściszanie głośniczka przy uchu klawiszem Vol- z boku telefonu - wskaźnik się pokazuje, że poziom głośności maleje, ale faktycznie jest cały czas taki sam, bez zmian. Ktoś zaobserwował podobny bug?

Na 20.3.9 nie mam takiego problemu.

4 godziny temu, pawlopikasso napisał:

Pin palec działa tak 7/10 XD

To znaczy? Jeśli masz bug z hasłem jak na 20.2.27 to znaczy że keymaster jest popsuty najwyraźniej. Xiaomi coś z nim naprawiło w 20.3.4, ale przy okazji dowalili szyfrowanie. Nie wiem, czy wgrywać, czy nie, jeśli te problemy maja powrócić..

edit - ten plik mi specjalnie nie pomógł. nie mogę teraz żadnej blokady dodać. wracam na to co było na 20.3.9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, skay77 napisał:

Orjon a zobacz na 2.3.5 na miroom albo miMix może tam nie występuje ten problem

Być może nie występuje, ale nie zamierzam się przenosić na inny ROM na ten moment. Muszę mieć działający telefon. Od biedy będę aktualizacje przez adb sideload wgrywał (bo to działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę, że na chwilę obecną posiadacze RN7 mają dwie opcje? Albo czekać na nowe TWRP albo wrócić do wcześniejszej sprawdzonej przez siebie wersji. Jednak z uwagi na aktualne problemy z zaszyfrowaniem partycji data trzeba by wrócić najbezpieczniej do wersji stabilnej, a potem z powrotem wrzucić soft xiaomi.eu, dobrze kombinuję? Czy powrót na wersję global stable przez fastboot zablokuje bootloader? A jak w ogóle wgrać nową wersją miui w obecnej sytuacji na zaszyfrowanym telefonie? przez ADB Sideload?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karden napisał:

Czy dobrze myślę, że na chwilę obecną posiadacze RN7 mają dwie opcje? Albo czekać na nowe TWRP albo wrócić do wcześniejszej sprawdzonej przez siebie wersji.

Tak.

2 godziny temu, karden napisał:

Jednak z uwagi na aktualne problemy z zaszyfrowaniem partycji data trzeba by wrócić najbezpieczniej do wersji stabilnej, a potem z powrotem wrzucić soft xiaomi.eu, dobrze kombinuję?

Najlepiej byłoby.

2 godziny temu, karden napisał:

Czy powrót na wersję global stable przez fastboot zablokuje bootloader?

Nie. Jak wybierzesz opcję clean all to nie blokuje.

2 godziny temu, karden napisał:

A jak w ogóle wgrać nową wersją miui w obecnej sytuacji na zaszyfrowanym telefonie? przez ADB Sideload?

W TWRP ignorujesz info o haśle. Klikasz Cancel, potem Advanced i ADB Sideload. Potem przesuwasz suwak. Następnie na komputerze odpalasz minimal ADB and fastboot. W jego folderze musi być paczka ZIP z Xiaomi.eu (inaczej nie zatrybi). Wpisujesz adb sideload nazwapaczki.zip i zatwierdzasz. Reszta robi się sama. Tak dzisiaj zaktualizowałem do 20.3.9 bez formatu data. Oczywiście telefon musi być podpięty kablem do komputera.

39 minut temu, skay77 napisał:

Ale przecież to jest stare TWRP. Jeszcze sprzed androida 10. Mało prawdopodobne by zatrybilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Orjon napisał:

Ale przecież to jest stare TWRP. Jeszcze sprzed androida 10. Mało prawdopodobne by zatrybilo.

Tak też podejrzewam. Chyba poczekam ze dwa tygodnie i zobaczymy czy coś się zmieni/naprawią. Jeżeli nie będzie poprawy to wrócę do 9.12.12. To najlepsza i bezproblemowa przetestowana przeze mnie wersja na RN7.

Dodatkowo w developer OrangeFox Recovery Project pisze, że to nie wina jego recovery, tylko xiaomi namieszało coś. Tak więc pozostaje nam czekanie, aż developerzy romu naprawią sytuację. Zmiany recovery na inne z tego co rozumiem  nic nie dadzą. Pytanie, czy po naprawieniu błędu z szyfrowaniem telefonu konieczny będzie format partycji data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na Mi9T... Telefon po odblokowaniu się zawiesza na jakieś 3 sekundy, nie ma paska powiadomień i nie widać przycisków funkcyjnych. 
To samo jest na Mi8 EE, ani gesty cofania itd, ani rozwinięcie paska, czy nawet wyświetlenie stanu baterii lub innych rzeczy na pasku przez pierwsze kilka sekund po odblokowaniu nie działa. Czasem nawet po zablokowaniu telefonu nie można go szybko ponownie odblokować tylko trzeba odczekać kilka sekund dopiero się wybudzi.

Wysłane z mojego MI 8 Explorer Edition przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9T pro clean flash

Cały czas wyskakuje jakiś błąd z usługami personalizacji urzadzenia, ktoś ogarnia o co cho?

 

java.lang.RuntimeException: Unable to create application com.google.android.apps.miphone.aiai.AiaiApplication: java.lang.SecurityException: Permission denial: reading from settings requires:android.permission.READ_DEVICE_CONFIG
    at android.app.ActivityThread.handleBindApplication(Unknown Source:1484)
    at android.app.ActivityThread.access$1400(Unknown Source:0)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:710)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:19)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:242)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:98)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:275)
Caused by: java.lang.SecurityException: Permission denial: reading from settings requires:android.permission.READ_DEVICE_CONFIG
    at android.provider.DeviceConfig.enforceReadPermission(Unknown Source:21)
    at android.provider.DeviceConfig.addOnPropertiesChangedListener(Unknown Source:8)
    at bsn.<init>(PG:8)
    at ckj.a(PG:6)
    at adf.bI(PG:6)
    at adf.a(PG:11)
    at adi.onCreate(Unknown Source:9)
    at com.google.android.apps.miphone.aiai.AiaiApplication.onCreate(PG:1)
    at android.app.Instrumentation.callApplicationOnCreate(Unknown Source:0)
    at android.app.ActivityThread.handleBindApplication(Unknown Source:1248)
    ... 8 more
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Joachim napisał:

Nie czytałem całego tematu, ale nie instalujcie tej aktualizacji... Mnie w Mi9 się wysypało wiele rzeczy ;/

U mnie wszytko jest ok, drobne problemy ze znikającymi ikonami zasięgu i baterii po odblokowaniu ekranu, ale to na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim nauczyłem się jednego. Jak się robi aktualizację co tydzień i tak przez długi czas i nie stawia się nigdy systemu od nowa to bugi jak najbardziej mogą wystąpić. Miałem tak przy RN5P. Co chwile jakieś błędy aż w końcu wyczyściłem telefon dokładnie i od nowa postawiłem system jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że nie ma żadnych błędów a telefon dostal kopa. To samo zrobiłem niedawno na mi 9t pro i nie mam absolutnie żadnych błędów a i bateria zaczęła trzymać jak należy. Z 6h sot nagle zrobiło się 9.55h. miałem 50gb danych na telefonie i musiałem wszystko kopiować ale za to wiem że wszystko mi działa. Bardzo dużo userow zgłasza błędy których nie mają inni a wiąże się to z tym że każdy instaluje inne apki i niestety zostaje po nich często "syf" co niestety powoduje że full cleana trzeba zrobić raz na czas.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musiałem przejść 9.3.5 bo mi się zachciało usuwać go z poziomu recovery i miałem "system się uruchamia na pulpicie" to zrobiłem flash bez wiór vendor i wszystko działa jedynie co kalibrowal mi się aparat bo nie chciał mi się wysuwać

Wysłane z 🄼🄸9🅃🄿🅁🄾

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomn95 a próbowałeś z poziomu magisk manager odinstalować czy może magisk uninstaler? Jest jeszcze opcja w recovery ale nie w każdym ,zrób wipe cache i dalvik

Możesz jeszcze zrobić nakładkę na rom czyli instalacja ZIP od nowa i wtedy zainstaluj magiska

Wysłane z 🄼🄸9🅃🄿🅁🄾

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomn95 napisał:

Jak naprawić cts profile w magisku?

Próbowałem instalować safetynet patch w modułach Magisk, ale to nic nie daje(na custom romach działało i działa zawsze). Nie wiem jak naprawić cts. Nawet na stabilnej wersji Miui, safetynet przestało działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi6 - dopiszę swoje, wydajność tej wersji to katastrofa, lag powiadomień, pojawiania się ikon, dotyk w niektórych miejscach (ogólnie pulpit działa ok) dostaje laga. Po restarcie jest okej przez jakiś czas, zrobiłem wipe dalvik/cache zobaczymy. Nie wiem czy wytrzymam do piątku, ale we wcześniejszych wersjach czegoś takiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Opcje w 20.3.5 jeszcze są po chińsku

U mnie miałem błąd w poprzednim romnie (20.1.21) taki że:

Sklep google play(apki i gry) nie chciał się pobierać przez nie które Wifi np hotspot z telefonu wyskakuje błąd oczekiwanie na sieć(miał ktoś podobnie?)

a Wifi z biblioteki bez problemów format nie pomógł ale już w wersji 20.3.5 już jest git ale tak czy siak siedzę na niej

Czekam z niecierpliwością na Hotfixa dla HMNote7 i też Stabilny rom na Androidzie 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos cos podobnego, ze po wygaszeniu sie telefonu, chcac odblokowac ekran czytnikiem linii, miejsce gdzie przyklada sie palec, podswietla sie na tyle slabo, ze nie jest w stanie czytnik zadzialac i odblokowac ekran? Dzieje sie to losowo, czasem po kilku udanych probach, a czasem po kilkunastu. Mi9t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcin19883 napisał:

A zrobiłeś format DATA? I sprawdziłeś jak jest po czystej istalacji? Jeśli nie, to te błędy nie istnieją.

No tak, rozwiązanie "sformatuj kompa" i problemy znikną. Mam robić format data po każdej aktualizacji? Chyba nie o to chodzi i nie ma takiego zalecenia. Generalnie nie są to błędy, wygląda to jak zapychanie się jakiegoś bufora czy cache bo wydajność spada z czasem.

Napisałem jak się ma sprawa w tej konkretnej wersji. Wróciłem do tej sprzed tygodnia, bez żadnego formatu, nawet dalvik/cache i jest niebo a ziemia. Z tego co czytam to nie tylko ja mam takie problemy na tej wersji. Zobaczymy jak będzie na jutrzejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, QBAQ napisał:

@Ursusc360 tak. Miewam tak czasem, że czytnik nie podświetla się odpowiednio mocno by móc czytać odcisk. Reset pomagał zazwyczaj. Chociaż na tej konkretnej wersji nie mam tego kłopotu. Mi9.

Co tu zrobic, robilem juz format data, wgrywalem globala przez miflash, potem miui polska i dalej tak sie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...