Skocz do zawartości

Mi Note 10 - powrót legendy czy kotleta?


Eragon

Rekomendowane odpowiedzi

75594486_2583860004982910_6319418951516291072_o.thumb.png.7b96100a156179b1769e4391f6777783.png

Powyższa zapowiedź to właściwie jedyne co jest pewne na 100%. 

Jak myślicie? Pójdą w kierunku przełomu i jakości (Note 2/ seria Mix) czy lekka poprawka tego co już jest na rynku (Note 3)? 

Osobiście myślę że typowe Xiaomi idzie w ilość, i może im być ciężko dopracować w pełni ten telefon (a głównie pochwalić się że potrafią i są pierwsi). Myślę że może to być taka wersje "beta" ostatecznej Mi10 (która premierę będzie miała za ~4 miesiące).

DAC, jack, premium materiały, ekran 90Hz? Ciężko wyrokować nowości poza wyżej wspomnianymi aparatami. 

Więcej info: https://miuipolska.pl/plotki-staly-sie-prawda-oto-mi-note-10/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stereo0 napisał:

Ostatecznej wersji mi10 xD której? Mi10, mi10t, mi10 pro, mi10t pro, mi10lite, mi10se, mi10cc?

Dlatego nie doprecyzowałem :D Coś czuję, że pod koniec przyszłego roku, jeśli ktoś mnie zapyta będzie mi naprawdę ciężko wymienić wszystkie aktualne modele (z ostatnich 2 lat):

- Mix; łatwizna. 

- Mi Note; jeszcze też łatwizna. 

- Redmi; no tu już będzie trudno...

- Mi; mieszanka Azjatycka, w której główny telefon (Mi8, Mi9, Mi10) mutuje w kilkanaście innych potworków :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi note 3 to najważniejszy był aparat eis ois plus gcam i było po prostu super. Jak tutaj też to dadzą plus mocniejsze moduły w końcu dla mnie pojawi się komórka na którą będzie można się przerzucić. Co ciekawe na banggood nadal jest sprzedawana mimo upływu tylu lat za ok 700 zł natomiast mi6 już nie a była to po prostu jej większa wersja. jeszcze jedno porównanie żona mam samsa s10plus i zasięg mam lepszy mimo że obydwoje mamy w plus i minote3 nie miała b20. Inna rzecz ale to już pochwały dla ekipy xiaomi eu firmware jest zawsze świetnie zooptymalizowane i błędy zdarzają się może raz na 10 wydań weekly i na 99% są poprawiane w najbliższym wydaniu, dzięki. Biorąc to wszystko pod uwagę uważam że jak czegoś nie sknocą to minote10 będzie lepsza niż flagowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawiło się trochę więcej info prosto z TENAA:

  • bateria 5170 mAh,
  • waga 208 g,
  • wymiary 157.8×74.2×9.67mm,
  • ekran OLED 6,47 cala Full HD+,
  • wersje RAM 6/8/12 GB, pamięci 64/128/256,
  • Android 9,
  • aparat oczywiście 108 Mpx z 5x optycznym zoomem + 20 Mpx szerokokątny 117 stopni + jeszcze inne co się da rozczytać z chińskich krzaczków
  • przedni 32 Mpx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz możliwości 5x zoomu w tym nowym sensorze mi9ccpro. 

I jeszcze tutaj. Na statywie więc pewnie żeby zamaskować, że OIS nie ma( mi9cc ale to chyba ten sam sensor)

Edit. Mi9ccpro to to samo co mi note 10. Pierwsze na rynek chiński drugie na resztę świata

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, co by pisać, do poziomu Mi Note i Mi Note Pro, zwłaszcza w kwestii dźwięku, żaden telefon się nie zbliżył, i jak przypuszczam nie zbliży.

Chyba za duża fragmentacja w modelach telefonów Xiaomi się przytrafiła. Ciekawe, czy ktoś tam w centrali jeszcze to ogarnia... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, stereo0 napisał:

 Mi9ccpro to to samo co mi note 10. Pierwsze na rynek chiński drugie na resztę świata

I to jedynie martwi bo bez ois to nie będzie note tylko jedna z wielu komórek. Ale reszta bateria, oled, aparat jak pisze @Orjon może przeważyć.

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gsmmaniak.pl/1062410/xiaomi-mi-cc9-pro-pelna-specyfikacja-tenaa/

Natrafiłem na bardziej szczegółowe informacje.

Jak tylko będzie miał ois oraz 90hz to sprzedaje OnePlusa i kupuję Xiaomi znowu :) chyba że takie ficzery będzie miał mi note 10 pro to kupie jego. Ois oraz 90hz niestety stały się must have

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

Z jednej strony kusi bateria, z drugiej to wcięcie przekreśla go całkowicie - trudno :P

No ale w końcu coś trzeba kupić. Mój RN5p juz swoje wyrobił (czeka już na niego z niecierpliwością kolejny użytkownik, i tylko dopytuje kiedy mu dam). Obecnie chyba najbliższy mojemu spełnieniu będzie ten note. Wcięcie - trudno, kiedyś nie mogłem przełknąć unibody i musiałem się poddać. Tu, poza wcięciem mam chyba wszystko. W beznoczowym 9t nie ma LED z przodu i kart sd. A jednak wolę wcięcie niz tych w funkcji. Aparaty to dla mnie dodatek, w ogóle mnie nie rusza jakie będą. 

Czekam cierpliwie, i mam nadzieję że to już będzie to..

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, galakty napisał:
Trochę żenada nie? Seria Note była ładna, a tutaj wcięcie jak w Redmiaku. 

No właśnie nie do końca. Mam K20 i coś tego wcięcia nie widzę. Za to Mi9 haha ;)
 

50 minut temu, frrancuz napisał:

No ale w końcu coś trzeba kupić. Mój RN5p juz swoje wyrobił (czeka już na niego z niecierpliwością kolejny użytkownik, i tylko dopytuje kiedy mu dam). Obecnie chyba najbliższy mojemu spełnieniu będzie ten note. Wcięcie - trudno, kiedyś nie mogłem przełknąć unibody i musiałem się poddać. Tu, poza wcięciem mam chyba wszystko. W beznoczowym 9t nie ma LED z przodu i kart sd. A jednak wolę wcięcie niz tych w funkcji. Aparaty to dla mnie dodatek, w ogóle mnie nie rusza jakie będą. 

Czekam cierpliwie, i mam nadzieję że to już będzie to..

Też miałem RN5p i niedawno przeszedłem na Redmi K20 - nie żałuję :) Ja jednak wolę brak wcięcia niż slot na karty SD (bez problemu mieszczę się w 64 GB, nawet robiąc kopie i trzymając kilka ROMów w pamięci) i led również mi zbędny przy AOD (w sumie ten w K20 jest nawet przydatny, bo po co mi powielać funkcjonalność AOD -  a tak, albo tu albo tu widzę, że coś przyszło) ^^

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker dioda w mi9 przy powiadomieniu mruga zawsze, a aod nie pokazuje wszystkiego tylko jakieś jego widzimisię aplikacje xd może na eu jest lepiej, ale na eea nie ma powiadomień z np textry.

Chyba trochę poniosło Xiaomi xD nie będę pisał brzydko, a wrzucę tylko to:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

15 godzin temu, stereo0 napisał:
[mention=10517]Antyhaker[/mention] dioda w mi9 przy powiadomieniu mruga zawsze, a aod nie pokazuje wszystkiego tylko jakieś jego widzimisię aplikacje xd może na eu jest lepiej, ale na eea nie ma powiadomień z np textry.

 


Jasne, jest tego mało. Ale mam wszystkie potrzebne aplikacje, tj. Telegram, Messenger i wiadomości. Zresztą, dioda w Mi 9T też miga cały czas ;P

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=10517]Antyhaker[/mention] dioda w mi9 przy powiadomieniu mruga zawsze, a aod nie pokazuje wszystkiego tylko jakieś jego widzimisię aplikacje xd może na eu jest lepiej, ale na eea nie ma powiadomień z np textry.


Od czego masz oleda? przecież możesz sobie zasymulować diodę powiadomień i to kolorowa. Są aplikacje, nie mają wpływu na baterie i możesz sobie zrobić z ekranu diodę powiadomień i miga Ci kropka



Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Voltron napisał:

Od czego masz oleda? emoji14.png przecież możesz sobie zasymulować diodę powiadomień i to kolorowa. Są aplikacje, nie mają wpływu na baterie i możesz sobie zrobić z ekranu diodę powiadomień i miga Ci kropka

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Ale mi tego pisać nie musisz, nie ja narzekam na brak diody :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, frrancuz napisał:

I już czar prysł. Żaden mi chyba nie wspiera SD i ten też nie jest wyjątkiem. Mam swoje widzimisię, i bez tego bajeru straciłem ochotę na ten telefon. Szkoda. Czekam nadal, wypuszczają tyle modeli, że może z czymś mi w końcu spasują :-D

No to przecież masz serię Redmi, jaki problem? ;p 

Reasumując, Mi Note nie do końca zapowiada się jako Mi Note... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, frrancuz napisał:

I już czar prysł. Żaden mi chyba nie wspiera SD i ten też nie jest wyjątkiem. Mam swoje widzimisię, i bez tego bajeru straciłem ochotę na ten telefon. Szkoda. Czekam nadal, wypuszczają tyle modeli, że może z czymś mi w końcu spasują :-D

Jak nie wspierają? Mój Mi Max 3 do 256 Giga... Mi9 lite do 256 giga... ;-)

No chyba, że to nie Mi.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wspierają? Mój Mi Max 3 do 256 Giga... Mi9 lite do 256 giga... default_icon_e_wink.gif No chyba, że to nie Mi.... default_icon_e_wink.gif

 

Flagowe Mi bez ois to nie mi. Mogą sobie je wsadzić

 

Edit: chociaż muszę zwrócić honor Xiaomi. Kolega w robocie ma s9+, drugi mi8se. A tego co ma s9+ szwagier ma mi9. S9+ i mi8se za dnia porównywalne to co próbowaliśmy. Ale ten co ma s9+ mówi że mi9 go miażdży pod względem zdjęć. I rozważa sprzedaż Samsunga i kupno mi9. Także jak w przyszłych modelach Xiaomi dorzuci ois to będzie Kozak default_smile.png dxo Mark widać nie kłamie.

 

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już przy Note 3 było wiadomo, że to idzie w stronę średniaków. 
Niby tak ale popatrz na test prędkości z tamtych czasów majstra pirza. Wcale nie odstawał, a nawet wyprzedzał niektóre telefony z snapem 8xx. No i miał lepszy aparat od mi6.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gsmmaniak.pl/1063230/xiaomi-mi-note-10-pojemnosc-baterii-szybkie-ladowanie/

Bateria jeszcze urosła

Trzymam kciuki za 90hz Xiaomi jeszcze nie ma smartfona z takim czymś więc może coś z tego będzie, zwłaszcza że istnieje taki realme X2 pro.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Orjon
Nie walimy tylu pustych linii. Rozumiem, że to Tapatalk, no ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...