elkomendante

Mi Band 4 - problem z łączeniem przez bluetooth

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam problem z prawidłowym działaniem opaski mi band 4 z telefonem Xiaomi Mi 9 wersja global, najnowszy dostępny soft.  Wcześniej używałem Nokię 8 i takich problemów nie było.

Problem jest mianowicie taki, po połączeniu opaski z telefonem, opaska rozłącza się . Tak , że nie dostaję powiadomień o sms i telefonach na opaskę. Muszę nacisnąć ikonkę mifit i wtedy następuje połaczenie. Po pewnym czasie , widzę na opasce znaczek bluetooth , który oznacza że opaska się znowu rozłączyła .

Ustawienia Mi fit :

1. jest autostart.

2. oszczędzanie energii na bez ograniczeń.

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w tym temacie.

Dziękuję.

Dzień dobry,
Mam problem z prawidłowym działaniem opaski mi band 4 z telefonem Xiaomi Mi 9 wersja global, najnowszy dostępny soft.  Wcześniej używałem Nokię 8 i takich problemów nie było.
Problem jest mianowicie taki, po połączeniu opaski z telefonem, opaska rozłącza się . Tak , że nie dostaję powiadomień o sms i telefonach na opaskę. Muszę nacisnąć ikonkę mifit i wtedy następuje połaczenie. Po pewnym czasie , widzę na opasce znaczek bluetooth , który oznacza że opaska się znowu rozłączyła .
Ustawienia Mi fit :
1. jest autostart.
2. oszczędzanie energii na bez ograniczeń.
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w tym temacie.
Dziękuję.
A zainstaluj mi fit jako systemowa. Może pomoc

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

jak to zrobić? przepraszam za tak może głupie pytanie ale nie znam się na telefonach xiaomi.
Jeżeli masz roota to np zrobisz to poprzez Titanium backup

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Ustaw we właściwościach mifit w pozycji oszczędzanie energii. by chodziło cały czas w tle. 41c4ba484aea4255a17410530e3a72b4.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

To akurat nie powinno mieć znaczenia bo w przypadku mi band 1s mam ograniczenia i działa zawsze nawet po ubiciu apki

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Co szkodzi spróbować? Ja korzystam z Huawei Watch GT podłączonego do mojego Mi9 i muszę mieć ustawioną appkę huaweja chodzącą w tle bo innaczej rozłącza mi połączenie z zegarkiem po jakimś czasie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Mam problem ze sparowaniem opaski z telefonem Huawei P8 lite. Bluetooth telefonu widzi opaskę ale każda próba sparowania kończy się niepowodzeniem. Na aplikacji Mi Fit sprawa wygląda podobnie. Na innym telefonie udało się sparować. Czytałem, że ogólnie P8 lite z poprzednimi mi bandami też miewał problemy ale niektórym się w końcu udało połączyć.

Jakiś pomysł w jaki sposób obejść ten problem prócz zmiany telefonu? 

Spróbuj parowania z programem BlueScan. Włącz skanowanie i próbuj parkować przez Mi Fit. 

Edited by Misiuu21

Generalnie Huawei ma problemy z łącznością BT. Moja żona ma opaskę garmina i też mamy wieczny problem z jej synchronizacją z Huawei 9lite. W zasadzie to jest loteria, a przy niektórych aktualizacjach telefonu, nie łączy w ogóle.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Cześć wszystkim, mam pewien problem. Odlaczylem opaskę w aplikacji Mi Fit(chciałem spróbować zrobić aby Mi Band Master działał sam bez Mi Fit) i podczas odparowywania na opasce było widać że się odłączyła ale w aplikacji cały czas odłączał. W końcu gdy minęło z 20 min to postanowiłem wyłączyć aplikacje, dalej według apki był połączony i nie chciał się rozłączyć, więc usunąłem dane aplikacji i potem już pokazywał że rozłączona jest i na telefonie i opasce.

Teraz zaczynają się schody, przy próbie sparowania wyskakuje błąd aby zresetować opaskę, a na samej opasce jest tylko "Pair first" oraz "Regulatory". Próbowałem już wszystkiego i czuję się bezradny, jakieś rady jak zresetować opaskę lub jak inaczej zaradzić?

Z góry dziękuję

Screenshot_20190725-162601.jpg

IMG_20190727_000454.jpg

Również mam problem z połączeniem z opaską. Co jakiś czas ją rozłącza, pojawia się komunikat "błąd Bluetooth". Wyłączam/włączam BT, opaska się synchronizuje i jakiś czas działa (różnie, czasami kilkanaście minut, a czasami pół dnia).

Telefon to Huawei P Smart 2019 (bardzo słaby, nie polecam) - apka Mi Fit jest "zablokowana kłódką", ma ręczne zarządzanie baterią (prawo do autostartu, uruchamianie pośrednie, działanie w tle jest włączone).

Witam. Opaska po nie całym miesiącu użytkowania samoczynnie się rozlaczyla . Brak reakcji na ponowne parowanie z mi fit. Wkurzony usunąłem ja z poziomu Mi fit. Opaska przywrócona do ustawień  fabrycznych. I zaczynają się konkretne schody:/

Nie widzi jej bluetooth w tel. Dodam że próbowałem już na kilku innych. Wymazalem ustawienia bluetooth w telefonach które poprzednio wykrywaly opaskę i się z nią łączyły.  Nic to nie dało. Tel nie widzi jej jako urządzenie bluetooth... 

Bluescan również jej nie wykrywa. Widzi inne urządzenia lecz tego chińskiego ###$$%&$*@ nie

Wyglada na to że z jakiegoś powodu bluetooth w opasce przestał nadawać, jeśli to WGL możliwe.

Na tą chwilę opaska naładowana do 100% z informacją na ekranie by ja sparowac

Gwarancja czy ma ktoś jeszcze jakis pomysł ?

Edited by PIoterMg

Kilka dni temu zakupiłam urządzenie Mi Band 4 i próbuję go sparować z telefonem Samsung. Wcześniej do tego urządzenia był podłączony Mi Band 3. W aplikacji mi fit rozłączyłam to urządzenie ale przy próbie parowania Mi Band 4 cały czas telefon łączy się z 3. Nawet nie pomogło to jak wyniosłam z domu starszą opaskę. Z 4 w ogóle  nie można nawiązać połączenia. Urządzenie Mi Band 4 udało mi się sparować z innym telefonem marki Samsung. 
Czy mogliby mi Państwo pomóc i mi doradzić co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Sparuj telefon na innym urządzeniu w MiFit i zaloguj się na swoim koncie, powinien wtedy znaleźć opaskę.

frrancuz tak właśnie zrobiłam. Usunęłam Mb3 z bt ale nadal przy próbie sparowania Mi Band 4 cały czas łączy się z 3. 

Dnia 28.07.2019 o 03:53, Elvion napisał:

Cześć wszystkim, mam pewien problem. Odlaczylem opaskę w aplikacji Mi Fit(chciałem spróbować zrobić aby Mi Band Master działał sam bez Mi Fit) i podczas odparowywania na opasce było widać że się odłączyła ale w aplikacji cały czas odłączał. W końcu gdy minęło z 20 min to postanowiłem wyłączyć aplikacje, dalej według apki był połączony i nie chciał się rozłączyć, więc usunąłem dane aplikacji i potem już pokazywał że rozłączona jest i na telefonie i opasce.

Teraz zaczynają się schody, przy próbie sparowania wyskakuje błąd aby zresetować opaskę, a na samej opasce jest tylko "Pair first" oraz "Regulatory". Próbowałem już wszystkiego i czuję się bezradny, jakieś rady jak zresetować opaskę lub jak inaczej zaradzić?

Z góry dziękuję

Screenshot_20190725-162601.jpg

IMG_20190727_000454.jpg

Czy udało Ci się naprawić ten problem? Jeśli tak to jak?