kinga.t

Bateria - dyskusja ogólna

Recommended Posts

hej, jak długo trzyma wam bateria ? u mnie nie wytrzymuje doby, gadać dużo nie gadam, sporo przeglądam, i jasność mam na 100% ale to i tak bardzo szybko moim zdaniem ucieka ta bateria.

dziś np w ciągu 3 h jazdy z google maps ze 100% spadła mi do 5% ... to normalne?

poza tym podczas rozmów, nawet krótkich telefon bardzo się nagrzewa to też normalne?

Edited by kinga.t

Generalnie w ostatnich tygodniach zauważyłem duży spadek wydajności baterii. Kiedyś ładowałem co 2 dni, teraz muszę codziennie bo dwóch dób nie wytrzyma. Nawet jak telefon leży nieużywany, to wykres pokazuje że ciągle coś go wybudza (mimo iż nie ma co). 

Więc tak, potwierdzam to co opisujesz i nie, nie jest to normalne bo pół roku temu Mi8 trzymał świetnie na baterii. "Coś się popsuło" jak to w Xiaomi, chciałem zmienić na Mi 9 ale jak sytuacja się powtórzy... Zresztą już ludzie narzekają na dziale Mi9 odnośnie baterii :) 

Zgadzam się z tym, że bateria ostatnio jest słabsza. Trwa to jakieś 2 miesiące. Do wieczora rzadko kiedy mi telefon wytrzyma, wcześniej na koniec dnia miałem jeszcze 20% zapasu.

Ale jak dla mnie 3h używania Google Maps na 100% jasności wyświetlacza może zjeść baterię bez żadnego problemu. Najwięcej energii telefon wykorzystuje właśnie podczas przeglądania czy nawigacji - wszystko w telefonie pracuje wtedy pełną parą.

Nie wiem jak teraz, ale świeżo po zakupie 2-3h nawigacji u mnie zjadało może połowę baterii, na pewno nie całą. Wiec jeśli teraz tak jest... 

To jest to wina aktualizacji, które zepsuły czas działania na baterii.

Poza tym dochodzi tu kwestia temperatury otoczenia (im cieplej, tym bateria słabiej trzyma), jasności ekranu, zasięgu, usług uruchomionych w tle. 

@Nezumi - autorka rzadko pojawia się na forum, wstrzymaj się dłużej z usuwaniem ;)

@kinga.t - zmień proszę tytuł na "Bateria - dyskusja ogólna" bądź coś podobnego. Przyda się taki temat.

A wracając do tematu. Zainstalowałem dzisiaj ostatnie MiGlobe. 4h temu odłączony od ładowarki, 2.5h SOT, zostało 68% baterii (co prawda tylko na Wi-Fi, ale jest to wynik zdecydowanie lepszy od tego na xiaomi.eu, gdzie przy 2.5h SOT na Wi-Fi zostawało mi coś koło 50% baterii). Zobaczymy jak będzie dalej.

Screenshot_2019-06-25-20-50-02-327_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.9ae8d478dd393268bfae2a8f2463f73c.jpg

Jeśli chodzi o samo wi fi to wynik na globalu stabilnym 10.3.3.0 w nowym telefonie to z 9h. Natomiast używany tylko z lte+, do tego 3h z Yanosikiem to około 6,5h. Wynik bdb jak na 3400mAh. 

IMG_20190719_120843.jpg

@mariusz.ur To rewelacyjny wynik bym nawet rzekł. Jak z powiadomieniami na globalu? Pytam bo zainstalowałem w piątek xiaomi.eu stable i jest cienko z baterią, zastanawiam się czy nie wrócić na global

Powiadomienia jak to w miui. Jeśli ustawisz tylko w aplikacji oszczędzanie energii  "bez ograniczeń" to przychodzą jak chcą. Aby zwiększyć szanse na prawie 100% powiadomienia to autostart trzeba zaznaczyć i nadać uprawnienia na działanie w tle. Z baterii jestem zadowolony, jednak te wyniki, które podałem to  w czasie 24h. W ciągu 2/3 dni to taki SOT raczej nie do osiągnięcia. Jednak w Redmi 6pro gdzie bateria 4000mAh przy podobnym użytkowaniu podobne miałem wyniki ale na xiaomi.eu. Coś tam było nie tak bo sygnał sieci był na pierwszym miejscu w zużyciu energii.

1 godzinę temu, mariusz5891 napisał:

@mariusz.ur To rewelacyjny wynik bym nawet rzekł. Jak z powiadomieniami na globalu? Pytam bo zainstalowałem w piątek xiaomi.eu stable i jest cienko z baterią, zastanawiam się czy nie wrócić na global

U mnie na Globalu bateria właśnie słaba :|  Ta sama wersja, a wyniku takiego nie uzyskam nigdy. Nooo chyba że pół dnia bym YouTube'a oglądał.