lockerek

MIUI Global Stable/Dev - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Ja nie mam żadnych reklam. Zauważyłem, że przeglądarka systemowa długo się uruchamia. Też tak macie jak używacie?

Dnia 9.02.2020 o 21:22, Szaju napisał:

Ja nie mam żadnych reklam. Zauważyłem, że przeglądarka systemowa długo się uruchamia. Też tak macie jak używacie?

Wywalcie ją i używajcie np. Chrome - działa błyskawicznie

Znalazłem buga. Po wejściu w whatsapp wszystko do góry robi się czarne. Po wyjściu tak pozostaje. Nie wiem czy to wina aplikacji czy MIUI. Jestem świeżo po aktualizacji. 

IMG_20200402_141834.jpg

IMG_20200402_141753.jpg

Edited by Szaju

U mnie jest OK, takie problemy występowały, jesli w Opcjach Programistycznych wymusiło się ciemny motyw opcją "Zastąp wymuszanie trybu ciemnego".

Nie mam nigdzie ustawionego ciemnego motywu, a w opcjach programistycznych nie widzę tej opcji.

Cześć,

Korzystam z Mixa 2s od około półtora roku. Miałem na nim jakiś update z MIUI10 (jeden z ostatnich jeśli nie ostatni).

Telefon śmigał tak wspaniale że ho ho. Byłem mega zadowolony.

Jednak z miesiąc temu zauważyłem problem z GPayem - rozłaczało mi kartę od aplikacji.

Po kilku razach dodawania karty stwierdziłem, że może czas na update. Zainstalowałem najnowszą (wtedy) aktualizację 11.0.4.0 (po drodze jeszcze jakąś jedną miałem).

Telefon zaczął działać fatalnie. Przycinało nawet scrollowanie między ekranami. Pokemon GO (tak, wiem, średnio zoptymalizowana aplikacja) - na telefonie z MIUI10 działało mi bardzo dobrze. Na 11.0.4.0 - jak na bardzo średnim telefonie. Zdecydowana regresja pod kątem działania.

Stwierdziłem że spróbuję factory reset, czytałem gdzieś tam w odmętach internetu że może pomóc. Postawiłem wszystkie aplikacje ładnie na nowo. Cóż, GPay faktycznie nie rozłącza karty, ale w działaniu telefonu nie odczułem większej różnicy względem MIUI11 przed factory resetem - przełączanie okienek działa średnio (serio, snapdragon 845 chyba nie jest taki zły żeby przełączanie okienek muliło?). Wyżej wspomniana gra również  po factory resecie średniawka.

Czy powinienem coś jeszcze zrobić aktualizując system na telefonie? Bo sam już nie wiem, a obecnie z mojego punktu widzenia to wygląda jakby producent spowalniał telefon i aż człowiek ma ochotę go wymienić... Gdzie przecież to nie jest zły sprzęt. Do tej pory na telefonie robiłem aktualizacje przez OTA.