jakubd79

Użytkownicy
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About jakubd79

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Mix 2s

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Posypując głowę popiołem przyjmuję do wiadomości, że: 1. Wyrażanie niepokoju (absolutnie celowo i świadomie pozbawionego pytania o to "kiedy będzie" - bo sam uważam to za bezsens, gdy nie jest kierowane do dostawcy) jest uznawane za pytanie "kiedy". 2. Wszystko, czego moderatorzy nie chcą jest uznawane za reklamę (polecam definicję SPAMu gdziekolwiek w sieci). Tutaj czepiam się tylko nazewnictwa, ale to akurat moje skrzywienie IT, gdzie precyzja jest krytyczna, a komputery się nie potrafią domyślać. Tak czy inaczej pozdrawiam ekipę moderatorów, bo to ciężka praca zwłaszcza biorąc pod uwagę, ja,ie to kokosy za tym stoją
 2. Krótka uwaga o moderacji kolegi mrosi: Zmroziło mnie troszeczkę kiedy dostałem niniejszą wiadomość dzisiaj: Niniejszym poproszę 22,5 godzinny ban (mamy tu jakąś tabelkę kar?), ale za brak kultury kolegi mrosi. Podpowiem - pisuję raz na kilka tygodni i tylko jak pojawia się coś istotnego dla mnie, albo komuś pomogę pomóc. Sam moderuję na kilku forach i dokładnie rozumiem, jak ciężka jest to praca. Ale nie widzę powodu, żeby tak zwracać się do użytkowników. Napiszę o tle problemu: w kolejnym tygodniu nie pojawiła się aktualizacja dla modelu, który za miesiąc traci wsparcie, więc wyraziłem swoje zaniepokojenie nieskierowane do nikogo konkretnego (uważam robotę ekipy MIUIpolska za bardzo dobry kawał wsparcia dla użytkowników). Za wyrażenie wyważonego niepokoju dostałem taką wiadomością j/w. Niniejszym wnoszę o zainstalowanie dodatku typu samobiczowanie, postaram się po każdym poście (również tym) samodzielnie dodać sobie punkt ostrzeżenia, założyć sobie bana na 10 godzin oraz wysłać sobie komunikat. Dla wygody wykorzystam powyższy - żeby odciążyć kolegę mrosiego i zmniejszyć liczbę wiadomości do moderowania. Mam nadzieję, że oczywiste jest, która część mojej wiadomości jest w tonie żartobliwym, a która nie, w razie czego służę pomocą. Niniejszym zamykam się na 10h co najmniej i banuję się całkowicie z publikacji czegokolwiek w informacjach o nowych romach, gdyż ewidentnie nie dorastam do zrozumienia co można, a czego nie można w tamtym dziale. PS: Czy mamy definicję słowa SPAM na forum? Bo ja zawsze myślałem, że chodzi o niezamówioną reklamę, a tu okazuje się, że moja wiadomość także została oznaczona jako spam, ale to może być ograniczenie silnika Invision - przyznaję się, nie administrowałem tym systemem.
 3. Aplikacja nazywa się "Tap, Tap", nie ma jej w sklepie i można pobrać z XDA. Wczesna alfa, ale działa. No i przez to, że to aplikacja, wymaga niestety sporo uprawnień, ale jest kod źródłowy więc da się przeżyć. Co do aktualizacji to strasznie mi się "przykro" zrobiło w telefon, jak kolejna wersja nie wyszła dla mi mix 2s. Bo ten telefon w wersji 8/256 jest ciągle mocną i zgrabną maszyną. Na szczęście ostatnia dostępna wersja działa jak trzeba.
 4. CPU Spy Reloaded pokazuje mi na Mi Mix 2S (wersja 256GB) normalnie deep sleep. Ale faktycznie bateria znika nieco szybciej niż dawniej.
 5. W domyślnym ustawieniu ściągam menu z prawej strony od góry ekranu i najniższa opcja to pasek zmiany jasności.
 6. A nie ma go po prostu w Ustawieniach -> Więcej opcji sieci -> VPN?
 7. Taki ostrzeżenie jak ktoś tak jak ja z opóźnieniem zrobił aktualizację z 11 do 12 - mi mix 2s, rozsypało mi wszystkie ikony na pulpicie z folderów i znowu musiałem je ręcznie zbierać po jednej. Ale poza tym wszystko działa bardzo ładnie, łącznie z GPay i brakiem WineVide L1 (jest L3 i działa Netflix zgodnie z ograniczeniami). Jest jakaś metoda żeby nie trzeba było ikonek ustawiać ponownie? To co zostało mi do sprawdzenia to czy instalacja Vanced za pomocą SAI nadal wymaga grzebania przez ADB w celu tymczasowego wyłączenia optymalizacji MIUI, czy już nie trzeba, ale to dopiero jak się jakaś aktualizacja pojawi. No chyba, że ktoś sprawdzał?
 8. jakubd79

  MIUI 9.11.7

  Przy takim problemie to faktycznie zrób kopię zapasową i przetestuj, czy czysty stan systemu rozwiązuje problem. Obstawiam, że rozwiąże (bo u mnie działa, mam dirty upgrade od jakiegoś czasu i zero problemów). To jest jakiś bliżej nieokreślony śmieć w systemie i bez analizy logów (a czasem nawet pomimo takiej analizy) będzie trudno dojść co to jest.
 9. - A jednak się da: skrypt bootwin.sh powinien być bardziej elastyczny i próbować montować nie tylko mmcblk0p8 ale też mmcblk0p7, bo czasem jest tak, a czasem inaczej. Poprawione i działa powrót z Andka do Win. - Aktualizacja Windows (działa 1809 bez problemu) wymaga wycięcia czcionek chińskich i innych, żeby zrobić miejsce na partycji o nazwie ANDROIDIA: W Windows: DISKPART, select volume 2, assign letter=x i potem wywalamy pliki (jako admininstrator) X:\EFI\Microsoft\Boot\Fonts i tutaj: chs_boot.ttf, cht_boot.ttf, kor_boot.ttf, jpn_boot.ttf Po tym aktualizacja do 1809 się uda. Uwaga, po aktualizacji te czcionki wracają i trzeba je znowu wywalić, żeby dało się wrócić do androida.
 10. Informacje uzupełniające po latach bo własnie udało mi się zdobyć mipada2 w wersji 64 - nowego. 1. Instalacja Windows 1511 - wymuszona ta wersja zabytkowa dlatego, że UEFI obsługuje tylko 32bit bootloadery, a te obsługują tylko FAT32. Natomiast instalka Win10 w nowszych buildach nie może być na FAT32, bo główny plik instalacyjny ma ponad 4GB. 2. Do BIOS wchodzimy TYLKO naciskając F2. ESC nie używamy i nie ma po co. Do tego za każdym razem jak bootujemy coś z USB musimy poprawiać ustawienie wyłączające secureboot. 3. U mnie runitfirst.sh w SManager nie wykonał swojej operacji, musiałem ręcznie poprawiać za pomocą odzyskiwania zaawansowanego z płyty Windows. 4. Nie udało mi się chwilowo zrobić aktualizacji Windows do najnowszej wersji - brakuje miejsca na partycji startowej Windows i jestem przyblokowany na 1511. 5. Nie działają mi klawisze pod ekranem w Windows
 11. Pytanie zadawałeś/łaś (płeć nieznana już chyba na grupie na facebooku. Podłącz aplikację (android) "M365 battery" i zobacz napięcia na ogniwach. Powinny być takie same. A pewnie nie są, więc trzeba rozebrać i przylutować trzeba styki baterii. Ale może być też coś innego - dlatego zacznij od tej metody.
 12. Grupa: nazywa się MIJIAm365 a człowiek sprzedaje je tutaj: majsterkowo.pl/sklep/wspornik-v3-blotnika-do-hulajnogi-xiaomi-m365 Ja się do tego przymierzam właśnie jako kolejny gadżet do hulajki (choć 250 km na liczniku i zero problemów istotnych, nawet spadku ciśnienia w oponach).
 13. Na grupie facebookowej jest kolega, który drukuje podobny uchwyt/wspornik znacznie taniej.
 14. Jeżeli jednak po prostu wygięta tarcza, to albo ją przygiąć do oryginalnego kształtu (to może być trudne) albo wymienić.
 15. Też mnie to zaciekawiło. Arduino mam, więc tylko sprowadzić wersję miniaturową oraz do tego ten ekranik i można się bawić. To czego najbardziej właśnie brakuje to informacja o prędkości oraz o pozostałym zasięgu w km.