Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem jak zamulanie aplikacji po dłuższym używaniu, będąc na urlopie chodziłem po górach używając jednocześnie Endomondo i Mapa turystyczna po dłuższym czasie użytkowania ponad godzinę może dwie nie jestem wstanie przełączyć się między aplikacjami ponieważ tak mocno spowalniają efekt jak klatkowanie w grach dopiero reset pomaga. Używam wersji systemu MIUI 10 Global 8.7.19. Efekt występuje tylko w tych aplikacjach.

Edytowane przez adrins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem właśnie szukam czy na forum ktoś nie pisał i trafiłem na Twój post. Co prawda w RN4X ale identycznie klatkowanie, czasem nie można odblokować ekranu, zapamiętuje jakby wszystkie naciśniecia i po odblokowaniu zaczyna robić randomowe rzeczy. Kiepsko to działa mi od wersji 8.7.12, sporo jeżdżę na rowerze i bardzo mi to przeszkadza. Imo winny to endomondo (mapa turystyczna czy mapy.cz wydają sie działać poprawnie).  równie cięzko się przełączyć na aparat czy połączenia z endo. Ktoś ma rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem właśnie szukam czy na forum ktoś nie pisał i trafiłem na Twój post. Co prawda w RN4X ale identycznie klatkowanie, czasem nie można odblokować ekranu, zapamiętuje jakby wszystkie naciśniecia i po odblokowaniu zaczyna robić randomowe rzeczy. Kiepsko to działa mi od wersji 8.7.12, sporo jeżdżę na rowerze i bardzo mi to przeszkadza. Imo winny to endomondo (mapa turystyczna czy mapy.cz wydają sie działać poprawnie).  równie cięzko się przełączyć na aparat czy połączenia z endo. Ktoś ma rozwiązanie?
Runtastic ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość całe życie nie wie o czym mówi. Znam go osobiście od wielu lat. Zaczynaliśmy razem w redakcji FrazPC.pl. Niestety jest to ewidentny przykład dzisiejszego dziennikarstwa: nieważne o czym się pisze i jak się pisze. Ważne, żeby o autorze było głośno. Ręce opadają...

A co do samego czujnika zbliżeniowego:

https://c.mi.com/thread-439350-1-0.html

 

[EDIT]

Nie macie pojęcia, jak do szału doprowadzają mnie tacy dyletanci. W dodatku, nie dość, że niedouczeni, to jeszcze bezczelnie idący w zaparte. Rozpowszechniają fałszywe informacje o produkcie, w dodatku informacje, które mogą wpłynąć na czyjąś decyzję o kupnie lub nie. To godzi w imię marki. Mam nadzieję, że ktoś się za to zabierze. Polski oddział ma to gdzieś - wiem, bo do nich napisałem. Może Lei Jun nie zlekceważy tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, k.mlynarczyk87 napisał:

Pierwszy raz mam w ręku tak rysujący się wyświetlacz ,rysuje się dosłownie jak plastik....

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Korzystam z telefonu prawie 3 tygodnie bez żadnej ochrony na wyświetlaczu, jak na razie "dorobiłem" się jednej małej ryski i obok drugiej dłuższej ale praktycznie niewidocznej. Oznacza to że miałem pewnie coś w kieszeni co mi takie coś zrobiło... Czy to plastik? Moim zdaniem nie, szkło jak szkło. W domu czeka na mnie folia 3mk matte, dam znać w odpowiednim temacie jak wrażenia po założeniu.

Co do gościa... Taka trochę kwintesencja SW ;p

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2018 o 00:22, Tompson napisał:

tak po przejściu na miui 10, przy ost tygodniówce nie

Spróbuj wyczyścić i daj znać czy jest jakakolwiek poprawa.

 

[EDIT]

W razie gdyby kogoś to interesowało, jest nowa wersja TWRP dla Mi MIX 2s. Więcej tutaj:

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-mix-2s/development/recovery-twrp-mix-2s-t3790922

i link do TWRP:

https://drive.google.com/file/d/1Ge3WuWjjKoHWPIe9jvCtK2kGihHDE8Pm/view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2018 o 12:36, mrosi napisał:

Spróbuj wyczyścić i daj znać czy jest jakakolwiek poprawa.

 

ok done, jutro pewnie wypróbuję temat.

 

Dnia 4.08.2018 o 12:36, mrosi napisał:

Spróbuj wyczyścić i daj znać czy jest jakakolwiek poprawa.

 

Czyszczenie Dalvik/Art cache nic nie dało. Problem występuje nadal. Dodatkowo wyskakuje komunikat (z pamięci mówię i mogłem dobrze nie zapamiętać): czekaj na odpowiedź systemu/pulpitu? więc jakiś straszny lag łapie. Mimo upływu czasu nie odnotowałem podobnej sytuacji z żadną inną aplikacją niż endomondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tompson napisał:

Czyszczenie Dalvik/Art cache nic nie dało. Problem występuje nadal. Dodatkowo wyskakuje komunikat (z pamięci mówię i mogłem dobrze nie zapamiętać): czekaj na odpowiedź systemu/pulpitu? więc jakiś straszny lag łapie. Mimo upływu czasu nie odnotowałem podobnej sytuacji z żadną inną aplikacją niż endomondo.

Po pierwsze, za kolejny post napisany jeden pod drugim, otrzymasz warna. Jest opcja edycji? Jest. Więc korzystaj z niej.

Co do meritum. Proponuję zresetować telefon. Skopiuj wszystkie dane na PC, a potem zrób w TWRP trzy rzeczy:

1. Format Data;

2. Factory Reset;

3. Advanced -> zaznaczone wszystko poza System i suwak.

I to dokładnie w tej kolejności. Nie wiem czy i jakie to ma znaczenie, ale u mnie zadziałało (i nie tylko u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Po pierwsze, za kolejny post napisany jeden pod drugim, otrzymasz warna. Jest opcja edycji? Jest. Więc korzystaj z niej.

 

no sorry ale chyba za scalenie posta nie dostałbyś powiadomienia? o chodziło żebyś dostał. eot

za rady dziękuję, może się uda. pozdrawiam.

Edytowane przez Tompson
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić mojego wysłużonego MI5 na właśnie mi mix-a 2s. Tutaj jednak mam dwa pytania.

Po pierwsze: Jakie są wasze wrażenia po dłuższym użytkowaniu tego telefonu, głównie pod kątem niezawodności, aparatu i baterii? Czy po wrzuceniu na niego parunastu apek + ciągłym użytkowaniu i trzymaniu części z nich w tle nadal telefon działa płynnie i nie ma "czkawek"?  

A drugie pytanie: Jaka jest zasadnicza różnica w sofcie w wersji miuipolska a wersji z oficjalnej polskiej dystrybucji? Czy jednak nie ma tutaj żadnej różnicy? Kto dystrybuuje softa do xiaomi z polskiej dystrybucji, jest to samo ABC? 

Przy drugim pytaniu powiem szczerze że starałem się znaleźć jakieś kompleksowe wytłumaczenie na ten temat, jednak z żadnym się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić mojego wysłużonego MI5 na właśnie mi mix-a 2s. Tutaj jednak mam dwa pytania. Po pierwsze: Jakie są wasze wrażenia po dłuższym użytkowaniu tego telefonu, głównie pod kątem niezawodności, aparatu i baterii? Czy po wrzuceniu na niego parunastu apek + ciągłym użytkowaniu i trzymaniu części z nich w tle nadal telefon działa płynnie i nie ma "czkawek"?  

A drugie pytanie: Jaka jest zasadnicza różnica w sofcie w wersji miuipolska a wersji z oficjalnej polskiej dystrybucji? Czy jednak nie ma tutaj żadnej różnicy? Kto dystrybuuje softa do xiaomi z polskiej dystrybucji, jest to samo ABC? 

Przy drugim pytaniu powiem szczerze że starałem się znaleźć jakieś kompleksowe wytłumaczenie na ten temat, jednak z żadnym się nie spotkałem.

 

Na pierwsze pytanie mogę powiedzieć, że nie ma czkawek. Pracuje aż miło a mam go "od początku" . Radzi sobie ze wszystkim z czym mu przyszło mu się u mnie spotkać. Na drugie nie pomogę. Korzystam z tego co dał dystrybutor.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam telefon od około dwóch miesięcy, kupiłem go w popularnym sklepie z chinczykami w Warszawie ;) Pierwsze wrażenia.. Denerwujący czujnik, ale to już wspominane było 1000 razy. W porównianiu z moim poprzednim Xiaomi RN3 Pro nie zauważyłem dłuższego czasu pracy na baterii tak szczerze. Telefon dostałem z globalem, po 15 dniach jak Xiaomi odblokowało mi możliwość wgrania innego roma, wgrałem Miui Polska, bo przyzwyczajony do niego byłem na RN3. Ekran w moim przypadku nie rysuje się (mam naklejone szkło), ale telefon spadł mi lewym górnym kantem na kostke z ok 1 metra wysokości. I pomimo tego, że miał naklejone szkło ochronne "wyszczerbił" mi się ekran własnie w tym miejscu w którym było uderzenie. Nakleiłem nowe szkło, po około miesiącu noszenia telefonu w kieszeni (ani razu od tamtego momentu mi nie upadł) od wyszczerbienia zaczęły się pękniecia i w tym momencie mam pajęczynke na 1/3 ekranu od góry :( W tym momencie jestem na etapie szukania całego wyświetlacza.. u Chińczyków koszt nowego wyświetlacza zaczyna się od 70$.  Czy ktoś wie czy lepiej kupić sam wyświetlacz czy wyświetlacz z ramką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zsiewicz napisał:

Czy ktoś wie czy lepiej kupić sam wyświetlacz czy wyświetlacz z ramką? 

Napisz do @Acida. Może coś pomoże.

Swoją drogą, cały czas powtarzam: szkło nie chroni telefonu, zwłaszcza takiego, który ma ekran w technologii 2.5D. Lepszą inwestycją, niż szkło, jest zakup silikonowego, porządnego etui zachodzącego na frontowe krawędzie. Osobiście używam Nillkin Nature, którego ranty nie wystają na tyle, żeby nadmiernie przeszkadzać w używaniu telefonu, a zwłaszcza "smyraniu" ;) przy korzystaniu z obsługi gestami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ;) Podczas upadku na telefon założone było etui, które Xiaomi dało w zestawie, które w tamtym rogu również pękło. Zastanawiałem się nad etui od Nillkina tyle, że nad plastikowym. Odstraszyło mnie to, że cała góra i cały dół telefonu są odkryte. A powiedz mi, takie silikonowe etui nie zbiera brudu pod etui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zsiewicz napisał:

Dzięki za podpowiedź ;) Podczas upadku na telefon założone było etui, które Xiaomi dało w zestawie, które w tamtym rogu również pękło. Zastanawiałem się nad etui od Nillkina tyle, że nad plastikowym. Odstraszyło mnie to, że cała góra i cały dół telefonu są odkryte. A powiedz mi, takie silikonowe etui nie zbiera brudu pod etui?

Akurat Nillkin, choć to moje prywatne zdanie, poparte wieloletnim używaniem jego etui, robi najlepsze. Co zaś do brudu... Cóż... Jeśli ktoś ma jobla, tak jak ja, trzymając na podorędziu szmatkę do czyszczenia telefonu, to nie ma szans, że coś się dostanie pod etui. ;)

Choć z drugiej strony, miałem telefon ostatnio na wakacjach, gdzie przez tydzień go nie "sprzątałem", i pod etui nic nie było. To, o którym Ty piszesz, to Nillkin Frosted. To twardy, gumowany plastik, z wyciętymi górą i dołem. Ja osobiście używam takiego etui:

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-MIX-2S-NILLKIN-Nature-TPU-Fundas-Case-For-Xiaomi-Mix-2s-Soft-Transparent/32866464639.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dqUzey3

Można też znaleźć takie, z wzmocnionymi narożnikami, choć już nie od Nillkina. Niestety, ceramiczna obudowa jest dość twarda, ale i przy okazji krucha, więc trzeba na telefon uważać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś z Was ma problem ze z oglądaniem wideo poprzez słuchawki bluetooth? Łączą się bez problemu, z moim Mi Mix 2s, ale dźwięk rozmija się z obrazem w różnych apkach, czy to YT, czy Netflix. Czy to jest wina badziewnych słuchawek, telefonu, czy tak po prostu jest? Pierwszy raz, używam słuchawek bluetooth, więc nie bardzo wiem, czy da się to jakoś zmienić w ustawieniach, opcjach programistycznych, czy poprzez jakaś apkę...Mam China Stable 9.6.8.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Li Ming napisał:

Mam China Stable 9.6.8.0.

No to chyba masz odpowiedź... Zainstaluj MIUI Polska/EU i sprawdź jak będzie. Poradniki znajdziesz na Forum.

Inna sprawa, że YT ma też problemy z dźwiękiem. Nawet na PC potrafi mi się rozmijać z wizją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na globalu to normalnie jest aplikacją "motywy" bo za wszystkie kobiety nie mogę znaleźć ,a i kiedyś na koncie mogłem dodać telefon do konta tylko nie pamiętam czy do mi cloud czy to się dodawało do mi account hmmm

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Zmień region na Szwajcaria, będziesz miał motywy i odblokowywanie twarzą

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Możecie podesłać jakiś tutorial krok po kroku jak wrzucić miui 10 beta?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Worrior napisał:

Możecie podesłać jakiś tutorial krok po kroku jak wrzucić miui 10 beta?

Nie radzę uprawiać czegokolwiek związanego z MIUI 10 Beta. Jest administracyjny zakaz umieszczania linków i innych informacji.

Co do MIUI Polska/EU (w wersji stable lub dev), to zbyt trudno przejrzeć Forum aby znaleźć poradniki? Łatwiej napisać post...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do kupna tego telefonu ale mam jedno nurtujące pytanie, wiem ze głośnik od rozmów jest jednoczesne głośnikiem do muzyki/tryb głośnomówiący, czy jak sie rozmawiam to czy dźwięk jest na tyle tłumiony ze osoby postronne nie słysza co rozmowca mowi ? 

Pytanie może się komuś wydawać lakoniczne ale w "normalnym"  telefonie w momencie przyłożenia do ucha głośnik jest tylko przy uchu (dzięki ramce dziek nie wydobywa sie na zewnątrz, gdzie w mix2s tej ramki nie ma bo glosnik jest na krawędzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, grzegorz1982 napisał:

Przymierzam sie do kupna tego telefonu ale mam jedno nurtujące pytanie, wiem ze głośnik od rozmów jest jednoczesne głośnikiem do muzyki/tryb głośnomówiący, czy jak sie rozmawiam to czy dźwięk jest na tyle tłumiony ze osoby postronne nie słysza co rozmowca mowi ? 

Spokojnie. ;) Jeśli rozmawiasz z wyłączonym trybem głośnomówiącym, to tak jak ze "zwykłego" telefonu. Możesz na tyle wyregulować głośność, że nie będzie słychać rozmówcy. Problem z tym był w Mi MIX pierwszej generacji, gdzie zastosowano przetwornik piezoelektryczny. Tu jest zwykły głośnik.

Tak naprawdę, wspomaganie przy odtwarzaniu muzyki, przez głośnik rozmów jest śladowe (lub w jeszcze mniejszym stopniu). :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...