Skocz do zawartości

MIUI 6 - dyskusja o nowej wersji systemu.


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie prowadzimy dyskusję o nowej odsłonie systemu MIUI.

 

Dzielimy się tutaj własnymi wrażeniami z korzystania z systemu, piszemy co nam się podoba, a co nie.

 

Na chwilę obecną z MIUI 6 mogą korzystać użytkownicy MIUIPolska v6 dla telefonów: Xiaomi MI3 i MI4

 

 

Przydatne linki:

 

*posty nie na temat będą przenoszone do innych działów lub usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUIv6, v4.8.29

 

Ogólnie system szybki i ładny.

Troche niestety jest niedoróbek, co mnie najbardziej dziwi...ograniczeń lub braku niektórych fajnych opcji, względem v5 (tam były te funkcje):

-Brak opcji nieruchomej tapety, w ogóle ustawień launchera,
-Ograniczenia aparatu, mogli pozostawić ten co był w v5,
-brak opcji czytania małych plików audio (np. w celu ustawienia krótkiego swojego dzwonka)
-Brak ikonki powiadomienia o nastawie budzika na pasku
-Brak modyfikacji przycisków rozwijanego menu paska zadan
-Brak niektorych widzetów np. Ramka zdjęcia
-Błędy w wyświetlaniu zdjęć kontaktów podczas dzwonienia (raz są raz nie ma)
-Brak opcji zaokrąglonych rogów

i inne... :(

Myślę, że w nowych wersjach to poprawią. Jak na razie wersja v5 wydaje się lepsza.

Zauważyłem, że błędy dot. samego systemu (nie mylić z tłumaczeniem) można zgłaszać bezpośrednio na oficjalnym forum MI, gdzie (chyba) są programiści od Xiaomi np tu:

http://en.miui.com/thread-39286-1-1.html

Widzę, że tworzona jest tam lista do poprawek, więc może coś się w tym temacie poruszy :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina MIUI 6 czy 5 też miała taki problem ale Google Now działa kiepsko. Nie wysyła smsów ani nie dzwoni. Zawiesza się na "sending message" albo "calling". Co ciekawe raz na początku mi dobrze zadzwonił, potem już nie.

I czasem po lewej stronie w pasku powiadomień (bez jego rozsuwania się) pojawia się godzina w formacie angielskim.

61567f529be4f40fe75c63d641418312.jpg

Edytowane przez mtmwielgosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko te 3 kropki chyba w v5 też były tylko z lewej strony, przy nazwie sieci. Nie jest to jakaś tragedia ale trochę irytuje.

Pasek jest przecież dość długi, ciekawe dlaczego te 3 kropki wymyślili. Czy to związane z kosmetyką, czy jakieś poważne ograniczenie androida, hmm.
Ikonka budzika, też by mogła być, bo nei wiadomo czy budzik jest nastawiony, czy nie. Wymusza to ciągłe wchodzenie w jego ustawienia.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No były w v5, ale były też normalne ikonki powiadomień. Jakie ograniczenie androida..? To tak sobie wymyślili żeby niby ładnie było i estetycznie.. A że nie ma to nic wspólnego z komfortem użytkowania to już ich nie interesuje.. Słabe to.

Edytowane przez MaltisDrinker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Widoczne są tylko powiadomienia otrzymane po zablokowaniu. Zresztą macie licznik powiadomień na ikonach pulpitu, więc nie trzeba się zastanawiać skąd powiadomienie, bo widać skąd.

@Endriu poczytaj dokładnie :P wychodzi aktualizacja bazy do kitkata i tyle to nadal będzie v5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. Czytanie o v6 nic nie da. Zainstaluj i sam potestuj rozwiązania.

Nie rozumiem narzekania. Na paski są 3 mrugajace kropki np teraz podczas pisania mam kropki bo na pasku jest metoda wprowadzania do wyboru. Na co mi ikona skoro mogę pasek pociągnąć w dół i zobaczyć?

Natomiast powiadomienia od aplikacji są na ekranie blokady. Najpierw jak odblokujesz telefon to widzisz numerek. Dopiero kliknięcie na numerek przenosi do listy w ikonami aplikacji i skrótami tekstu np z sms czy Hangouts. Kliknij ponownie a przeniesie wprost do aplikacji. Do tego dochodzą powiadomienia na ikonach aplikacji pulpitu. A jak jesteś w innej aplikacji i przyjdzie np mail to wyskoczy pop up z góry. Czyli masz nawet więcej rodzajów powiadomień niż w v5.

W praktyce działa to tak samo jak wcześniej.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid no to jest Twoje zdanie. Mi się to nie podoba i jest dla mnie niepraktyczne. Mówisz ze są powiadomienia na ekranie blokady-ok, ale jak np teraz, mam wyciszony telefon, przeglądam sobie neta, pisze coś, patrzę na górę - są kropki i co musze ściągać pasek bo nie wiem czy to tylko zmiana metody wprowadzania czy może jeszcze coś tam jest..? I ściągam patrze - nic nie ma i tak kilka razy. Z czasem staje denerwujące ciągle sprawdzanie tego. Nigdy nie wiadomo co tam jest. Czy tylko ikonka antywirusa czy coś jeszcze i weź się domyślać ciągle. FATALNE!

A argument Zdune z numerkami na głównych ikonach aplikacji do mnie absolutnie nie trafia, bo żeby się dowiedzieć która aplikacja wysłała powiadomienie trzebaby wyjść do pulpitu i później skakać między pulpitami żeby znaleźć numerek na którejś ikonie.

Edytowane przez MaltisDrinker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid no to jest Twoje zdanie. Mi się to nie podoba i jest dla mnie niepraktyczne. Mówisz ze są powiadomienia na ekranie blokady-ok, ale jak np teraz, mam wyciszony telefon, przeglądam sobie neta, pisze coś, patrzę na górę - są kropki i co musze ściągać pasek bo nie wiem czy to tylko zmiana metody wprowadzania czy może jeszcze coś tam jest..? I ściągam patrze - nic nie ma i tak kilka razy. Z czasem staje denerwujące ciągle sprawdzanie tego. Nigdy nie wiadomo co tam jest. Czy tylko ikonka antywirusa czy coś jeszcze i weź się domyślać ciągle. FATALNE!

A argument Zdune z numerkami na głównych ikonach aplikacji do mnie absolutnie nie trafia, bo żeby się dowiedzieć która aplikacja wysłała powiadomienie trzebaby wyjść do pulpitu i później skakać między pulpitami żeby znaleźć numerek na którejś ikonie.

Cóż normą jest tez to, że wszystkim nie dogodzisz i tyle. 

Mi się podoba, Tobie nie. Innym podoba się to a innym coś innego.

Przyjmij fakt, że tak jest. Zresztą.. masz wybór. Zostań na v5 i już nigdy nie aktualizuj MI3. 

Gdyby to było przymusowe OTA to tak. A tu jest wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjmuję fakt, że innym sie to podoba. MI się to nie podoba i sobie narzekam.Nie czytam za bardzo en.miui.com ale zastanawiam się czy tam wszystkim się zastosowane w tej kwestii rozwiązania podobają.

 

 

pozdro :cool:

 

Maltis, przecież możesz tam zgłaszać błędy i sugestie co do systemu.

Tam jest oficjalne forum, więc może jakiś programista z Xiaomi to zauważy i akurat poprawi.

Tutaj chłopaki zajmują się tylko tłumaczeniem na PL i ew. tweakami, więc wydaje mi się, że trzeba by było chyba tam uderzyć.

Edytowane przez lg4xhd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nikt nie zwrócił uwagi na fakt, że funkcja pokazywania powiadomień na paskach (statusu i powiadomień) wciąż jest.

Po prostu obecnie nie działa. Ale to tak samo jak z poprzednim tygodniem. W Kamerze MI4 nie było opcji a teraz dodali Slow motion i Chroma flash. Czyli niejako po prostu odblokowali funkcję, która już wcześniej w programie była. 

Nie mówię, że z tymi powiadomieniami będzie tak samo, ale faktem jest, że funkcja istnieje.

Ja w sumie nigdy nie lubiłem śmietnika na pasku z milionem ikon.

 

No i już na marginesie. A co powiecie na Apple? W ich iOS7 było mnóstwo zmian, w tym te cukierkowe ikony, których jakby nie patrzeć zmienić nie można. I co? Hate był po całym internecie. A i tak dziś większość ludzi z iPhone 5 ma iOS7. Nie porównuję nas to Apple (na głowę nie upadałem...) ale społeczeństwo jest tak skonstruowane, mówiąc kolokwialnie, że dochodzi to tzw. normalizacji. 

Jeśli wziąć próbę 20 osób z MIUI 6 - którym system się nie podoba z takiego czy innego powodu - to po 2-3 miesiącach z tej ilości zostanie 10 osób. Ta połowa wgra sobie nowe MIUI tak czy inaczej, bo będą chcieli po prostu zrobić aktualizację (jest coś takiego jak pociąg do ciągłych aktualizacji systemu) a także z powodu innej interesującej tym razem funkcji przedstawionej przez MIUI w tym okresie. Hate przejdzie w akceptację rozwiązań i przyzwyczajenie. 

 

PS. Ktoś pamięta jak wchodziły płaskie LCD? Zagorzali gracze bronili się przed LCD z powodu braku (czy tam mniejszego) odświeżania ekranu przez co "spadała" płynność i ilość ich fragów - bo 120FPS to jest to....

Dziś nikt nie pamięta o CRT i jakoś ludzie żyją i wszyscy mają LCD.

Oczywiście przekoloryzowałem ale sens jest zachowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid no to jest Twoje zdanie. Mi się to nie podoba i jest dla mnie niepraktyczne. Mówisz ze są powiadomienia na ekranie blokady-ok, ale jak np teraz, mam wyciszony telefon, przeglądam sobie neta, pisze coś, patrzę na górę - są kropki i co musze ściągać pasek bo nie wiem czy to tylko zmiana metody wprowadzania czy może jeszcze coś tam jest..? I ściągam patrze - nic nie ma i tak kilka razy. Z czasem staje denerwujące ciągle sprawdzanie tego. Nigdy nie wiadomo co tam jest. Czy tylko ikonka antywirusa czy coś jeszcze i weź się domyślać ciągle. FATALNE!

 

Dokładnie o to mi chodziło. Bardzo często mam tel. wyciszony i coś na nim czytam, oglądam. Nic mi wtedy po powiadomieniach na ekranie blokady (z drugiej strony to też średni pomysł, jeśli ktoś ceni sobie prywatność).

 

No, ale skoro Acid pisze, że jest nadzieja, że to przywrócą, to może przywrócą. Doraźnie można zmniejszyć współczynnik irytacji wyłączając określonym aplikacjom uprawnienie do powiadomień – żeby te tajemnicze "kropki" pojawiały się rzadziej. Mam nadzieję, że w M6 jest taka możliwość?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem coś fajnego.

Pisałem na stronie że MIUI 6 nie ma automatycznej kopii MIUI. Okazuje się że sam mechanizm jest tylko nie ma menu z ustawieniami. Kopia automatyczna działa na v6 jeśli ją ustawimy na v5 i przejdziemy do v6 bez wipe.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...