Skocz do zawartości

Dostępna aktualizacja globala


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie warto. Mam od wczoraj rano, zainstalowałem od razu, jak Koledzy pisali, kilka rzeczy jest nieprzetłumaczonych (angielski), nawet tego nie zauważam. Poza tyzejm wszystko OK. czy lepiej, nie wiem ale na pewno nie gorzej. Możesz śmiało instalować.

Dnia 8.11.2017 o 11:05, zielu napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, deiwid63 napisał:

W porównaniu do wersji developerkich to Global jest 100 lat świetlnych do tyłu jeszcze wersje podrasowane z 4Pda w wersji Global nadają sie do użytku, a co do Globala od Xiomi szkoda słów.

 

Trzeba tu dodac jakis system minusowania specjalnie dla ciebie :D dev ma swoje plusy jak i minusy,  global ma mniej opcji (przewaznie zbednych) ale minusow tez przewaznie ma mniej. Stwierdzenie, że nie nadaje sie do uzytku jest smieszne... a jesli jestes zakochany w ruskich modach ( nie mowie, ze sa zle) to miarkuj to i nie p***rnicz glupot.

Testowałem sporo wersji dev/miui polska i global stable kiedys i zawsze wychodziło, że można trafić na bardzo dobre wydanie dev, ale z kolejnymi upadetami moze lecz nie musi stac się strasznie c***udnie nie uzywalne. Devy jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone dla ludzi ktorzy maja czas i jakies ogarnięcie aby sie borykać z ew.  błedami. Stable czy to miui polska z dev wersji czy to stable global zdecydowanie częsciej nadją sie do bezproblemowego uzytku a brak kilku opcji typu tryb... nie wiem gry nie powoduje , że stajką się nie uzywalne i sa 100 lat za wersjami dev. 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, deiwid63 napisał:

- Global to Rom  dla tych co nigdy nie rozblokują telefonu i nigdy nie dowiedzą się tak naprawdę co to jest Android

Zapomnialbym moja wersja Epic dodatkowo jest jeszcze podrasowana przeze mnie także nie chce nawet myśleć o Globalu.

Pozdrawiam

 

Czy naprawdę uważasz,  że poza tobą są na tym forum osoby, które nie znają Androida? Nie zamierzam  się  chwalić dlatego by nie wypaść w oczach innych na narcyza, a i nie znając tutaj zaglądających   ludzi obawiam się, że moja  trzydziestoletnia  przygoda z informatyką mogłaby się okazać zbyt  mała w konfrontacji z  ich wiedzą.  To tyle jak chodzi o pierwszą część zacytowanego fragmentu.

Bardzo dobrze, że potrafisz sobie  coś zrobić sam, ale jaki sens się tym chwalić skoro nie  chcesz się tym podzielić?  Nie, nie tutaj. Jest dział - jak byś nie wiedział -  modyfikacje systemowe. Ale Ale skoro już tak zachwalasz Epica, a psy wieszasz na Globalu i Miui pl., Twierdzisz, żete dw ostatnie są złe,, a ja twierdzę, że wszystkie, łącznie z Epiciem mają swoje wady i zalety. Zalety Globala. Napiszę  zaletach i wadach Epica jako, że jest on mniej popularny. Sam go używam z przerwami. Obecnie jestem id kilku dni  na wersji najnowszej  i chyba dopiero ta wersja jest dość dobra. Szybka. Bateria chyba najlepsza - SoT u mnie to około 13 godzin przy trzech dniach (niedowiarkom mogę wrzucić screena).  Jednak i ten rom nie jest bez wad. Pamięć spada poniżej 1gb (mam wersję (4/64). Dla jednych oznaczałoby to, że nie są ubijane apki. I tak jest w istocie gdyby nie jedno ale, a mianowicie  bywa, że przywrócona apka nie reaguje, system każe czekać a po chwili ją zamyka. Nie  zdarza się to często niemniej tak jest. Dodam jeszcze, że jak chodzi w ogóle o prędkość, to dopiero ostatnia wersja dorównuje globalowi. Piszę, że dorównuje choć pewności nie mam. 

Powrócę  jeszcze do tego zdania: "  Global to Rom  dla tych co nigdy nie rozblokują telefonu i nigdy nie dowiedzą się tak naprawdę co to jest Android". Otóż czasy gdy bawiłem się w zmienianie na sile  romów fabrycznych  w modyfikowane już jakiś czas za  mną, szczególnie gdy   robią to  domorośli kucharze, czerpiący  wiedzę z YouTube . Nie bawi mnie też już upiększanie samemu coś co działa w miarę dobrze. Krytykujesz globala, krytykujesz Miui Polska, chłopie  więcej szacunku zwłaszcza dla twórców polskiego Miui, bo już o szacunek dla forumowiczów nawet nie śmiem prosić.

Edytowane przez Roman_M
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pełno zwrotów po angielsku (nawet tych podstawowych jak "Nieodebrane połączenia" itp.) czego w MIUI 8 nie uświadczyłem. Dodatkowo aplikacja poczty kiepska jeśli chodzi o wygląd, wcześniejsza była bardziej przejrzysta. W sumie tylko to jest na minus, do reszty nie mam zastrzeżeń. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem jeden błąd u siebie. Nie przypominam sobie żeby ktoś o tym pisał. Jak dostanę sms'a to mam informację o tym na pasku ale nie mam ikonki. Lekko irytujące to jest, ale w wolnej chwili wrzucę system na czysto to zobaczę czy coś pomoże.
U mnie też jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2017 o 23:13, Roman_M napisał:

A w ustawienia/pasek powiadomień i statusu/pokaż ikony powiadomień masz zaznaczone?

yup. Jakiś błąd po prostu. Coś się gryzie. Wszystkie inne powiadomienia bez problemu się wyświetlają. Podejrzewałem, że raczej nie jest to częsty błąd. Jakoś ciągle mi nie po drodze, żeby od nowa wszystko wrzucać znowu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie bardzo wierzyłem abyś nie sprawdził tego wcześniej, ale...

No to nic innego nie pozostaje jak instalować jeszcze raz, bo zapewne czyściłeś i delvik , i  domyślne.

Tak bywa.  Jednak jak znam życie, to skoro jeden błąd już widzisz nie znaczy,  że nie może być ich więcej, a które - nie widoczne  - mogą   wpływać  na  ogólną stabilność.

Edytowane przez Roman_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalvik i cache czyszczę chyba aż za często. Zresztą po czyszczeniu muszę zatrzymać gboard'a bo inaczej słownika mi nie wczytuję.
Poza tym system hula aż miło dlatego nie chce mi się zebrać bo miflash'owania.
Zresztą smsy w 90% dostaje z banku to też mi to nie przeszkadza aż tak ;)

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie o różnicach między global a miuipolska na miuipolska.pl i zastanawiam się czy na aktualnym stable te różnice względem miuipolska nadal występują. Chodzi mi przedewszystkim o:

1) Polepszona (dwukrotnie) jakość nagrywania rozmów.
2) Polepszony dźwięk odtwarzania rozmów/wideo w serii Redmi.
3) Polepszona jakość nagrywanego dźwięku wideo do 192 kB/s (niektóre modele)
4) Możliwość wyłączenia dźwięku podłączenia ładowarki
5) Poprawione działanie GPS (Qualcommy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rzemic napisał:

Czytam sobie o różnicach między global a miuipolska na miuipolska.pl i zastanawiam się czy na aktualnym stable te różnice względem miuipolska nadal występują. Chodzi mi przedewszystkim o:

1) Polepszona (dwukrotnie) jakość nagrywania rozmów.
2) Polepszony dźwięk odtwarzania rozmów/wideo w serii Redmi.
3) Polepszona jakość nagrywanego dźwięku wideo do 192 kB/s (niektóre modele)
4) Możliwość wyłączenia dźwięku podłączenia ładowarki
5) Poprawione działanie GPS (Qualcommy)

Wg mnie te roznice sie zacierają,np na najnowszym globalu u mnie GPS dziala bardzo dobrze, dźwieki również są w porządku, a najbardziej moim zdaniem zauwazylem roznice z przesiadki miui 8 rom 8.2.1.0 na miui 9,gdzie tam byla slabsza jakosc rozmowy i tu jest wyraznie poprawiona na miui 9,jak i rowniez chyba na miui 8 rom 8.5.8.0, miui polska jak i global maja swoje minusy roznie,np na RN4X na kazdm ostatnim romie przynajmniej gdy rozmawia sie przez telefon,nawet na minimalnym podgloszeniu slychac bardzo glosno rozmowce,ze ktos kto jest obok bedzie slyszal wyraznie i glosno to, na globalu wszystko jest w porzadku z tym :)

Edytowane przez kawosz636
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...