GoldSnickers

Użytkownicy
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

GoldSnickers last won the day on December 7 2017

GoldSnickers had the most liked content!

Community Reputation

27 Excellent

About GoldSnickers

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 03/04/1989

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI 9T

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Koledzy, koleżanki, zainstalowałem dev'a 9.3.28 z androidem pie. Niestety telefon w ogóle nie przechodzi teraz w tryb głębokiego snu. Jestem na etapie oczekiwania na odblokowanie bootloadera, ale wczoraj ładowałem telefon wieczorem i dzisiaj znowu jest podłączony. Przez noc spadło mi 15% baterii, gdzie normalnie jest to 1-2%. Telefon pokazuje mi, że jest ciągle wybudzony, a największe zużycie ma system android. Próbowałem wyrzucać wszystko z pamięci ram, czyściłem pamięć podręczną, pogrzebałem w ustawieniach wifi. Jak teraz jest pod ładowarką, to pokazuje jakby się usypiał, a wcześniej uruchamiałem go ponownie. Próbowałem cuda i dziwy i nic to nie dawało.
 2. Jak u Was telefon "hula" na najnowszym sofcie bez odblokowanego BL ? Coraz bardziej myślę nad odblokowaniem BL i postawieniem całego systemu na czysto. W tej chwili żeby przejść w tryb poziomy YT potrzeba kilku dobrych sekund i na ten czas zacina się w ogóle ekran. Telefon ogólnie się przycina, nie mówię już o tym, że aparat działa jakby chciał a nie mógł. W note 4 do samego końca nie miałem takich problemów. Chociaż tam akurat miałem odblokowany BL, roota i trochę oczyszczony system. Tutaj mam uczucie jakby Xiaomi specjalnie chciało, żebym się zainteresował nowym modelem.
 3. W note 5 jest dużo lepiej. Ogólnie bardziej się postarali z głośnikiem. Dzwonki są dużo głośniejsze jak i rozmowy. Nie wiem czego oczekujesz, ale ja byłem mile zaskoczony, że jest dużo głośniej.
 4. Późno. Od kilku dni się już wytaczała. Ja się załapałem chyba na pierwszą szarżę aktualek. Od wyjęcia z pudełka bateria gówniano trzymała w porównaniu z RN4X. Po aktualce jest wręcz lepiej, ale dalej przy słabym zasięgu sporo zabiera "sygnał sieci". Może naprawią to jak gówniany głośnik rozmów w poprzedniku. W każdym razie gdyby nie RN5Pro na rynek indyjski z innym aparatem, to pewnie lada chwila byśmy widzieli aktualizację do MIUI10 (mówię o stabilnej).
 5. No i pojawia się pytanie czy możemy bezpiecznie usunąć aplikację motywy z telefonu (oczywiście z rootem) czy po wywaleniu kolejnej zbędnej apki już telefon nie wstanie. Bez roota to chyba jedynie zmiana launchera na bardziej konfigurowalny. Nova czy apex też sobie z tym radzą. Jak już się zdecydujesz na roota i denerwują Cię duże ikonki to polecam pobawić się z ustawieniami DPI, sam jadę na 360, ale i 320 dobrze wygląda i dalej wszystko widać.
 6. Ja przy każdej aktualizacji to mam. TWRP robi problemy z małym updatem, dlatego później trzeba ściągać pełnowymiarowy ROM.
 7. Zajrzyj do działu note 4, tam każdy ma MTK. Pierwotnie 4X był na snapie, a potem zrobili burdel w oznaczeniach. Tam się wiecej dowiesz niż tutaj. A najlepiej gdyby ktoś jeszcze przeniósł Twój wątek tam.
 8. W nowym stable'u jest stary dźwięk odblokowywania telefonu czy już nowy ? Irytują mnie cotygodniowe aktualizacje dev'a, która wprowadzają coraz to krócej trzymającą baterię i przy chwili czasu do zabawy wrzucę znowu stabilną wersję. W ogóle miał ktoś z Was taki błąd, że przy obróceniu ekranu chrome wyświetlał "kurza twarz..." i trzeba było odświeżać stronę. Myślałem, że to może wina strony, ale mam tak na każdej stronie. Ba! Nawet bez żadnej strony tak mam.
 9. Widzę, że problem rozwiązałeś, ale zawsze dobrze jest przy okazji (zamiast wywalać apki fb i messengera) wejść w pamięć i wyczyścić dane w pamięci podręcznej. To są śmieci często własnie po starych apkach itp a potrafią zajmować kilka GB.
 10. Poczytaj i popytaj sprzedawcy co i jak. Lamcza dobrze prawi, że możesz odsyłać bez rys. Folia na wyświetlaczu nic nie znaczy. Tylko, że sprzedawca może Ci robić problemy i wtedy możesz się zwrócić do odpowiednich urzędów. Ogólnie to wg. prawa możesz kupić na OLX używane skarpetki i jeśli w ciągu 14 dni nie jesteś z nich zadowolona to możesz je odesłać na własny koszt, a jeśli nie mają widocznych śladów użytkowania większych niż były przy zakupie, to sprzedawca musi oddać pieniądze. Cwaniaków ci u nas dostatek, a na allegro to już w ogóle, jeśli ktoś sprzedaje note 4x ale na mediateku, to mi to trąci cebulą (chociaż niby oficjalnie jest taka wersja). Powodzenia!
 11. @angelika1496, a skoro kupiłaś na allegro to minęło już więcej jak dwa tygodnie od kupna ? Oddaj po prostu telefon. Jeśli to nie wchodzi w grę, to zrób przywrócenie do ustawień fabrycznych, albo jeśli masz możliwość znajdź kogoś kto Ci wgra na czysto nowy soft.
 12. Patrząc na wykresy to chyba nie masz mega zasięgu LTE w okolicy. To mogłoby działać na niekorzyść baterii, ale chyba też nie aż tak. Nie wygląda to wcale aż tak źle. zrób screen'a z "informacji o telefonie" jaką w ogóle masz wersję softu. Skąd w ogóle masz telefon ? Z Polskiej dystrybucji czy chińskiej ?
 13. @angelika1496, w aplikacjach systemowych masz hanguots i facebooka. Jak dla mnie to wystarczy. Nawet takie głupie mapy, mogą sprawdzać czy w pobliżu nie ma czegoś "co byś mogła zrecenzować". Zobacz w statystykach czy oprócz "system android" coś masz na szczycie listy.
 14. Chyba nie. Nie znam innego sposobu. W takim razie zostaje factory reset tylko.
 15. W TWRP. W Romy i modyfikacje masz tutorial jak wszystko wrzucić. Przy okazji możesz sobie wtedy zrootować telefon, zainstalować chociażby titnium backup i wywalić wszystkie apki googla których nie używasz a które też korzytają z baterii.