Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Lector napisał:

Ze tak się wtrącę choć tego zegarka nie mam :P

 

A nie szło by tam wstawić aktualnej temperatury?

Oczywiście zamiast AM/PM.

Niestety przy braku źródeł FW na tą chwilę nie... Ale to by było idealne.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Oj, pomyłka. Teraz powinno być OK.

PL-FW-0.0.9.14-no_am_pm.res

Jest ok 

received_10208725372806742.jpeg

Fakt pustawo oko się już do tego przyzwyczailo więc puki nic się nie wymyśli w zastępstwo  wracam do am pm ,  pomysl nad tą zmiana nazwy w aktywnosciach ze sport na ustawienia albo funkcje

Edytowane przez jjarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, woyto napisał:

Dla mnie ten jest najlepszy! Pokazuje wszystko to co trzeba, jakby zamiast bucików była pogoda to w ogóle byłby sztos. 
Myślicie, że udostępnią kod źródłowy czy jakieś narzędzia dla użytkowników?

Dla mnie też, ale mnie brakuje w nim sekund - jakby zamiast butów były sekundy to ideał :)

24 minuty temu, woyto napisał:

Jak to edytujesz? Też chciałbym się w to pobawić :D

Jest w pierwszym poście link do narzędzia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wersja z okienkami mam jeszcze jedną propozycję.  Okienka w dniach  a w krokach poswiata nie kontur tylko takie delikatne tło jak w oryginale,  cel może być kontur jak w dniach tylko kroki z poswiata no i póki co zostawić am/pm,  przypomnę też o sprawie w aktywnosciach ostatnia zakładka czy da się zmienić nazwę sport na ustawienia albo funkcje 

IMG_20170930_195541.jpg

Edytowane przez jjarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jjarik napisał:

Jak dla mnie wersja z okienkami mam jeszcze jedną propozycję.  Okienka w dniach  a w krokach poswiata nie kontur tylko takie delikatne tło jak w oryginale,  cel może być kontur jak w dniach tylko kroki z poswiata no i póki co zostawić am/pm,  przypomnę też o sprawie w aktywnosciach ostatnia zakładka czy da się zmienić nazwę sport na ustawienia albo funkcje 

IMG_20170930_195541.jpg

Poświaty raczej się nie da, bo do dyspozycji jest tylko 8 kolorów, więc szarego nie ma jako takiego, a chcę w tarczy zachować tonację B&W (w oryginale jest cyan i blue).

Można oczywiście to zasymulować przez odpowiednie zagęszczenie pikseli czarnych, ale jak to próbowałem to była lekka lipa.

Co do SPORT jestem na tą chwile ograniczony ilością znaków, więc nie więcej niż 5, no 6 jeszcze upchnę. 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, woyto napisał:

Po każdej instalacji pliku .res należy wywalić i zainstalować apkę MiFit?

Jak masz root-a to wystarczy zamrozić.

Powrót do AM/PM, zamiana SPORT na Opcje i mały szlif w B&W taczy:

PL-FW-0.0.9.14-v3.res

Jak dla mnie, to jest praktycznie idealnie :)

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszy .res 
Zauważyłem, że po instalacji nowszego pliku res. wszystko działa dobrze, tylko cel w zegarku zmienia się na chyba 8000 korków (mimo, że w apce zaznaczono 5000) i jeszcze włącza się podświetlanie podczas przechylania zegarka do twarzy (ja miałem zaznaczone wyłączone). Wystarczy zmienić ustawienia na inne i wrócić do poprzednich i zegarek się prawidłowo ustawić.

btw. można jakoś masowo skasować powiadomienia (pod swipe up), czy zawsze trzeba lecieć na sam koniec, bo tam jest przycisk kasuj? :/

Edytowane przez woyto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zawsze po GadgetBridge. Wejdź w MiFit i poustawiaj to od nowa. Nawet jak będzie tak zaznaczone czy ustawione jak piszesz, to po prostu to zmień, synchronizacja i ustaw od nowa.

 

Co do masowego usuwania - na tą chwilę się nie da.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomurbanowicz napisał:


A w MrTomi-3.0.8 było OK?

Nie pamiętam. Ok jest w twojej przeróbce Lolex 3.1 i poprzednich. Komunikaty powinieneś mieć w Aktywnościach po uruchomieniu treningu i zaznaczeniu w opcjach zamiany tekstu na mowe (zębatka na ekranie aktywności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę ten wątek od samego początku, mam na oku ten zegarek od dłuższego czasu i mam Panowie do Was takie pytanie, czy jest sens czekać na wersję angielską tego zegarka, czy jednak chińska wersja plus ten mod?

Podejrzewam że w angielskiej wersji też pewnie się będę bawił w zmianę języka, ale nie mam pewności czy zadziała.

Dodatkowe pytanie to takie, czy po wgraniu języka polskiego wszystko dalej działa bez problemu? Tzn. jeśli pojawi się nowy firmware w nowszej wersji Mi Fit to czy wszystko w zegarku dalej będzie spolszczone?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź która rozwieje moje wszystkie wątpliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrTomi-3.1.0 PL z polskim głosem już działa :) - POBIERZ

30 minut temu, dan-tom napisał:

Dodatkowe pytanie to takie, czy po wgraniu języka polskiego wszystko dalej działa bez problemu? Tzn. jeśli pojawi się nowy firmware w nowszej wersji Mi Fit to czy wszystko w zegarku dalej będzie spolszczone?

Jeśli będziesz korzystał z oficjalnej wersji MiFit, to po aktualizacji zmieni Ci firmware na oryginalny - stracisz PL etc. Ja w swoich modach MiFit wywalam FW od Amazfit, żeby nie aktualizował automatycznie firmware'u.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasznowak napisał:

Witam. Po ustawieniu tej tarczy mam przedstawiony obrazek pogody na najnowszym FW. 

Pokaż z tą poprawką: PL-FW-0.0.9.14-v3.fw

Nigdy tej tarczy nie sprawdzałem, bo dla mnie jest ona mega nieczytelna :)

U mnie teraz OK.

pogoda.thumb.jpg.7efaf76359dddc4ab076a17ad8a86848.jpg

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...