Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, świetna robota Panowie z fw do Amazfita oraz z tarczami. Obserwuje wątek, bo w przyszłym tygodniu dostanę swojego Amazfita i będę się z nim bawił wg instrukcji na pierwszej stronie.
Ale mam do Was jeszcze takie pytanie, zakupiłem i otrzymałem z Chin jeszcze opaskę Amazfit midong band. Ciekawa rzecz, duży ładny ekran, działa z mi fit, gadgetbridge też ją widzi. Jest jedynie problem z chińskimi znakami w menu oraz krzaczkami w wiadomościach z polskimi znakami.
Jest jakiś sposób na wyciągnięcie fw z tej opaski tak, abym mógł spolszczyć sobie tę opaskę?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mi Band 2. Przy dwóch aplikacjach MiFit + Notify krótko bateria wytrzymywała. Przed chwilą zainstalowałem firmware od Tomi i MiFit 3.1 z pierwszego wpisu. 

Czy można do MiFita dodać cykliczny pomiar tętna,  na podobieństwo ze statystykami jak w Notify? 

W MiFicie pasuje mi przedstawienie snu,  a w Notify właśnie pomiar tętna. Tylko czy jest sens trzymać dwie aplikacje? 

Tymbardziej że Notify od jakichś dwóch ostatnich wersji często gubi połączenie z Mi Bandem 2.

Edytowane przez Marko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz wiesz jak się dobrać do tłumaczeń w mifit? Ponieważ chciałem trochę bardziej po polsku zrobić sekcję np. aktywność bo razi mnie ZEWNATRZ i WEWNATRZ mi.in. O ile w menu głównym obrazki podmienię to trzeba jeszcze to zrobić w menu ustawieniach gdzie jest do wyboru jaka funkcję ma mieć długie naciśnięcie guzika w zegarku.

Powinno być jeśli już to NA ZEWNĄTRZ a konkretniej z angielskiego tłumaczenia tej funkcji - BIEGANIE NA ZEWNĄTRZ lub nawet samo BIEGANIE. Angielska opcja WEWNATRZ to bardziej pasuje jako BIEŻNIA

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fake4r napisał:

@tomurbanowicz wiesz jak się dobrać do tłumaczeń w mifit? Ponieważ chciałem trochę bardziej po polsku zrobić sekcję np. aktywność bo razi mnie ZEWNATRZ i WEWNATRZ

Wiem jak się dobrać, bo trochę potłumaczyłem.

28 minut temu, Wojusek napisał:

Odzaluj 10zl i kup sobie sole tools&band.

Jeśli już miałbym odżałować, to Notify&Fitness z racji transliteracji tekstu powiadomień - tylko ta apka, na tą chwile na to pozwala. Czyli jak otrzymamy wiadomość z polskimi znakami, Notify zamieni je bez PL znaków, i nie będzie ????? w tekście wiadomości. 

No i Tools&Mi Band nie klika jeszcze z Amazfit.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fake4r napisał:

@tomurbanowicz podrzucisz linka do jakiegoś tutka, jeśli gdzieś jest dostępny?

Poszukaj w necie, albo na XDA APKTOOL i uzbrój się w swój certyfikat i klucz API do Google Maps.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w MiFit poprawić edycję czasu snu? Chińczycy skopali to jakieś 4 miesiące temu, było już dobre 5 aktualizacji i nie naprawili. A opisałem im problem kilka miesięcy temu. 

Wczoraj zainstalowałem firmware od MrTomi i jego MiFita 3.1. Właśnie wyłapałem ten sam problem. 

Mianowicie gdy zasnę po 24 godzinie,  a po przebudzeniu rano aplikacja doliczy mi niesłusznie dodatkową godzinę snu (bo byłem za mało aktywny), to przy edycji tej godziny po pobudce MiFit samoistnie podmienia dzień zaśnięcia. Wyświetla że spałem np. 33 godziny, każda próba zmiany dnia kończy się niepowodzeniem. Ostatecznie muszę oszukać i podać,  że zasnąłem o 23:59 dnia poprzedniego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz

W tools&band też można ogarnąć tak żeby nie było ? w wiadomościach, aczkolwiek nie chciało mi się z tym bawić, bo nie bardzo mi to przeszkadza. Tools &band ma opcję która pozwala na to by dane frazy występujące w powiadomieniu zamieniać na inne. Wystarczy w wyjątkach dopisać by ą wyświetlał jako a, ż jako z itd. Minus taki że z tego co pamiętam wyjątki trzeba dodawać do każdej apki z osobna.

Edit

 

Screenshot_2017-10-16-14-16-18-736_cz.zdenekhorak.mibandtools.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wojusek napisał:

@tomurbanowicz

W tools&band też można ogarnąć tak żeby nie było ? w wiadomościach, aczkolwiek nie chciało mi się z tym bawić, bo nie bardzo mi to przeszkadza. Tools &band ma opcję która pozwala na to by dane frazy występujące w powiadomieniu zamieniać na inne. Wystarczy w wyjątkach dopisać by ą wyświetlał jako a, ż jako z itd. Minus taki że z tego co pamiętam wyjątki trzeba dodawać do każdej apki z osobna.

Może i tak, ale z Amazfit nie klika jeszcze Tools&Band. Chyba, że czegoś nie wiem.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz

Nie, nie klika:) szczerze to myślałem że osobie wyżej chodziło o BAND2. Czasami na telefonie mieszam się już w tych tematach.

A co do tools&band to mam nadzieję że niedługo inne urządzenia też będzie osblugiwal bo coś tam ostatnio pododawali a mój amazfit już do mnie leci od majfriendow :)

Edit.

Widzę w changelog'u że ostatnio do obsługiwanych dorzucili amazfit arc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda nieco inaczej.
I faktycznie dotyczy Mi Banda 2 i apki MiFit.
W rzeczywistości zasnąłem około godziny 00:47 a po 10 rano doliczyło mi czas przy komputerze jako sen.
Czasu zaśnięcia nie ruszałem w edycji, jedynie odciąłem zbyt późną pobudkę.
Po czym okazało się że apka przestawiła mi dzień zaśnięcia. Dzień niemożliwy do zmiany, nie zapisuje takiej zmiany.

Wcześniej miałem Meizu M2 note, i problem występował może od czerwca.
Obecnie przesiadłem się na Xiaomi Redmi Note 4x. Zmieniłem firmware w opasce na pl od Tomi, i MiFit 3.1 z tego tematu no i problem znowu się pojawił. af4ef8ac5ebe66a69d3d4878938a5f7d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Dnia 16.10.2017 o 20:40, Marko77 napisał:

I wersja zmieniona przez MiFit.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post, wraz z obrazkiem, dodając jeszcze pół strony pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ogromną włożoną pracę, język pl do zegarka wgrałam bez problemu.

Powracam do zadanego tu wcześniej pytania odnośnie godziny w aplikacji Mi Fit - w każdej z wersji (czy ze sklepu play, czy z Lolexem czy z MrTomi) mam błąd godziny w aktywnościach, w zegarku np jazda na rowerze 19:31 16/10 a w aplikacji 20:31. Wytłumaczcie jak krowie na rowie czy to juz tak ma i gdzie ewentualnie zmienić, żeby było poprawnie.

Jak sprawić, żeby niezsynchronizowane aktywności "wlazły" do mifita. Mam w zegarku 2 treningi, nie chcą się zsynchronizować. Odświeżanie, restart itd nic nie daje.

Mam tez z aplikacją problem podobny do Marko77 - przy edycji danych snu (zasnęłam po godzinie 1 w nocy 16.10, a sen zliczało mi od 15.10) nie mogę zmodyfikować dnia i po modyfikacji pokazuje jakieś głupoty.

Dochodzę do wniosku, że ta aplikacja jest jakaś kopsnięta. Jest zatem cos lepszego?

Edytowane przez BALezniak
Dopisanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fake4r napisał:

Ktoś już wypróbował?

Ja próbowałem translatora - działa. Tylko działa to na wersji angielskiej nie chińskiej, czyli poprawia wersję angielską.

 

Zrobione:

modek.thumb.jpg.100adc852e73efe23bcf00955bf22134.jpg

W pierwszym poście podmienię FW z tą modyfikacją.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewną upierdliwość w Notify & Fitness (zgłosiłem już problem autorowi). 

Przy połączeniu głosowym (gdy ktoś dzwoni), na zegarku mogę wyciszyć dzwonek w telefonie lewym przyciskiem. No i wycisza się, z tym, że po skończeniu rozmowy w telefon mam wciąż wyciszony, nie wraca do stanu sprzed połączeniem.

Z samym MiFit działa to elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...