Skocz do zawartości

MI6 - pytania ogólne - watek zbiorczy


BarthezzVTi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam wersje MIUI 10.4 by xiaomi.eu 9.4.11 wersja Androida 8.0.0, chciałem uaktualinic ale do jakiej wersji  zeby było w miare stabilnie. Czy przy przejsciu z MIui 10 na Miui11 wystarczy najpierw zaktualizować TWRP do najnowszego i zainstalować ROM najnowszy , czy trzeba zachować jakieś dodatkowe  kroki w trakcie instalacji.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam zrootowane Mi 6 z TWRP i teraz, gdy chcę zainstalować aktualizację systemu przez systemową aplikację, to po restarcie pokazuje mi się okno TWRP i aktualizacja nie idzie. Co powinienem zrobić?

 

Edit: dobra, zrobiłem do przez XiaoMiFlash.exe

Edytowane przez poziomek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że włączenie oszczędzania energii wyłącza Wam wibracje przy dotknięciu oraz dźwięki wybierania, blokowania, zrzutu i usunięcia? Myślałem, że to wina systemu, ale po czystej instalacji MIUI 11 i aktualizacji aplikacji systemowych nadal jest tak samo. Jak wyłączę oszczędzanie, to wszystko wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam Globala 9.2.2.0 (7.1.1) nadal i nie wiem czy aktualizować do 11.0 z tego wzgledu ze nie ma na nim blędów. Ktoś może powiedzieć czy ma lub występują jakieś wiekszę bugi? Przez OTA wyskakuje mi jak na razire 10.3.4.0, ale raczej muszę go zaktualizować właśnie do 10 a później dopiero do 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, butcher23 napisał:

Mam Globala 9.2.2.0 (7.1.1) nadal i nie wiem czy aktualizować do 11.0 z tego wzgledu ze nie ma na nim blędów. Ktoś może powiedzieć czy ma lub występują jakieś wiekszę bugi? Przez OTA wyskakuje mi jak na razire 10.3.4.0, ale raczej muszę go zaktualizować właśnie do 10 a później dopiero do 11.

Ja tam jestem zadowolony. 

Wszystko działa. 

Bateria w porządku. 

Bugów nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom v11.0.6 naprawde działa stabilnie. Zdaje mi sie, że jest płynniej i ciut szybciej w działaniu całego systemu. Bateria od nowości nie wymieniana (2 lata) zdaje mi się, że jest lepiej w optymalizacji, chodź nie sprawdzałem tego dokładnie. Używałem klika lat launchera Apex w wersji 3.3.3 i naprawde wszystko było ok. Tutaj na początku też działało w porządku, ale akurat przestały być aktywne wigety i zaczęły się wysypywać...zdecydowałem sie na stockowy launcher i tu zaskoczenie z szufladą :) Kapitalna sprawa i proste rozwiązanie.  Ciemny motyw super.

Są rzeczy które mi się nie podobaja: 

Powiadomienia na górnej belce są jednokolorowe (białe/szare) chodź aplikacja MiFit jest pomarańczowa, ale reszta już w jednym kolorze i ciężko je rozróżnić. Jak się rozwinie to czywiście ikony są już w swoich kolorach.

Druga rzecz którą zauważyłem to błąd z synchronizacją czy to Google czy Whatsup komunikat: W tej chwili występują problemy z synchronizacją. Synchronizacja będzie możliwa w krótce. Chodź z tego co widze to działa...

Jeśli ktoś ma ewetulanie rozwiązanie to chętnie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak. Aktualizuj adb do najnowszej wersji 1.4.3. Potem w TWRP zignoruj informację o haśle (nacisnąć przycisk Cancel), następnie przejść do opcji Advanced > ADB Sideload > przesunąć suwak. ROM xiaomi.eu oraz inne pliki, jeśli je wgrywasz, muszą być na komputerze w katalogu, gdzie posiadasz pliki adb (np. Minimal ADB and Fastboot). Telefon podłączyć kablem do komputera, a następnie uruchomić Minimal ADB and Fastboot i wpisz komendę: adb sideload xiaomi.eu_multi_MI6_20.4.30_v12-9.zip. Po potwierdzeniu enterem aktualizacja rozpocznie się automatycznie – może ona potrwać dłużej niż zwyczajowo w TWRP. Opcja nie wymaga formatu partycji /data, po wgraniu można normalnie uruchomić system (mimo zaszyfrowanych danych w TWRP).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale tą metodą też pokazało błąd: E1001: Failed to update system image. Updater process ended with ERROR: 7. Okazało się, że jakoś źle był ściągnięty plik ROM-u (na telefonie). Pobrałem jeszcze raz, tym razem na kompie i poszło :-D.

Edytowane przez Dru79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...