Skocz do zawartości

Bateria w Redmi 4x


mateuszmagiera12

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie podobnie na globalu9f7363098599daf0cdde6f597b30ea29.jpg9c1e619fb1a63a92da854a27d5514578.jpga3fe6a175d74327175be0376ff2b8014.jpgcbe7ff2850e238814862c32216c6ac0f.jpg

 

Rekord to ponad 4 dni ale telefonu prawie nie uzywalem.

 

 Jedno co mnie dziwi to po odłączeniu od ladowarki pierwsze kilka procent leci w mgnieniu oka w ciagu 2h potrafi spasc 5% i nie bawie sie telefonem.

Do okolo 80% bateria leci szybko pozniej jakby zwalnia i jest ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja mam od kilku dni tego xiaomi i powiem wam że umnie cos lipa z tą bateria fakt dużo po stronach śmigam i to na LTE  słucham muzyki czasem grę odpalę i po 13 g od ładowania 52%spadlo dziwi mnie to na te pojemność co ma ta bateria . Zaznaczam że mam w nim miui 9 i Nova luncher także zobaczymy jak będzie dalej .

Edytowane przez Lukas8707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tpawel napisał:

Bez informacji ile czasu świecił ekran Twoje lamenty nic nie znaczą ;)
Bo jak z tych 13h zrobiłeś 5h na ekranie i jeszcze połowę baterii masz to jest wszystko w porządku. A jeśli np 2h ekranu tylko to musisz szukać

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
 

No zrobiłem z 5 nawet lepiej. Później jeszcze w pracy na nocce go katowalem aż zjechał do 30% także o 15 30 go podłączyłem do ładowarki na 19% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo zakupiony Redmi 4X.

Czy przy 23h od ładowania (23h standby, LTE, bez danych mobilnych), w tym 2h15min~ SOT i aktualnie jest 69% baterii jest ok? Bo nie wiem czy powinienem o coś walczyć, czy nie?

W tym czasie cały czas włączone wifi, kilkukrotnie lokalizowany telefon przez google (aktywowałem dostep na kompach do konta google w razie zgubienia tel), troche FB/Snapchata/Messengera/Instagrama/Internetu przez Operę.
Zainstalowane w/w, nie grzebane w żadnych opcjach oszczędzania, jedynie zezwolenia na autostart dla używanych aplikacji.
Soft to 9.2.4.0 Global.

Robiłem tylko przywrócenie do danych fabrycznych (to w zasadzie wipe, nie?) przy przechodzeniu z miui 8 na miui 9 (9.2.3.0) - zaraz po wyjęciu z pudełka.

Edytowane przez Lwpek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lwpek napisał:

Świeżo zakupiony Redmi 4X.

Czy przy 23h od ładowania (23h standby, LTE, bez danych mobilnych), w tym 2h15min~ SOT i aktualnie jest 69% baterii jest ok? Bo nie wiem czy powinienem o coś walczyć, czy nie?

W tym czasie cały czas włączone wifi, kilkukrotnie lokalizowany telefon przez google (aktywowałem dostep na kompach do konta google w razie zgubienia tel), troche FB/Snapchata/Messengera/Instagrama/Internetu przez Operę.
Zainstalowane w/w, nie grzebane w żadnych opcjach oszczędzania, jedynie zezwolenia na autostart dla używanych aplikacji.
Soft to 9.2.4.0 Global.

Robiłem tylko przywrócenie do danych fabrycznych (to w zasadzie wipe, nie?) przy przechodzeniu z miui 8 na miui 9 (9.2.3.0) - zaraz po wyjęciu z pudełka.

Wynik może być.... Mi wychodzi średnio 1 - 1.5 godziny Sotu na 10% zużycia baterii.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrino Czyli nie ma zbytnio czym się przejmować? Bo przecież te FB i inne instagramy w tle też coś czasem zżerają. No i prawie 24h standby+wifi też przecież coś prądu zżarło.

Ktoś ma doświadczenia/korzysta z opcji przy oszczędzaniu baterii "scenariusze -> Tryb uśpienia"? Ten tryb który wykrywa gdy się śpi i czyści pamięć/wyłącza wifi/gps/dane etc.
To coś w rodzaju "deep doze" w Androidzie? On ma jakieś okna synchronizacji? Czy po prostu wyłącza wszystko do momentu gdy odblokujemy telefon (czy może reaguje na ruch również, jak deep doze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerek
Odnośnie twojego pytania czy telefon poniżej 9% chodzi wolniej - Tak jak najbardziej, mam tak samo.

 Świetnie to widać w apce CPU Throttling https://play.google.com/store/apps/details?id=skynet.cputhrottlingtest&hl=pl
W której można wybadać jak zachowuje się taktowanie procesora/rdzenii i ich obciążenie (w tej apce to odnośnie temperatury, ale zauważyłem tutaj właśnie to zachowanie poniżej 10% baterii).
Wedle moich obserwacji, poniżej tych 9% telefon w zasadzie wyłącza rdzenie i zwykle korzysta tylko z jednego/dużo mniejszej ilości niż zwykle (i to o zmniejszonym taktowaniu do ok. 1GHz).

Stąd te obniżenie wydajności. Telefon zachowuje się tak nawet gdy nie jest włączona opcja "oszczędzanie baterii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System android - 37%  to dużo ? mam wyłączone blokowania aplikacji oraz czyszczenie pamięci ponieważ wiadomości MSG mi wisza bardzo często jako nie odczytane (jak nie wejdę ręcznie do MSG to nie wiem ze ktoś pisał). Do końca nie wiem czy to ich zj**..na aktualizacja czy nowy telefon (4x) bo jedno z drugim zbiegło sie razem. Mam też taki problem ze aplikacja bankowa nie przysyła mi powiadomień o wpływach wiec powyłączałem te blokowania aplikacji i obserwuje.

Edytowane przez magik80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

System android - 37%  to dużo ?

 

U mnie system wacha sie miedzy 20-25%

MSG działa mi ok nawet przy wylaczonych plyeajacych oknach. Nie aktualizowalem systemu od momentu zakupu i jestem zadowolony wszystko dziala. Miui 8.2.9.0

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedno - GPS Włączony (pod wykresem baterii).

 

Teraz zatrybiłem. Na globalu przy GPS jest dodatkowo adnotacja "włączony" co wcale nie znaczy, że GPS Ci działa. Jeśli jest włączony to pod tym pokazują się takie same kreski jak przy ekranie czy Wi-Fi. Jeśli masz pusto znaczy, że nie działa. Na xiaomi.eu jest samo GPS.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To broń Boże nie aktualizuj MSG bo to jest tragedia. W miarę z nim doszedłem do ładu - ma wyłaczone blokowanie i kłódkę w pamięci. I Powiedzmy że działa. Pozostałe aplikacje ustawiłem na blokowanie. - Podobnie jak MSG mam ustawioną aplikacje bankową i przyszło powiadomienie o przelewie.  Co wpływa na te % systemu ?

Edytowane przez magik80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=38097]piotrino[/mention] Czyli nie ma zbytnio czym się przejmować? Bo przecież te FB i inne instagramy w tle też coś czasem zżerają. No i prawie 24h standby+wifi też przecież coś prądu zżarło.

Ktoś ma doświadczenia/korzysta z opcji przy oszczędzaniu baterii "scenariusze -> Tryb uśpienia"? Ten tryb który wykrywa gdy się śpi i czyści pamięć/wyłącza wifi/gps/dane etc.
To coś w rodzaju "deep doze" w Androidzie? On ma jakieś okna synchronizacji? Czy po prostu wyłącza wszystko do momentu gdy odblokujemy telefon (czy może reaguje na ruch również, jak deep doze)?
Moim zdaniem nie ma się co przejmować.... Zużycie baterii to indywidualna sprawa....

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mała cegiełka odnośnie trzymania baterii, na początku starczała ledwo na 2 dni a nawet nie w nocy fon nieużywany i 25% baterii mniej, wyłączyłem tylko wifi i bateria trzyma zdecydowanie dłużej, 2,5 dnia i mam ponad 50%,  android 7 i nakładka 9 wersja global

Edytowane przez PIOTR a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
zepsuło mi sie USB na globalu podczas rootowania i ponieważ miałem problem z miflash, to skorzystałem ze strony Miui Polska i wgrałem sobie jakiegoś xiaomi.eu. Tylko... czy to nie jest chińska wersja? 21b37ef00a4225afd26f0af77ad8b667.jpg
Wygrałeś stabilną Android 6 a mamy już 7

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...