Jump to content

jogus48

Użytkownicy
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  moto g LTE

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jogus48's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. mam miui global 9.6.5, jakoś nie chciałem zmieniać na miui 10. jest sens przechodzić? jak z baterią? nie podobają mi się nowe paski głośności, jaki jest z nimi problem?
 2. wygląda na to że już po wszystkim - dioda się nie pali, telefon się nie uruchamia, coś tylko odzywa się w płycie głównej. Jedzie już go mnie drugi 4x, tymczasem jestem w posiadaniu odpadów elektronicznych Zostawię sobie tylną obudowę i płytę główną.
 3. Raz udało mi się wejść na chwilę do menu gdzie uruchamia się TWRP, ale się po chwili wyłączył
 4. Witajcie, niestety mój 4x uległ zalaniu. Chwilę po wyjęciu z wody działał, ale się wyłączył. Pierwsze co zrobiłem to zdjąłem tylną klapkę. Próbowałem go włączyć (raczej niesłusznie) - potrafił co chwila się włączać na logo MI, wyłączać, wibracja, logo MI, wyłączać. Aż nie odpiąłem baterii. Jeśli go podepnę do prądu bez baterii, to albo miga dioda LED, albo tak samo to ciągłe resetowanie. Ponieważ jest 1.11, jedyne co miałem to denaturat - w nim zanurzyłem płytę główną i gniazdo USB na jakieś 20min, na razie bez zmian. Zauważyłem, że coś ciuchutko ćwierka obok głośnika do rozmów, chyba też coś się grzeje. Zależy mi tylko na odzysku danych z tego telefonu, najbardziej to zdjęcia, ewentualnie backupy z TWRP, Titanium, gdyż zamówiłem innego 4x. Jakieś pomysły?
 5. Kontynuując to co napisałem tutaj https://miuipolska.pl/forum/topic/24873-problem-ze-s%C5%82abym-zasi%C4%99giem/?do=findComment&comment=449997 Miałem przenieść nr do Orange z a2mobile, ale był jakiś problem jako iż mój nr nie jest aktywny (akurat, tylko dziwne że ciągle z niego korzystam), przez jakiś czas miałem dwie karty w telefonie. No i na Orange zasięg też znikał (choć to mogę jeszcze sprawdzić). Z tym że dla mnie to nie jest problem, że zasięg znika. Problem polega na tym, że jak telefon utraci zasięg, to nie chce automatycznie połączyć się z siecią, gdy jestem w miejscu, gdzie ten zasięg jest. Tego problemu nie mam na moim starym telefonie. Mój sprzedawca jako iż miałem problem i musiałem otworzyć obudowę telefonu, nie chce przyjąć go na gwarancję (i walił go pies), twierdzi że to przez mikropęknięcia na obudowie od uderzeń. Sam ma Redmi 3 i ma to samo. Jasne, mikropęknięcia na obudowie...
 6. Karta nic nie daje - przetestowałem ją na innym telefonie i ten też potrafi stracić zasięg w tym miejscu, ale po przejściu w inne miejsce automatycznie łączy się z siecią.
 7. Mam problem ze swoim 4x, potrafi gubić zasięg. Najczęściej w takiej sytuacji uruchamiam i wyłączam tryb samolotowy, lecz nie zawsze to działa i wtedy resetuję telefon. Zmiana sieci na preferowaną 3G pomogła mi na 1 dzień. Rzecz dzieje się w najczęściej w pracy, mam numer w a2mobile, gdzie jakość zasięgu zależy głównie od tego czy jestem w hali, ale generalnie też w niej działa. Np wczoraj nie było problemów z zasięgiem, ale nie wiem czy to dlatego, że zapomniałem wyłączyć WIFI? Ten problem nie byłby tak uciążliwy, gdyby po utracie połączenia z siecią sam się z nią łączył, bez restartu z mojej pomocy. Soft to xiaomi.eu 9.2.1 + root. Zauważyłem też że kreski zasięgu potrafią spaść jak trzymam telefon pionowo oburącz, tak jakbym chciał coś pisać na telefonie.
 8. Cześć, widział może ktoś jakiegoś moda, aby na pasku powiadomień zegar był po prawej stronie? Wszystkie mody tyczą się wyśrodkowania.
 9. Witam, próbując zrobić testpoint, musiałem zdjąć tylną klapkę. Używałem do tego dokumentów typu dowód osobisty. Skutkiem tego pokrzywiłem ramkę wokół ekranu, wygląda to średnio. Chciałbym się spytać czy jest możliwość aby wymienić korpusu bez uszkodzenia wyświetlacza? Oczywiście wiem, że sam tego nie zrobię, gdyż ekran jest przyklejony do korpusu.
 10. jogus48

  Etui i szkło

  Pytanie odnośnie etui MSVIi. Czy ono zachodzi na ramkę wyświetlacza? Mógłby ktoś zrobić foto jak to wygląda w rzeczywistości? Oprócz tego, która wersja jest mniej śliska, satynowa czy piaskowa? A może miał ktoś kiedyś Moto G w ręku? Tam klapka była taka gumowata i to byłby dla mnie ideał.
 11. Witajcie, tydzień temu miałem problem, ponieważ uruchamiając ponownie telefon, coś się popsuło. Skutkiem tego logo Miui pokazywało się na 3 sekundy i znikało. Ostatecznie poradziłem sobie z problemem, robiąc testpoint i wgrywając Globala przez Miflash. Aktualnie telefon działa, ale mam problem z przywróceniem danych z restore poprzez TWRP. Wcześniej miałem wgrane xiaomi.eu 8.5.3 z racji tego, że dobrze działała mi tu bateria oraz że nie mają znaczenia dla mnie cyferki i nie mam czasu na dłubanie. Roota i wgranie TWRP robiłem wg tego poradnika, użyłem tych samych plików: No i jest problem, bo za każdym razem czy zrobię backup czy restore, pokazuje mi się błąd "Failed to unmount system (device or resource busy)" W TWRP próbowałem wejść w Mount i pozaznaczać wszystkie opcje. Próbowałem też zmienić system plików, ale tu też wyskakuje jakiś błąd. Wydaje mi się, że problem nie leży w tej wersji TWRP, bo z niej korzystałem wcześniej i nie narzekałem.
 12. przed serwisem wgrywasz Globala MiFlashem. a co do latania części - może to wibratorek?
 13. a próbowałeś bez szkła? naprawdę jest różnica?
 14. Hej, mam drobny problem. Na dotyk w telefonie nie narzekam jeśli mam telefon w dłoniach. Ale jak położę go na stole i tak naprawdę dotykam go 1 palcem, to działa zauważalnie gorzej - np. nie mogę rozsunąć belki powiadomień. Wystarczy że złapię nawet z boku za metalową część obudowy, to dotyk ożywa. Wystarczy że oprę go tyłem obudowy o dowolną odkrytą część ciała, to działa dobrze. O co chodzi? Załączam film - widać że najpierw dotykam tylko 1 palcem, a 2gi raz dotykam delikatnie z boku obudowy - widać chyba różnicę
×
×
 • Create New...