Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tylko trzeba się wysilić i odpalić Miflasha albo google. W Note 2 nie było. Dopiero w RN 4 dodali. :facepalm:

6vsehfj4z0wx_t.jpg

Żeby zakończyć offtop, bo temat nie helpdesk dla ludzi którym się nie chce:

Zauważyliście, że od dłuższego czasu wydają na nasze urządzenia ROMy (en.miui) pojawiają się i znikają (suspended)? ;)  Ostatni stable dla naszych urządzeń to: V8.2.5.0.MCFMIDL. Smutne :P Tyle w temacie aktualizacji od Xiaomi :P

Jeszcze 4 dni do premiery OnePlus :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mgcompany napisał:

Nie ma. Jest tylko tygodniowa. Albo zostań na tym co jest oryginalnie (czyli Global stable, aktualizacje wychodzą co kilka tygodni), albo zainstaluj sobie tygodniówkę xiaomi.eu.

Pamiętaj o jednym - Note 4 Snap to jest to samo co Note 4X (obydwa mają nazwę kodową mido) i ROMy są oznaczone jako: "Redmi Note 4 Qualcomm", "Redmi Note 4 Snapdragon", "Redmi Note 4 SD625", "Redmi Note 4X" i wszelkie skróty od tych nazw. Jak wgrasz ROM od Mediateka, to na 99% możesz iść do sklepu po nowy egzemplarz.

Tak dla pewności jeszcze spytam ;) pobierając ROM stąd - http://en.miui.com/download-309.html#468 (oczywiście Qualcomm Global) albo stąd http://en.miui.com/download-321.html z zaznaczeniem Note 4X Global to nie ma różnicy z pierwszego czy drugiego linku byle żeby był Qualcomm Global albo 4X Global

A i drugie pytanie, czy ktoś z was ma kolor złoty i czy pojawiają się na nim odpryski ?? zwłaszcza po etui, niby to metal ale wolę zapytać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gwalberg napisał:

Jeszcze jedno pytanie; czy właściwie warto blokować z powrotem bootloader scrackowany przez Goldiego? Czy po prostu twrp i xiaomi.eu

Gdzieś czytałem że były jakies problemy i fony nie wstawały.

Jak najbardziej najpierw musisz oficjalnie odblokować bootloader, bo to że jest wgrany syf i scrackowany bootloader, nie znaczy że zainstalujesz każdy ROM. Oni mają swoje obejścia do instalacji swojego softu, ktoś na innym forum pisał, że rozmawiał z Goldim i podobno mają swoich ludzi do grzebania w telefonach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mgcompany napisał:

Jak najbardziej najpierw musisz oficjalnie odblokować bootloader, bo to że jest wgrany syf i scrackowany bootloader, nie znaczy że zainstalujesz każdy ROM. Oni mają swoje obejścia do instalacji swojego softu, ktoś na innym forum pisał, że rozmawiał z Goldim i podobno mają swoich ludzi do grzebania w telefonach.

Wgrałem Redmi Note 4X Latest Global Stable Version Fastboot File Download, zablokowałem  bootloader i wysłałem zgłoszenie do Xiaomi. Później  MiUnlock w wersji 1.1, i myślę że wszystko będzie okey.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej najpierw musisz oficjalnie odblokować bootloader, bo to że jest wgrany syf i scrackowany bootloader, nie znaczy że zainstalujesz każdy ROM. Oni mają swoje obejścia do instalacji swojego softu, ktoś na innym forum pisał, że rozmawiał z Goldim i podobno mają swoich ludzi do grzebania w telefonach.

Mam scrackowany bootloader of Goldiego i normalnie wszystko się wgrywa ;p Twrp, romy, śmigają skrypty, partycje i alokacje są dokładnie takie same jak w oficjalnym romie. Miflash też działa bez problemu. Ale może faktycznie nie dotyczyć wszystkich urządzeń. W RN4 w jest git ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Czytałem też o masowym odblokowywaniu bootloaderów przez chińskich sprzedawców. Ile w tym wszystkim prawdy? Nie wiadomo. :) 
I tak warto wysłać wniosek o zgodę, by mieć już na przyszłość możliwość odblokowania bez czekania. No i nie wiadomo co oni tam z tymi softami robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Ale w momencie w którym chcemy mieć miui Polska czy inny custom to i tak nie ma żadnego znaczenia. Bootloader odblokowany, adb on i nic nam po odciskach palców, pinach itd itp.;p I nie robi różnicy crack czy oficjalnie - zero zabezpieczenia.

 

Zgodę zawsze warto mieć to prawda. Ale w zwykłym użytkowaniu nie ma różnicy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy wgrywaniu TWRP. Ściągnąłem wszystko prawidłowo, zainstalowałem prawidłowo, jednak gdzieś jest błąd. Po wgraniu TWRP zrestartowałem recovery i po włączeniu wisi logo miui. Nie wiem co może być przyczyną. Robiłem według tego tutka:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Dodam że jak wchodze w recovery to pojawia się taki napis:

unmodified system partition

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, painball napisał:

Global jest przyczyną. No verity opt encrypt trzeba wgrać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Wszedłem do recovery poprzez vol+ i power. Podpiąłem pod kompa i wrzuciłem TWRP zainstalowałem zaznaczając boot i zrestartowałem recovery. Wgrałem xiaomi eu i śmiga bez problemu. Teraz zabieram się za roota i xposed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, painball napisał:

Też można. Jak chcesz global to musi być no verity wgrane. Do xiaomi EU nie ma takiej potrzeby.

Do EU też nie będzie xposed, bo nie ma xposed do Android nougat.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

No to problem. Miałem dziś zacząć zgłębiać temat. Jeśli nie ma jednak xposed na EU to muszę rozważyć powrót do Globala. Tylko nie wiem czy dobrze gdzieś czytałem ale trochę jest roboty ze zmianą na Globala.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze glupio spytam, ale wole sie upewnic: Majac redmi note 4 global (na snapie i z pasmem b20) by wgrac xiaomi.eu wrzucam wersje pod redmi note 4x? Z tego co wyczytalem to redmi note 4 global rozni sie tylko tym od 4x, ze ma b20, czyli xiaomi.eu pod note 4x powinien pasowac. Mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie, przekopałem się przez całe forum ale nadal nie rozumiem jednego - czy jest nadal taka opcja, jak w xiaomi 3, że po odblokowaniu bootloadera można najzwyczajniej w świecie miflashem wgrać xiaomi.eu? Wydaje mi sę, że z tamtym modelem tak zrobiłem, ale już kompletnie zgłupiałem - wszyscy piszą o twrp i odblokowywaniu roota - nie jest mi to kompletnie do niczego potrzebne a z miflashem jest szybciej i jak mi się wydaje zwyczajnie bezpiecznie.

Mam xiaomi note 4 global (wersja z 800 mhz + snapdragon) dlatego wrzucam posta tutaj.

Z góry dzięki za odpowiedź,

Pozdro,
Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, acidbrain napisał:

Myślicie, że warto brać wersje na snapie z 4 gb ram ?

Ja mam i wolę mieć więcej RAMu i ROMu, a korzystając z dualsim traci się slot na kartę pamięci. Ot, taka zależność żeby sprzedawać droższe modele. W Polsce możesz kupić w proline za 999zł, a na aliexpress za ok. 175$ + vat. Dla mnie warto, mam sporo wolnego RAMu i nie muszę specjalnie się martwić o znikające w tle aplikacje, choć zdarza się że po jakimś czasie, któraś się wyłączy.

Cześć,

Mam pytanie, przekopałem się przez całe forum ale nadal nie rozumiem jednego - czy jest nadal taka opcja, jak w xiaomi 3, że po odblokowaniu bootloadera można najzwyczajniej w świecie miflashem wgrać xiaomi.eu? Wydaje mi sę, że z tamtym modelem tak zrobiłem, ale już kompletnie zgłupiałem - wszyscy piszą o twrp i odblokowywaniu roota - nie jest mi to kompletnie do niczego potrzebne a z miflashem jest szybciej i jak mi się wydaje zwyczajnie bezpiecznie.

Mam xiaomi note 4 global (wersja z 800 mhz + snapdragon) dlatego wrzucam posta tutaj.

Z góry dzięki za odpowiedź,

Pozdro,
Daniel

Nie ma różnicy w bezpieczeństwie. Miflash możesz użyć do wgrania softu, ale nie tego od xiaomi.eu.
Poza tym jeśli nie potrzebujesz roota, to nie instalujesz SuperSU, a to się robi po wgraniu xiaomi.eu. 
TWRP jest przydatne, bo możesz zrobić sobie backup przed wgraniem cotygodniowej aktualizacji i gdyby ta była jakaś trefna, że system by się nie uruchamiał, to odpalasz recovery i przywracasz backup, a w przedostatniej pojawiło się kilka komentarzy, że RN4X wisiał na logo MIUI i dalej nie chciał się uruchomić.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2017 o 19:38, mgcompany napisał:

Ja mam i wolę mieć więcej RAMu i ROMu, a korzystając z dualsim traci się slot na kartę pamięci. Ot, taka zależność żeby sprzedawać droższe modele. W Polsce możesz kupić w proline za 999zł, a na aliexpress za ok. 175$ + vat. Dla mnie warto, mam sporo wolnego RAMu i nie muszę specjalnie się martwić o znikające w tle aplikacje, choć zdarza się że po jakimś czasie, któraś się wyłączy.

 

No ja Goldway wziałem DHL z ominięciem vat to wyszło razem ze wzrotem cashback 710 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gwalberg napisał:

Odcisk palca mam nieaktywny, pomimo to odblokowuje telefon tym przyciskiem. Kilka razy telefon mi się odblokował przypadkiem jak go trzymałem w ręce bo nieuważnie dotknąłem przycisku. Idzie to jakoś całkowicie wyłączyć?

Skoro masz nieaktywny to znaczy, że nie używasz. Usuń swój odcisk z pamięci telefonu i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...