Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

Chyba zrobiłem coś nie tak. Mianowicie dziś chciałem zainstalować na Mi4c najnowsze xiaomi.eu. Do tej pory miałem miuipolska 6.12.22. Po operacji flashowania mam tak, że na chwilę pojawia się logo MI i telefon się wyłącza. Mogę wejść tylko w fastboot. Dostałem pozwolenie na odblokowanie bootloadera jakieś dwa dni temu. Jak dziś chciałem użyć Mi Unlock Tool to pokazywało mi błąd "Couldn't unlock the device". Rozumiem, że zablokowałem sobie bootloader i dlatego telefon nie chce się uruchomić. Mam kopię TWRP systemu 6.12.22 bo zrobiłem przed zabawami. Chciałem zapytać co mogę dalej zrobić z tym fantem? Jest szansa, że ze dzień lub dwa uda mi się odblokować BL, wgrać TWRO 7.0 i wtedy telefon wstanie.

Edytowane przez Klosiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem dzisiaj zaktualizować miui z 8.2 by xiaomi.eu 6.12..22 do najnowszej, Oczywiście wiem że bootloader sie zablokuje ale nie przeszkadza mi to póki co.

Ale mam dwa pytanka: Aktualizacje chciałem zrobić tak jak w 1 poście czyli wrzucenie romu do pamięci i poprzez zakladkę aktualizacja. I

I tutaj mam pytanie czy tel może potem nie odpalić? Bo coś się zawiesi albo nie będzie mu pasowało czy na 100% odpali ?

i czy oczywiście stracę wszystkie programy zdjęcia i ustawienia?

 

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy jest szansa że odblokuje oficjalną metodą wersję eu stable 8.2.3.0 bo taką zainstalowałem i oczywiście bl zablokował się. Wniosek wysłałem w niedzielę po 15 i wieczorem mogłem już pobrać aplikację a smsa nie dostałem a procedura odblokowania wywala się przy 99%. Nie wiem czy to wina wersji miui ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli Mi Unlock Tool pokazuje wam przy 99% "Current account cannot unlock this device" to problem jest po stronie xiaomi , nic z tym nie zrobicie. Żadne kombinacje , zmiana konta itp nic nie da. Na dzień dzisiejszy nie jest możliwe odblokowanie BL w MI4C :( 

EDIT: Tymczasowa metoda na zablokowany bootloader MI4C ;) 

 

Edytowane przez SLiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 minuty temu, 92aende napisał:

Czytałem, ale po prostu nie chcę kombinować z Magiskiem. Z mojej wiedzy wynika, że bywa niestabilny a czasem i może zamulić procesor.

Raczej nie sam Magisk tylko jakieś dodatkowe moduły które się w nim instaluje. Jak wgrasz sam Magisk to nie ma żadnego problemu.

Zawsze możesz uzyskać ten sam efekt co opisałem bez Magisk instalując to ZCX-TWRP_MI4C-libra.20161230.LP-N. To twrp zostaje po zmianie bootloadera i można z niego wgrywać kolejne aktualizacje , system się uruchomi. Tylko nie umieszczałem tego w opisie bo na nim nie działa dotyk i były by potrzebne kolejne opisy jak wgrać system z adb shell :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem kilka pierwszych stron ale one sa w sumie o Android 7.

Czy moglby mi ktos odpowiedziec na to:

Na mi4c mam teraz Miui EU/PL 8.4.19

TWRP mam 3.0.1. Musze miec nowsze? Da sie wgrac nowsze TWRP przez TWRP?

Chcialem wgrac zwyczajnie przez TWRP 8.7.19. Ale juz sam nie wiem czy cos bede musial odblokowywac?

Piszac normalnie mam na mysli to jak robie na MI5 - w twrp pokazuje zip... cos tam sobie robi... restart i dziala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wyzwolenia napisał:

Piszac normalnie mam na mysli to jak robie na MI5 - w twrp pokazuje zip... cos tam sobie robi... restart i dziala.

Powinieneś mieć nowsze, o ile chcesz mieć MIUI 10. Przy starszym TWRP po prostu nie zainstalujesz nowego systemu.

Generalnie TWRP zawsze instalujesz tak samo. Telefon do trybu Fastboot (przy wyłączonym, naciskasz i trzymasz Power i Vol-), aż do pokazania się Mitu grzebiącego w robociku.

Najnowsze TWRP dla większości urządzeń mają numer 3.2.0 lub 3.2.1 (bądź wyższe). Pobierasz ze strony:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 (pliki są opisane nazwami kodowymi urządzeń, a właściwe znajdziesz na stronie pobierania MIUI)

Potem z konsoli ADB wpisujesz komendy:

fastboot devices -> Enter

Powinno wyrzucić numerowo - literowy ciąg, oznaczający rozpoznanie urządzenia.

fastboot flash recovery xxxxx.img (xxxxx- nazwa pliku z TWRP)

Po zakończeniu operacji (pokaże czas, jakieś 0,05s ;) ):

fastboot boot xxxxx.img

Po tej komendzie czekaj cierpliwie. ADB przełączy telefon do tryby TWRP.

Stamtąd uruchamiasz do systemu i... tyle

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wyzwolenia napisał:

Poszukalem Libra (bo tak sie kodowo nazwya mi4c) i tam sa dwa TWRP_libra_7.0.zip oraz TWRP_libra.zip. Kotry potrzebuje do najnowszego romu MIUI EU?

ROM dla Mi 4c jest na Androidzie 7.0, więc TWRP wybierasz to, które jest oznaczone cyferką 7.

Pamiętaj, że w związku z aktualizacją Androida, wskazane jest zrobienie kopii danych telefonu (i plików), a po zainstalowaniu ROMu zrobienie Format Data w TWRP. No i po aktualizacji, co też wynika ze zmiany Androida, może długo potrwać, zanim telefon uruchomi się do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wyzwolenia @mrosi tak się składa że dla MI4C jest uniwersalne TWRP pod 5.1 i 7.0 i nie trzeba nic kombinować twrp-20180106-1033.imgStworzyłem wątek w którym opisałem jak można w prosty sposób wgrać najnowsze oprogramowanie nawet na zablokowany bootloader , link jest w tym wątku kilka postów wyżej. Ale po co szukać na forum jak można po raz 1000 pytać o to samo albo spamować moje PM z pytaniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może trochę nietypowe pytanie - czy ten czas oczekiwania na odblokowanie (360h obecnie) jest jakoś powiązany z komputerem, na którym podjęto pierwszą próbę odblokowania? Pytam, ponieważ nie do końca mam pewność czy komputer mi poprawnie zainstalował sterowniki do fona, w związku z czym planuję odblokowywać BL na innym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odpiął/ęła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...