Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Arctic napisał:

... zaś na mi4c męcze się od kilku dni?

mam to samo.

Co zrobic jak wyskakuje po kilku procentach - "Current account is different from the account info on the device" ?

a teraz cos takiego

ip.thumb.png.db5c0f8e28b2d4115c43e4fe7eea1b0e.png

 

jakas porada ?

Edytowane przez mgreta36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mgreta36 napisał:

mam to samo.

Co zrobic jak wyskakuje po kilku procentach - "Current account is different from the account info on the device" ?

a teraz cos takiego

ip.thumb.png.db5c0f8e28b2d4115c43e4fe7eea1b0e.png

 

jakas porada ?

Miałem to samo do teraz. Próbowałem kilku możliwości i tak na prawdę kończyło się na 50%. Przed chwilą spróbowałem i przeszło... :) 

Trzeba cierpliwie poczekać i próbować co jakiś czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mgreta36 napisał:

mam to samo.

Co zrobic jak wyskakuje po kilku procentach - "Current account is different from the account info on the device" ?

a teraz cos takiego

ip.thumb.png.db5c0f8e28b2d4115c43e4fe7eea1b0e.png

 

jakas porada ?

Poczekaj kilka dni, tydzień i spróbuj ponownie. Nie baw się w sterowniki, lokalizacje, chmury, reset ustawień itp bo to nic nie daje i te teorie znawców forumowych są na wstępie obalane. Xiaomi na serwerach musi sobie ułożyć konta i przejdzie. 

Jest problem od czasu gdy Mi4C dostał androida 7.0 i ludzie masowo o zgody proszą, wysypały im się szufladki z serwerowni i układają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki :) czekam.

 

Jeszcze takie pytanie do znawców tematu. Chodzi o recovery. W romie 6.12.22 mialem 3.0.2.0 - wielkość pliku z obrazem ok 45 mb a nowe recovery 3.0.3.0 - polecane do andka 7 ma ok 20 mb.

Ja byłem taki "cfany" znalazłem 3.0.3.0 o wielkości ok 45 mb - i mając jeszcze 6.12.22 wgrałem sobie, zrobiłem backup i dopiero zainstalowałem 7.2.23.

Czy to może mieć wpływ na komunikaty z Mi Unlock'a ? Dodam, że do "mniejszego" recovery nie mogłem dostać się z systemu - po wgraniu tego "większego" - już dostawałem się bez problemu.

 

Czy tylko u mnie jest problem w tą samą wersją ale różnymi wagami pliku recovery - czy do nowego andka konieczny jest 3.0.3.0 ten "lżejszy" plik ?

Edytowane przez mgreta36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem wadza nie kazała pobrać 19,3 MB TWRP stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767135741

Do Androida 7 i owszem jest niezbędny ten lekciejszy plik ale zażyć go należy tak samo jak Ellaone, czyli po(!).

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

  1. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  2. Odblokowanie bootloadera 
  3. Instalacja nowego TWRP 
  4. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Acid musi potwierdzić czy nowe recovery wcześniej wgrane koliduje z odblokowaniem bootloadera - ale wydaje mi się, że ktoś już na forum pisał ze to bez znaczenia. Na zablokowany bootloader nie można wgrać recovery - ale czy te partycje mają wpływ na proces odblokowywania ? Nie wiem.

Ci którzy mają starsze recovery i nieodblokowany bootloader też maja takie komunikaty jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potwierdzam trzeba cierpliwie czekać - ja czekałem ok 10 dni.

Kilka postów wyżej nawet prosiłem Was o pomoc jak odblokować - w międzyczasie kombinowałem ze sterownikami, wersjami Mi Flash Unlock i nic ciągle 50%.

Wczoraj też próbowałem i nadal 50%.

Przed chwilą spróbowałem i sukces - bootloader odblokowany :)

Leci już najnowsze wydanie MIUI :)

Pzdr

Edytowane przez krzygaj
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krzygaj napisał:

Koledzy potwierdzam trzeba cierpliwie czekać - ja czekałem ok 10 dni.

Kilka postów wyżej nawet prosiłem Was o pomoc jak odblokować - w międzyczasie kombinowałem ze sterownikami, wersjami Mi Flash Unlock i nic ciągle 50%.

Wczoraj też próbowałem i nadal 50%.

Przed chwilą spróbowałem i sukces - bootloader odblokowany :)

Leci już najnowsze wydanie MIUI :)

Pzdr

Ja zrobiłem podobnie - czekałem. We wtorek po instalacji 7.2.16 bootloader oczywiście się zablokował. Od tego czasu dwa razy dziennie próbowałem odblokować i za każdym razem dochodziło do 50% - wyskakiwał komunikat "Current account is different from the account info on the device" . Dodam, że nie bawiłem się w żadne instalowanie sterowników czy rożnych wersji Mi Flash. Po prostu czekałem i po 5 dniach udało się odblokować.

Edytowane przez Radek86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wpisz taką nazwę "Mi phone-4c" bo oni chyba ją bardziej lubią.

Zweryfikuj konto tak coby Ci przysłali SMS-em kod potwierdzający to może się na Twojej słuchawce poznają. Ja po drugim zezwoleniu odblokowałem BTLD po godzinie. Nic nie kombinowałem ze sterownikami, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Premeryt napisał:

Może wpisz taką nazwę "Mi phone-4c" bo oni chyba ją bardziej lubią.

Zweryfikuj konto tak coby Ci przysłali SMS-em kod potwierdzający to może się na Twojej słuchawce poznają. Ja po drugim zezwoleniu odblokowałem BTLD po godzinie. Nic nie kombinowałem ze sterownikami, etc.

To powiedz mi proszę jeszcze gdzie to zweryfikować na stronie MI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, miuimuscle napisał:


1) Widzę kolejny forumowy expert się odezwał. A co w poniedziałki odblokowuja czy dokładnie w 10 dzień? A jak przejdzie mu odblok w piątek lub niedzielę :-D ?
2) No tak bo wszystkich idzie w ten sam dzień co Tobie.
3) A co do odbloku na CM i kazdym sofcie co to za jakies bzdury i wprowadzanie ludzi w błąd?
4) Co masz na celu tym pisaniem komuś zaimponować?
5) Tak bo xiaomi w swoim narzędziu mi unlock przewidzialo wsparcie dla cm i innych takich customów.
6) Przeszło Ci na xiaomi.eu bo to miui.
7) To powiedz czemu nie przechodzi ludzią na syfmiui, mimo, że czekają i 1 msc, czemu ludzie mający redmi note 3 se czyli Kate, nie mogą zrobić unlocku dalej po kilku msc oczekiwania...
8) Tak napewno na cm pobierze mi unlock token :-D a w opcjach dev masz oem unlock i powiązanie z kontem xiaomi..
9) Powodzenia przy odbloku kolejnego telefonu nie mi4c...
10) Uwazaj sobie co chcesz i myśl ale nie wprowadzaj w błąd innych użytkowników.
11) Kreujesz sie na kogoś kto pozjadał wszystkie rozumy na tym forum.

Ponumerowałem, żeby było łatwiej.

1) Odświeżają serwer cyklicznie, nie ma sensu codziennie sprawdzać po 5 razy.

2) Oczywiście, że nie i tak nie napisałem.

3) To nie jest bzdura, poszedł Unlock na innym systemie niż MIUI.

4) Na pewno nie Tobie, nie mój poziom.

5) Powiesz mi, jak Mi Unlock w trybie fastboot ma odczytać wersję systemu? Dla niego to obojętne czy ma dev china, czy xiaomi,eu czy CM

6) Wiem, a kiedyś nazywał się MIUI Polska.

7) Ludzią? Nie znam takiego słowa. 

8) Na xiaomi.eu NIE MASZ powiązania z kontem xiaomi a unlock przechodzi... Więc? Na CM też nie masz powiązania z kontem xiaomi więc?

9) Nie wiem czy kupię kolejne xiaomi, ale jak kupię to sobie poradzę z odblokiem, nie musisz się tak martwić.

10) Nie wprowadzam, właśnie wyjaśniam, że żadne flashe i resety nie są potrzebne do odblokowania

11) Nie, ale to miłe z Twojej strony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chlipo napisał:

Dalej nic. Na 50 % stoi.To normalnie jakaś masakra. Działa to jak chce i żyje własnym życiem.

U mnie poszło jak miałem przez 1 dzień telefon na wifi zamiast transmisji danych. IMO tel. musi się odmeldować na serwerze, może być tak że ze wzgl. na opłaty jest to możliwe tylko przez wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zygzak napisał:

U mnie poszło jak miałem przez 1 dzień telefon na wifi zamiast transmisji danych. IMO tel. musi się odmeldować na serwerze, może być tak że ze wzgl. na opłaty jest to możliwe tylko przez wifi.

Ja miałem 6 dni pod Wi-Fi i unlock nie poszedł. Tu chodzi o stronę Xiaomi, a nie naszego telefonu. Można zrobić lokalizację itp itd ale i tak im to zajmie kilka dni zanim u nich się pojawi informacja. Te wszystkie sposoby nie mają efektów natychmiastowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, galakty napisał:

5) Powiesz mi, jak Mi Unlock w trybie fastboot ma odczytać wersję systemu? Dla niego to obojętne czy ma dev china, czy xiaomi,eu czy CM.

A to nie jest tak, że to zależy od wersji bootloadera? Wcześniej w Mi4c był modyfikowany, żeby się nie zablokował, teraz na 7.0 jest ten chiński, dlatego odblokowanie przechodzi na xiaomi.eu

Na syfmiui nie przechodzi dlatego, że oni mają zcrackowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RegimeOfTerror napisał:

A to nie jest tak, że to zależy od wersji bootloadera? Wcześniej w Mi4c był modyfikowany, żeby się nie zablokował, teraz na 7.0 jest ten chiński, dlatego odblokowanie przechodzi na xiaomi.eu

Na syfmiui nie przechodzi dlatego, że oni mają zcrackowany bootloader.

Może i tak być, ale temat dotyczy Mi4C na andku 7.0, nie Mi4C na syfmiui czy innego Mi5 albo Redmi. A dla Mi4c na andku 7 nie ma znaczenia wersja softu, powiązania OEM konta lokalizacje itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chlipo napisał:

Dalej nic. Na 50 % stoi.To normalnie jakaś masakra. Działa to jak chce i żyje własnym życiem.

EDIT:

Teraz już mam jakiś error 501. przy 50%.

Także jest progres:)

Edytowane przez Chlipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miuimuscle napisał:

3. Kto odblokował mi4c na 7.0 metodą oficjalną mi unlockerem na cm?

Bo napewno nie Ty. Wiele razy podkreślaleś, że Ty odblokowałeś na xiaomi.eu...

Mnóstwo osób. Na XDA w wątku z ROM RR 5.8.2 poczytaj. Ludzie tam nigdy MIUI nie używali. Wrzucili tylko nowy bootloader (zainstalowany mieli wtedy RR 5.8.1, który chodził jeszcze na starym bootloaderze). Jest gotowy ZIP do flashowania z BL i poszło bez pudła.

Edytowane przez miklo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chlipo napisał:

Dalej nic. Na 50 % stoi.To normalnie jakaś masakra. Działa to jak chce i żyje własnym życiem.

Mi poszło po tygodniu ok. tygodniu od odblokowania, dzień po wgraniu china dev ale nie wiem szczerze czy miało to znaczenie, czy to po prostu przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja zrobiona ! 

Najpierwsz poszedł 6.12.22 i chwilę później 7.2.23 wynik na ADB

1.thumb.JPG.cda1fbb6e5e51c5162f53eaba7662125.JPG

Potem Unlock, chwila konsternacji ....i 

2.thumb.JPG.86548dd411544a5b8c983310e14638e7.JPG

I ponowne sprawdzenie w Minimal ADB i .....

3.thumb.JPG.e1dca2ad0e7d32b92060de7451757898.JPG

Tym razem skośni koledzy popisali się i mój telefon w magiczny sposób zadziałał :)

 

Edytowane przez ronnie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie tutoriale dotyczące odblokowania to zwykłą strata czasu, zgodę dostałem jakieś 2 tygodnie temu, poprzedni cały weekend męczyłem się bez rezultatu z moim mi4c  instalując przeinstalowałem zaczynając od MIUI 7.2.16 eu schodząc na najnowsze chińskie wersje i jeszcze kilka w dół, w końcu wkurzony zainstalowałem RR 5.8.2 a od kilku dni AICP 12.1, dziś z ciekawości podłączyłem z takim softem i odpaliłem miunlock, zgodnie z przewidywaniem wyrzuciło że telefon nie wymaga odblokowania, zainstalowałem MIUI 7.2.23, nawet nie dało się zlokalizować telefonu na i.mi.com, nic nie synchronizowałem, telefon odblokowało z miejsca, działanie tego uzależnione jest tylko i wyłącznie od czasu i niczego więcej wg mnie, od razu TWRP, root i można używać w końcu tego systemu, jeszcze gdyby xposed w końcu wyszedł na N to już w ogóle niczego by mi nie brakowało, a tak zostaje się męczyć z kilkoma ułomnościami MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...