Jump to content

mmichal

Użytkownicy
 • Posts

  102
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi4c

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mmichal's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

19

Reputation

 1. hej, mam MIUI 11.0.3.0 QEBCNXM MI 8 SE czyli china stable, android 10 i chce wgrać najnowsze MIUI, czy muszę wrzucać najpierw jakieś pośrednie starsze czy mogę od razu najnowsze? Dzięki
 2. Dokładnie to kupić licencję Co do MI8 to jest najlepszy GPS jaki testowałem, nawet ręczne urządzenia garmina były mniej dokładne. Testowałem np w samolocie, pięknie mi trasę i prędkość rysowało (włączyłem nad mniej więcej Kielcami podczas lotu do Warszawy) Łapie bardzo szybko, dokładność zależy dużo od softu. Dobrze to widać w zegarkach do biegania, np Garmin ma co kilka sekund próbowanie bo szkoda baterii na analizowanie tylu danych i dużo ludzi tego nie rozumie i płacze po forach. (Można przestawić na 1s)
 3. Ktoś pisał że można wrzucić twrp i po pierwszym boocie da się wejść i zainstalować rom normalnie ale pozniej znowu zablokuje. Może ktoś wie dokładnie jak to zrobić? (podobno to obejście czekania) Np tu jest metoda Flashboot opisana: https://www.aliexpress.com/store/product/Fastboot-Method-Of-Flashing-Global-ROM/3010045_32848496221.html
 4. mmichal

  MIUI 7.11.2

  To nie Windows, Android jak każdy linux używa pamięci RAM która jest 10x szybsza od zwyklej pamięci do buforowania plików aby przyspieszyć ich działanie. Bardzo dużo ludzi źle to odczytuje, że mniej to źle, a to mylne podejście. Ten ram nie jest tak do końca zajęty, tam jest bufor trzymający pliki ale w każdej chwili jeśli jakaś aplikacja będzie potrzebowała więcej pamięci to Android (jak każdy linux) wyrzuci coś z bufora aby aplikacja dostała tyle ile chce. Dla przykłądu mój Mi4C ma 127 MB/s odczyt z pamięci a z RAM ma około 6 GB/s więc czyszcząc cały czas pamięć bufora (cache) - w wielu przypadkach spowalniacie telefon (sprawdzane softem A1 SD Bench)
 5. mmichal

  MIUI 7.9.14

  Teraz mam 1:57 a zostało 38% tylko nie mam fejsbuków i innych zamulaczy.
 6. mmichal

  MIUI 7.9.14

  Nie widzę różnic między tym a ostatnim czy poprzednim romem,
 7. mmichal

  MIUI 7.9.14

  Też tak miałem, w końcu w nocy puściłem, pobrało się w parę minut (szło 5-6MB/s) i w końcu pobrało poprawnie.
 8. mmichal

  MIUI 7.8.31

  Obstawiam że wina kabla, nawet takie najdroższe potrafią być słabe i od razu po wyjęciu z paczki ładowanie nie przekracza 700mA. Ja kupiłem najtańsze z najtańszych kabli na aliexpress i się okazało że są lepsze od takiego za 20zł w opolocie itp. Polecam wydać 10zł na miernik i wszystko nagle stanie się proste. Jeszcze bez miernika możesz spróbować obrócić wtyczkę w tel (jak masz usb-c) i zobacz czy się czas poprawi: Miernik prądu portu usb
 9. mmichal

  MIUI 7.8.31

  Android (i ogólnie linux) obsługuje rozpoznawanie wielkości liter w nazwach folderów. Wszystko masz ok, jakas apka dorzucila ten folder z małym d.
 10. mmichal

  MIUI 7.8.31

  Teraz sprawdzałem, maksymalnie 40 sekund wytrzymuje bez zmiany i zmienia H+ -> 3G i za 5-10sekund ponownie -> H+ i w koło Macieju
 11. mmichal

  MIUI 7.8.31

  Problem bardziej w tym że wcześniej nie było praktycznie przerw w działaniu netu przy zmianach a teraz często jest offline, przełącza się za często i długo trwa samo przełączenie. Wcześniej nie przeszkadzało to w przeglądaniu stron, teraz co chwila mam "offline mode"
 12. mmichal

  MIUI 7.8.31

  Nie ma znaczenia czy się przemieszczam właśnie czy nie, ostatnio nawet sprawdzałem w nocy żeby wykluczyć ruch w sieci (oddychalność sieci) i nawet przy pełnym zasięgu tak się dzieje.
 13. mmichal

  MIUI 7.8.31

  Ja zauważyłem dla MI4c po przejściu z 6.12.22 na poprzedni i ten rom, że połączenie internetowe przez sieć komórkową działa wyraźnie słabiej, częściej gubi zasięg i cały czas skacze 3g->H+ -> LTE -> H+ itp. Wcześniej działało to stabilniej, nie zależy to od nadajnika (w różnych lokalizacjach tak samo) i pory dnia.
 14. mmichal

  MIUI 7.8.24

  Mój MI4C po raz pierwszy zobaczył satelity Chińskiego Beidou. Wcześniej tylko GPS i GLONASS widziałem Fajnie.
 15. U mnie też nic nie przyszło, wlazłem na http://mi.com/unlock i samo się pojawiło że mogę odblokować.
×
×
 • Create New...