ZduneX25

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków

Recommended Posts

Przebrnąłem przez ostatnich parę stron i nadal nie mam pewności. Przede wszystkim dlatego, że nie mam żadnych doświadczeń z modyfikowaniem systemu i pewnych terminów zwyczajnie nie rozumiem. Jak możesz to napisz po prostu czy jest to wykonalne (i jak) bez wgrywania innego romu. Z tego co widzę problemem może być też brak roota.

Z góry dzięki

Bez roota tego nie zrobisz wiec jak nie masz to nie ma się co za to zabierac.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Podszedłem do tego ponownie i normalnie cuda

Najnormalniej w świecie programem es explorer skopiowałem plik mms.apk do system/app

Pojawił się komunikat "aplikacja mms została zatrzymana".

Reset i... wszystko wydaje się działać. Bez znikającej aplikacji, zmiany uprawnień i innych problemów :)

Na mi4 są problem od aktualizacji do 6.0, a 5.1 z update na update jak znikł root xiaomi zaczęły się problemy. O ile łatwo mi testować na mi4 gorzej już w sprawie urządzeń lollipop.

Wersja 4.9 wniesie sporo poprawek i nowe UI, mały przeciek:

2016-04-01.jpg

Z racji mocnej przebudowy kodu mod wyjdzie w weekend, no chyba, że ktoś koniecznie chce wgrać to może przez TWRP mod siedzi na serwerze, ale w aplikacji go nie ma.

• Like 2

Na 6.4.7 i Mi4c nie działa automatyczna instalacja przez apkę. Ręczne wgranie mms.apk plus zmiana uprawnień i reboot pomogły :-) Dzięki!

Pewnie. Po zainstalowaniu przez apkę i reboocie wywalilo aplikację do smsow. Ściągnąłem moda, wyciągnąłem z niego mms.apk i skopiowałem.

Nie chciałem zakłądać nowego tematu. Może tu mi doradzicie. Jak ustawić żebym mógł pisać smsy/messanger w poziomie? przyzwyczailem sie do tego na poprzednim telefonie na moim nowym redmi note 3 pro nie mogę..

Mam Rom MIUI Global 7.1 | Stable 7.1.8.0(LHOMICL) przedwczoraj wgrywałem przez MiFlash

Rozumiem, że moje oprogramowanie już jest w pełni aktualizowane i ogólnie spoko ? Jak wchodze w UPdater to pokazuje mi możliwośc akutualizacji do wersji V7.2.3.0.LHOMIDA..gdzie znajde opcje akutualizacji do romu MIUIPolska?

Najpierw musisz mieć ROM MIUI PL/EU. A o aktualizacjach poczytaj w odpowiednim dziale.

Tapnięte z MI4 W

Już nic nie ogarniam. Każdy mówi co innego. A czymś różni się ten MIUIPolska (poza językiem polskim) od tego co mam teraz V7.1.8.0 Global Stable z tego linka:

http://bigota.d.miui.com/V7.1.8.0.LHOMICL/kenzo_global_images_V7.1.8.0.LHOMICL_20160129.0000.14_5.1_global_9706e12561.tgz

z tej strony:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

czyli mam rozumieć, że ten rom się do niczego nie nadaje?

Edited by Karl

Przecież nikt nie mówi że się do niczego nie nadaje ani nikt nie zmusza do instalacji MIUI PL. Pytałeś o aktualizację MIUI Polska a masz ROM Global. Udaj się więc tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i poczytaj co i jak. A czym się różni ? Na pewno masz internet i czytałeś to :  https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ ?

Znaczy kolega się pytał jak w sms pisać w poziomie. Dostał odpowiedź: tylko miuipolska z tej strony lub Xiaomi.eu.

Wysłano z MiNote

Dzięki wszystkim. Chyba już wiem o co chodzi. Zrobie sobie aktualizacje przez Updater do Global Dev 6.3.31 żeby nie musieć odblokowywać bootloadera. Potem w przyszłośći może się pobawie z przejściem na MIUIPolska.

Jeszcze jedno:) Chcąc sprawdzić czy mam bootloader użyłem kombinacji przycisków głośność-góra + power. Telefon uruchomił się ponownie przy starcie wyświetlił się biały ekran z jakimś czarnym ludkiem, potem wszystko działa normalnie. I teraz jak włącze i wyłącze telefon cały czas uruchamia się w ten sam sposób. CO to oznacza? Jak wrócić do poprzedniego trybu? ?:)

Edited by Karl

Do tej pory działo dobrze, po ostatniej aktualizacji nie działa. Przeinstalowalem kilka razy i nadal nie działa. Dodatkowo podczas deinstalacji znika apka do smsow.

fa14ed541b0319c6076ffbfd18a321e8.jpg

Wysłane z Redmi Note 2 Prime

No ta aplikacja jest trochę dziwna. Pokazuje że brak dostępnych aktualizacji a po wciśnięciu "wstecz" pokazuje się, że jest do zainstalowania. Trzeba się nauczyć tego używać :-P

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Od dwoch ostatnich wersji nie wykrywa aktualizacji. Nie byly one robione czy byly, ale aplikacja nie dziala jak powinna?