Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

Zastanawiam się nad kupnem odkurzacza MiJia, ale mam wątpliwość dotyczącą funkcjonalności tego typu urządzenia w domu wielopiętrowym. Mój dom posiada tzw. półpiętra, w sumie 4 + piwnica. Więc jest 5 poziomów do sprzątania. Mam pytanie do użytkowników: jak korzystają z odkurzacza w piętrowym domu?

Myślałem, żeby bazę umieścić na najwyższym poziomie a sprzątanie zaczynać od najniższego. Jak wyczytałem w tym wątku, jeśli odkurzacz nie znajduje bazy to kończy sprzątanie w miejscu gdzie został uruchomiony. Czyli wyglądało by to tak: zabieram go z bazy i zanoszę na najniższy poziom i uruchamiam sprzątanie. Po odkurzeniu, wraca on do miejsca gdzie go uruchomiłem, a ja go przenoszę poziom wyżej, i tam powtarzam akcję, aż do najwyższego poziomu z bazą.

Będzie to działało? Widzicie jakieś przeszkody?

Szkoda mi kasy i miejsca żeby kupować więcej takich urządzeń, więc chciałbym zostać przy jednej sztuce.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

80 m2 to u mnie gdzieś dwa poziomy. Pytanie czy gdybym kupił dodatkową bazę i zamontował w połowie domu to w czasie sprzątania odkurzacz sam sobie ją odnajdzie i w razie rozładowania samodzielnie się do niej podłączy?

Ile trwa takie ładowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nigdy do tych 20% nie rozładował, ale z pewnością ponad 2 godziny.
Natomiast co do drugiej bazy, to wydaje mi się, że jak go z bazy nie wystartujesz, to w przypadku konieczności doładowania w trakcie sprzątania, sam jej nie odnajdzie.
Czyli, gdybyś miał ją np. na trzecim poziomie, musiał byś wnosząc tam odkurzacz wstawiać go do bazy i dopiero z niej startować odkurzanie.

Ale biorąc pod uwagę czas ładowania, i zakładając, że każdy Twój poziom ma po 40m2 powierzchni do sprzątania, chyba rozsądniej będzie mieć jedną bazę i co drugi raz sprzątać dwa inne poziomy.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z mojego doświadczenia również wynika, że bazy sam nie znajdzie w przypadku jak z niej nie wystartuje. Jest jeszcze inna kwestia, której nie można pominąć, a którą ciężko sprawdzić inaczej niż "w praniu" - metraż mieszkania, a metraż, który będzie faktycznie sprzątany mogą się znacznie od siebie różnić, ja mam niby ponad 130 m2 wg planu, a sprząta ok 70 w sumie, a czas pracy zależy także od skomplikowania pomieszczenia i przeszkód.

Ciężko coś doradzić bez sprawdzenia, wydaje mi się, że kombinujesz dobrze, ale jak wyjdzie w praktyce, to będzie wiadomo po pierwszym sprzątaniu. Najwyżej kupisz drugi :) Teraz są takie ceny czasami, że kilka miesięcy temu niektórzy kupowali jeden za tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arthuryankovski

Nie wiem jak robi kolega, ale ja robiłem taki scenariusz:

- przenosiłem odkurzacz do pokoju, włączałem sprzątanie

- odkurzacz kończył pokój, jechał do przedpokoju

- w przedpokoju stoi baza

- po posprzątaniu przedpokoju kończy (bo reszta drzwi jest zamknięta) i zjeżdża do bazy

 

wnioskuje więc że w trakcie sprzatania przedpokoju, zauważa bazę (ale nie nanosi jej na mapę!) i już później wie gdzie jest - jedzie do niej prosto.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo ja testowałem- w trakcie sprzątania zauważa stację i w niej dokuje po skończeniu sprzątania mimo, że zaczęła gdzieś indziej. Doładowuje się też gdy zlokalizuje stacje w innym miejscu. Co ciekawe /i mnie to denerwuje/ jedzie nawet do wyłączonej stacji po skończeniu i smyra tyłem do oporu aż podłącze stacje. Wygląda na to, że stacja jest pasywna + tylko ładowanie.

Edytowane przez mickarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po teście, puściłem z łazienki, a po skończonym sprzątaniu wjechał do bazy w korytarzu się ładować. Także działa. Pytanie kiedy on tą bazę zauważył, bo myślałem, że w trakcie sprzątania zostanie ona oznaczona, ale niestety nie... Więc dalej nie wiadomo jak blisko musi przejechać, żeby ja zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Wlasnie dostalem odkurzacz od Taloona. Podobnie jak u wiekszosci/wszystkich zadeklarowal wartosc $19 i obylo sie bez VATu i cla. Pytanie jak mieliscie to zapakowane? Na unboxing-ach widac, ze calosc byla w kartonie i jeszcze sam odkurzacz dodatkowo w styropianie. U mnie nie bylo styropianu, a calosc troche wymeczona i wymieszana. Dodatkowo pod spodem tylko jedna srubka ma zaslepke, ale moze to plomba? Jak to u Was wygladalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wszystkich zamówieniach miałem oryginalne pudełko ze styropianami w środku. W każdym z 3 przypadków paczka doszła bez uszkodzeń zewnętrznych (i wewnętrznych oczywiście też).
Pudełko było oklejone żółtą taśmą, której nie szło oderwać bez uszkodzenia kartonu.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjechał do bazy w korytarzu się ładować. Także działa. Pytanie kiedy on tą bazę zauważył, bo myślałem, że w trakcie sprzątania zostanie ona oznaczona

W poprzednich wersjach softu baza dynamicznie się pojawiała na mapie w postaci ikonki pioruna.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zamówiony w poniedziałek 26 czerwca popołudniu, został wysłany we wtorek z jakimś lewym numerem przewozowym, a w środę dostałem SMS z DHL, że zostanie dostarczony w piatęk do końca dnia. Otrzymałem go zgodnie z zapowiedzią - w piątek przed południem. Jak najbardziej polecam zakup u Taloona - chyba ta sama cena co w Gearbest, a przesyłka błyskawiczna (brak vat).

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne - mam jedynie problem z podłączeniem go do telefonu ale nie wiem czy to nie wina tego, że jest rozładowany. Dałem mu noc na podładowanie i jutro będę testował dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się dzisiaj właśnie wydawało... Bo siedziałem akurat wyjątkowo na dole jak sprzątał i dodatkowo znowu pojawiła się u mnie przypadłość zwiększonego niż zwykle zużycia prądu na parterze. Chociaż po mapie sprzątania tego jakoś specjalnie nie widać.

Screenshot_2017-07-01-13-23-34.png

Screenshot_2017-07-01-13-23-51.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 11:09, arthuryankovski napisał:

Ja we wszystkich zamówieniach miałem oryginalne pudełko ze styropianami w środku. W każdym z 3 przypadków paczka doszła bez uszkodzeń zewnętrznych (i wewnętrznych oczywiście też).
Pudełko było oklejone żółtą taśmą, której nie szło oderwać bez uszkodzenia kartonu.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO
 

 

Dnia 30.06.2017 o 11:12, Tomasz_pb napisał:

U mnie w kartonie był karton oryginalny z plastikową rączką po otwarciu po prawej stronie styropian z instrukcją na wieczku, a pod wieczkiem odkurzacz, po lewej w kartonie baza. Ale jak wszystko działa, to w sumie co to za znaczenie, nie warto sobie psuć humoru.

 

U mnie oryginalny karon byl oklejony ta ichnia zolta tasma. Nie bylo kartonu w kartonie. Styropianow brak, folia w ktorej byla baza troche zuzyta, ale generalnie poza jakims lekkim przybrudzeniem na bazie, to stan idealny. Macie racje, olac sprawe, bo odkurzacz dziala bardzo ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszedł zapakowany w (chyba) oryginalny karton, który owinięty był żółtą taśmą. Sprzętem jestem zachwycony. Mam dwa poziomy domu i bez problemu na raz łyka wszystkie pomieszczenia na każdym poziomie. Zużycie baterii to:

1. dół - 75m2 - płytki + drewniana podłoga z dwoma gęstymi dywanami - około 50% przy ustawieniu "balanced"

2. góra - 90m2 - 1/4 płytki/drewno + 3/4 gęsta wykładzina - około 70% przy ustawieniu "turbo"

 

Podsumowując - pozostaje żałować, że kupiłem go dopiero teraz. Za te pieniądze (1050 zł + 100 zł za 2 zapasowe filtry HEPA, 2 szczoteczki i wałek) trudno się w ogóle zastanawiać. Pomyśleć, że za Roombę 980 trzeba zapłacić 4x tyle... Jeśli nie zweryfikują cen to skończą jak GoPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


...
Pomyśleć, że za Roombę 980 trzeba zapłacić 4x tyle... Jeśli nie zweryfikują cen to skończą jak GoPro.


Powiem tak:
Kupiłeś Gophona i7 za 999zł zamiast iPhona 7 za 4000zł. Jesteś obrażony na świat o to że istnieją licencjonowane, oryginalne nie podrabiane (okradane z patentów) sprzęty za 4000?
iRobot istnieje od 15 lat i nie wydaje mi się żeby chylił się ku upadkowi.
Po raz kolejny napiszę tutaj że metodologia sprzątania dla mnie jest nieistotna. Ważne żeby było czysto jak wrócę a Roomba za 1000 zł robi taką samą robotę co prawda 3 razy dłużej lecz nie ma to dla mnie znaczenia bo mnie wtedy nie ma w domu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak długo faktycznie idzie paczka z gearbest priority line DPDUK do Polski?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Hej, kiedy zamawiałeś? Bo ja w ten sam sposób co Ty 24.06, przysłali mi "tracking no" w DPDuk1 ale.. nie bardzo wiem jak śledzić tą paczkę. To moje pierwsze zamówienie z Chin ;)
W apce nic się nie wyświetla, na stronach dpd wpisywałam i wywala że błędny numer. Podpowiedz jak ją zlokalizować?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koncie GB jak pojawił się status wysłano i numer dpduk to na stronie dpd była informacja, że wiedzą o przesyłce ale jej nie mają. Ogólnie Priority Line z tego co czytałem to palety z chin idą do magazynu w ue (dla nas chyba zawsze uk) i tam są rozsyłanie dalej.
22.06 wysłano plus numer śledzenia
Dziś tj 01.07 zmienił się status, że przesyłka jest już w drodze UK => PL

Co do śledzenia to sprawdzać możesz tutaj
http://www.dpd.co.uk/
:)


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, klechu napisał:
Dziś tj 01.07 zmienił się status, że przesyłka jest już w drodze UK => PL
Co do śledzenia to sprawdzać możesz tutaj
http://www.dpd.co.uk/


 

Ciekawe czy jadą razem :) Pochwal się jak otrzymasz! 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Monia84kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sondejmarek napisał:

Powiem tak:
Kupiłeś Gophona i7 za 999zł zamiast iPhona 7 za 4000zł. Jesteś obrażony na świat o to że istnieją licencjonowane, oryginalne nie podrabiane (okradane z patentów) sprzęty za 4000?
iRobot istnieje od 15 lat i nie wydaje mi się żeby chylił się ku upadkowi.
Po raz kolejny napiszę tutaj że metodologia sprzątania dla mnie jest nieistotna. Ważne żeby było czysto jak wrócę a Roomba za 1000 zł robi taką samą robotę co prawda 3 razy dłużej lecz nie ma to dla mnie znaczenia bo mnie wtedy nie ma w domu.

Nie widziałem nigdzie na kartonie podrabianego loga Roomby - wydaje mi się (być może się mylę - popraw mnie wtedy proszę), że kupiłem po prostu lepiej wyceniany produkt alternatywnego producenta. iRobot był pewnie pionierem na tym rynku, jednak konkurencja nie śpi i rozwija swoje produkty i chcąc być konkurencyjną oferuje bardziej atrakcyjne ceny. Poza tym nie wiem po co ten personalny atak w moją stronę i pomysł, że jestem obrażony na "oryginalną" Roombę. Co do tego kto i kogo okrada to też byłbym ostrożny - pozwy o łamanie patentów "latają" we wszystkie strony i każdy każdego pozywa o byle co. Wystarczy wspomnieć o "patentach" na okrągły przycisk pod ekranem, czy zaokrąglone narożniki - absurd. 

Podobnie jest ze wspomnianym przeze mnie GoPro - Hero 5 kosztuje z 1700 zł - kupiłem Eken H8 Pro który nagrywa tak samo/porównywalnie, a za którego zapłaciłem w polskim sklepie 600 zł. Spójrz po ile stoją akcje GoPro - podpowiem tylko, że od szczytu w 2014 roku straciły 90% swojej wartości...

Huawei również jest podróbką Apple/Samsunga? Produkuje pod swoją marką, ma sensownie wyceniane aparaty - np. świetne P10 kosztuje jakieś 30% mniej niż Samsung S8. Kilka lat temu mało kojarzył Huawei'a na rynku telefonów komórkowych, natomiast dzisiaj są bodajże drugim czy trzecim producentem telefonów. 

Podsumowując - nie wiem dlaczego miałbym kupować najtańszą Roombę, jeżeli w podobnej cenie można mieć "wypasiony" model konkurenta. Niemniej szanuję Twój wybór :)

 

Edytowane przez Realok
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...