Jump to content

bpiq

Użytkownicy
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

bpiq last won the day on January 18 2018

bpiq had the most liked content!

Dodatkowe

 • Smartfon
  S7

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

bpiq's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

19

Reputation

 1. Settings>Vacuum Settings>Robot's time zone(Europe/Warsaw)>Sync Time Zone w to pogrubione kliknąłeś?
 2. Spotkałem na rosyjskim forum wątek http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=881982&st=280#entry69120577 w poście # 287 jest podana instrukcja pod windows, ale nie przyglądałem się temu bliżej.
 3. Panowie, załączyłem tutaj plik, który właściwie napisałem wczoraj dla kolegi. O dziwo udało mu się wgrać język polski, choć jest humanistą i nie rości sobie prawa do nazywania go "komputerowcem". Ktoś prosił w tym wątku o prostą instrukcję. Wydaje mi się dość prosta, ale to zależy od posiadanego sprzętu i wiedzy. Proszę nie urażajcie się stylem tekstu - nie chciało mi się go zmieniać, a kolega dobrze to przyjmuje Jeśli komuś ten "poradnik" się przyda to fajnie. Wykorzystałem w pliku odnośniki do tego forum i pracę kol. [email protected] i ddozen, którym dziękuję za podsunięcie pomysłu i udostępnienie materiałów/plików. Fajny temat - xiaomi wypada nieźle jeśli chodzi o zabezpieczenia IoT. Tutaj trochę materiałów z historii rozgryzienia protokołu Xiaomi: https://media.ccc.de/v/34c3-9147-unleash_your_smart-home_devices_vacuum_cleaning_robot_hacking https://github.com/dgiese/dustcloud/blob/master/presentations/Recon-BRX2018/recon_brx_2018-final-split.pdf xiaomi vacuum voice pack zmiana na PL.pdf
 4. Też mam dodatkowe końcówki już drugi komplet (kupiłem 2 x po 2 u różnych sprzedawców) i też ciężej "wchodzą" i "schodzą". Szczoteczka SocasX3. Jest zauważalna różnica.
 5. Czyli dziennie traci jakieś 650 mAh bo cała bateria ma 5200 mAh. Z czystej ciekawości można by sprawdzić ile razy i na jak długo się włącza w ciągu doby żeby doładować baterię? Myślę, że moce pobierane przez ładowarkę będą tak małe, że "byle czym" (mam tu na myśli proste mierniki zużycia energii typu gniazdko Edimax SP-2101W) tego nie zmierzymy
 6. Smart gniazdko - ok. 2W mocy pobiera i używa wifi. Odkurzacz - myślę, że w stanie czuwania ma podobne zużycie energii i używa wifi. Oszczędność jest "w prądzie" czy w tym "żeby mi wifi nie siało po domu" ? Ktoś z kolegów pomierzył ile (po naładowaniu odkurzacza) w stanie czuwania układ odkurzacz/zasilacz pobierają prądu?
 7. Panowie (i Panie?) Czy zmienialiście serwer na USA tak jak sugeruje apka?? czy coś przegapiłem? A jeśli to już dawno tylko ja nie na bieżąco to napiszcie proszę (Panowie lub Panie) czy ta zmiana coś wnosi?
 8. O dzięki za link do python-mirobo na github. Rzeczywiście nie będzie problemu pod Openhab. Kiedyś gdy stanąłem przed wyborem który system wybrać dla swojego domu to przeglądnąłem kilka i openhab wygrał jakąś błahostką, której nie umiałem znaleźć w Domoticzu. I jeden i drugi system ma tą moc, że nawet takie dziwne rzeczy jak odkurzacz możemy w nich "podpiąć"
 9. Dla sportu (bo harmonogram z aplikacji mi starcza) podpiąłbym pod Openhab odkurzacz. Napisz proszę coś więcej - korzystałeś z bindings jakiegoś? jakim protokołem z odkurzaczem się komunikujesz?
 10. Ustaw USA. Nic nie musisz dodawać w schedulerze - ustawiasz na 10 rano sprzątanie w tygodniu - sprząta o 10 Aktualizacje moim zdaniem nie wnoszą tak przełomowych rozwiązań żeby warto było ustawiać Chiny.
 11. PO 112 godzinach trzeba wymienić jedynie filtr według zaleceń producenta. Odkurzacz pracuje bez zarzutu i nie widać na nim żadnych śladów zużycia. Liczę na to że nie wybuchnie Sprząta dokładniej niż ja bym to robił albo wynajęta człowiek za 10 zł na godzinę? (Myślicie ze ktoś by chciał za taką kasę sprzątać?) Mało tego w aplikacji widzę, że na pewno sprzątał i na pewno zaglądną w każde miejsce. Czego nie mógłbym powiedzieć o człowieku tym bardziej za 10 zł za godzinę
 12. Ja zamawiałem u Taloona i zapłaciłem 76 zł miłej Pani urzędu celnego. Zapłaciłem nie za towar - odkurzacz do Taloon (na moją prośbę wpisał wartość towaru 30$), ale cło od wartości samego wysłania odkurzacza po cenach DHL? jakoś tak. Kwota nie rozłożyła mi budżetu wiec nie przeżywam i nie wnikałem. Być może dałem się złupić Odkurzacz ma ponad 2335 minut pracy za sobą a aplikacja podaje że jeszcze 112 godzin może pracować.
 13. Najlepszy test to poprosić kogoś żeby odkurzył, a później puścić "Miję" w to samo miejsce. Zawsze coś zbierze. Jest bardziej systematyczna niż człowiek. Z drugiej strony jeśli żona nie odkurza to po co jej odkurzacz? Niech kupi go ten komu ulgę przyniesie
 14. Już kiedyś wspominałem o teorii, że Mijia jak nikogo w domu nie ma to brudzi, żeby później nazbierać 1/3 pojemnika śmieci Ostatnio puściłem ją na dywan u mojej mamy odkurzany skrupulatnie tradycyjnym odkurzaczem. Po pracy xiaomi jej pojemnik był wypchany do pełna a oczy mojej rodzicielki wielkie jak talerze
×
×
 • Create New...