Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Woda się nie leje. To tak jak zostawić mokra ścierkę... Zależy też jakie się ma panele.. wody tam jest niewiele..
Szkoda że niema żadnego czujnika ile tej wody jest. Albo możliwości włączenia mopa np po pierwszym odkurzaniu...

Słabo jest tylko jak mam do odkurzenia 4 pokoje i jeden mały dywan. Wtedy mopa nie użyje bo mop będzie się wycierał w dywan.

Muszę schować dywan albo robić sprzątanie na 2x. Strefowe. Raz z mopem i resztę zdjęciu mopa.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rockykon napisał:

Woda się nie leje. To tak jak zostawić mokra ścierkę... Zależy też jakie się ma panele.. wody tam jest niewiele..
Szkoda że niema żadnego czujnika ile tej wody jest. Albo możliwości włączenia mopa np po pierwszym odkurzaniu...
 

Czyli jak chcesz odkurzyć i umyć to nie da się tego jakoś  do harmonogramu wpisać? trzeba ręcznie włączyć mycie dopiero gdy zakończy odkurzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czuć że zmopował ale nazwać go mokrym to wielka przesada.
IMG_20180824_141926.thumb.jpg.aac84a30d4b0cba6f5a81c829661968d.jpg


Nie chodzi o to że dywan jest mokry. Ale że cały brud który wycierał się w mopa będzie potem wcierany w dywan...

sprzątałem piasek kinetyczny którego część osadziła się na mopie potem widziałem że całość została na dywanie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemolo napisał:

Czyli w harmonogramie nie masz żadnego wpływu na włączenie/wyłączenie mopowania - jedynie fizycznie wpinasz/wypinasz przystawkę?

W opcjach aplikacji możesz ustawić odkurzacz na samo mopowanie bądź jedną z kilku prędkości odkurzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.
Jak ma przystawkę to mopuje niezależnie od siły ssania. Jest jeszcze kwestia czy zatankowałem i mop jest wilgotny...

Co do opcji to ustawiasz siłę ssania od mop czyli minimum do turbo czyli max.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Jak ktoś zamierza kupić to w aze pojawił się s50 w dobrej cenie : 1 695,00 zł

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia z sierścią psa? mam w domu goldena, który okresowo leni się niemiłosiernie (na dobrą sprawę aby mieć idealnie czysto musiałbym 2x dziennie odkurzać). Nie mam dywanów ale ciekawy jestem czy te kłaki z psa się gdzieś nie wkręcają w te szczotki. Myślicie, że będzie w stanie odkurzyć powierzchnię ~50m2 (panele+kafle) z sierści przy założeniu, że chodzi raz dziennie lub raz na 2 dni? starczy mu tego pojemnika?
Stary, jeden piesek to pikuś. Na chacie 6 kotów i szarpie sierść jak Reksio szynkę. Pojemnik u mnie wystarczy na 1,5 sprzątania przy powierzchni jaką ma dostępną 25m2.
Potem jest jeszcze miejsce, ale na rozniesiony żwirek nie ma już siły. Odpalam codziennie i codziennie oprozniam. Jestem mega zadowolony.
Jak padnie na dobre to od razu kupuję następny ;)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po umyciu mniej-więcej jak dużej powierzchni kończy się woda w zbiorniku?

Jeszcze w temacie sklepu AZE - warto tam kupić? w Proline jest ok. 80zł drożej (Proline znam od lat więc nie boję się ew. roszczeń z tytułu rękojmii, itp. a AZE nie znam).

Mam wrażenie z opisów  sieci, że pozytywne opinie o AZE są tylko od osób, które nie reklamowały żadnych produktów. Co, którzy to robili nie piszą o nich wiele dobrego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ceneo.pl Proline ma 95% głosów pozytywnych, a Aze 93%, choć ten pierwszy ma ogólnie ponad 42 tyś. opinii, a Aze tylko ponad 5 tyś.

Różnica w cenie 80,- zł to 7%. Z uwagi na to, że mój odkurzacz kupiłem w Aze przejrzałem opinie negatywne w ceneo (kilka stron) i stwierdzam, że dotyczą głównie pomyłek przy wysyłce lub braku towaru - nie trafiłem na żadną opinię o nieuwzględnionej reklamacji, choć są opinie mówiące o "nieodpisywaniu na e-maile".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemolo napisał:

Po umyciu mniej-więcej jak dużej powierzchni kończy się woda w zbiorniku?

47m2 41min tryb mop, terakota (nie gładka, bez dywanu) i prawie połowa zostaje.
baterii zostało 88%

firmware 1598

... o jest nowy 1606 :-)

P.S. Przy mopowaniu mógłby omijać dywan, a tak nie jest :-(

Edytowane przez jacyj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2018 o 00:34, zuku1786 napisał:

Tu jest ta opcja pod ikoną "GO"
e5017dac4c89ac337608308475930a54.jpge4c75fb32cbf49046b176639730a6f3b.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Ja też kupiłem w Polsce ale mam wersję chińską.
Jaka masz wtyczkę, chińską z przejściówka czy europejską?

 


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

 

Wtyczka jest europejska, serwer tylko europejski lub other. po odpaleniu apki nie ma czone cleaning?

Jakies pomysly jak to  mozna obejsc zeby miec strefowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezależny od tego z jakiej odkurzacz jest dystrybucji tylko czy jest to wersja international z europejską wtyczką, która łączy się tylko z serwerem europejskim na którym nie ma sprzątania strefowego, czy też wersja z chińską wtyczką, która łączy się z innymi serwerami na których sprzątanie strefowe jest.
Ja mam robota kupionego od AZE i mam chińską wersję, z tym że ja swojego kupowałem rok temu. Nie wiem jakie wersje teraz sprzedają.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezależny od tego z jakiej odkurzacz jest dystrybucji tylko czy jest to wersja international z europejską wtyczką, która łączy się tylko z serwerem europejskim na którym nie ma sprzątania strefowego, czy też wersja z chińską wtyczką, która łączy się z innymi serwerami na których sprzątanie strefowe jest.
Ja mam robota kupionego od AZE i mam chińską wersję, z tym że ja swojego kupowałem rok temu. Nie wiem jakie wersje teraz sprzedają.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Cześć, mój jest z europejską wtyczką, łączy się z serwerem EU i strefowe jest. Może dlatego, że mam dwójkę?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wykonać test? Na takim samym odkurzaczy zakleić jeden z biegunów i spr czy robot zachowuje się tak samo... Wygląda jakby nie kontaktowało coś z bazą ... Albo zasilacz w bazie nie daje rady i myśli że niema kontaktu...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, royal90 napisał:

A jak wersję europejską serwer Europa i strefy działaj normalnie mimo wersji I. 

A co do problemu który miałem kilka stron wcześniej to niestety nie znikł a jest nawet tylko gorzej. https://youtu.be/6I0LejSyS74

gdzie kupowałeś swojego?

 

mam parę pytań

czy oficjalnym sklepem w PL jest tylko mi-home.pl? czy ktoś kupował od nich? jakie wrażenia , opinie i czy działają strefy?

1. Czy robotem można sterować przez aplikacje (jakiś wirtualny pilot?) aby skierować go np w dane miejsce gdzie został syf...

2. Czy można robotem manulanie lub przez aplikacje sterować gdzie ma jechać

3. Myślę nad xiaomi gen.1 z PL ale jak nie będzie mapy to bez sensu  lub: xiaowa, samsung powerbot (trochę ponad budżet), ilife a4s, roomba 6xx... ktoś może miał te modele i coś doradzi?

 

edit: a to ciekawe 

 

rrr.thumb.jpg.bda823667b1f4cb94636421ae2b70cb2.jpg

Edytowane przez www
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2018 o 15:41, www napisał:

gdzie kupowałeś swojego?

 

mam parę pytań

czy oficjalnym sklepem w PL jest tylko mi-home.pl? czy ktoś kupował od nich? jakie wrażenia , opinie i czy działają strefy?

1. Czy robotem można sterować przez aplikacje (jakiś wirtualny pilot?) aby skierować go np w dane miejsce gdzie został syf...

2. Czy można robotem manulanie lub przez aplikacje sterować gdzie ma jechać

3. Myślę nad xiaomi gen.1 z PL ale jak nie będzie mapy to bez sensu  lub: xiaowa, samsung powerbot (trochę ponad budżet), ilife a4s, roomba 6xx... ktoś może miał te modele i coś doradzi?

 

edit: a to ciekawe 

 

rrr.thumb.jpg.bda823667b1f4cb94636421ae2b70cb2.jpg

W sklepie Best cena czy jakoś tak poprzez emag. 

1.tak

2.tak 

3.no toż jest mapa bez problemu 

Dnia 10.09.2018 o 11:15, rockykon napisał:

Może ktoś wykonać test? Na takim samym odkurzaczy zakleić jeden z biegunów i spr czy robot zachowuje się tak samo... Wygląda jakby nie kontaktowało coś z bazą ... Albo zasilacz w bazie nie daje rady i myśli że niema kontaktu...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Też myślę że to ładowarka bo jak już kiedyś pisałem wcześniej nie wydawała mikro dźwięków a teraz się pojawiły a tak przynajmniej mi się wydaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...