Skocz do zawartości

Miui v8- rozmowa ogólna


Grzonaa00

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Acid napisał:

a sam global alfa jest po chińsku

to czemu ja mam po angielsku i troszeczkę po polsku - żadnych chińskich krzaczków? ;)

Błąd z kontaktami potwierdzam, ale ja zawsze numer i tak z dialera wybieram :P

Kalkulator po angielsku działa perfekcyjnie

Kilka zrzutów ekranu z wersji GLOBAL ALPHA 6.6.8:

Screenshot_2016-06-09-15-49-34-596_com.miui.calculator.pngScreenshot_2016-06-09-15-52-38-486_com.miui.calculator.pngScreenshot_2016-06-09-15-52-51-582_com.miui.calculator.pngScreenshot_2016-06-09-15-52-58-980_com.miui.home.pngScreenshot_2016-06-09-15-53-43-559_com.android.settings.pngScreenshot_2016-06-09-15-53-55-306_com.android.settings.png

Kalkulator działa, wszystko oblicza bez problemu, zamienia - nawet kilka słów jest po polsku. Tak samo jest w menu - tak jak wcześniej mówiłem jest ciekawy przypadek w ustawieniach języka, widać że mam wybrany polski, ale jak w to wejdę to mam do wyboru angielski lub chiński... Nie zmieniałem tego, bo bałem się że stracę polski język, a z klawiaturą nie mam problemu, gdzie zawsze takowy był gdy nie było polskiego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zenderable napisał:

Kalkulator po angielsku działa perfekcyjnie

Nie tak perfekcyjnie w miejsce przecinków powinny być u nas spacje lub nic, a Amerykański zapis wprowadza małe zamieszanie bo:

Cytat

Dla Polaka 2,000 to dwa, a dla Amerykanina dwa tysiące.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Renegade napisał:

Nie tak perfekcyjnie w miejsce przecinków powinny być u nas spacje lub nic, a Amerykański zapis wprowadza małe zamieszanie bo:

;-)

Dziwne, ja od zawsze używam kropek i dla mnie to naturalne było xD więc mi to kompletnie nie przeszkadza bo według mnie to jest logiczne i można się domyśleć. Z resztą w tym kalkulatorze tak nie jest, bo jak wpiszę 20.000 to nie będzie 20 tysięcy, tylko 20:

Screenshot_2016-06-09-16-09-13-707_com.miui.calculator.png

tak samo wyżej wrzuciłem dodawanie ułamków i wynik to był 17, a nie 17 tysięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Acid napisał:

FC w kontaktach tak jakby kto pytał :)

Ale spoko na china też jest. Usunęli simcontacts.apk i czasem niektóre lub większość kontaktów wali FC.

Wróciłem do 6.6.7 i tu nie mam problemu z FC w kontaktach. Wszystkie się otwierają i można je wybrać. Pliku simcontacts.apk tu też nie ma, w ostatniej wersji Miui 7 też tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomasznowak napisał:

Mam do Was pytanie, może głupie, ale czy jest dostępna wersja Alpha dla RedMi Note 1s? Szukałem w sieci i z tego co wyczytałem, to nie ma i, że będzie dopiero 17 już oficjalna wersja. Czy to prawda?

Nie ma, tu masz wykaz dla których modeli jest: https://xiaomi.eu/community/threads/miui-8-alpha.31903/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zenderable napisał:

Dziwne, ja od zawsze używam kropek i dla mnie to naturalne było

To, że naturalne nie znaczy prawidłowo. Zresztą to co pokazujesz z Globala to po co? Pisałem już i to potwierdza. Rom Global jest po chińsku bo masz ich kropkę. Gdyby to był prawdziwy Global to byś miał działający przecinek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pietr napisał:

Janusze... :D

U nas nie są przypadkiem kropki lub spacje? Bo przecinek oddziela liczby całkowite od dziesiętnych.

Są. Ale jak widzisz Kalkulator robi to źle. Na języku polskim nie powinieneś móc wpisać 200.25+0.25=200.5 tylko 200,5... itd. Chociaż racja jest taka, że ... na v7 też to nie działa. Zawsze kropka była. Hm... No ale kalk na v7 długie liczby wpisuje bez przestanku a w v8 na English wpisuje... przecinki do rozdzielania tysięcznych w liczbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kulig007 napisał:

 

Skoczyłem z 5.11.5 na wersję łącząca partycje... I tu mam mętlik mały.

 

Czy instalacja nadal jest dwuetapowa, pomimo że korzystam z TWRP?! Bo partycja niestety nie zwiększyła się :-/

Bo za chwil kilka atakuje MIUI v8 :-P

 

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Z tego co wiem, TWRP obsługuje tylko 1 partycję, mógł nie rozróżniać 2 osobnych i od razu podawał sumę, a przynajmniej tak czytałem na XDA pod którymś tematem z TWRP dla Cancro :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kulig007 napisał:

Skoczyłem z 5.11.5 na wersję łącząca partycje... I tu mam mętlik mały.

 

Czy instalacja nadal jest dwuetapowa, pomimo że korzystam z TWRP?! Bo partycja niestety nie zwiększyła się :-/

Przeproś się z mirecovery jak chcesz łączyć partycje lub pobaw się miflash.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem błąd gdy daję kontakty na górze szukaj i wpisze dany kontakt i naciśnie się na niego to błąd ale nie zawsze jest błąd.Daje kod błędu niech go ktoś przekaże tam gdzie trzeba:

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.android.contacts/com.android.contacts.activities.ContactDetailActivity}: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: length=8; index=-6

at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread.access$900(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)

at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)

at android.os.Looper.loop(Looper.java)

at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)

at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)

at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)

at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

Caused by: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: length=8; index=-6

at com.android.contacts.util.ContactDetailColorUtils.getBgMajorColorId(ContactDetailColorUtils.java)

at com.android.contacts.activities.ContactDetailActivity.updateFloatingActionButtonBg(ContactDetailActivity.java)

at com.android.contacts.activities.ContactDetailActivity.initFloatingActionButton(ContactDetailActivity.java)

at com.android.contacts.activities.ContactDetailActivity.onCreate(ContactDetailActivity.java)

at android.app.Activity.performCreate(Activity.java)

at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Instrumentation.java)

... 10 more

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria na 6.6.7 mega. 1,5h SoT na YT z LTE, w tle yanosik- z gps i zjadło 25%baterii tylko. Na 6.5.19 schodziło 40-50% i do tego się mocno grzał. Tutaj jest ciepły, ale nie jest nieprzyjemny.

Gorzej bo coś mi zżera baterie w tle, system Android ma przeważnie ok 30% zużycia jak nie korzystam z tel i bateria schodzi ok 5%/h

Czekam na nowszą wersje, wrzuce i zrobię reset, może pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Zenderable napisał:

Dziwne, ja od zawsze używam kropek i dla mnie to naturalne było xD więc mi to kompletnie nie przeszkadza bo według mnie to jest logiczne i można się domyśleć. Z resztą w tym kalkulatorze tak nie jest, bo jak wpiszę 20.000 to nie będzie 20 tysięcy, tylko 20:

Screenshot_2016-06-09-16-09-13-707_com.miui.calculator.png

tak samo wyżej wrzuciłem dodawanie ułamków i wynik to był 17, a nie 17 tysięcy ;)

Taa tylko Ty tu pokazujesz dziesiętne, ja mówię o separatorze tysięcznych czyli 17 tysięcy i 10 setnych w tym kalkulatorze będzie wyglądało: 17,000.10 , a powinno 17 000,10 lub 17000,10 w ostateczności 17000.10 choć to zapis nie do końca poprawny ale do przeżycia ;)

Tutaj ściągawka:
http://lukaszrokicki.pl/2011/01/17/separatory-w-zapisie-liczb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...